Şimdi Ara

LG NB5540 Soundbar hakkında herşey.. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
290
Cevap
12
Favori
33.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: guida

quote:

Orijinalden alıntı: teknokolik35

3 şekilde de bağlayabilirsiniz. Ama ben her zaman optiği seçerim. kablosuz ve hdmi arc çıkışından bağlayabilirsiniz. hdmi avantajı sesi tv nin kumandasından kontrol edebilmeniz. ses olarak 855 c yi arıyacağınızı zannetmiyorum...

teknokolik35 Cihaz kablosuz bağlanabilir demişsin TV'ye. Cihaz direkt olarak TV'ye Kablosuz olarak bağlanmıyor. HDMI yada OPTİK. Kablosuz bağlanan Active Subwoofer oda Soundbar'a bağlanıyor.
    Saygılar.

quote:

Orijinalden alıntı: tuner106

Beyler selamlar,

Yorumlarınızı okuyup gaza gelip bende bir LG 5540A soundbar aldim.

Ses çıkışı hakikaten güzelmiş.

Ancak bluetooth la ilgili problemim var. Iphone ile cok guzel baglaniyorum, 7-8 metre çekim mesafesi var.

Macbook pro 15" 10.9.2 ile de bağlanıyorum ama baglanabilmek icin şu an 50 cm mesafedeyim. buna ragmen arada sirada hala kopukluklar oluo.

Bunla ilgili bi sorun yasayan oldumu ???

tuner106 hayırlı olsun cihazın. Tüm telefon, tablet vs. ürünler için aynı sorun var. Telefona, Tablete ve evin dizaynına göre, değişkenlik gösteriyor çekim gücü. Ben pek kafama takmıyor bence sende takma. Cihazın böyle bir özelliği mevcut elbette, fakat cihazın gerçek çalışma felsefesi TV için üretilmiş olması. BT seçeneği, firma Ar-Ge çalışanları tarafından '' Hadi buda olsun içinde, bir zararı olmaz. Hiç olmamasından iyidir. '' diyerekten konulmuş bir özellik, üzerinde çalışılmamış özen gösterilmemiş BT kullanarak müzik çalma özelliği. Bence takılma bu özelliğine. Bir örnek vermek gerekirse, bugün telefonlar için üretilmiş olan BT kulaklıklar bile evin içinde senin rahat bir şekilde dolaşmana izin vermiyor. çuvalla para verdiğin BT kulaklık dahi olsa. 10 metre standart bir kavram. Hepsinin üzerinde yazıyor. Ama 10 metre çekeni görmedim. Soundbar'dada Max 4 metre bilemedin 5 metre, hadi 6 olsun. :)
    Saygılar.

Lg tvde ses ayarlarinda kablosuz aktarim diye bir secenek var. Acaba bu sound bar dada ayni ozellik varmi .kablosuz baglamnamiyomu lg tv ile bu sound bar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• guida kullanıcısına yanıt
    ilgin için teşekkürler @guida :)

5-6 metreleri gectim, bari 2 metre olsa :D macbook la tünedim soundbar ın başına, yerimden bile kıpırdayamıyorum, kesilio ses :) iphone la iyi yine kesilmio kolay kolay :)

Neyse aldık artık yapcak bişey yok olmadı kabloyla baglicaz napalim :D:D:D bluetooth lu diye aldık ya :):):):)
  • quote:

5-6 metreleri gectim, bari 2 metre olsa :D macbook la tünedim soundbar ın başına, yerimden bile kıpırdayamıyorum, kesilio ses :) iphone la iyi yine kesilmio kolay kolay :)

Neyse aldık artık yapcak bişey yok olmadı kabloyla baglicaz napalim :D:D:D bluetooth lu diye aldık ya :):):):)

Hayırlı olsun arkadaşım. Bana sorarsan benim alma sebebim Film için. BT ile ilgili sıkıntılar konunun başında ve ortalarında benim ve diğer arkaşların yaşadığı sıkıntılar dile getirilmişti aslında. BT için alınacak bir cihaz değil bence. Zaten üretim amacının Film için diye düşünüyorum, BT extra bir özellik. BT kullanmadan bunu USB Flash Disk ile çözebilirsin,

