Şimdi Ara

4.4'den 4.2'ye ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sizce geçmeli miyim? Telefon 2 günlük. 4.2de test etmeden direk geçtim 4.4'e batarya farkı varmış, antutuda daha yüksek alıyormuş. Bunlar yeter geçmek için.

Nasıl geçerim, rootlu telefon. Cwm'den rom dosyasını install yapıp kuramaz mıyım romu. GMD'de böyleydi

• Çok büyük pil ömrü farkı yok. Güncellemeyi yaptıktan sonra hard reset yapın yapmadıysanız. Antutunun ise hiçbir anlamı yok. Önemli olan kullanıcının deneyimlediği performans. 4.4.2 daha performanslı çalışıyor. Sonuç olarak sürüm düşürmeye gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalboran

Çok büyük pil ömrü farkı yok. Güncellemeyi yaptıktan sonra hard reset yapın yapmadıysanız. Antutunun ise hiçbir anlamı yok. Önemli olan kullanıcının deneyimlediği performans. 4.4.2 daha performanslı çalışıyor. Sonuç olarak sürüm düşürmeye gerek yok.

Zaten asiri zor gelmisti, telefonu alirken soz verdim kendime root rom yok.diye. rootlu kullanicam sadece greenify ve titanium backup programi icin, ama cwm ve twrp kurmamam iyi oldu.

Yinede ogrenmis oluyum. 4.2ye dusurmek icin hard reset mi yapmak gerekiyor cwmden veya twrpden veya orjinal reciveryden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açıkçası bu telefonda hiç sürüm düşürmediğim için bilmiyorum. Daha önce kullandığım Samsung telefonlarda çok yapmıştım bu işlemi. 4.4.2 güncellemesi sonrası hard reset yapmadıysanız yapın. Çok daha performanslı çalışacaktır.

Sürüm düşürme işlemi LG G2 teknik konuda anlatılıyor olabilir, orayı araştırın. Ancak bence gerek duymayacaksınız.
  • quote:

Açıkçası bu telefonda hiç sürüm düşürmediğim için bilmiyorum. Daha önce kullandığım Samsung telefonlarda çok yapmıştım bu işlemi. 4.4.2 güncellemesi sonrası hard reset yapmadıysanız yapın. Çok daha performanslı çalışacaktır.

Sürüm düşürme işlemi LG G2 teknik konuda anlatılıyor olabilir, orayı araştırın. Ancak bence gerek duymayacaksınız.

4.4 de hard reset yaparsam telefon ilk aldigim gibi (4.2) seklinde olmaz mi?

Peki hard reseti nerden aticam? Cwm? Recovery? Twrp?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birkuşgibi -- 8 Haziran 2014; 1:36:26 >
  • Olmaz 4.4.2'de kalır. Nasıl yapılacağı aşağıdaki linkte anlatılıyor.

http://www.ceplik.com/lg-g2-d802-format-atma/
  • quote:

Olmaz 4.4.2'de kalır. Nasıl yapılacağı aşağıdaki linkte anlatılıyor.

http://www.ceplik.com/lg-g2-d802-format-atma/

Hocam ses kisma ve guc basiyorum logoda guc tusunu birakip hemen sonra tekrar basiyorum telefon aciliyormus gibi oluyor kapaniyor

• Ayarlar menüsünden fabrika ayarlarına alın o zaman. Aynı şey.
  • quote:

Ayarlar menüsünden fabrika ayarlarına alın o zaman. Aynı şey.

Sinir oldum, neden firmiyor ki recivery moduna. Gun icinde bir kez daha denemistim yine olmamisti

• 20d güncellemesi mi yüklü telefonda. Eğer öyleyse farklı oluyormuş hard reset. Gerçi telefon ayarlarından yapmak da aynı işi görür.
  • quote:

20d güncellemesi mi yüklü telefonda. Eğer öyleyse farklı oluyormuş hard reset. Gerçi telefon ayarlarından yapmak da aynı işi görür.

Ayni sayfaya baktik sanirin :D hayir 20b yuklu. Son care suan ayarlardan hard reset aticam. Recoverye giremedik

• Benimkinde de 20b yüklü. Şimdi denedim giriyor. Şöyle yapacaksın.

ses kısma+ güç tuşuna basıp telefon açılış ekranı gelinceye kadar bekle, telefon açılış ekranı geldiğinde elini tuşlardan kaldırıp tekrar ses kısma + güç tuşuna bas.

Yalnız telefon rootluysa ondan da olmuyor olabilir. Orijinal romu lg flash tool yardımıyla baştan yüklemen gerekebilir.

Samsung telefonlarda tecrübem çok, ancak LG konusunda pek bilgim yok, fazla kurcalamak istemiyorum zaten artık telefonları. En güzeli stock halde kullanmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalboran -- 8 Haziran 2014; 2:05:23 >
  • quote:

Benimkinde de 20b yüklü. Şimdi denedim giriyor. Şöyle yapacaksın.

ses kısma+ güç tuşuna basıp telefon açılış ekranı gelinceye kadar bekle, telefon açılış ekranı geldiğinde elini tuşlardan kaldırıp tekrar ses kısma + güç tuşuna bas.

Yalnız telefon rootluysa ondan da olmuyor olabilir. Orijinal romu lg flash tool yardımıyla baştan yüklemen gerekebilir.

Samsung telefonlarda tecrübem çok, ancak LG konusunda pek bilgim yok, fazla kurcalamak istemiyorum zaten artık telefonları. En güzeli stock halde kullanmak.

Hocam attim bile ayarlardan hard reset, ama foruma.girerken isim yerine devrim yazdim tamamladi.
    Benimde tecrubem.gmd de var, 2gun ildu g2 alali. Root atmiycam dedim attim. Twrp ve cwm.kesinlikle kurmuycam.
    Yardiminiz.icin tesekkurler

• Bende telefonu alalı 2 gün oldu.Pek android tecrübem yok.İlk gün kitkat'a otomatik güncelledi.Antutu da pil %20 civarı ve ekran %100 seviyelerindeyken yaptığım testte 26k 22k değerlerini aldım.Şuan telefon şarjda.Kore ithalatı ve rom,root işlemleri hakkında pek bir bilgimde yok.Performans düzelmezse sanırım extralara yönelicem.
  • 4.4.2'ye güncelledikten sonra gerekli mi hard reset olayı yani yapmasam ne kaybederim?
  • Yapmazsan telefon stabil çalışmayabilir.
  • quote:

Yapmazsan telefon stabil çalışmayabilir.

hard reset değilde fabrika verilerine sıfırla desem olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolwerine0

quote:

Yapmazsan telefon stabil çalışmayabilir.

hard reset değilde fabrika verilerine sıfırla desem olur mu?

Ayni sey ben öyle yaptim, recovery'e giremedim bir turlu

• Hocam ayik kafayla tekrar okudum mesajlari
    Rootlu telefonda recovery'e girilmiyor mu ki.?

• Sürüm degistirmek icin antutu mu onemli?
    8 cekirdekli telefon alin antutuda uzaya cikmak icin.. Skorlar ucuyor peki akicilik?...

Batarya omrunde de bi kisalma olmuyor 2 3 gune toparlıyor. Defalarca soyledim burada..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.