Şimdi Ara

HD yayın+Belgesel için hangi platform?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
7.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Genel bir başlık olmadığı için Digiturk'ü seçtim. Öncelikle Full HD, içinde kendi uydusu olan bir televizyona sahibim. SD yayınlar rahatsız ettiği için, HD yayınları izleyebileceğim bir platforma geçmeyi düşündüm. Yerel bildiğimiz Star, Kanal D vb. kanalların HD olması, bir de belgesel kanalları yeterli. Beni Digitürk'e çeken şey ise sadece İZ TV olması.

Dizi, film kanallarıyla çok işim olmaz. NTV Spor dışında spor kanallarıyla da çok alakam yok. Teledünya, D-smart, Digiturk arasında gidip geliyorum. Ayrıca receiver mı, modül mü almalıyım o konuda da emin değilim.

Ne tavsiye edersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: barman

Genel bir başlık olmadığı için Digiturk'ü seçtim. Öncelikle Full HD, içinde kendi uydusu olan bir televizyona sahibim. SD yayınlar rahatsız ettiği için, HD yayınları izleyebileceğim bir platforma geçmeyi düşündüm. Yerel bildiğimiz Star, Kanal D vb. kanalların HD olması, bir de belgesel kanalları yeterli. Beni Digitürk'e çeken şey ise sadece İZ TV olması.

Dizi, film kanallarıyla çok işim olmaz. NTV Spor dışında spor kanallarıyla da çok alakam yok. Teledünya, D-smart, Digiturk arasında gidip geliyorum. Ayrıca receiver mı, modül mü almalıyım o konuda da emin değilim.

Ne tavsiye edersiniz?

Digitürk'ün HD yayınlarını izlemek için, platformun verdiği uydu cihazı ne ise, onu alıp izleme yapacaksınız. Digitürk'te modüllü üyelik yoktur.

Bazı yerlerde televizyon satanlar, zaman zaman kampanya yapıp, modüllü üyelikle, digitürk vermektedir. Tabi onun içinde, televizyon satanların "TV + modüllü digitürk" kampanyasını takip etmelisiniz. Bu şekilde bir yıl izledikten sonra, digitürk modüllü izlemeyi iptal edip, cihaz veriyor genelde... Modüllü üyeliğe devam etmek isteyenlerin de, süresi sonunda aboneliğine son veriyor.

Kısaca; digitürk hd kanalları için, en yakın digitürk bayiine gidip abone olmanız gerekmektedir.

Dsmart'a modüllü üye olabilirsiniz.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 15 Haziran 2014; 14:24:50 >

• Belgesel diyosan digitürk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Digiturk

• D-Smart modülüne nasıl bakıyorsunuz? 24 aylık 250 TL olanından? İZ TV için Digitürk almaya değer mi?
  • quote:

Genel bir başlık olmadığı için Digiturk'ü seçtim. Öncelikle Full HD, içinde kendi uydusu olan bir televizyona sahibim. SD yayınlar rahatsız ettiği için, HD yayınları izleyebileceğim bir platforma geçmeyi düşündüm. Yerel bildiğimiz Star, Kanal D vb. kanalların HD olması, bir de belgesel kanalları yeterli. Beni Digitürk'e çeken şey ise sadece İZ TV olması.

Ne tavsiye edersiniz?

star ve kanal d yi hd istiyorsan d smart alman gerekir gerci star hd digiturktede var

• Ulusal HD kanallar;

TRT 1 HD -> Türksat şifresiz, D-Smart, Digiturk, Teledünya...
    TRT HD -> Türksat şifresiz, D-Smart, Digiturk, Teledünya...
    ATV HD -> Türksat şifresiz, D-Smart, Digiturk, Teledünya...
    A HABER HD -> Türksat şifresiz, D-Smart, Digiturk, Teledünya...
    TRT HABER HD -> Türksat şifresiz, D-Smart, Teledünya...
    ---------------------------------------------------------------------------------------
    D-Smart'ta olan HD ulusal ve belgesel kanalları...
    KANAL D HD
    STAR TV HD
    CNN Türk HD
    TV 2 HD
    Discovery HD Showcase
    Animal Planet HD
    Discovery Science HD
    Discovery Turbo Xtra HD
    Travel Channel HD
    BBC HD

---------------------------------------------------------------------------------------
    Digiturk'te bulunan HD ulusal ve belgesel kanalları...
    SHOW TV HD
    FOX HD
    STAR TV HD
    BBC HD
    NAT GEO HD
    İZ TV HD
    NAT GEO WILD HD
    HISTORY HD

D-Smart'ta daha fazla HD kanal var ve Modüllü üyelik seçeneği var, Türksat'ı kullanması da güzel. Fakat nitelikli kaliteli belgesel izlemek istiyorsanız. Kesinlikle Digiturk derim, Nat Geo HD ve Nat Geo Wild HD tartışmasız çok güzel.