2. Sayfada yazdığım bir yazı var..

quote:

Merhaba Arkadaşlar ;
    Bende bugün Vatan Bilgisayardan 999 TL'ye kapalı kutu LG NB5540'ı aldım. Cihazı TV'ye bağladığımda gerçekten hakkını verdiğini gördüm. 28m2 salonda koltuğu titretiyor gerçekten. Ben Volume 70'in üzerine çıktığımda ( bi 1-1,5dk ) pat zil çaldı :) :) Alttaki komşu :) Merak etmiş evde atmı besliyorum diye. Bluray filmde bir sahne vardı atların koştuğu :) Bass'ı +4'de getirdim gerçekten 5+1 tadında. Hiç bir farkı göremedim. İyikide almışım diyorum. Açıkçası LG yapmış. Vatan Bilgisayarda birde samsung'u dinledim. Baygın bir sesi var hiç değmez, parada etmez. Benim size sormak istediğim Soundbar'ın orta bölümünde bir sıcaklık var sizinkide de böyle bir şey oluyormu. kenerlarda sorun yok ama ortası gerçekten sıcak. Ayrıca BT'u denedim. Samsung S4 Mini Telefondan müzik açtım 7,5 Metrede tık demedi ( Bizzat metre ile ölçtüm mesafeyi ) Evde sinema keyfi yapacağım diyorsan, birde etrafta kablo dağınıklığı istemiyorsan Soundbar tam size göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 20 Mart 2015; 13:44:24 >

• manuleos kullanıcısına yanıt
    cihazınız hayırlı olsun bu arada. şöyle söylim size bluray filmleriniz varsa hafta 10tane izlersiniz ozaman ses efeklerini müthiş veriyor cihaz çünkü çatışmalı sahnelerde mermiler kulaklarınızın yanından geçiyor sanki yada başka aksiyon sahnelerinde olan efeklerin hepsini alabiliyorsunuz lg bu sefer başarmış bence :)
  • quote:

Beyler selamlar,

Yorumlarınızı okuyup gaza gelip bende bir LG 5540A soundbar aldim.

Ses çıkışı hakikaten güzelmiş.

Ancak bluetooth la ilgili problemim var. Iphone ile cok guzel baglaniyorum, 7-8 metre çekim mesafesi var.

Macbook pro 15" 10.9.2 ile de bağlanıyorum ama baglanabilmek icin şu an 50 cm mesafedeyim. buna ragmen arada sirada hala kopukluklar oluo.

Bunla ilgili bi sorun yasayan oldumu ???

hayırlı olsun arakdaşım iyi yapmışsın :) bluetooth olayı can sıkıcı biraz bende telefondan bağlandığım zaman 3-4 metrede arada kesinti olarak bağlanabiliyorum cihaza ama laptopla bağlandığım zaman soundbarın altına sokuyorum cihazın bluetooth tarafına çalışmaya vakti olmamış mühendislerin sanırım zaten bluetooth da pek tavsiye etmiyorum ben ses kalitesini ciddi anlamada çok düşüyor usbye flac müzikler atıyorum cihazda çalınca muhteşem ses geliyor yüksek aynı müzikeri telefona atıyorum yine flac formatında seste düşüşler oluyor netlik azalıyor. zorda kalmadıkça bluetooth u kullanmıyorum

• guida arkadaşım teknokolik35 arkdaşımızn dediği gibi kablosuz bağlantıda oluyor lg markada tvlerin üst seviye modellerde bizde samsung olduğundan deneme imkanım olmadı ama varmış o özellikte test etmek lazım aslında ses kendi arasında kablosuz nasıl iletiliyor netmi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nevzat09

quote:

quote:

