Şimdi Ara

VolksWagen - Gözlerini Yoldan Ayırma ( İlgi Çekici Reklam )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
1.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alman otomotiv markası Volkswagen, araç kullanırken cep telefonu kullanmanın tehlikesini ilginç bir reklam filmiyle gösteriyor.

Ünlü Alman otomotiv markası Volkswagen, ilginç bir reklam kampanyasına imza attı.

Araç kullanırken cep telefonuyla ilgilenmenin ne kadar tehlikeli olabileceğini gösteren bu reklamda, filme konu olan deneklerin cep telefonlarıyla ilgilenirken ne denli dalgın oldukları tehlikenin boyutunu gözler önüne seriyor.

Çok etkileyici...

• çok kaliteli ve anlamlı olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersah00 -- 9 Haziran 2014; 18:09:07 >
  • güzel olmuş
  • Iyiymiş heee

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konsept güzel fakat gerçeklik sıfır.

Şahsen araba kullanırken telefon çalarsa, direksiyonu bırakıp da başımı konsola gömmüyorum.

Tek elinle hafif uzanıp alırsın telefonu bu kadar basit.

Cevapla tuşuna basmak için de gözünü yoldan ayırmaya gerek yok zaten. O konuda radyo üzerinde kanal değiştirmek daha tehlikeli mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

Konsept güzel fakat gerçeklik sıfır.

Şahsen araba kullanırken telefon çalarsa, direksiyonu bırakıp da başımı konsola gömmüyorum.

Tek elinle hafif uzanıp alırsın telefonu bu kadar basit.

Cevapla tuşuna basmak için de gözünü yoldan ayırmaya gerek yok zaten. O konuda radyo üzerinde kanal değiştirmek daha tehlikeli mesela.

Hocam her insanın telefonu eline alıpta araba kullanması farklılık gösterebilir. Mesela böyle dikkatsizlik yüzünden çok canlar yandı.

Tabi sürüş esnasında farklı ilgilenebileceğimiz herşey aslında birer tehlike.

Yani sonuçta bu kazanın da bir reklam olduğunu biliyoruz.

• Anro kullanıcısına yanıt
    Tabiki de sürüş haricinde yapılan her hareket dikkat dağıtır. Ben arabada telefon için mikrofonlu kulaklık kullanıyorum.

Ama kulaklığı unuttuysam ve gelen telefon önemliyse mecbur uzanıyoruz.

Demek istediğim kimse sürüş esnasında reklamdaki gibi telefon açmaz.

Ama yapılan sonuçta bir reklam ve amacına ulaşmış. Önemli olan da bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

Tabiki de sürüş haricinde yapılan her hareket dikkat dağıtır. Ben arabada telefon için mikrofonlu kulaklık kullanıyorum.

Ama kulaklığı unuttuysam ve gelen telefon önemliyse mecbur uzanıyoruz.

Demek istediğim kimse sürüş esnasında reklamdaki gibi telefon açmaz.

Ama yapılan sonuçta bir reklam ve amacına ulaşmış. Önemli olan da bu.

Son cümleniz olayı özetlemiş.

Aman hocam dikkat edin. Kazasız sürüşler.
  • Güzel beğendim. Saçma sapan reklamlardansa böyle reklamı tercih ederim.
  • Reklam etkileyici olmuş. Beğendim. Ancak bunun önüne geçen sistemler var. Mesela FordSYNC..

• Çok efsane olmuş
  • Harika olmuş ve gerçekten anlamlı
  • Güzelmiş.
    Ben araçta bluetooth telefon baglantısı yapıp, arayanı direk direksiyon tuşundan cevaplayarak konuşuyorum aracın hoparlöründen.
    Şu mesajada bir çözüm olsa çok iyi olcak
  • Güzel olmus.

• Bana pek gerçekçi gelmedi reklam. Dolayısıyla etkilenmedim de.

Hangi şoför iki elini birden bırakıp o hızla giderken telefona dalar ki ?
  • Gayet Güzel Olmuş.
  • Tabi ki reklamlarda makul ölçüde abartı olabilir; ama unutmayın ki herkes sizin kadar pratik olmayabilir. Sonuçta riskli bir şey.
  • Çok güzel bir reklam olmuş, ben de Facebook'da bugün bu videoyu paylaşmıştım, sanırım aynı kişi üzerinden paylaştık.

Konuya gelirsek, telefon ile konuşurken algının bir kısmı başka bir tarafa kayıyor ve sürüşe tam olarak odaklanmak imkânsız oluyor. Bu sebeple, kulaklıkla seyir halinde bulunmak ya da diğer alternatifleri kullanmanın da çok doğru ve etkili yöntemler olduğu söylenemez.

Yalnız, Volkswagen reklam işini gerçekten iyi biliyor.
  • Araç kullanırken telefon çaldığında elbette o şekilde bakılmaz daha dikkatli olunur, fakat reklamlarda caydırıcılık önemlidir ve abartı her zaman kabul edilebilir, adından belli reklam ve bu reklam amacına ulaşmış bence. Saçma sapan reklamlardansa insanları düşünen reklamları her zaman yeğlerim ;) Vw bu reklamla tebriği hakediyor bence.

• Hanginiz araç kullanırken telefonla uğraşmıyor ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.