Şimdi Ara

Asus X550LN-XO069D (n11-1329 TL + 111 TL maxipuan )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
4
Favori
7.938
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.n11.com/asus-x550ln-xo069d-i5-4200u-4gb-500gb-2gb-vga-P28547927

edit : sadecenotebook sitesinde fiyat 2 ayda 1265ten 1405e çıkmış.o yüzden linki değiştiriyorum...n11den 1329 TL + 111 TL maxipuan ile alınabilir.ayrıca 200 lira üzeri 33 lira indirim çekleri var şuan...ortalama 1300'e kargo bedava,taksitli ve puan kazanılarak alınabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spiritreader -- 13 Ağustos 2014; 19:30:19 >

• kullanan var mi, gt 840 nasil?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • notebook alcam hala bi karar veremedim
    nasıl acaba
  • Fiyatına göre iyi bir performans verir u serisi işlemcisi ile düşük enerji tüketimine odaklıdır ekran kartı ise orta derece ekran kartı tabirine uygundur.Oyunlarda minimum seviyelerde prof olmayanlara taminkar sonuç verir ama 2-3 seneden sonraki ağır oyunları pek destekleyemez. Ofis uygulamaları ve internet kullanıcıları için oldukça uygun bir bilgisayardır.

NOT: KESİNLİKLE PROF OYUN VE MÜHENDİSLİK PROGRAMI KULLANICILARI İÇİN UYGUN DEĞİLDİR BU TÜR KULLANICILARIN İŞLEMCİ AİLESİNDEN İ7 4000Q/H SERİSİNDEN EKRAN KARTINDA İSE NBİDİA GTX SERİSİNDEN OLAN BİLGİSAYARLAR DAHA UYGUNDUR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geronimoooooo -- 19 Haziran 2014; 3:09:36 >
  • güzel fiyatmışş..
  • Ekran kartı nasıl performans veriri acaba?
  • Bu fiyatlara bu makine çok iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geronimoooooo

Fiyatına göre iyi bir performans verir u serisi işlemcisi ile düşük enerji tüketimine odaklıdır ekran kartı ise orta derece ekran kartı tabirine uygundur.Oyunlarda minimum seviyelerde prof olmayanlara taminkar sonuç verir ama 2-3 seneden sonraki ağır oyunları pek destekleyemez. Ofis uygulamaları ve internet kullanıcıları için oldukça uygun bir bilgisayardır.

NOT: KESİNLİKLE PROF OYUN VE MÜHENDİSLİK PROGRAMI KULLANICILARI İÇİN UYGUN DEĞİLDİR BU TÜR KULLANICILARIN İŞLEMCİ AİLESİNDEN İ7 4000Q/H SERİSİNDEN EKRAN KARTINDA İSE NBİDİA GTX SERİSİNDEN OLAN BİLGİSAYARLAR DAHA UYGUNDUR.

Hocam adam 1265 tl'lik bilgisayar paylaşmış, sen en az 1800 tl lik laptoptan bahsediyorsun.
  • cihazı on numara fakat win8 li olanı vardı sahte yazılım lı çıkmıştı microsoftla görüştüm sahte yazılım dedi :) sakat cihaz süper
  • Süper f/p ürünü olmuş kaçmaz fırsat

• işlemci U serisi .. yoksa süper fiyat oluyomuş bee ... işlemci sınırlar gibi (1,6 ghz ney yaa) o ekran kartı iyi de işlemci sınırlamasa bari ...
  • 1 hafta önceki konum yeni yeni hareketlenmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: berquay

quote:

Fiyatına göre iyi bir performans verir u serisi işlemcisi ile düşük enerji tüketimine odaklıdır ekran kartı ise orta derece ekran kartı tabirine uygundur.Oyunlarda minimum seviyelerde prof olmayanlara taminkar sonuç verir ama 2-3 seneden sonraki ağır oyunları pek destekleyemez. Ofis uygulamaları ve internet kullanıcıları için oldukça uygun bir bilgisayardır.

