Şimdi Ara

XPERIA Z 10.5.A.0.230 Generic TR 4.4.2 STOCK ROM GÜNCEL(1271-5145)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
5.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu rom son Türkiye güncellemesiyle Sony PC Companion ile indirilen dosyalardan alınarak kendim tarafından Flashtool son versiyonu ile derlenmiştir.

Flashtool ile kurunuz. Kurulum rehberi ve son versiyon Flashtool dosya linki aşağıdadır.

Dikkat etmeniz gerekenler:

0. Yedeklerinizi alınız ne olur ne olmaz!
    1. C6603 Model romudur. (C6602'de de çalışma olasılığı vardır)
    2. Telefonunuzun bootloader kilidi açılmamış olmalıdır.
    3. Telefonunuzun garantisi gitmez. PC Companion ile onarım işlemi yapmakla aynıdır.
    4. Root'lu değildir
    5. Rom el değmemiş oynanmamıştır. PC Companion ile gelen romun aynısıdır.

FLASHTOOL İLE ROM YÜKLEME REHBERİ

0. Flashtool'u indirin (daha önce kurduysanız kaldırın tekrar kurun) son versiyonu altta. dört adet alternatif link verilmiştir.
    https://yadi.sk/d/cY9llFevbixEH
    1. Flashtool'u C: sürücüsüne kurun.
    2.a Flashtool u kurduğunuz klasördeki drivers klasörüne girip Flashtool-drivers.exe'yi çalıştırın. Çıkan seçeneklerden Xperia Z,Flashmode ve fastbootdrivers sürücülerini seçin kurun.
    2.b ( Windows 8 kullananlar şuradaki imzasız sürücü kurulumuna izin verme işlemini yapmanız gerekebilirhttp://forum.xda-develo...thread.php?t=2095087%29
    3. Flashlayacağınız Rom'u indirin. uzantısı .FTF olan rom dosyasını arşivliyse çıkarın ve Flashtool klasöründeki "firmwares" klasörüne kopyalayın.
    4. Flashtool dışında PC Companion gibi programları mutlaka kapatın!
    5. Flashtool u çalıştırın (64 bit ise sisteminizi flashtool64 'ü çalıştırın)
    6. Telefonunuzu bir kez usb den bağlayın ve flashtool'un gördüğünden emin olun.
    7. USB'den çekin ve telefonunuzu kapatın.
    8. Flashtool'un sol üstündeki şimşek işaretine basın Flashmode seçiliyken OK deyin.
    9. Çıkan ekranda soldaki kutudan biraz önce kopyaladığınız Rom u seçin.
    10. Sağ alttaki Flash tuşuna basın.
    11. Telefonu KAPALI iken SES KISMA tuşuna basılı tutarak ekranda baglama animasyon resmi çıkınca telefonu usb den bilgisayara bağlayın.
    12. Flashlama gerçekleşecek bir süre sonra işlem bitecektir. Flash successful satırını gördüğünüzde işlem bitmiştir.
    13. Telefonu USB den çıkarın ve açın.
    14. İlk açılış uzun sürebilir. Sistemin oturmasını bekleyin. Tekrar telefonu başlatın.

Dosya :
    Güncel Genel Türkçe Rom:10.5.A.0.230 (1271-5145) (ftf dosyası kendim tarafından denenmiştir problemsizdir)

https://www.dropbox.com/s/y0135sj4nnvjmwk/C6603_10.5.A.0.230_Generic%20tr.ftf

Alternatif link (dropbox trafik yogunlugundan bazen linklere ulaşılamıyor)

https://mega.co.nz/#!R5MSGKzA!wKEoSQ7qXJ030koFIR4krwfA5sJA0mIZFie4QjCCs1I

mrmıstık arkadaşımızın oluşturdugu generic tr romu

https://docs.google.com/file/d/0B2Pzrps7us9nbDU2NXM3YmJ4S00/edit

* Dikkat doğabilecek bir sorundan sorumlu değilim tüm sorumluluk size aittir. vs. vs. :)

* Lütfen bu mesajı alıntılamayın! kopyalamayın! ve başka yerde yayınlamayın!

