Şimdi Ara

Arabadaki anlayamadığım sorun...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şöyle ki hem benzinde hem de lpgde tekleme sorunu var. İkisinde de özellikle denedim ama çok garip bir şey. Bazen öyle bir güç üretiyor ki 2.viteste dip gaz yaptığımda araba yola bile tutunamıyor kontrol etmekte zorlanıyor insan hız ibresi çok hızlı yükseliyor ama bu nadir oluyor. Diğer zamanlarda ise sürekli bir tekleme söz konusu. Ve o tekleme varken gaza ne kadar basarsam basayım çok nazlanıyor gitmemek için.

Hele bugün beni bir rampada çıldırttı. 4.viteste 70-80 arası gidiyorum biraz hızlanayım dedim gaza biraz daha bastım sanki hiç tepki vermemiş gibiydi motorun sesi yükselmişti ama araba hızlanmıyordu rampa da osla yavaş yavaş yükselirdi. 3e çektim yine aynısı Ki 3te devir yükselince kesin hızlanması lazımdı...

Aklıma ilk olarak bu tekleme yüzünden bujiler geliyor yani ateşleme sistemindeki bir yer... Ya da hem benzin pompası hem de lpg enjektörleri aynı anda öldü Başka bir ihtimal ise baskı balata...

Ve eklemek istediğim bir şey var. Bu aralar arabanın motoru sanki çabuk soğuyor... Bugün tam park edecekken fazla ses geldiğini fark ettim arabayı durdurunca. Müziği kapattım bir baktım fan çalışıyor. Hararet tam 90daydı o an... Bunla bir alakası olabilir mi?

Düzeltme: Araba focus 1 1.6 zetec motor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PetrovaFire -- 13 Haziran 2014; 0:28:24 >

• devir yükselip hız artmıyorsa bu balatadandır.yokuş yukarı denemişsiniz zaten bu balata sorunu.
  • ozgur_gs_91 O kullanıcısına yanıt
    Hararet normal. Rampada giderken 70 km yazmışsınız. 4. viteste rampada çekmez zaten. 3. viteste de zorlanır. Rampanın eğiminden bahsetmediniz.
    Özgür arkadaşımızın dediği gibi balatadan olabilir. Bir balata bir aracın kullanıma bağlı olarak en az 40 bin ile 70 bin kilometre yapar.
    Sizden önceki aracın sahibinin şoförlük tecrübesi ve sizin de kilometre miktarı balatının ne durumda olduğunu görseterir bence. Bunun hesabını siz yaparsınız.

Bunun dışında, motorda tekleme ve ya bujilerden çalışmayan olabilir. Platın ayarı bozulmuş/eskimiş olabilir.
    Bir de lmotor senteden atmış da olabilir.

Ufak bir masrafla aracınız normale döner düşünüyorum. Daha tecrübeli ve arabanın mekaniğinden anlayan şoför bir arakadaşınıza aracı sürdürün. Size her şeyi söyleyecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

devir yükselip hız artmıyorsa bu balatadandır.yokuş yukarı denemişsiniz zaten bu balata sorunu.

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZNGN 61

Hararet normal. Rampada giderken 70 km yazmışsınız. 4. viteste rampada çekmez zaten. 3. viteste de zorlanır. Rampanın eğiminden bahsetmediniz.
    Özgür arkadaşımızın dediği gibi balatadan olabilir. Bir balata bir aracın kullanıma bağlı olarak en az 40 bin ile 70 bin kilometre yapar.
    Sizden önceki aracın sahibinin şoförlük tecrübesi ve sizin de kilometre miktarı balatının ne durumda olduğunu görseterir bence. Bunun hesabını siz yaparsınız.

Bunun dışında, motorda tekleme ve ya bujilerden çalışmayan olabilir. Platın ayarı bozulmuş/eskimiş olabilir.
    Bir de lmotor senteden atmış da olabilir.

Ufak bir masrafla aracınız normale döner düşünüyorum. Daha tecrübeli ve arabanın mekaniğinden anlayan şoför bir arakadaşınıza aracı sürdürün. Size her şeyi söyleyecektir.

Ben de onu diyorum hocam hararet normal olmasına rağmen niye fan açıyor bu araba? Yüzde 10 eğim vardı tabelaya göre rampada. 4. viteste de az da olsa çekmesi lazım be hocam..

Önceki sahibi balatayı en son ne zaman değiştirdi bilmiyorum ama arabanın balatası eskimiş olabilir. Araba 20.000 kmdir bizde..

Tekleme konusunda ben de öyle düşünüyorum. Ama yine de sorun daha çok ateşlemeden gibi.

Eğer baskı balata bitseydi araba pati çekmezdi sanırım? Canavar gibi çekiyor halen. Ve bir de şu meşhur testi yaparım. 4'te kaldırmaya çalışırım bakalım nolacak. Stop edecektir büyük ihtimalle hemen..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

devir yükselip hız artmıyorsa bu balatadandır.yokuş yukarı denemişsiniz zaten bu balata sorunu.

İşte orası biraz karışık hocam Devirin de yükseldiği söylenemz. Araba öyle kalıyor nazlanıyor gitmemekte
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.