Hocam adam 1265 tl'lik bilgisayar paylaşmış, sen en az 1800 tl lik laptoptan bahsediyorsun.

sizde haklısınız tabi ama arkadaşın belirtmesi isabetli olmuş, şöyleki-->> laptoptan hiç anlamayan biri işlemciye dikkat etmez vs 1500 tl lik lapto palıp çizim yapan insanlar gördüm (mimar vs) sonra da çok yavaş vs yakınıyorlar, en azından bu isnanlar yorumları görürse e alıcakları veya almıycakları hakkında bilgi edinmiş olurlar ;)

onun dışında çoğu donanımhaberci biliyor ne istediğini zaten, ama b forumda bile 840m iyi mi diye soruluyorsa yorumlar önemli bence ;) ki şu laptopta asıl sorulması gereken 840m den önce işlemci çünkü Useris ive 1,6 ghz denmiş ki ekran kartı değil işlemci asıl sınırlayan olur gibi (U serisi kullanmadım hiç bi fikrim yok, ama U seris iişlemcinin yanında bu ekran kartını almak gereksiz olur gibi, daha ucuz bişey alınmalı ya da orta ayar oyunlar içni işlemcisi U serisi olmayan bi laptop bakılmalı)

• Asus üzmez...Kasa filan süper...Fiyat ve özellikler gayet güzel..
  • İşlemci o ekran kartını rahat besler yani oyunlarda filan üzmez şu U muhabbeti vs boş bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpugur

quote:

Orijinalden alıntı: berquay

quote:

sizde haklısınız tabi ama arkadaşın belirtmesi isabetli olmuş, şöyleki-->> laptoptan hiç anlamayan biri işlemciye dikkat etmez vs 1500 tl lik lapto palıp çizim yapan insanlar gördüm (mimar vs) sonra da çok yavaş vs yakınıyorlar, en azından bu isnanlar yorumları görürse e alıcakları veya almıycakları hakkında bilgi edinmiş olurlar ;)

onun dışında çoğu donanımhaberci biliyor ne istediğini zaten, ama b forumda bile 840m iyi mi diye soruluyorsa yorumlar önemli bence ;) ki şu laptopta asıl sorulması gereken 840m den önce işlemci çünkü Useris ive 1,6 ghz denmiş ki ekran kartı değil işlemci asıl sınırlayan olur gibi (U serisi kullanmadım hiç bi fikrim yok, ama U seris iişlemcinin yanında bu ekran kartını almak gereksiz olur gibi, daha ucuz bişey alınmalı ya da orta ayar oyunlar içni işlemcisi U serisi olmayan bi laptop bakılmalı)

Aynen öyle hocam bu işlerden pek anlamayan arkadaşlar için mümkün olduğunca vasit bir şekilde anlatmaya çalıştım sonradan alıpta pişman olmamaları için bu yazıyı yazdım.
    Not ayrıca hocam u serisi işlemciler ultrabooklar için özel olarak tasarlanmış voltajı normal notebook işlemcilerinden düşüktü mimar programlarında render işlemi için iyi bir işlemci perfomansı gerektirmektedir 1.6ghz düşük voltajlı işlemcilerin bu yük altından kolaylıkla kalkabileceğini pek zannetmiyorum bu u serisi işlemci ailesinin temel görevi performans değil tasarruftur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geronimoooooo -- 25 Haziran 2014; 15:41:02 >

• Sene 2014 hâlâ u serisi işlemci ekran kartını sınırlar diyen var.Yahu kullandın mı da bu kadar sallıyorsun.m modeliyle arasında yüzde 30 güç farkı var ve bu da oyun konusunda herhangi bir etki yapmıyor.Fiyat çok çok iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: bingbang

Sene 2014 hâlâ u serisi işlemci ekran kartını sınırlar diyen var.Yahu kullandın mı da bu kadar sallıyorsun.m modeliyle arasında yüzde 30 güç farkı var ve bu da oyun konusunda herhangi bir etki yapmıyor.Fiyat çok çok iyi.

