Şimdi Ara

LG NB5540 Soundbar hakkında herşey.. (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
290
Cevap
12
Favori
33.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: teknokolik35

Aux bluetooth ve optikten başlayabilirsin.

Bluetooth ıle baglanmak ıcın baska bır yere baglı olmasına gerek var mı mesela tv ye yoksa dırekt baglanır mı? Bırde optık dedıgınız nasıl oluyor onu nasıl baglarım laptopa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknokolik35

Ses seviyesi tatmin etmemesine şaşırdım. Ben 30 üzerine pek açamıyorum. Denemek için 1 kez yüze açtım ve 30 saniye zor durdum. Bası da -4 de duruyor.

tv ye kablosuz olarak bağlı acaba bundan dolayı olabilirmi basıda 6 da şu an
  • mavi_06 kullanıcısına yanıt
    Optik kablo ile bağlayıp deneyin bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir suru arastirmadan sonra dun gittim yine LG ye döndüm 5540 aldim.

Fakat bluetooth problemi yasiyorun. Cihazlarimla eslestiriyorum . Ortam sesine baglandigi an geri dosconnect oluyor. Yaklasik 3 saniye falan anca bağlı kaliyor. Bunun bir ayari vs. Varmi. Cihaz da mj sıkıntı var ?

Bu arada cihazin dibindeyim yani mesafe yakin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5540 da bluetooth malesef sıkıntılı. 3_4 metreden sonra kopma oluyor

• bende almayı düşünüyorum fakat benim için bulutut önemli uzaktan tel ve pc bağlantısı çok yaparım başımı ağrıtırmı yada başka model önerirmsinz yakın zamanda almahyı düşünüyorum
  • Merhaba;

47LB670V televizyonum var, sehpanın üzerinde kullanıyorum. TV'nin ayağı ortadan değil, yanlardan.
    Sormak istediğim şey: uzunluğu kaç cm bu cihazın?
    NB5540, tv'nin iki ayağı arasına sığar mı yani?

Daha önemli bir sorum da şu:
    İnternet mağazalarında gördüğüm kadarıyla iki ayrı fiyat skalası var.
    Birisi Çin(P.R.C) üretimi ve 500 ila 700 TL arasında değişiyor fiyatı.
    Diğeri Kore üretimi ve fiyatı 800 ila 1100 TL arasında değişiyor.
    Bu iki menşei arasında ciddi bir kalite farkı var mıdır?
    (Pek zannetmiyorum ama optik kabloları farklı olan cihazların üretim yerleri de farklı olabilir)

Son sorum: cihaz için genellikle 55" ve üzeri tvlerle tam uyumlu falan yazıyor sitelerde.
    Benim TV 47", bu tam uyum sorunu olacağı anlamına mı geliyor? Tam uyumdan kasıt ne ola ki?

Edit: Bugün Çin menşei olanı Bimeks'te 451 TL'ye gördüm. Birkaç saatte bitti tükendi. Fena fırsatı kaçırdım sanırım.

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HurDaLLiCa -- 15 Aralık 2015; 15:50:40 >

• HurDaLLiCa H kullanıcısına yanıt
    Cihazın en geniş yeri 102 en dar yeri 99 cm. Benim cihaz chinamış. Ama bence bir fark yoktur. Genişlik olarak 55" tv nin altına genişlik olarak daha çok uyuyor. Benim 55" tv sağ ve soldan 3-4 parmak boşluk kalıyor.

• Merhaba

5540 , blueray mkv'lerdeki DTS-HD.MA ve Dolby TrueHD sesleri çözebiliyor mu?

LG'nin sitesinde aşağıdaki şekilde bir bilgilendirme var ama aşağıdakiler yukarıda yazdıklarımın genel adı mı yoksa yukarıdakiler aşağıdakilerin üst versiyonları mı bilgim yok.

DTS 2.0 Yes
    Dolby® Digital Yes

http://www.lg.com/us/home-audio/lg-NB5540-home-theater-system
  • BenVeOptimus B kullanıcısına yanıt
    Bunlar üst versiyonlar. Muhtemelen çözmez. En kötü kaynağınız çözebiliyorsa çözülmüş olarak optikden gönderirsiniz
  • teknokolik35 T kullanıcısına yanıt
    Ben yine de çözülmüş olsa bile çalabileceğini düşünmüyorum. Yani en azından kendi içinde orjinalinden kalite kaybı şartıyla bu alt formatlara çevirir düşüncesindeyim. Ama bu kaybı biz hisseder miyiz bilmiyorum. En iyisi örnek hd ses indirebileceğimiz bir siteden indirip laptop'tan soundbar'a göndermek.

Bir de; bir çok yerde yüksek kalite hd sesleri optik değil, hdmi'dan gönderilmesi yazıyor. elimde çok sayıda blueray mkv olduğu için böyle bir yol izleyeceğim. optik kablo da var, test edip duyarak karar vermek lazım aslında. bu konuda çok fazla bilgi kirliliği var. kimi farketmez diyor, kimi hdmi , kimi optik en kralı diyor :)

Son olarak bu soundbar ile film izlerken; soldan başlayan bir sesin sağ tarafa ilerlediğini hissedebiliyor muyuz? ya da filmde atıyorum sağ taraftaki bir teneke yuvarlanmasını ben de yine sağ taraftan duyabiliyor muyum? bir kurşunun vızıp diye geçmesi gibi sesleri hissedebiliyor muyuz? 3d ses mi oluyordu bunlar?

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• BenVeOptimus B kullanıcısına yanıt
    Tam bir 5+1 gibi olmuyor ama genede boyuna göre mükemmel ses veriyor. Kaynak güzel olursa cihaz resmen kuduruyor. Falac müzik falan dinliyorum bazen. Resmen konser
    salonu gibi oluyor. Ben avr sistemden 5540 a geçiş yaptım ve hiç pişman değilim.
  • Bende bugün itibariyle LGLAS950M modelini n11.com üzerinden yetkili Lg bayisinden satın aldım. İndirim kuponu ile birlikte 1600 TL x 9 Taksite geldi. Bakalım bizi nasıl bir sinema ve müzik keyfi bekliyor :)
  • uygun fiyatlara bulabileceğimiz bir yer var mı acaba?
  • https://www.facebook.com/teknobilgisayarkayseri/

Beyler İhtiyacı olan varsa. Alacak karsılıgı aldık 695 Lira son yapabilecegimiz fiyat. Saygılar
  • elaxis kullanıcısına yanıt
    Duruyor mu hocam urun?

Bir de bu kirik soyulmalar var. Basindan ne gecmis bu aletin? Ilginc soyulmalar var da.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PCkopat065 kullanıcısına yanıt
    Duruyor Hocam.

Cok kotu durumda degil hocamda biz kul hakkına girmemek için resmini cektik koyduk.

Alacak karsılıgı aldık hocam artık basına ne geldi bilmiyorum tam olarak. Ama çalışmasında en ufak problemi yok.
  • Portable In jack girişinden bağlama ile optik girişten bağlama arasında fark var mı?
    Jack girişinden bağlarsam 4.1 den fayadalanbiliyor muyum?
  • Zafa kullanıcısına yanıt
    tabikide bağlanabilir ama ses kalite kaybı olur. optik yada bluetouth bağlantıyı tercih edin. hdmi varsa tabikide hdmi...
  • Optik den baglarsan daha iyi olur ama aux giriside is gorur. 1300 pahali en son 1000 civariydi mediamarketde. Ama uretimi ol,adigi icin araman lazim. Sesin temizligi ve ozellikle basslari fazlasiyla tatmin eder.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.