Hayırlı olsun arkadaşım. Bana sorarsan benim alma sebebim Film için. BT ile ilgili sıkıntılar konunun başında ve ortalarında benim ve diğer arkaşların yaşadığı sıkıntılar dile getirilmişti aslında. BT için alınacak bir cihaz değil bence. Zaten üretim amacının Film için diye düşünüyorum, BT extra bir özellik. BT kullanmadan bunu USB Flash Disk ile çözebilirsin, yada Wireless özellikli Harici Diskler var. Cihaza Wireless özellikli Harici Disk takıp (( WD 2,5" 1TB My Passport Wireless USB3.0 Taşınabilir Disk(Mobil depolama) )) evin istediğin yerinden müziklerini yönetebilirsin. Bizzat bu ürünü alıpta denemedim, sadece mantık yürütüyorum :)

2. Sayfada yazdığım bir yazı var..

quote:

Merhaba Arkadaşlar ;
    Bende bugün Vatan Bilgisayardan 999 TL'ye kapalı kutu LG NB5540'ı aldım. Cihazı TV'ye bağladığımda gerçekten hakkını verdiğini gördüm. 28m2 salonda koltuğu titretiyor gerçekten. Ben Volume 70'in üzerine çıktığımda ( bi 1-1,5dk ) pat zil çaldı :) :) Alttaki komşu :) Merak etmiş evde atmı besliyorum diye. Bluray filmde bir sahne vardı atların koştuğu :) Bass'ı +4'de getirdim gerçekten 5+1 tadında. Hiç bir farkı göremedim. İyikide almışım diyorum. Açıkçası LG yapmış. Vatan Bilgisayarda birde samsung'u dinledim. Baygın bir sesi var hiç değmez, parada etmez. Benim size sormak istediğim Soundbar'ın orta bölümünde bir sıcaklık var sizinkide de böyle bir şey oluyormu. kenerlarda sorun yok ama ortası gerçekten sıcak. Ayrıca BT'u denedim. Samsung S4 Mini Telefondan müzik açtım 7,5 Metrede tık demedi ( Bizzat metre ile ölçtüm mesafeyi ) Evde sinema keyfi yapacağım diyorsan, birde etrafta kablo dağınıklığı istemiyorsan Soundbar tam size göre.

hdd yi soundbarda kablosuz nasıl kullanabiliyorsun arkadaşım onun detaylarına inebilirmiyiz biraz acaba :))

Mantık yürüttüm mantık ters işledi :)) Hahaha. Kullanılamaz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 20 Mart 2015; 15:42:58 >

• quote:

guida arkadaşım teknokolik35 arkdaşımızn dediği gibi kablosuz bağlantıda oluyor lg markada tvlerin üst seviye modellerde bizde samsung olduğundan deneme imkanım olmadı ama varmış o özellikte test etmek lazım aslında ses kendi arasında kablosuz nasıl iletiliyor netmi :)

Evet benimde merak ettigim konu bu.lg tv mi bu bara kablosuz baglayabilirmiyim.baglaniyosa ses nasil bir kayip varmi .tv nin ses ayarlarinda kablosuz baglanti secenegi mevcut .deneyen bi arkadas varmi acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgaaaaa -- 20 Mart 2015; 14:27:54 >
  • guida kullanıcısına yanıt
    ahahah farkettim :)) sildim bende şimdi :) o mantığı ben modemle hallettim sayılırhttp://www.asus.com/tr/Networking/DSLN66U/ asus dsl n66u aldım HDDyi modeme bağladım modemin dlna özelliği var onlarıda kurdum hddye bütün ağdan ulaşabliyorum tv, telefon , laptop vs vs :)) soundbarda tvye optikle bağlı zaten ister müzik ister film aç sen bu mantığı tek bir hdd alıp halletmişsin sanırım arkadaşım yanlış anlamadıysam

• quote:

ahahah farkettim :)) sildim bende şimdi :) o mantığı ben modemle hallettim sayılırhttp://www.asus.com/tr/Networking/DSLN66U/ asus dsl n66u aldım HDDyi modeme bağladım modemin dlna özelliği var onlarıda kurdum hddye bütün ağdan ulaşabliyorum tv, telefon , laptop vs vs :)) soundbarda tvye optikle bağlı zaten ister müzik ister film aç sen bu mantığı tek bir hdd alıp halletmişsin sanırım arkadaşım yanlış anlamadıysam