Discovery kanalları sürekli aynı belgeselleri yayınlayıp duruyor.

Digiturk'te Nat Geo'nun HD kanallarının yanı sıra en azından SD kalite de de olsa, Discovery Channel, Animal Planet, Discovery Science, Discovery World ve Investigation Discovery'i izleyebilirsiniz.

Fakat D-Smart'ta özellikle vahşi yaşam belgeselleri izlemeyi seviyorsanız, hayal kırıklığına uğrarsınız. Samanyolu'nda yayınlanan belgeseller bile Animal Planet'tekilerden daha güzel.

Eski bir D-Smart üyesi ve şu anda Digiturk üyesi olarak benim görüşüm bu.

Kolay gelsin.

• Hocam öncelikle teşekkür ederim, HD kanalları güzel gruplandırmışsınız. Ben vahşi doğa belgeselleri pek izlemiyorum, genelde gezi, genel kültür üzerine izlemeyi seviyorum. O yüzden İZ TV gibi kanallar Animal Planet gibi kanallardan daha önemli geliyor. Baktığım kadarıyla Digitürk'te Kanal D HD yok. Modül seçeneği D-Smart'ı daha mantıklı kılıyor bir yerde; ama diğer özellikler bakımından Digitürk daha cazip geldi. Hocam İZ TV'yi takip ediyor musunuz? Gerçekten şu aralar güzel programlar oluyor mu? Yani Digitürk seçeceksem bunun %90 sebebi İZ TV olacak.
  • Belgesel ve HD konusunda eğer bölgenizde varsa teledünya en iyisi die.

• quote:

Orijinalden alıntı: dec_chaos

Belgesel ve HD konusunda eğer bölgenizde varsa teledünya en iyisi die.

Apartmanda kablolu tv kutusu var, bu olduğu anlamına mı geliyor?
  • belgesel veriyorsan digiturk öneririm
  • Sadece iz tv için bile Digiturk tercih sebebi olabilir. Bunun haricinde sadece 2 tane natgeo kanalı bile Dsmart ın onlarca belgesel kanalına bedel. 6 sene Dsmart kullandım, 1 aydır da Digiturk kullanıyorum. Söyleyeyim de sonra taraflı yorum demesinler...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam öncelikle teşekkür ederim, HD kanalları güzel gruplandırmışsınız. Ben vahşi doğa belgeselleri pek izlemiyorum, genelde gezi, genel kültür üzerine izlemeyi seviyorum. O yüzden İZ TV gibi kanallar Animal Planet gibi kanallardan daha önemli geliyor. Baktığım kadarıyla Digitürk'te Kanal D HD yok. Modül seçeneği D-Smart'ı daha mantıklı kılıyor bir yerde; ama diğer özellikler bakımından Digitürk daha cazip geldi. Hocam İZ TV'yi takip ediyor musunuz? Gerçekten şu aralar güzel programlar oluyor mu? Yani Digitürk seçeceksem bunun %90 sebebi İZ TV olacak.

İz Tv'yi o kadar sıkı takip etmiyorum. Yani kanal geçişi sırasında gözüme çarpan birşey olursa izliyorum. Gürcistan ve Rusya'yı anlatan gezi programını izledim, genç bir adam geziyordu ve çok güzel anlatıyordu, Gürcistanı gezdim, sanki o adamla beraber gezmiş gibi oldum, yani tam anlamıyla gezi programıydı. Yani bizim sıkıcı anlatımlı TRT Belgesel'le alakası yok. O nedenle Türkiye'nin en iyi yerli belgesel kanalı.

Hocam, ulusal kanalları ve İz Tv 'yi izlemek istiyorsanız,

Eutelsat uydusu üzerinden Giriş paketi sizin için yeterli, ek keyif paketi almanız gerekmiyor.

Türksat uydusu üzerinden de İz Tv yayını var, fakat Türksat paketlerine Lig Tv'siz abone olup olamayacağınızı sormanız gerek, genelde spesifik kampanya yoksa Lig Tv'siz üyelik yapmıyorlar, Türksat üzerinden. Bundan 2 ay kadar önce yapıyorlardı ama.

Benim tavsiyem ise HD yayın alarak izlemeniz, kesinlikle muaazzam bir görüntü kalitesi farkı var.

Eutelsat üzerinden Giriş + HD alırsanız.

Ulusal kanallardan HD olanları + İz Tv HD + Nat Geo HD izleyebilirsiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: crazymecheng

quote:

Hocam öncelikle teşekkür ederim, HD kanalları güzel gruplandırmışsınız. Ben vahşi doğa belgeselleri pek izlemiyorum, genelde gezi, genel kültür üzerine izlemeyi seviyorum. O yüzden İZ TV gibi kanallar Animal Planet gibi kanallardan daha önemli geliyor. Baktığım kadarıyla Digitürk'te Kanal D HD yok. Modül seçeneği D-Smart'ı daha mantıklı kılıyor bir yerde; ama diğer özellikler bakımından Digitürk daha cazip geldi. Hocam İZ TV'yi takip ediyor musunuz? Gerçekten şu aralar güzel programlar oluyor mu? Yani Digitürk seçeceksem bunun %90 sebebi İZ TV olacak.

