Şimdi Ara

LG : Bu yıl Nexus cihazımız olmayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• LG : Bu yıl Nexus cihazımız olmayacak

Google'ın bu yıl itibariyle sonlandırması beklenen Nexus mobil cihaz programının kapanışı hangi modellerle yapacağı bilinmezken, LG'den Nexus 6 ve HTC'den Nexus 8 iddiaları ön plana çıkıyor.

Ancak LG iletişim direktörü Ken Hong bir basın toplantısında, eğer bu yıl için bir Nexus akıllı telefonu düşünülseydi Google'ın şimdiye kadar kendileri ile irtibata geçmiş olması gerektiğini ifade etti. Nexus 5 için geçen yıl bu dönemlerde Google ile görüşmeler başlamıştı. Hong bu bakımdan yeni bir Nexus cihazı üretmeyecekleri ihtimali olduğunu sözlerine ekledi. 

Hong'un bu açıklamaları aslında iki ihtimali gündeme getiriyor. Bunlardan bir tanesi Nexus akıllı telefonun bu yıl farklı bir firma tarafından üretileceği ki HTC buna en yakın ihtimal olabilir, diğer ise bu yıl herhangi bir Nexus akıllı telefonunun olmayacağı.

Açıklamalar diğer bir konuya da ışık tutuyor. Google'ın gelecek yıl başında Nexus yerine Android Silver adında saf Android deneyimine yakın tecrübe sunacak akıllı telefonları sertifikaladığı yeni bir programa başlayacağı ve ilk cihazın da LG'den geleceği iddia edilmişti. Bu bakımdan Silver projesinde bir LG telefonu ihtimali de düşük görünüyor. 

Hang ayrıca Nexus programında para kazanmanın çok zor olduğunu ve genelde Google'a bağımlı olduğunuzu belirtirken, Google'ın istediği kadardan fazla cihaz üretemediklerini de sözlerine ekledi.

Google'ın Nexus ve Play Edition programlarına nasıl bir akıbet hazırladığı halen netlik kazanmadı ve haftaya başlayacak I/O 2014 konferansında detaylı bilgilerin açıklanması bekleniyor. 

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/There-wont-be-a-Nexus-6-from-LG-says-a-company-exec_id57247

• Adamlar nexusu bitirdi galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 18 Haziran 2014; 16:11:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nexus 6 yı bekliyordum sanırım nexus 5 i alıcam gibi gözüküyor
  • Htc ve nexus çelişiyor

• Nexusun hızlı güncelleme alması LG nin dengesini bozdu. Bünye alısık degil tabi

• Ucuz nexus'ta arada kaynadı :P

• Ucuz nexus moto g dir.

• silver android projesinden dolayı olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • nexus5 tutmayınca normal bi karar
  • htc ye mı yaptırıcaklarmıs

heralde tr fıyatı 2000+ olur
  • Nexus 4 için de öyle demişlerdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

nexus5 tutmayınca normal bi karar

Tuttu aslında ama Türkiye'de değil.

• Sony bu sene yapsaydı bari sonra sona erseydi 5 senedir Sony Nexus bekliyoruz.

• Aynen umarım nexus 5 tasarımı çizgisinde ekranı en fazla 5.1 inç sony suya toza korumalı kamerası ve pil ömrü iyi olan bir nexus yaparsa tadından yenmez bence

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • insallah sony yada htc yapar bu seneki nexus..5 kullaniyorum.tereddutsuz 6'ya gecerim.android'in keyfi nexus'da cikiyor bence.

• Moto g en iyisini sunuyor zaten

• Batarya koysalar 5S yerine tercih ederdim. Rezalet ötesi şarj süresi var.

• neden sony nexus istiyorsunuz? sony hangi konuda iyi?
  • Öncelikle belirtmeliyim G2 ile birlikte LG'ye oldukça ısınmıştım, ancak daha sonra başıma gelenler şöyle;
    23 Nisan'da Nexus 5 aldım ve hala kullanamıyorum en son yenisini gönderecekti LG :) Sevis kalitesi yerlerde diyebilirim. 20 işgünü içinde arka kapağın yenisi takamadılar. Takamadık dediler öyleyse seçimlik hakkımı kullanayım dedim ona da imkan vermediler firma kendi başına iş yapıyor benim adıma değişim kararı alıyor neyse ben kendimi kurtarırım ama LG ile alım-satım ilişkisine girecekseniz kendinize hukuk danışmanı bulmanızı öneririm, Google cihazlarının da bu kötü hizmetten kurtulduğuna sevindim.

• Silent Guardian kullanıcısına yanıt
    Purity rom ile cok rahat 5 saat ekran suresi alinabiliyor ayrica halen custom romlar tam olarak oturmuş degil. Mesela 1 sene sonra cok daha guzel halde olacaktir telefon. Apple telefonu degil ki zamanla yavaslasin

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.