Şimdi Ara

Xperia S (LT26i) yardım lütfen ROM hakkında :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Xperia S telefonuma pure_aosp_alpha1 adlı romu kurmayı düşündüm, daha önce Cyanogen 9 vardı.. herneyse pure_aosp_alpha1 den boot.elf dosyasını telefona direk flash ladım ve telefon artık açılmıyor :( ne yazıkki çok defa rom kurmayı okumuş olmama rağmen hiç bir yerde ''her seferinde bootloader kilidini açın'' yazmadığından böyle bir hataya düştüm... telefon ilk başta ses açma tuşuna basılı tutup güç düğmesine basınca titriyordu ve sadece SONY yazısı çıkıyordu ama şimdi oda yok.. sadece şarj ledi kırmızı yanıyor, USB ile pc ye bağlayınca pc de dosyalar gözükmüyor yapabileceğim bir şey varmı sabah akşam dua ederim :( veya telefonu tamire versem sonuç alırmıyım :(

• quote:

Orijinalden alıntı: phileoist

Xperia S telefonuma pure_aosp_alpha1 adlı romu kurmayı düşündüm, daha önce Cyanogen 9 vardı.. herneyse pure_aosp_alpha1 den boot.elf dosyasını telefona direk flash ladım ve telefon artık açılmıyor :( ne yazıkki çok defa rom kurmayı okumuş olmama rağmen hiç bir yerde ''her seferinde bootloader kilidini açın'' yazmadığından böyle bir hataya düştüm... telefon ilk başta ses açma tuşuna basılı tutup güç düğmesine basınca titriyordu ve sadece SONY yazısı çıkıyordu ama şimdi oda yok.. sadece şarj ledi kırmızı yanıyor, USB ile pc ye bağlayınca pc de dosyalar gözükmüyor yapabileceğim bir şey varmı sabah akşam dua ederim :( veya telefonu tamire versem sonuç alırmıyım :(

Korkma öncelikle sakin ol. Boot.elf bir kernel dosyası. Bootloader kilidi açık olmadan flaşlayamazsın bootanimation ekranında takılı kalır. Şimdi flashtool ile stock ftf'sini bul flaşla daha sonra rootla cwm yükle bl kilidini aç boot elf flaşla , cwm'den de romu yükle.

• yani telefon tamir olur mu? sadece kirmizi led yaniyor? suan ne yazikki denizci oldugum icin indirme imkanim yok sim kartimda internet paketim var ama babamin telefonuna uymuyor mini cunku :( babamdanda indiremem 500 mb dosya :( cok tesekkur ederim yardim ettigin icin :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.