Şimdi Ara

Diriliş (Ertuğrul Gazi) (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.775
Cevap
45
Favori
88.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rtük e çok pis küfür edicem artık ellemesinler şu diziyi. dizi çok güzel ama dizi süreleri çok uzun 60 dakika olsa süper olucak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen hafta Leyla idam yerine geldiğinde tahmin etmiştim, Ertuğrul dayısını kurtarınca aşık olacak diye, tam aklıma geldiği gibi oldu Bu tarz aşk 3-4-5 genleri gerçekten baydı artık. Umarım uzamaz. Onun dışında ufak tefek bikaç ayrıntı dışında gayet güzel gidiyo bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Basteryus -- 6 Şubat 2015; 19:04:25 >
  • Diziye yeni başladım bir gazla 5 bölüm bitirdim. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.
  • Dünyanın düzeni aşk üzerine kurulmuş..
    Dizide aşk temasını görünce; ergen işi yada basit bir konuymuş gibi burun kıvırıyorsunuz.
    Adamlar Spartacus gibi kan/vahşet dolu bir diziye aşk hikayeleri sokmuşlar, bu dizidemi olmasın yani?
    Aşk olmadan bütün hikayeler eksik kalır. Ertuğrul karakteri, elinde kılıcıyla adalet dağıtan , güçlü bir savaşçı ve Obasının kanunları, töresi, geleceği ile aşkı arasında sıkışan bir adamın hikayesini anlatıyor...

Kaderde sevmek var ama kavuşmak yok ise şayet, OIsun! VusIata aşık gönüI susmayada razı... Mevlana nın dilinden düşmeyen aşkımı basit görüyorsunuz? Yoksa ülkeleri fethetmiş, kralları dize getirmiş, Koskoca Kanuni Sultan Süleyman han' ın kırdığı gazel rekorunumu küçümsüyorsunuz?

Celîs-i halvetim, varım, habîbim mâh-ı tâbânım
    Enîsim, mahremim, varım, güzeller şâhı sultânım

Hayatım hâsılım,ömrüm, şarab-ı kevserim, adnim
    Bahârım, behçetim, rûzum, nigârım verd-i handânım

Neşâtım,işretim, bezmim, çerâğim, neyyirim, şem'im
    Turuncu u nâr u nârencim, benim şem'-i şebistânım

Nebâtım, sükkerim, gencim, cihân içinde bî-rencim
    Azîzim, Yüsuf`um varım, gönül Mısr'ındaki hânım

Stanbûlum, Karaman'ım, diyâr-ı milket-i Rüm'um
    Bedehşân'ım ve Kıpçağım ve Bağdâd'ım, Horasânım

Saçı mârım, kaşı yayım, gözü pür fitne, bîmârım
    Ölürsem boynuna kanım, meded hey nâ-müselmânım

Kapında,çünki meddâhım, seni medh ederim dâim
    Yürek pür gam, gözüm pür nem, Muhibbi'yim , hoş halim!

• Son bölüme yetiştim sonunda, her hafta Çarşamba'yı iple çekeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aşk bir dizinin olmazsa olmazı. Ertuğrul karakteri evlenecek, çocuğu olacak, o çocuk büyüyecek Osmanlı'yı kuracak.
    Dizinin kaçarı yok, aşk olacak, olsun da lakin aşk oyunları olmak zorunda değil. 8 bölüm geçti Ertuğrul'a aşık olan 3 kadın var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Syodej -- 9 Şubat 2015; 8:50:51 >
  • Syodej S kullanıcısına yanıt
    aşık oluyor ama sadece aşık oluyor o kadar, bu da gayet doğal böyle olursa isterse 30 kişi aşık olsun bir sıkıntı olmaz dizi aşkı memnuya dönmez yani,
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

aşık oluyor ama sadece aşık oluyor o kadar, bu da gayet doğal böyle olursa isterse 30 kişi aşık olsun bir sıkıntı olmaz dizi aşkı memnuya dönmez yani,

