Şimdi Ara

Epson Photo 1500W pad hatası ve atık tankı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yaklaşık 1 yıl önce bu yazıcıyı kullanmaya başladım. Yakın bir zamanda pad ömrü azaldı hatası verdi. Bir süre sonrada pad ömrü bitti dedi ve yazıcı kullanılamaz duruma geldi. İnternetten pad hatası için reset yazılımı satın aldım. Resetleme yapınca yazıcı tekrar çalışmaya başladı. Ancak henüz 2200 sayfa çıktı almışken tekrar aynı pad hatasını verdi. Şuanda yazıcı çalışmıyor.
    Şimdi iki sorum olacak.
    1- Bu hata ile karşılaşan oldu mu? Başka bir çözümü var mı?
    2- İnternetten yaptığım araştırmada atık tankı takılıyormuş. Bunu uygulayan var mı?
    Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 1- Bu hatayla karşılaştığımda yazılımsal olarak resetleme işlemini yaptıktan sonra atık mürekkep keçesine(haznesine) giden hortumu dışarı tahliye ettim.Sonrasında da bir sıkıntı yaşamadım.
    2- Evet, atık tankı takılabiliyor.Sizin yazıcı modelinizin atık tankı olayı biraz uğraştırıcı ama yapılabilir.https://www.youtube.com/watch?v=Uv-tprde1Tk Resetleme işleminden sonra mutlaka atık mürekkep haznesine giden hortumun dışarı tahliye edilmesi gerekiyor yada O haznedeki keçenin değişmesi.
    Resetleme işleminden sonra sürekli kafa temizleme işlemi veya aç kapa yapmadıysanız 2200 çıktı almayla uyarının gelmemesi gerekiyor.O şekilde yapmadıysanız sorun ciddi olabilir.Atık mürekkep haznesine giden hortumu dışarı tahliye etmediğiniz için bu hazne taşma yapıp yazıcıya yahut kafasına zarar verebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon1977 -- 17 Haziran 2014; 9:30:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: falcon1977

1- Bu hatayla karşılaştığımda yazılımsal olarak resetleme işlemini yaptıktan sonra atık mürekkep keçesine(haznesine) giden hortumu dışarı tahliye ettim.Sonrasında da bir sıkıntı yaşamadım.
    2- Evet, atık tankı takılabiliyor.Sizin yazıcı modelinizin atık tankı olayı biraz uğraştırıcı ama yapılabilir.https://www.youtube.com/watch?v=Uv-tprde1Tk Resetleme işleminden sonra mutlaka atık mürekkep haznesine giden hortumun dışarı tahliye edilmesi gerekiyor yada O haznedeki keçenin değişmesi.
    Resetleme işleminden sonra sürekli kafa temizleme işlemi veya aç kapa yapmadıysanız 2200 çıktı almayla uyarının gelmemesi gerekiyor.O şekilde yapmadıysanız sorun ciddi olabilir.Atık mürekkep haznesine giden hortumu dışarı tahliye etmediğiniz için bu hazne taşma yapıp yazıcıya yahut kafasına zarar verebilir.

Merhaba
    Bende yan kapağı açtım. Tahliye hortumunu gördüm. Videodaki atık tankı ve hortumlarını piyasadan bulabiliyor muyuz? Yada başka bir kap kullanılabilir mi? Kabın bir özelliği var mı?
    Saygılar

• Kabın herhangi bir özelliği yok sadece temizlik ve estetik amaçlı kullanılmış.Hortumu pet şişeye dahil tahliye edebilirsiniz.Hortumdaki mürekkebin tahliyesini zorlaştırmayacak şekilde düzeneği hazırlamanız yeterli olacaktır.Atık mürekkep tankının bulunduğu yükseklik hortumun bulunduğu seviye ile aynı olmasına veya biraz altında olmasına dikkat edin...
  • falcon1977 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum. Birazdan uygulamasını yapacağım.
    Saygılar.

• Atık tankı sistemini uyguladım. Üstelik dediğiniz gibi rahatça bulabileceğimiz parçalardan yaptım. Bu sorunu yaşaması ihtimal diğer kullanıcılar için nasıl yaptığımı, ne tür parçalar kullandığımı anlatacağım resimlerini de paylaşacağım.
    İlk olarak yazıcının sağ ön kapağını açıyoruz. Sonra yan kapağı açıyoruz. Resimde görülen tahliye hortumunu klipsini gevşeterek çıkartıyoruz. Hortum ve ek aparatı olarak serum bağlantı seti kullanın. serum hortumunun üzerinde bir ek aparatı var. Bu ek aparatını sökün. Bir ucunu yazıcının atık hortumu ucuna diğer ucunu serum hortumunun ucuna takın. hortum çapları ve ek aparatı sıkı sıkıya geçiyor. Daha sonra istediğiniz uzunlukta (takriben 15cm kadar) serum hortumunu kesin. Diğer ucunu da ben boş bir mürrekkep kutusuna taktım. Ucu da tam uydu. Birde üst kısmından bir hava deliği açtım. Ek yerlerine yazıcının kendi klipsini ve diğer tarafına da serum setinin klipsini kullanabilirsiniz.
    Şimdi sistem çalışıyor.Ayrıca ilgi ve alakanız için teşekkür ediyorum falcon1977

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msnasa -- 17 Haziran 2014; 16:01:50 >

• Rica ederim.Becerikli olduğunuz belli oluyor, gayet temiz ve güzel bir düzenek kurmuşsunuz.Sisteminiz gayet sağlıklı olmuş.Birkaç tane daha hava deliği açmanızda yada mevcut hava deliğini biraz daha büyük(5mm) açmanızda fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msnasa

Atık tankı sistemini uyguladım. Üstelik dediğiniz gibi rahatça bulabileceğimiz parçalardan yaptım. Bu sorunu yaşaması ihtimal diğer kullanıcılar için nasıl yaptığımı, ne tür parçalar kullandığımı anlatacağım resimlerini de paylaşacağım.
    İlk olarak yazıcının sağ ön kapağını açıyoruz. Sonra yan kapağı açıyoruz. Resimde görülen tahliye hortumunu klipsini gevşeterek çıkartıyoruz. Hortum ve ek aparatı olarak serum bağlantı seti kullanın. serum hortumunun üzerinde bir ek aparatı var. Bu ek aparatını sökün. Bir ucunu yazıcının atık hortumu ucuna diğer ucunu serum hortumunun ucuna takın. hortum çapları ve ek aparatı sıkı sıkıya geçiyor. Daha sonra istediğiniz uzunlukta (takriben 15cm kadar) serum hortumunu kesin. Diğer ucunu da ben boş bir mürrekkep kutusuna taktım. Ucu da tam uydu. Birde üst kısmından bir hava deliği açtım. Ek yerlerine yazıcının kendi klipsini ve diğer tarafına da serum setinin klipsini kullanabilirsiniz.
    Şimdi sistem çalışıyor.Ayrıca ilgi ve alakanız için teşekkür ediyorum falcon1977

samimi söylüyorum hiç öyle şişeyle falan uğraşmaya gerek yok bende senelerce pet şışeye biriktirdim ama halıaya mürekkep kaçınca baya olay olmştu evde( galıba hava delıklerinden sızdı ) benımde aklıma idrar torbası kullanmak geldi deneme yaptım ilk zamanlar çalışıyormu torba diye gayet güzel çalışıyor neredeyse 1 sene olmuş hiç ne akma ne sızma ne mürekkebın geri kaçması sorunsuz kullanıyorum hemde çok ucuza maal ettim 1tl ye satılıyor eczanede montajıda çok kolay şiddetle tavsıye ederim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.