Şimdi Ara

^^ Barış Manço Hayranları Klubü ^^ (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
189
Cevap
3
Favori
12.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • up up Gelmiş geçmiş en sevdiğim sanatçıdır Barış Manço onun gibisi bir daha gelmez..
  • quote:

Orjinalden alıntı: DaRk ChAos

O BıZı ÇoK SeVmİşTi

^^ Barış Manço Hayranları Klubü ^^

Biz de onu çok sevdik.

• Şarkılarının büyük bir kısmı bana sıradışı geliyor. Neredeyse hergün özellikle sarı çizmeli mehmet ağa ile can bedenden çıkmayınca şarkılarını dinlerim. Mekanı cennet olsun, ALLAH rahmet eylesin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: weros

İşte o hikaye

Barış Manço Fransa'da bir televizyon kanalının canlı yayınına konuktur...
    Küstah bir spiker vardır ve Barış Manço ile dalga geçmektedir...
    Sürekli, "İşte Türk, yani barbar, vahşi vs..." demektedir...
    Barış Manço daha fazla dayanamaz ve spikere "yanınızda kâğıt para var mı?" diye sorar!
    Bu soruya spiker şaşırır ve "evet var ama n'olacak" der...
    Barış Manço ısrar edince spiker cebindeki kâğıt paraları >çıkartır...
    Bu olaydan az önce Barış Manço canlı yayında "Anahtar"adlı şarkısını söylemiştir...
    Bu şarkınınn bir bölümü şöyledir:
    "Beş Akif- bir Saat Kulesi, iki Kule-bir Fatih, beş Fatih-bir Mevlana, İki Mevlana-bir Sinan"
    Bu şarkı bir matematik sorusudur ve şarkıdada adı geçen kişiler o dönemdeki Türk parası olan banknotların arkasında fotoğrafı olan kişilerdir...
    Barış Manço spikere sorar: "Bu paranızda fotoğrafı olan kişi kim?"
    Spiker:"General......." Barış Manço diğer paralardaki fotoğrafları olan kişileri de sorar, spikerin verdiği cevaplar hep aynıdır, "General.......", "Amiral...........","Komutan............."
    Spikerin bu "falanca General, falanca Amiral, falanca Komutan" cevabından sonra, bu sefer de Barış Manço cebinden Türk paralarını çıkarır... Spikere derki:
    "Bu parada fotoğrafı olan kişi Mehmet Akif Ersoy' dur.şairdir...
    Bu fotoğraftaki kişi Mevlana'dır. Düşünürdür... Bu paradaki fotoğrafı olan kişi Fatih Sultan Mehmet'dir.Adaletin sembolüdür...
    Bu paradaki kişi ise Atatürk'tür. "Yurtta barış,dünyada barış" diyen kişidir...
    Bizim paralarımız bunlar... Biz Türkler ince ruhlu,kibar, medeni insanlar olduğumuz için paralarımızın arkasına "şairlerimizin","düşünürlerimizin","bilim adamalarımızınn" fotoğraflarını bastık...
    Siz Fransızlar kendiniz barbar, vahşi olduğunuz için paralarınızınn arkasına hep savaş Adamlarının fotoğraflarını basmışşnız!" der...
    Barış Manço'nun bu müthiş cevabından sonra televizyon yöneticileri Canlı yayını keserler ve spikeri oradan kovarlar,başka bir spiker yerine gelir ve canlı yayın yeniden başlar, yeni spiker Barış Manço'dan ve Türklerden özür diler, programa böylece devam edilir...

Büyük insandı kendisi..

PHI gerçekten güzel iş çıkarmıssın

• O'nun hatırasına. Bugün için. Yukarı
  • Misyonumuz Barış Abimizi yeni nesillere aktarmak olmalı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ARMIN

Bu memleketde Barış Mançolar, Cem Karacalar, Cahit Berkaylar kolay yetişmiyor ne yazıkki

Bencede ekle benide
  • Benide Eklermisin Hemşehrim
  • bizim klübün konusunu kilitlemişler.Ben de Barış Abimizin hayatından oluşan (122 adet) resim upload etmiştim.
    İNDİR

şifre; ysfbkrcn@hackhell

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysfbkrcn -- 14 Haziran 2008; 19:02:17 >

• Albüm için teşekkürler.Çok güzel bi çalışma olmuş.İndirdim sağol
  • inanmazsiniz ama su ana tüylerim diken diken olu arkadaslar...hakikaten de vermis oldugu

muhesem olmus baris abimizin...en sevdigim ve dinledigim sarkicilardan birisidir...Allah(cc) mekanini cennet etsin insallah....
  • güncel
  • Muhteşem olmuş teşekkürler herkeze.Barış'sız bir hayat gerçektende sıkıcı.
  • gozlerim doldu ekle karde beni de
  • Çocukluğumun ve ergenlik çağımın en güzel parçalarından biriydi Barış Manço. Açılan başka bir konuya yine birkaç satır yazmıştım. Ama o'nun sanatını ve insanlığını anlatmaya ne kadar yazılsada çizilsede kafi değil. Sempatikliğiyle, sanatıyla, insanlara olan yaklaşımıyla 7'den 77'e herkesin beğenisi kazanmıştı. İçindeki çocuk sevgisi, çocuklara karşı sevecen duruşu aslında bilmeden geleceğe unutulmamak için attığı bir çapaydı. Pazar sabahları'nın vazgeçilmez yüzü TRT'ye renk katar, televizyondan evin içine dağılan sesi kızarmış ekmek kokusuna karışırdı. En sevdiğim şarkısı tüm çocuklar gibi Arkadaşım Eşek şarkısıydı :) Büyüyüp duygularımız olgunlaştıkça diğer şarkılarındaki gerçek kaliteyide keşfetmeye başladık. Sonra aniden öldü yavaş yavaş değil birdenbire öldü... Şimdi geriye çocukluğumuza bakıp zaman ne hızlı geçti çocukluğumuz ne çabuk öldü der gibi bizleri, tüm eşek arkadaşlarını çocukluğumuzdan sızan bir hüzne terketti...

• güzel detaylar ben çok severim
  • haklısın kardeş kolay yetişmiyor değil artık hiç yetişmiyor şimdikiler bi sözü 50kere tekrarlıyor
  • Benide ekleyin lütfen..
  • "Para pula ihtişama aldanıp kanma dostum,içi boş insanların bu dünyada yeri yok"
    Şarkılarında herkes için dersler vardı.Allah rahmet eylesin.
  • Büyük üstat...

En sevdiğim şarkısı "Dönence" dir.

Simsiyah, gecenin koynundayım, yapayanlız...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.