İz Tv'yi o kadar sıkı takip etmiyorum. Yani kanal geçişi sırasında gözüme çarpan birşey olursa izliyorum. Gürcistan ve Rusya'yı anlatan gezi programını izledim, genç bir adam geziyordu ve çok güzel anlatıyordu, Gürcistanı gezdim, sanki o adamla beraber gezmiş gibi oldum, yani tam anlamıyla gezi programıydı. Yani bizim sıkıcı anlatımlı TRT Belgesel'le alakası yok. O nedenle Türkiye'nin en iyi yerli belgesel kanalı.

Hocam, ulusal kanalları ve İz Tv 'yi izlemek istiyorsanız,

Eutelsat uydusu üzerinden Giriş paketi sizin için yeterli, ek keyif paketi almanız gerekmiyor.

Türksat uydusu üzerinden de İz Tv yayını var, fakat Türksat paketlerine Lig Tv'siz abone olup olamayacağınızı sormanız gerek, genelde spesifik kampanya yoksa Lig Tv'siz üyelik yapmıyorlar, Türksat üzerinden. Bundan 2 ay kadar önce yapıyorlardı ama.

Benim tavsiyem ise HD yayın alarak izlemeniz, kesinlikle muaazzam bir görüntü kalitesi farkı var.

Eutelsat üzerinden Giriş + HD alırsanız.

Ulusal kanallardan HD olanları + İz Tv HD + Nat Geo HD izleyebilirsiniz...

Çok teşekkürler dostum cevap için. Televizyon 48" Full HD olunca, SD kanalalr hiç mi hiç tatmin etmiyor. O yüzden SD yayınları düşünmüyorum. Digitürk'ü arayıp eutelsat üzerinden giriş paketi ve HD paketini mi almak istediğimi söylüyorum tam olarak? Aylık ne kadar tutuyor ayrıca söylediğiniz şekilde?

• quote:

quote:

hocam hd-ve belgesel için kafadan teledünya derim ben emin ol
  • quote:

quote:

Evet.
    Üst paket alıp keyfinize bakın

• 2-3 yıl dsmart kullandım digitürke geçeli 1 hafta oldu. Nat Geo'yu özlemişim valla çok kaliteli belgeseller var. Kutuyu iq plus alırsan seç izle vs özellikleride var kutusu baya gelişmiş.
  • quote:

quote:

en fazla çeşitlilik teledünyada
    viasat lar ve bis grubunun belgesel kanalları var ilaveten
    nat geo people hd var birde

cccam+dsmart modül de alabilirsin ama uğraştırıcı olur biraz.cihaz ayarı anten ayarı vs.

dsmart modül 250 sene fiyat çok uygun.
    modül destekli cihazın varsa tabi.
  • barman B kullanıcısına yanıt
    bende dsmart modül ve digitürk eutelsat yani hd var. dahili tv si olanlar için dsmart modül çok iyi ben herkese dsmart modül tavsiye ettim. çünkü fiyat uygun ve ekstra kumanda derdiyok çalışmasındada herhangi bir sıkıntıyok. ben modülü çok beğeniyorum tek sorun ben spor paketi almıştım üç aylık hediye sinema kanalları bitince yükseltmek için fiyat istedim ve beklediğimin üsütünde fiyat çıktı bende almadım. bu yüzden modül alırken bunu aklında tut hd yayın seviyorsan tavsiyem süper paket alman. süper paket dışında tavsiye etmiyorum. ancak sen. belgesel demişsin belgesel diyince dsmart direk çöp kanalları işe yaramaz. discoverylerde hiç birşey olmuyor. artı olarak nat geo lar yok. digide dsmart aldığında ulaşacağın belgesel kanallarıda var (3ü var) sd olsada, belgesel seviyorsan nat geo muhakkak izlersin güzel belgeseller oluyor. bende sd yayından nefret etmeme rağmen nat geo sd seyrediyorum sd izlediğim tek kanal. iz tvde de güzel belgeseller oluyor ama discoveryde pek birşey olmuyor. sana tavsiyem digitürktür yanlız kampanyada üye olmassan galiba. kurulum ücreti alırlar kamapanyalra buradan bakabilirsin.
    http://www.digiturk.com.tr/digiturk-kampanyalari/kampanyalar/

• barman B kullanıcısına yanıt
    İz Tv bana göre muhteşem bir kanal, bu tarz belgeselleri seviyorsanız hiç sıkılmadan 24 saat izlersiniz...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.