sene 2014 diyen kişi 95 li :) ... sen bottleneck olayını biliyon mu? yabancı sitelerde yorumları okuyon mu? sen kullandın mı? kullandıysan oyunalrı hangiayarda oynadın da bu yorumu yapabiliyorsun? -en düşük te hiç sorun yaşaamzsın evet-

bu işlemci 15 watt lık güç çekebiliyorken U serisi olmayanlar 35 watt çekebiliyor ... U serisi 1,6ghz den 2,6 ghz ye kadar çıkıyor -tek çekirdeği için, çift çekirdete daha düşük, sonuçta çekebileceği güç sınırlı, ayrıca bu işlemciler daha düşük sıcaklıkta çalışmak için tasarlanmış oyun oynarken ısındıkça ghz seviyesi otomatikman düşecekki soğusun ....

ama sen de haklısın, birileri alıcak ki fiyatlar düşsün :)

The i5-4200U is rated at a TDP of 15 W including the graphics card, memory controller, VRMs and the integrated chipset. Therefore, the CPU is suited for small ultrabooks 11-inches or greater.
    http://www.notebookcheck.net/Intel-Core-i5-4200U-Notebook-Processor.93563.0.html

diyorki taşınabilir odaklı işlemci oyun değil ...... 860m olsa daha saçma olurdu(gereksiz yere ekran kartına para vermek olurdu zorlanmazdı hiç), ama böyle bi U serisi işlemciye nvidia 820m vs olsa tam birbirine denk olurdu ve fiyat daha iyi olurdu;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpugur -- 25 Haziran 2014; 16:07:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xpugur

quote:

Orijinalden alıntı: bingbang

Sene 2014 hâlâ u serisi işlemci ekran kartını sınırlar diyen var.Yahu kullandın mı da bu kadar sallıyorsun.m modeliyle arasında yüzde 30 güç farkı var ve bu da oyun konusunda herhangi bir etki yapmıyor.Fiyat çok çok iyi.

sene 2014 diyen kişi 95 li :) ... sen bottleneck olayını biliyon mu? yabancı sitelerde yorumları okuyon mu? sen kullandın mı? kullandıysan oyunalrı hangiayarda oynadın da bu yorumu yapabiliyorsun? -en düşük te hiç sorun yaşaamzsın evet-

bu işlemci 15 watt lık güç çekebiliyorken U serisi olmayanlar 35 watt çekebiliyor ... U serisi 1,6ghz den 2,6 ghz ye kadar çıkıyor -tek çekirdeği için, çift çekirdete daha düşük, sonuçta çekebileceği güç sınırlı, ayrıca bu işlemciler daha düşük sıcaklıkta çalışmak için tasarlanmış oyun oynarken ısındıkça ghz seviyesi otomatikman düşecekki soğusun ....

ama sen de haklısın, birileri alıcak ki fiyatlar düşsün :)

The i5-4200U is rated at a TDP of 15 W including the graphics card, memory controller, VRMs and the integrated chipset. Therefore, the CPU is suited for small ultrabooks 11-inches or greater.
    http://www.notebookcheck.net/Intel-Core-i5-4200U-Notebook-Processor.93563.0.html

diyorki taşınabilir odaklı işlemci oyun değil ...... 860m olsa daha saçma olurdu(gereksiz yere ekran kartına para vermek olurdu zorlanmazdı hiç), ama böyle bi U serisi işlemciye nvidia 820m vs olsa tam birbirine denk olurdu ve fiyat daha iyi olurdu;)

Sayın 86 lı.ilk olarak sene 2014den kastım teknoloji gelişti elinin altında internet var girip bakabiliyorsundu.gir bak bakalım bu laptopun oyun fpslerine.Karşılaştır m modellerle sonra konuş.Ben sana aksini söylemedim güç farkları yüzde 30 40 ama güç tüketimi olarak yüzde50 daha iyi bir çözüm.Az güç tüketimi=az ısı .aynı laptop U modelinde lowda 5 fps fark eder (60-65) ultrada belki 1fps.grafik ayarlarını açarsan yük daha fazla ekran kartına biner işlemcinin önemi azalır.

Ben de diyorum oyun odaklı bir işlemci değil diye ama bu ekran kartı da oyun odaklı bir kart değil giriş seviyesi bir kart ve bu işlemci rahatlıkla bu kartı idare edebilir.Diyorsan ki kullandım darboğaz yapıyor ekran görüntüsü at m modeliyle karşılaştıralım.Yoksa insanların kafasını karıştırmaya gerek yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.