Şimdi Ara

Everest KB-Bt027 bluetooth klavyeyi bilgisayara bağlamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
3
Favori
18.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • everest marka bluetooth klavyeyi bilgisayara bağlayamıyorum. tablete sorunsuz bağlanıyor. pilleri yeni değiştim. fakat biilgisayar hiç görmüyor

• Hocam bu cihazın bluetooth aktif etme tus kombinasyonu neydi yav bende bundan var klavuzunu kaybetmişim bayadırda kullanmıyordum aktif etme tuslarını hatırlayamadıgım için kullanamıom bana tus kombinasyonunu sölesen bende bilgisayarda denesem yardımcı olabilirim belki gerçi çokta anlamıyorum ama :)
  • Hocam ben bilgisayarla eşleştirdim bende çalışıyor yanlız şöyle birşey oldu ilk basta sürücüyü yüklemek için bekledi windowsun sitesinde sürücü aradı buldu ve yükledi ondan sonra çalıştı birkaç denememden sonra bu şekilde bağlandı bilgisayarım pb lm98 200tk aşama aşama şöyle yaptım anlatayım

1 - bilgisayarın bluetoothunu açtım

2 Başlat - Denetim Masası - Donanım ve Ses - Aygıtlar ve Yazıcılara tıkladım açılan pencerede sol üstte aygıt ekleye tıkladım

3 - Aygıt için arama yaparken klavyede Esc+K tuş kombinasyonuna basılı tuttum

4 - aygıt ekle penceresinde ''Bluetooth V3.0 TouchPad Keyboard'' yazısı ve üstünde klavye resmi çıktı

5 - üstüne tıkladım ve bilgisayar ekranında eşleştirme rakamları çıktı

6 - klavyeye o rakamları tuşladım ve entere bastım.

7- sürücüyü yüklemek için windows sitesine bağlandı ve ssürücüyü indirip yükledi sonra klavyeyi kullanabildim.

Sen hangi noktada tıkandın yazarsan daha iyi yardımcı olabilirim.

Aşağıdaki resimde eklenmiş halini görebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powerled -- 17 Haziran 2014; 19:36:47 >

• çok teşekkür ederim CTRL+K olduğunu bilmiyordum. şimdi eşleştirdim
  • garip44 G kullanıcısına yanıt
    CTRL değil hocam Esc + K ( basılı tutarak) ama yardımcı olabildiysem ne mutlu... lakin pcde çok verimli değil bende sık sık düşüyor genede kullanılabiliyor işletim sistemim win7 Selametle.
  • hem win8 hem de win 7 de bluetooth destek hizmeti ayarını resimdeki gibi yaptım. bağlantı kopma sorunu çözüldü .

aygıt yöneticisinden de bluetooth aygıtının "güç tasarrufu için bu aygıtı kapatsın" işaretini kaldırdım aynı zamanda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: garip44

hem win8 hem de win 7 de bluetooth destek hizmeti ayarını resimdeki gibi yaptım. bağlantı kopma sorunu çözüldü .

aygıt yöneticisinden de bluetooth aygıtının "güç tasarrufu için bu aygıtı kapatsın" işaretini kaldırdım aynı zamanda.

Hocam win7 de bahsettiğin bu ayara nerden erişiliyor adım adım anlatırmısın ben bulamadım çok bilgili değilim bu konularda saol...

• Bilgisayarım sağ tıklayıp yönete gelin, sağdaki tabloda Hizmetler ve uygulamalar var. ordan hizmetleri seçin. bluetooth destek hizmeti özelliklerini bulun. çift tıklayınca ayarlr çıkıyor.
  • Saol hocam bende dediğin ayarları yaptım. bu şekilde deneyeceğim iyi günler.
  • Evet bu şekilde oldukça verimli çalışıyor. Kopmalar düzeldi hiç kalmadı tekrardan saol...İyi forumlar.
  • Hepsiburada.com'da 37 TL'ye satılıyor. Tavsiye eder misiniz?
  • Ben de Android telefonum için düşünüyorum. Android telefonlarda çalışıyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • htc one m8 denedim çalıştı sadece pc ve androidde tacped deki sayısal tuşları çalıştıramadım, sayısal tuşları aktif etmenin yolunu bilen varmı yoksa bu tuşlar süs içnmidir
  • resimde görünen klavyenin Num Lock tuşu hangisi nasıl aktif yapabilirim tacpetteki sayısal tuşları aktif etmem gerekiyor

sorunu çözdüm,klavye ile ilgisi yokmuş, pc nin ekran klavyesini açıp biraz uğraşıp num lock tuşunu aktif yaptım düzeldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ummet1963 -- 13 Ocak 2016; 20:54:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ummet1963

resimde görünen klavyenin Num Lock tuşu hangisi nasıl aktif yapabilirim tacpetteki sayısal tuşları aktif etmem gerekiyor

sorunu çözdüm,klavye ile ilgisi yokmuş, pc nin ekran klavyesini açıp biraz uğraşıp num lock tuşunu aktif yaptım düzeldi

tesekkur ederim sayende olayı çözdüm nerden aklına geldi bu ..

• Bunu android telefona bağladığımızda touchpad kısmı mause görevi mi yapıyor yani nasıl oluyor ben anlayamadım almayı düşünüyorumda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hüşke

Bunu android telefona bağladığımızda touchpad kısmı mause görevi mi yapıyor yani nasıl oluyor ben anlayamadım almayı düşünüyorumda?

aynen dediğin gibi mause ikonu devamlı ekranda ekrana dokunmana gerek yok parmak işini klavyeden kumanda edebiliyor
  • İlk aldığımda windows 10 notebook görmüştü çokta iyi çalışıyordu yukarıdaki ayarlarla oynadım
    Şimdi görmüyor,ipad iphone android tüm cihazlarda sorunsuz çalışıyor ama notebook görmüyor cihazı ayarları sıfırlama falan var mı acaba windows bluetooth için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ummet1963

quote:

Orijinalden alıntı: hüşke

Bunu android telefona bağladığımızda touchpad kısmı mause görevi mi yapıyor yani nasıl oluyor ben anlayamadım almayı düşünüyorumda?

aynen dediğin gibi mause ikonu devamlı ekranda ekrana dokunmana gerek yok parmak işini klavyeden kumanda edebiliyor

üstad siz bu klavyeyi aktif kullanıyorsunuz sanırım . mouse kısmında sağ tık olayını nasıl yapıyoruz ?
  • boradeveci.vet B kullanıcısına yanıt
    pardon kitapçıkta yazıyormuş . 3 parmak dokunma ile oluyormuş
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.