Aynen bir HDD indirgedim olayı ama mantık dışı gibi oldu sanki. Benim anlatmak istediğim wireless özellikli HDD Soundbar'a bağlamak. Ağdan HDD'e ulaşmak. E ulaştıkta örnek telefondan ulaştım. Şarkıyı çal dediğimde komut Soundbar'a değil telefona oluyor. Şarkı telefondan çalmaya başlayacak haliyle. Komut vererek ağdaki HDD'e soundbardan çalma işlemiydi aslında benimkisi. Fakat o an olur diye düşündüm ama olmuyor şimdi sakin kafayla düşününce :) :) Senin yol doğru yol Nevzat :) wireless özelliği olan HDD belkide olur ama kağıt üzerinde bunun şemasını çizmek lazım, mantığını oluşturmak lazım :) Örnek vereyim hemen. iPad'de Youtube aç, sağ üst köşede TV'ye bağlan simgesini göreceksin iPad'den çaldığın müzik TV'ye aktarılıyor, Miracast mantığı. wireless özelliği olan HDD'i bu yönde geliştirebilirmiyim diye düşündüm bi an. BT işe yaramıyorsa wireless'dan yararlanabilinir.
    syg.

• biraz kafa patlatmak lazım ama direk wifi üstünden zor olur bi cihaz lazım :)) benim kullandığım şekil evde tv üstünden geçiyor hepsi :)) detaylı anlatmak gerekirse şöyle tv smart tv olduğundan olay on numara oluyor .d.d modeme bağlıyoruz tvyi internet ve ağlar media centerlar tv ekranında gözüküyor hddyi modem üstünden paylaşıma verdiğimide söylemiştim zaten onuda tvden sekmeler arasından girebiliyoruz içine. olay telefonda bitiyor şimdi tv samsung telefonda samsung olduğu için benim iş rahat s3 s4 note3-4 vs cihazrlarda evdeki wifiye bağlandımmı video oynatıcı ve kendi müzik çalarının üstünde senin ipadle youtube girip tıkladığımız miracast özelliğinin aynısı kendi bünyesindede var olayı böyle çözümlemiş oldum ben evdeki sistemde gayette başarılı oldu sorunsuz sıkıntısız çekim mesafesi problemi olmadan her odadan açabiliyorsun istediğini

• Herkese hayırlı akşamlar. Öncelikle tesekkur ederim hayırlı olsun dilekleriniz icin Nevzat hocam. Bikac gundur yazicam aslında fırsat olmadı. Cihazı evvelki gün gelip servis kurdu. Aslında tek yaptıgı optik kabloyu tv ye bağlamak oldu hepsi bu :) zaten diger donanımlar (ps, digiturk vs) tv ye bağlı bende. Hepsi su an icin çalışıyor bi sıkıntı yok. Ancak ben henuz su tek kumanda yapma olayını beceremedim. Aslında kolay olur diye düşünmüştüm, keza benim tv de lg. Ama biraz uğraşırsam olacak sanki :) sistem dediğiniz gibi gercekten cok başarılı. Acaba mi dedigim bi özelliği olmadı. gerci ben oyle profesyonel bi kullanıcı degilim. Cok da anlamam teknik konulardan sizler kadar ama ben gayet memnun kaldim. Ancak bi sorum var cevaplarsanız sevinirim. Blu ray indirmek zor oluyor ama 720p ya da 1080p filmler indirip izliyorum genelde. Ses sisteminden tam performans alabilmek icin filmlerin bazılarının yanında dts ve ddl falan yazıyor. Bunları mi tercih etmeliyim? Mesela dun izlediğim filmin yanında ddl gibi bisey yazıyordu gayet guzel performans aldim. iki karakter konuşurken arkadan gelen kuş sesleri rüzgar sesi falan cok hoştu :)

