Şimdi Ara

Ford'un yeni konseptiyle Fiesta'dan daha hafif Fusion elde edilebiliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Ford'un yeni konseptiyle Fiesta'dan daha hafif Fusion elde edilebiliyor

Henry Ford tarafından ABD'de kurulan büyük otomotiv firması Ford, daha önce F-150'de uyguladığı yeni konseptiyle Fiesta'dan daha hafif bir Fusion üretmeyi başarmış durumda.

Kısa süre önce tanıtımını yaptığı yeni F-150 modelini eskiye oranla 318 kg civarında hafifleten Ford, bu konsepti şimdi de Fusion otomobil modeline aktarıyor. Otomobilin birçok parçasını alüminyum, kimyasal olarak sertleştirilmiş cam, gelişmiş hafif plastikler ve karbon fiber parçalar ile değiştirerek Fiesta'dan daha hafif bir Fusion üreten firma, standart Fusion'dan da %25 oranında ağırlık kesinti sağlamış durumda. Ford'un 1 litrelik EcoBoost motoru ve özel geliştirilen lastikleriyle bu ağırlık yüzdesine olumlu anlamda yardımcı olan araç, şimdilik büyük çaplı seri üretim için değil, daha çok bu üretimin nasıl yapılabileceği konusunda yapılacak araştırma çalışmaları için geliştiriliyor. Araç bu hafif gövde yapısıyla özellikle yakıt tüketimi ve emisyonu düşürmek adına çok büyük avantajlar vaat ediyor.

Ford'un hafif gövdeli Fusion aracını tanıttı videoyu direkt olarak aşağıda izleyebilirsiniz.

Kaynak:https://media.ford.com/content/fordmedia/fna/us/en/news/2014/06/03/ford-builds-on-advanced-materials-use-with-lightweight-concept.html

• Vitesim kadar zevk verseydin vites yerine senin elini tutardım...

• Daha sağlam ve elektrikli yapmak varken, Allah korusun bir kazada ne hale gelir bu kasa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PowerPC -- 6 Haziran 2014; 14:08:39 >
  • Mazda 6' bakarsanız zaten buna benzer bir teknoloji ile (skyactive) iki yıldır üretiyor araçlarını. Çelikten daha hafifi ama daha dayanıklı. Tamponlarında bile çelik var Mazdanın.

• O nasıl lastik tabanı ya karda ralli yapan araçlar gibi :D Günlük hayatta ciddi tutunma problemi olur gibi geldi bana :)

• Sağlam mıdır bilinmez
  • yalnız görseldeki araba mondeo, buna abdde fusion mı diyolar

• birde altyazısı olsa iyi olurdu ne diyor adam?

• Günün reklam gelirleri Ford tarafından karşılanmıştır.

• quote:

Orijinalden alıntı: semih4444

Vitesim kadar zevk verseydin vites yerine senin elini tutardım...

Vitesten ne gibi bir zevk alıyorsun merak ediyorum açıkcası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schnitter

quote:

Orijinalden alıntı: semih4444

Vitesim kadar zevk verseydin vites yerine senin elini tutardım...

Vitesten ne gibi bir zevk alıyorsun merak ediyorum açıkcası.

Hadi bakalım cevap ver.
  • Sağlam mıdır diyenler neyin kafasını yaşıyor dünyanın en hızlı arabalarını üreten Koenigsegg bile Aliminyum Karbon melezi parçalar kullanıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mazda 6' bakarsanız zaten buna benzer bir teknoloji ile (skyactive) iki yıldır üretiyor araçlarını. Çelikten daha hafifi ama daha dayanıklı. Tamponlarında bile çelik var Mazdanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: DaRKFoRCeS

Aston martin e benziyor.

Ford Alman markası iken güzeldi.

Şimdi birşeye benzemiyor.

Karbon fiber titanyum kullanılan çok spor+şehir aracı var.

Pahalılar ama bu arabadan iyi oldukları kesin.

dostum ford hiç bir zaman alman malı olmadı. Karıştırmış olmayasın.

Fusion güzel bir araç ancak Türkiye piyasasına bir türlü giremedi. hala eski hantal mondeolar satılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maximus8282

Mazda 6' bakarsanız zaten buna benzer bir teknoloji ile (skyactive) iki yıldır üretiyor araçlarını. Çelikten daha hafifi ama daha dayanıklı. Tamponlarında bile çelik var Mazdanın.

Görür görmez skyactive teknolojisi geldi benimde aklıma,benden önce davranmışsınız Mazda bu konularda çok iyi ama hakettiği değeri alamıyor ne yazık ki.
  • Yanlış biliyormuşum insanlık hali

Alman yapımı Ford lar daha sağlam.

Bizde 78 Taunus vardı kısa stop lu
  • The Times kullanıcısına yanıt
    Kazanmayı haketmiyorlar mı sence? Bu site için çalışanlar gönüllü ya da babasının hayrına çalışmayacak değil mi?
  • srcncc S kullanıcısına yanıt
    Ee okudumda aksini söylememişim zaten... Kazanmasınlar demedim ki öyle mi anladınız?
  • The Times kullanıcısına yanıt
    Sürekli reklam reklam reklam diyip isyan eden yorumlar görüyorumda bu sefer cevap vermek istedim,tabikide reklam yapılacak,tabikide kazanılacak.Bende o isyanlardan biri sandım yanlış anlamışım :)
  • srcncc S kullanıcısına yanıt
    Ana sayfada birden fazla Ford haberi görünce ilgimi çekti sadece o kadar :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.