* Mrmıstık arkadaşımızada hazırladığı ftf dosyası içinde teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cavit63 -- 30 Eylül 2014; 0:19:30 >

• cavit63 kullanıcısına yanıt
    Abi ellerinize sağlık....
  • Elinize sağlık root işlemi çıkınca da bekleriz
  • Hârimi kullanıcısına yanıt
    Rica ederim sıkıntıdan oluştırayım dedim sağolsun mrmıstık arkadaşımızda oluşturmuş iki adet link oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cavit63

Rica ederim sıkıntıdan oluştırayım dedim sağolsun mrmıstık arkadaşımızda oluşturmuş iki adet link oldu.

İyi yapmışsınız abi, ihtiyacı olan arkadaşlar için güzel bir paylaşım olmuş...

Burdan Mustafa abiye de teşekkürlerimi ileteyim...
  • Eline sağlık Cavit abi.
  • Sagol seninde eline saglık :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hârimi

quote:

Rica edrim Metin , xperia p cihazıma europa rom yükledim anlayamadığım bir sebepten dolayı bayağa sıkıntı çıkartmıştı , günlerce TR rom aradım bulamadım en sonunda teleservise yüklettim. Şimdi hangi telefonu alsam ilk işim telefonu onarıp FTF oluşturmak oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: mrmıstık

quote:

quote:

Rica edrim Metin , xperia p cihazıma europa rom yükledim anlayamadığım bir sebepten dolayı bayağa sıkıntı çıkartmıştı , günlerce TR rom aradım bulamadım en sonunda teleservise yüklettim. Şimdi hangi telefonu alsam ilk işim telefonu onarıp FTF oluşturmak oluyor

Cihazı sağlam kazığa bağlıyorsun yani

• Hârimi kullanıcısına yanıt
    Aynen
  • KitKat 'ı kullanıyor musun abi, milletteki sıkıntılar sende de mevcut mu
  • quote:

KitKat 'ı kullanıyor musun abi, milletteki sıkıntılar sende de mevcut mu

Evet kullanıyorum ilk gün çok müthiş bir şarj boşalıyordu, ne oluyor lennn dedim. Ekran kapalı iken bile deli gibi şarj harcıyordu google play hizmetleri , sonra devre dışı bıraktım google hizmetlerini, bana sormadan bir daha güncelledi kendini şu anda sıkıntı yok kitkat yüklediğimin 2. günü eski haline döndü şarj bakımından. Bildirim ekranında kasma hiç olmadı ayarlarda da ufak bir kasma mevcut onun içinde gpu aktif ettim şimdilik hiç sıkıntı yok.
  • quote:

quote:

Evet kullanıyorum ilk gün çok müthiş bir şarj boşalıyordu, ne oluyor lennn dedim. Ekran kapalı iken bile deli gibi şarj harcıyordu google play hizmetleri , sonra devre dışı bıraktım google hizmetlerini, bana sormadan bir daha güncelledi kendini şu anda sıkıntı yok kitkat yüklediğimin 2. günü eski haline döndü şarj bakımından. Bildirim ekranında kasma hiç olmadı ayarlarda da ufak bir kasma mevcut onun içinde gpu aktif ettim şimdilik hiç sıkıntı yok.

Anladım abi, hayırlı olsun....
  • quote:

quote:

quote:

Anladım abi, hayırlı olsun....

Alıntıları Göster
    Generic TR Romu Sony Centerdan ALınan cihazlardamı yüklü olarak geliyor.?

• quote:

Orijinalden alıntı: FallenDemon

Evet
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FallenDemon

Evet

Alıntıları Göster
    4.3 romda aldığımız yedeğin 4.4.2 de geri yüklenmemesinin sebebi ne olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: yhackup

4.3 romda aldığımız yedeğin 4.4.2 de geri yüklenmemesinin sebebi ne olabilir

Alıntıları Göster
    Pekii BL kaldırmadan root desem çok mu şey istemiş olurum,
    neden bu telefonun rootlanması bu kadar zor ?
  • yhackup kullanıcısına yanıt
    Burada arkadaşımız paylaşmış kendiside uygulamış deneyip haberdar edermisiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_93327119/tm.htm
  • quote:

Şu an deniyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: yhackup

quote:

Şu an deniyorum

Tamamdır işe yarıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.