• tek kumanda yapma olayını beceremedim derken arkdaşım neyi kastediyorsun sounbarın kumandasında tvyi yönetmek mi :) blurayla 720pnin falan aynı olacağını sanmıyorum ama ses kötü gelmez diye düşünüyorum alt sesleri detayları fazla alamazsın sanırım arkdaşım tatmin ediyorsa seni fazla düşünme o kısmını derim :) birde film izlerken sounbarın hangi formatta ses çaldğını öğrenmek içn @guida arkdaşım sende bak soun barın kumandasında info tusu var video oynarken ona basın hangi kanallarda sesin geldiği yazıyor :)
  • Sihirli kumandayla hem soundbar hem de tv sesi kontrol ediliyor.
  • Herşey tamam neredeyse tüm yorumları okudum,cihaz gerçekten alınası ancak sitede bir dairede oturan biri ne kadar yüksek sesle dinleyebilir bu cihazı? Yani tatmin edici ses düzeyinde komşuma ses gider mi? ;)
    İlgi ve yardım için şimdiden teşekkürler.
  • feumarte kullanıcısına yanıt
    Ses 1 den 100 e kadar aciliyor. Ben genelde en cik 20 ye kadar aciyorum. Zaten onemli olan düşük seste tok ve net ses alabilmek. Arada coşunca 40 falan yapiyorum ama 100 felaket...

• feumarte kullanıcısına yanıt
    şöyle söylim ben sana normal tv izlerken ses 15-18 arasında maximum, film izlerken 20-35 daha fazlası belli bisüreden sonra kafa kaldırmıyor çünkü :) müziktede 100dayadım mı sesi 5-6 parça dinleyebiliyorsun ses çok yüksek geliyor kafa kaldırmıyor zaten dairedekilerinlerin laf etmesine gerek kalmadan bu kadar yeter diyebiliyorsun anlıyacağın ses çok net geliyor düşük seslerde bile ses yüksek performance veriyor aslında net olduğu için daha fazla ses vermek istiyorsun. mesela ben evde sürekli müzik dinlemesini severim bangır bangırda bazende 15-20lerde açıyorum öyle tıngırdasın diye lavaboya falan gittim mi oralar bile baya ses geliyor aslında bass hele inletiyor zaten kapılar zıngır zıngır sürekli
  • arkadaşlar merhaba,

yorumlarınızı okudum.. eğer gözden kaçırdığım olmamışsa pc'de kullanan pek yok gibi.. sanırım bir arkadaş bt ile laptop'da kullanıyor.. onun da muhtemelen cihazla arasında mesafe olduğu için bt aktarımında sıkıntı yaşamış.. benim sorum ise şu:
    ben bu ürünü masaüstü bilgisayarımda monitörün hemen altında kullanmak istiyorum. arada sırada da soundbar'ı oradan alıp arkamda duran televizyonun önüne taşıyıp bilgisayardan aktardığım görüntüyü oradan izlerken kullanayım istiyorum. pc'de kullanırken bu bar ile aramda 50 cm mesafe bile olmayacak.. bu durumda sesin dağılması pek mümkün olmayacak galiba, öyle mi? eğer öyleyse benim kullanım amacım için bu mantıksız bir ürün mü oluyor.. ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BenkisacaFM

Merhaba,

Bu zamana kadar evimde kullandıgım 5.1 ev sinema sistemi vardı fakat son zamanlarda hoparlör kabloları ve kolonların fazla yer kaplaması eşimin oldukca canını sıkmaya başlamıştı.55 inc yani 140 ekran televizyonum var ve cok memnunum.Kabloları dert etmeye başladıgımızdan beri soundbar modelleriyle ilgilenmeye başladık. Çünkü bizim için kablo kalabalıgı olmaması ve yer kaplamaması dha önem kazanmıştı.Ailecek Filmkoligiz biraz, bu nedenle film izlerken de ses kalitesinin bizi tatmin edebilecek düzeyde olması önemliydi.Haftasonları bikaç mağaza gezdim ve bana önerilen markalar lg ve samsung marka ağırlıklıydı.
    Samsung soundbar modelleri pek dikkatimi çekmedi.yukses ses var fakat detaylarda zayıf kalıyor.Lg firmasının 140 ekran televizyonlara özel ürettigi NB5540A modelini duydum ve bir süre önce ilgilenmeye başladım.Birkaç model baktık.Her ne kadar ses kalitesi arasakta eşime göre tasarım daha öncelikliydi ve eşimi bu üründe ikna etme konusunda hiç zorlanmadım :)

