Şimdi Ara

Diriliş (Ertuğrul Gazi) (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.774
Cevap
45
Favori
88.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Oyle olmasaydi malazgirti nasil alirdik?
    Demekki hacli dogramak cokta zor degilmis.
    Haclilarin adi var, kendisi tras..
    Onlarin gucu koylulere, bide kendi dininden olanlara yeter.
    Fitne fesat karistirmadan , yani mertce savasarak galibiyet alamazlar.
    Dizide en basindan beri bunu gosteriyor.
    Zaten en buyuk kazigida finalde papa atiyor bunlara..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmudhudavendi -- 18 Haziran 2015; 19:54:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mükemmel bir sezon finaliydi.İnşallah bu çizgide devam ederek uzun yıllar dizimiz devam ederiemeği geçenlerden Allah razı olsun. Süleyman Şah sahneleri harikaydı.Deli Demir'in anlattıkları bayağı duygulandırdı."Siz onun neslisiniz" Allah; atalarımızdan razı olsun , bizim onlara layık nesiller olmamızda yardımcımız olsun.
  • Son bölüm son yarım saat efsaneydi resmen. Ağalattı duygulandırdı, atamız ilk soyumuz bizim soyumuz işte güzel anlattılar gerçekten.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Serdar Gökhan adamın dibisin.
    Çok yakıştı role.

Antony Quin gibi bu tarz rollere süper gider.

• harika harika harika
    bir ecdadını kadın peşinde koşan afedersiniz memeleri dışına sarkan kadınları gösteren Muhteşem Yüzyıl dizisine bak
    birde İslam ve Türk kültürünü hakikatiyle yansıtan Diriliş dizisine bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: fluox

quote:

Orijinalden alıntı: Kara_Kartal1903

Ertuğrul Gazinin gençlik dönemi mi yoksa yaşlılık dönemi mi(osman gazinin ilk yılları) anlatılacak bilen var mı

Engin Altan Düzyatan oynadığına göre gençliğini anlatacaklar.Bakalım nasıl bir dizi olacak ama ben tutacağına fazla ihtimal vermiyorum.Çok fazla devlet baskısı olacak ve tarafsız bir tarih dizisi yayınlanamaz.

Kardeş tuttu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KURSAD.

Diziyi youtube'dan FHD izledim , bu arada youtube'da her bölümü HD olarak bulabiliyorsunuz. TRT 'de buna engel koymuyor bu konuda taktir ettim trt'yi.

Dizi Bence Türk Sinema Dizi kapasitesine göre gerçekten güzel işleniyor. Mogol konusunu nasıl işleyecekler çok merak ediyorum..

TRT zaten dizi bittiği an youtubea kendi resmi hesabından yüklüyor engel koyma gibi bir durum o yüzden yok ben genelde filinta ve dirilişi bu şekilde izliyorum dizi zaten uzun özet ve son sahneden önce çıkan reklamla iyice uzuyor

• yunus emre aşkın yolculuğu başlamış trt1 de dün akşam tamamını seyrettim muhteşemdi
    zeyrek çeyrekte yine ortalama bir dizi fena değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Archimert

quote:

Diziyi youtube'dan FHD izledim , bu arada youtube'da her bölümü HD olarak bulabiliyorsunuz. TRT 'de buna engel koymuyor bu konuda taktir ettim trt'yi.

Dizi Bence Türk Sinema Dizi kapasitesine göre gerçekten güzel işleniyor. Mogol konusunu nasıl işleyecekler çok merak ediyorum..

TRT zaten dizi bittiği an youtubea kendi resmi hesabından yüklüyor engel koyma gibi bir durum o yüzden yok ben genelde filinta ve dirilişi bu şekilde izliyorum dizi zaten uzun özet ve son sahneden önce çıkan reklamla iyice uzuyor

kanalın adı trttelevizyon sanırım ben onu başta trt'nin sitesi sanmıştım sonradan başkasına ait bir kanal olduğunu anladım.. Yoksa aynı yerden mi bahsediyoruz ? Ama belkide Trt'nindir bilemeyeceğim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Archimert

quote:

kanalın adı trttelevizyon sanırım ben onu başta trt'nin sitesi sanmıştım sonradan başkasına ait bir kanal olduğunu anladım.. Yoksa aynı yerden mi bahsediyoruz ? Ama belkide Trt'nindir bilemeyeceğim.

Evet o kanal trt resmi youtube kanalı buyrun bu da twitter hatta
    https://mobile.twitter.com/TRTTelevizyon

Resmi Facebook sayfası üzerinde yönlendirme mevcut
    https://m.facebook.com/TRTTelevizyon/about?refid=17

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şeker Hapı -- 19 Haziran 2015; 10:09:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tübba

yunus emre aşkın yolculuğu başlamış trt1 de dün akşam tamamını seyrettim muhteşemdi
    zeyrek çeyrekte yine ortalama bir dizi fena değil

aynen kardeş zeyrek çeyrek beş para etmez bence :) trt çocukta yayınlanmalı o dizi
  • mmmashm kullanıcısına yanıt
    yok o kadarda değil diğer kanallardaki dizilerden iyidir zeyrek çeyrek
  • ben kaleyi kuşattılar orada bırakttım
    kaç bölüm sonra bitiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmudhudavendi

Oyle olmasaydi malazgirti nasil alirdik?
    Demekki hacli dogramak cokta zor degilmis.
    Haclilarin adi var, kendisi tras..
    Onlarin gucu koylulere, bide kendi dininden olanlara yeter.
    Fitne fesat karistirmadan , yani mertce savasarak galibiyet alamazlar.
    Dizide en basindan beri bunu gosteriyor.
    Zaten en buyuk kazigida finalde papa atiyor bunlara..

