Şimdi Ara

Telefon sıcaklığı 45 derece, normal mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
17.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S3 kullanıcısıyım, yurtdışından aldığım için 2 gb ram var cihazda. Belki bir fark yaratır diye özellikle belirtiyorum bunu. Telefonda biraz internette gezip oyun oynadıktan sonra ciddi ısınma oluyor. Cihaz sıcaklığı 44-45 derece civarında oluyor. Bu sıcaklık normal midir? Cihaza zarar verir mi? Isınmayı engellemek için neler yapabilirim?

• Isınması gayet normal ve doğal bişey sonuçta işlem yapıyor cihaz. ama 45 derece normal mi onu bilemem. Şunu söyleyebilirim ki S4 kullanıcısıyım ve en çok ne kadar ısınır diye test ettim cihaz asırı ısındığında ynai cidden eli yakacak kadar kendisini kapatıyor. soğuması için rahatına bak yani. ısınmasını istemiyosan GÜÇ TASARUFU modunu aç ama o zamanda telefonda hafif hafif kasmalar hissedersin. iyi akşamlar
  • Güç tasarruf modu sürekli açık ben de ona rağmen şarj dayanmıyor. Geceleri uyurken mesela %60 şarj ile yatıyorum, mobil veriyi kapatıyorum ışığını kısıyorum uçak modunu açıyorum filan sabah çoktan şarjı bitip kapanmış oluyor. Ve o zamanlar da yani hiç işlem yapmazken dahi çok sıcak oluyor.
  • belki işlemcisi farklı olabilir.İnternetten araştır.(Kod ismi ile)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miss Vagabundo

S3 kullanıcısıyım, yurtdışından aldığım için 2 gb ram var cihazda. Belki bir fark yaratır diye özellikle belirtiyorum bunu. Telefonda biraz internette gezip oyun oynadıktan sonra ciddi ısınma oluyor. Cihaz sıcaklığı 44-45 derece civarında oluyor. Bu sıcaklık normal midir? Cihaza zarar verir mi? Isınmayı engellemek için neler yapabilirim?

Merhaba

Samsun Galaxy S3 bende kullanıyorum 45 derece olamaz eger olursa telefon patlar. Aynı şey telefon ve diğer teknolojik ürünler için de geçerlidir.

Hayırlı Forumlar.

• Normal degil. Bataryayi cikar patlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Batarya sıcaklığı ayrıdır. Islemci sıcaklığı ayrıdır.
    45 derece normal de, S3 için normal değil cihaz yine de gereginden fazla ısınıyor.

Batarya sıcaklığına gelirsek 45 tehlikeli.

• Sabahtan akşama kapalı iken şarjı tükeniyor ve pil ısınıyor ise size yeni pil alma yolu görünmüş demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0z0z -- 13 Haziran 2014; 11:06:28 >
  • Merhaba

Isınması Gayet Doğal Isınmıyorsa Sorun Var Demektir. Nasıl Bir TV Çok Çalışınca Isınıyorsa Batarya Da Isınır Fazla Isınıyorsa En Yakın Samsung Bayisinden Destek Ve Yardım Alabilirsiniz.

Hayırlı Forumlar.

• Kesinlikle NORMAL değil 45 derece nedir üstüne su damlatsanız buharlaştırır

• Anladım. Yani *#0228# yapınca batarya durumu ile alakalı bilgileri gösteriyor; o sıcak olduğu anlarda o şekilde bakıyorum, 45 yazıyor. Her zaman olmuyor işte, mesela bazen bütün bir gece sadece %10 filan azalıyor şarjı bazen de %60 iken sabaha kapanmış oluyor. Yani bataryadan kaynaklı değil de başka bir şeyden kaynaklı olduğunu düşünüyorum ben de öyle olunca. Uygulamalar filan etkiler mi?
  • Telefon kapalı iken şarjı sabaha o oranlarda azalıyorsa sorun pildedir.

• Hocam bataryanin miladi dolmus yeni batarya alin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurayaNerdenÜyeOluyoruz -- 14 Haziran 2014; 17:38:39 >
  • Öyle olacak bu gidişle. Bu hızlı şarj olayını çok kullandım sanırım onun etkisi bataryanın ölmesi, çünkü cihaz daha bir senesini yeni doldurdu.
  • Xperia s de 42,43 rahat görüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

Xperia s de 42,43 rahat görüyorum.

E sıkıntı yaratmıyor mu? Beni çok rahatsız ediyor, bir şey olacak alete diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miss Vagabundo

quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

Xperia s de 42,43 rahat görüyorum.

E sıkıntı yaratmıyor mu? Beni çok rahatsız ediyor, bir şey olacak alete diye.

Alıştım artık. Telefonu ilk aldığımda bende senin gibiydim bir süre sonra normal karşılıyorsun.

• sıkıntı çıkarmaz çünkü 60 dereeye kadar dayanıklı oluyorlar ve sıkıntı çıkarmaya başladığı zman telefon zaten kapanıyor.
    ve 45 derece pek normal değil.
  • siz birde bu konuya bakın derim....

http://forum.donanimhaber.com/m_93248663/f_//tm.htm#93260115

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byaahmet -- 15 Haziran 2014; 17:53:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: byaahmet

siz birde bu konuya bakın derim....

http://forum.donanimhaber.com/m_93248663/f_//tm.htm#93260115

Baktım bahsettiğiniz konuya ancak anladığım kadarıyla buradaki ısınma sorunu işlemci de. Benim sorunum batarya da.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.