Fiyat araştırmalarım sonucunda birkac gun önce NB5540 sahibi oldum.Ve ürün magazada şahit oldugum performanstan kat kat daha iyi bir performansa sahip, özellikle filmde bekledigimin çok daha üstünde detay ve kalite alıyorum.Eger sizde benim gibi kablolardan kurtulup yerden kazanmak istiyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum.

Kullanıcı olarak özelliklerinden bahsetmek istiyorum biraz size..

-Blutooth özelligi var.Bilgisayarımı ve telefonumu baglayıp müzik dinleyebiliyor, ses kontrolunu telefondan veya bilgisayarımdan yapabiliyorum

-En ilginci ise en üst model cihazlarda bile bulunmayan büyük bir subwoofer destegine sahip.Eger komsuların rahatsız olabilecegini düşünmeye baslarsanız bass ayarlarıyla oynayabiliyor ses seviyesini kısabiliyoruz.Aktif subwoofer kullanıyor.

-USB girişi mevcut müzikleri usb den de dinleyebiliyoruz.

-Sanırım LG soundbarların birçogunda bulunan LG TV modu sayesinde, bu senenin başında aldıgım mevcut televizyonum (55LA660) ile kablosuz eşleştirip,aralarında hiçbir kablo kirliligi olmadan televizyonun sesini Ses sisteminden(NB5540) alabiliyorum.Bu ürünü almak için cezbeden özelliklerden birtanesi de bu olmuştur 

-Tabi herkezin televizyonu LG olmayabilir bu yüzden cihazda optik kablo girişi mevcut.Ve kutusunun içinden birtane optik kablo da çıkıyor.

-1er adet HDMI in ve HDMI out giriş çıkışları mevcut.

-Portable in girişi de mevcut****,pc,telefon,portable dvd vs. cihazlara da baglayabilir ses alabiliyoruz.

-Kutu içinden askı aparatıda cıkıyor.Sizin tercihiniz ne dogrultuda olur bilmiyorum ama duvara asmak hem yerden kazandırıyor hemde tv nin altında daha şık duruyor.

Şu an’a kadar olumsuz birşeyle karşılaşmadım.ben biraz kıl bir müşteri sayılırım ve bu ürün beni kazandı.

Not: piyasada aynı modelin daha kücük boyutlarına da rastladım, eger evinizdeki televizyonunuzun ekran boyutu daha farklıysa LG bunu da düşünmüş;
    40”-42” için NB3540 Model soundbar uygun görülmüş.
    46”-47”-48”-49”-50” için NB4540 model soundbar uygun görülmüş.
    55”-60”-65” ve üstü için NB5540 model soundbar uygun görülmüş.

Bu ürün hakkında paylaşıcaklarım şimdilik bu kadar.Sorularınız olursa yardımcı olmaya calısırım.

Arkadaşlar aşagıdaki sitede ise ürün hakkında tasarımı,giriş-çıkışları ve aksesuarlarını vb. bilgiler belirtiliyor.

http://www.teknoyenilik.com/lg-nb5540-soundbar-incelemesi.html

LG NB5540 Soundbar hakkında herşey..

Selamlar. Bende de LG nb5540 ve LG 47lb652v var. Tv ilk geldiğinde bu ikisini eşleştirdik. Kablosuz olarak kullanıyordum. Yani tv'yi açınca soundbar da açılıyordu kapatınca soundbarda kapanıyordu. Ancak 1 aydır tv yi açınca açılmıyor, sonradan manuel olarak bağlıyorum. bu sefer de kapatınca kapanmıyor. yeniden manuel olarak kapatıyorum kumandasında ya da tuşundan. neden olmuş olabilir bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum

• Kumanda da auto on off diye bir tus vardı. Ona basarak halledebilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.