Aşkı Memnuna tabii dönmez ama
    Şimdi bu Halep'te El-Aziz'in Halime'ye, kardeşininde Ertuğrul'a aşık olmasının üstüne birde El-Aziz Ertuğrul'u yakaladı. İlerki bölümlerde neler olacağı göreceğiz ama sanki Halep meselesi aşk sayesinde çözülecekmiş gibi görünüyor. Aşkın daha arka planda olması isterim, Filinta bu konuda çok iyi mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Syodej

quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

Aşkı Memnuna tabii dönmez ama
    Şimdi bu Halep'te El-Aziz'in Halime'ye, kardeşininde Ertuğrul'a aşık olmasının üstüne birde El-Aziz Ertuğrul'u yakaladı. İlerki bölümlerde neler olacağı göreceğiz ama sanki Halep meselesi aşk sayesinde çözülecekmiş gibi görünüyor. Aşkın daha arka planda olması isterim, Filinta bu konuda çok iyi mesela.

İleride dediğin bigi bir senaryoya girmeleri çok yüksek bir ihtimal(umarım ters köşe oluruz gönlüm bundan yana) ertuğrulun idamında baş rolu aşk alır halime emire yaltanır leyla ile birlikte falan filan.

• Halime, Ertuğrul a zor yüz verdi... Dönüp Halep Emir inemi gönül verecek?
    Emir istediği kadar hoşlansın, birşey değişmez.

Gönül neler ister......

• Mükemmel dizi çevremdende izlenmlerimle bir kurtlar vadisi pozisyonu var sokakta çarşamba akşamları insan olmuyo
  • Bu hafta yeni bölüm yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Meraxes.

Bu hafta yeni bölüm yok

o nerden çıktı yayın akışında var. ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ► v-s-l ◄

quote:

Orijinalden alıntı: .Meraxes.

Bu hafta yeni bölüm yok

o nerden çıktı yayın akışında var. ?

Resmi Facebook sayfalarında özel bölüm yazmışlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

quote:

Orijinalden alıntı: melinoz

Hep.diyorum yine soyleyecegim diziyi sikayet edenler osmanli ve din denilince kanlari cekilip sitma nobetlerine.tutulan malum kesim?Izlemiyorlar ama melunluktan geri kalmiyorlar

Muhteşem Yüzyıl'ı da senin deyiminde ''melun olmayan kesim'' şikayet etmişti. İşi hemen ayrımcılığa, karşıtlığa, taraflılığa getiriyorsunuz. Alt tarafı dizi bu, birilerinin kendi kafasına göre kurgulayıp çektiği senaryolar.

Dünyada birtek bizim millet dizileri, filmleri bu kadar ciddiye alıyor. Çakır için gıyabında cenaze namazı kılınan memlekette, kan görüldüğü için şikayet edilen dizi olmaz mı? Bunu geç ülkenin Başbakan'ı bile çıkıp şu dizi yayınlansın, şu dizi yayınlanmasın, şu kaldırılsın diyebilecek bir seviyede.

O yüzden olayı farklı noktalara çekmenin bir manası yok.

anlatamazsın sen ne söylersen söyle belli seviyeleri ve kalıpları var başka bir yerden çıkınca paniğe kapılıyorlar hemen bir çekiştirme başlıyor sen dizi diyorsun o din diyor, sen senaryo diyorsun o Türk Tarihi diyor, sen karakterler kurgu o diyorsun dini inkar eti falan filana bağlıyor garibanlar hani cahille tartışmaya girme önce seni kendi seviyesine çeker sonra tecrübesiyle yener diye bir laf var o misal

• Bu diziye başlamak istiyorum fakat, hem süresi, hem sansürlerinden ötürü izleyesim gelmiyor. En azından TRT'nin Youtube kanalından sansürsüz yayınlanmalı. "Kan" gerçekçilik açısından olmazsa olmazdır bu tarz film ve diziler için.

• Yeni bölüm yok beyler

Bugün dizinin özel bölümü varmış. Gazetelerde yazana göre sebep olarakta hava şartları kar yagışını gösteriyorlar...
  • bunlar bu tür kötü durumlara karşı bir kaç bölüm ilerden çekmiyorlar mı diziyi , ne alaka kar yağışı?
  • Önce yayınlamayacağı görünce kızdım ama hava şartlarından dolayı çekimlerin aksamasından dolayı yayınlanmayacağını anlayınca anlayışla karşıladım evet belki ellerinde stok bölüm vardır ama neyse.
  • yeni bölüm yokmuş bende seviniyodum saati geldi izlerim diye.
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.