Sen Malazgirttekileri de Katolik sanıyorsundur Allah bilir? Daha doğrusu Katolik Ortodoks ayrımı nedir Şizma nedir bilmiyorsundur. Roma İmparatorluğunun Askeri teşkilatıyla feodal Katolik Kontluklarını bir sanıyorsundur.

Haçlıların sadece adı varsa senin mantıkla gidersek eğer, nasıl zamanında bu bölgede üç kontlukla bir krallık kurmuşlar? Hani adı vardı kendisi traştı? Nasıl oldu bu iş?

Galibiyet alamayan bu Haçlılar bizi Kutsal Liga savaşında nasıl yendiler?

Boş laflar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E-Nazmi -- 8 Temmuz 2015; 22:49:06 >

• E-Nazmi E kullanıcısına yanıt
    Katolik, ortodoks, protestan, keldani, arian, mormon farkinida biliyorum.

Senin mantikla gidersek, madem gucluyduler, Kudusu nasil aldik? Antakya daki kalelerinde tas ustunde tas birakmadik.

Bir beylikle cihan imparatorlugu kurmusuz. Seninkide lafmi.

Ayrica oradaki hacli yorumu, hiristiyanlara yaptigim atiftir.
    Tapinakcilari asil, daha sonraki yuzyillarda tokatladik. :)

Daha fransayla bas edememisler. Bizimlemi edecekler. Bos konusuyorsun, ikidir bakiyorum benden yaptigin alintilara, laf olsun diye bos konusanlara cevap vermem.

Ermeniler, ermeni kilisesi bile kalelerini ellerinden almis.

Senin parlak zekanla, madem gucluyduler, neden yikildilar? Demekki gucsuzmus ki yikilmislar. :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmudhudavendi -- 9 Temmuz 2015; 13:13:27 >
  • Güzel bir dizi,tekrarlarini izliyorum genelde vaktim olmayinca.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmudhudavendi

Katolik, ortodoks, protestan, keldani, arian, mormon farkinida biliyorum.

Senin mantikla gidersek, madem gucluyduler, Kudusu nasil aldik? Antakya daki kalelerinde tas ustunde tas birakmadik.

Bir beylikle cihan imparatorlugu kurmusuz. Seninkide lafmi.

Ayrica oradaki hacli yorumu, hiristiyanlara yaptigim atiftir.
    Tapinakcilari asil, daha sonraki yuzyillarda tokatladik. :)

Daha fransayla bas edememisler. Bizimlemi edecekler. Bos konusuyorsun, ikidir bakiyorum benden yaptigin alintilara, laf olsun diye bos konusanlara cevap vermem.

Ermeniler, ermeni kilisesi bile kalelerini ellerinden almis.

Senin parlak zekanla, madem gucluyduler, neden yikildilar? Demekki gucsuzmus ki yikilmislar. :)))

Ben de diyorum ki madem güçsüzdüler nasıl Kudüs'ü aldılar?

Tapınakçıları tokatladığımız falan da yok. Tokatlamak gibi argo tabiri zaten tarihten bahsederken kullanıyorsan seviye belli.

Cevap vermem diyorsun ama cevap yazıyorsun. Yazma o zaman.

• E-Nazmi E kullanıcısına yanıt
    :)
  • dizi her ne kadar muhteşem yüzyıldan bile yanlış olsa da her bölüm savaş sahneleriyle vs.. dönem dizilerine farklılık getirdi.

ayrıca sarıklı arap hocanın sürekli konuşup arkada da fon müziği çalması vs.. diziyi samanyolu dizilerine çeviriyor. üstelik o dönemde araplarla bu kadar kankada değildik yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmmashm

harika harika harika
    bir ecdadını kadın peşinde koşan afedersiniz memeleri dışına sarkan kadınları gösteren Muhteşem Yüzyıl dizisine bak
    birde İslam ve Türk kültürünü hakikatiyle yansıtan Diriliş dizisine bak

Kesinlikle hocam. TRT'nin dizileri gerçekten kaliteli. Televizyonda dizi olarak sadece TRT'nin dizilerini izlerim. Diğer kanallar çöpün çöpü.

Diriliş ise bana göre Türkiye'nin en iyi televizyon yapıtlarından birisi. Mükemmel gerçekten. Olumsuz yönde eleştiren bazı zihniyetler var ama onları dikkate almamak gerek. Boş tencere gibi çok ses çıkartıyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.