Şimdi Ara

iPad için bölünmüş ekran özelliği iOS 8 kodlarında ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• iPad için bölünmüş ekran özelliği iOS 8 kodlarında ortaya çıktı

Apple'ın iOS 8 ile birlikte iPad için bölünmüş ekran özelliği sunacağı ve bunun da WWDC 2014 konferansında açıklanacağı iddia edilmişti. Apple bu duyuruyu şimdilik es geçse de iOS 8 kodları içerisinde özelliğin izleri ortaya çıkmaya başladı.

Bu özellik gelen bilgilere göre Springboard uygulaması içerisinde yer alacak. Ancak Samsung'un sunduğu tarzdan farklı olarak belirli boyut opsiyonları mevcut. İki uygulama ekranı yarı yarıya veya dörtte bir-dörtte üç şeklinde paylaşacak. 

Bu özelliğin ilk etapta sadece iPad Air ve sonrası için destekleneceği belirtiliyor. Yani iPad Mini Retina ve sonrası şimdilik buna dahil olmayacak. Yanyana çalışan iki uygulama çoklu görev yöneticisinde tek uygulama olarak görünecek. 

Apple bu sayede uzun süredir Samsung cihazlarında mevcut olan ve kendisinde olmadığı için eleştirilen bir özelliği daha ekosisteme hediye etmiş olacak. Apple'ın bu yeni özelliği iPhone veya iPad lansmanında tanıtması bekleniyor.  

Kaynak:http://www.technobuffalo.com/2014/06/09/ipad-multitasking-split-screen-ios-8/

• simulator tarafinda resizable screen secenegi var. bunu herkes yeni gelecek buyuk ekranli iphonelar icin oldugu dusundu ama bence asil nedeni bu konuda bahsedilen olay.
  • Herkes Apple'dan şampanya rengini, parmak izi okuyucusunu alıp koyuyor diyenler, Apple buyuk ekran koyup Android'deki ekran bölme özelliği gelince seslerini çıkarmıyorlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aaaaaaaa apple kopyaci olmus vah vah . Nerede samsunga hirsiz kopyaci diyenler allllooo murtaza emmi...

• Yıl 2012 kopyacı samsung
    Yıl 2014 kopyacı apple

• quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

Herkes Apple'dan şampanya rengini, parmak izi okuyucusunu alıp koyuyor diyenler, Apple buyuk ekran koyup Android'deki ekran bölme özelliği gelince seslerini çıkarmıyorlar?

Androidde ekran bölme özelliği yok hocam, bunu Samsung kendi yazılımı ile sağlıyor.

• Omnirom custom ile bu özelliği tüm android cihazlardan kullanabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: mebrar

quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

Herkes Apple'dan şampanya rengini, parmak izi okuyucusunu alıp koyuyor diyenler, Apple buyuk ekran koyup Android'deki ekran bölme özelliği gelince seslerini çıkarmıyorlar?

Androidde ekran bölme özelliği yok hocam, bunu Samsung kendi yazılımı ile sağlıyor.

Samsung değil ki tek LG'de de var o yüzden android dedim

• Fanboy olmayan herkes görebilir ios
    8 ile apple androidin çok önüne geçti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogioffical -- 10 Haziran 2014; 18:38:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogioffical

Fanboy olmayan herkes görebilir ios

Bence ios 8 androidde olup ios de olmayan özelliklerin eklendiği bir nevi yamalama gibi bir sürüm oldu. Klavye, widget, pil göstergesi gibi özellikler zaten androidde vardı. Ios'e has, mac senkronizasyonu gibi özellikler gelişti. Yine kendine has pozitif yanları var ios'in ama android ile fark açmadı aksine eksiklerini yamadı. Hayır bir de mesajda fanboyluktan bahsetmişsiniz, bunları kabul etmeden öne geçti demek ironiden başka bir şey değil ki :-D

• ciddi ciddi androidten alınıyor artık
  • Bence bazı arkadaşlar boşuna herhangi bir markanın fanatikliğini yapıyor. Devir artık iyi olmaktan yana, belirli özellikleri bulundurma devri. Apple akıllı ise, Samsung veya diğer firmalar da akıllı. Binlerce mühendis, geliştirici bu tip şeyler üzerine çalışıyor. Birilerinin diğerlerinden bir özelliği alması çok normal. Bu gelişmeler ise bize yarıyor.
  • Benim bile nexus 5i gordukten sonra aklim kaydiysa android ilerliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows 8'den çalmalar da başlamış.

• quote:

3 senedir iphone kullaniyordum..hala ipadim var.gecen ay note 3 aldim..
    bir cok yeni denen ozellim android sistemde mevcut
    benim.jb yapip daha kullanisli hale getirdigimi dusundugum iphone meger bir cok tweak esin kaynagi androidmis

eger telefonla hasirnesir iseniz android tek gecerim..eski apple fanatigi kardeslerim eksileyin :) bende zamaninda fanboyluk yapip eksilerdim ama adamlar hakliymis.. esas taklitci ios bence

• Devir değişiyor biri dur demeli !

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran bölmek yeni birşey patentlenebilecek bir şey değil ki. 40 yıldır bilgisayarlarda TVlerde ekran bölünüyor zaten. Samsung Mac os X ten kopyalamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlphaCentauri -- 11 Haziran 2014; 0:39:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kain061

quote:

benim.jb yapip daha kullanisli hale getirdigimi dusundugum iphone meger bir cok tweak esin kaynagi androidmis

eger telefonla hasirnesir iseniz android tek gecerim..eski apple fanatigi kardeslerim eksileyin :) bende zamaninda fanboyluk yapip eksilerdim ama adamlar hakliymis.. esas taklitci ios bence

Ben de galaxy s5 aldım. Bunu nasıl kullanıyorlar diye hayretler içine düşüp geri yolladım. (ABD'deyim. Amazondan alıp geri yollayabiliyorsunuz)

• Ipad konusuna gelince bence android'e değil de daha çok microsoft'a gönderme yapmışlar gibi. Çünkü microsoft surface tabletlerini tanıtırken ipad'de iki işi birden yapamama
    konusuna çok dikkat çekip reklamında yere vurmuştu. Bence daha çok bu reklama cevap vermişler gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlphaCentauri

quote:

Orijinalden alıntı: kain061

quote:

Ben de galaxy s5 aldım. Bunu nasıl kullanıyorlar diye hayretler içine düşüp geri yolladım. (ABD'deyim. Amazondan alıp geri yollayabiliyorsunuz)

Amerika bizi ilgilendirmiyor burasi Turkiye.
    Ve Turkiye'de, mesafeli alimlarda 1 hafta icerisinde iade hakkimiz var.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.