Şimdi Ara

Apple : Yakında piyasaya çıkacak ürünlerimizde yeni materyaller kullanacağız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple : Yakında piyasaya çıkacak ürünlerimizde yeni materyaller kullanacağız

Son dönemde iPhone modelleri ile ilgili pek çok sızıntının gündeme geldiği ve iWatch söylentilerinin güçlendiği Apple, yaptığı yeni bir açıklama ile bu iddiaları körüklemiş oldu.

New York Times'a bir röportaj veren Apple tasarım gurusu Jony Ive, Tim Cook ile firmadaki yenilik sürecinin nasıl ilerlediği yönündeki soruya Jobs'un bıraktığı fikir ve değerlerin ardından gidildiği ve o günden bu yana hiçbirşeyin değişmediği cevabını verdi. 

Ive ayrıca son 15-20 yıldır yaptıkları işin en zor ve en yaratıcı olan kısımlarında çalıştığını ancak bundan sonraki ürünlerde hiç içerisinde olmadıkları materyalleri kullanmaya başlayacaklarını da sözlerine ekledi.

Yeni materyal kavramı ile Apple'ın neler üzerinde çalıştığı hakkında kesin bilgiler yok. Ancak bugüne kadar iki materyal kullanımı gündeme gelmişti. Bunlardan birisi safir ekran. Şu anda arka kamera ve parmak izi okuyucu kısmında kullanılan safir panellerin iPhone 6 ve iWatch ile birlikte cihaz ekranlarına geleceği bir süredir gündemde. Safir ekranlar Gorilla Glass panellerden daha sağlam ve artık maliyeti karşılanabilir hale gelmiş durumda. 

Diğeri ise sıvı metal. Liquidmetal olarak da bilinen materyal çok hafif olmasına karşın çizilmelere ve aşınmalara karşı oldukça da dirençli. Liquidmetal teknolojisinin geliştirilmesinde Ordu doğumlu Dr. Atakan Peker'in büyük katkısı var. Sıvı metal hali hazırda Apple'ın SIM kart tepsisinde kullanılıyor. İddialara göre sıvı metal iPhone 6 modelinin kasasında kendisine yer bulabilir. 

Şimdilik resmi bir açıklama olmasa da bu teknolojilerden birisinin kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu da Apple yöneticilerinin bahsettiği gibi son 25 yılın en iyi ürünlerine kapı açabilir.  

Kaynak:http://www.ubergizmo.com/2014/06/apple-working-with-new-materials-according-to-jony-ive

• iphone 4 devriminden sonra büyük bi değişiklik olması lazım artık.4 yıldır aynı tasarımla devam ediyorlar.Bi yenilik olmalı.
  • Daha az aşınan bi madde bulmuşlardır insallah

• Geldi yine tipini(Ive)...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afiyigu

Belki eksi yerim ama apple hala çoğu trendin.başı

Sadece iphone 5s derilerden bahsedeceğim

1-64 bit işlemci

2-çift flaş

3-parmak izi

Ha diğer firmalarda teknolojiyi geliştiriyorlar tabii ben apple ın kini yazdım

64 bitle çalışan dogru düzgün calısan uygulama yok .. cift flaş olsa da kamera tatminkar degil .. parmak izi olayı güzel ama ne kadar kullanışlı .. apple ı elestiriyorim cünkü iphone 3 cıktığında devrim di tamamen 4 çıktığında iyiydi ama 5 ve 5s iyi cihazlar ona bisey demiyorum ama bi fazlalarını göremiyorum piyasadaki telefonlardan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buna Samsung'un cevabı: "Artık leğen plastiği yerine esnek ve hafif, metal gibi çiziktirilmiş bardak plastiği kullanacağız."

• parmak izi okuyucu benim işime çok yarıyor şifre girmekle uğraşmyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: matmuhendisi

quote:

1-64 bit işlemci

2-çift flaş

3-parmak izi

64 bitle çalışan dogru düzgün calısan uygulama yok .. cift flaş olsa da kamera tatminkar degil .. parmak izi olayı güzel ama ne kadar kullanışlı .. apple ı elestiriyorim cünkü iphone 3 cıktığında devrim di tamamen 4 çıktığında iyiydi ama 5 ve 5s iyi cihazlar ona bisey demiyorum ama bi fazlalarını göremiyorum piyasadaki telefonlardan

Ben parmak izi okuyucunun gerçekten kullanışlı olduğunu düşünüyorum, samsungtakini kullanmak bence daha zor. Ayrıca ios 8 ile 3. Parti uygulamaların parmak izi kullanmasına izin vermesiyle ne kadar kullanışlı olduğunu daha da göreceğiz.

• Safir ekran gelirse iyi olur.

• quote:

quote:

1-64 bit işlemci

2-çift flaş

3-parmak izi

1. 4 çekirdeklede çalışan uygulama sayısı oldukça az ben s2 kullanırken 1 sene çift çekirdek gerektiren uygulama kullanmadım.1 sene sonra oyunlar sonraki senelerde uygulamalar çıktı. Birsey ilk yapıldığında ona uyumlu seyler çıkarmak zaman alır
    2. şu anda iphone 5s in kamerasi piyasadaki en iyi 3 kameradan biri. eğer siz kameranın kalitesini MP lere göre inceliyorsanız o ayrı tabi.
    3. parmak izi olayıda işlemci gibi yeni yeni uyumlu şeyler çıkacak. artık alışverişi bile parmak izimizle yapacağız. çok büyük bir kolaylık.
    4. eğer elinizdeki teknolojiyi hızlı bir şekilde yenilik olarak savurursanız herşeyi yarım yamalak yaparsınız ve o teknoloji tam randımanlı çalışmaz. kullanılmaz. fiyasko olur.(bkz. samsung. lg ve sony ondan ders çıkarıp çok daha iyi telefonlar çıkarıyorlar şuan. samsung hala s2 nin ekmeğini yiyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fm.karahan -- 18 Haziran 2014; 16:29:32 >

• iOS7 ile kullanılan parmak izi okuyucusu sadece bi başlangıç. 1 sene deneme yapıldı. iOS 8 ile parmak izi okuyucusunu daha fazla kullanır olacağız. alışveriş, App kullanımı vs..
  • Sıvı metal nihayet geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 20 Haziran 2014; 10:44:43 >
  • Ya şunu anlayın artık: Safir cam dayanıklı değil! Sadece çizilmelere karşı dayanıklı. Gorilla Glass 5 kata kadar daha fazla yüke karşı koyabiliyor. Ben ekranımın kırılmasından ziyade çizilmesini tercih ederim.

• İphone 5 lerin sim kart tepsisi de sivi metalden mi imal edilmis acaba fikri olan var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daci -- 18 Haziran 2014; 18:28:55 >
  • gold?
  • quote:

quote:

1-64 bit işlemci

2-çift flaş

3-parmak izi

parmak izi ne kadar mı kullanışlı ? Aahaha yok artık 5si olup da kullanmayan varmı acaba sizin o dandirik kullanılmayan sensörleriniz gibi değil ki 64 bit destekli uygulamalar artınca fark ortaya çıkacak. 5s den sonra çıkan modeller dahi 32 bit halen sen hala ?

• Adamlar sektörde en kaliteli kasaya sahip oldukları halde bunu geliştireceğiz diyorlar samsung hala plastik...

• Şu adamın donuk bakışları yok mu..

• Adamlar 5sin kamerasina laf etmisler touch id kullanissiz demisler 64 bitin artisi yok demisler

• Pabuc gibi yuvarlatilmis kenarli bir cihaz cikartmayinda..

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.