Şimdi Ara

★LG 42LA691S DETAYLI İNCELEMESİ (BÜTÜN 640S, 660S, 740S MODELLERİ İLE AYNI)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
1
Favori
6.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Evet arkadaşlar modern çağa ayak uydurmak lazım en sonunda bizimkileri ikna edip bir 3D LED TV aldırdım. Bunda dünya kupasının yaklaşmasıda etkili oldu tabii.

Benim uzmanlık alanım normalde bilgisayardır ama genel olarak teknolojiyle haşır neşir olduğumdan bu konuyada ısınmam fazla uzun sürmedi 2 3 gün araştırdım ve gözlemledim sonuçta buradada iyi diyebileceğimiz bir ürünü aldığımı düşünüyorum. Şimdi size ürünü kendime has tarzımla resimli anlatımla anlatmaya çalışacağım, 42LA691S nasıldır ? sorusuna yanıt arayacağız, umarım beğenirsiniz.

İlk tv konum hatamız olursa affola.

Yorumlarınızı eksik etmeyin ki daha fazla kişi görsün.

Tv ' ye ait çektiğim resimler ve ayarlar 2.mesajdadır.

LG Tvlere ait sorularınızı sorabilirsiniz konuda.

~~ Önemli Özellikleri ~~

● 42" LED CINEMA 3D SMART TV
    ● 4 ADET CINEMA 3D GÖZLÜK, 2 ADET DUAL PLAY GÖZLÜĞÜ
    ● DAHİLİ WI-FI
    ● DAHİLİ HD UYDU ALICISI
    ● SUBWOOFER
    ● MCI 400 HZ (Gerçek Panel Hızı 100 Hz)
    ● SİHİRLİ KUMANDA
    ● CINEMA SCREEN TASARIMI
    ● RAHAT 3D DENEYİMİ
    ● ZENGİN SMART TV İÇERİKLERİ
    ● 3 Tane HDMI
    ● 3 Tane USB

LG 42LA691S RESMİİ SAYFASI İÇİN TIKLA !!

~~ 640S, 660S, 691S, 740S Kıyaslaması ~~

+691S 'te MCI 400MHZ 'dir. [Gerçek panel Hızı 100HZ] Hoparlörü 12W + 12W 'dir.

+660S ile 691S birebir aynı şeylerdir 691S daha sonra çıkmıştır fark olarak 691S'in çerçevesi ve ayakları metaldir. [Gerçek panel Hızı 100HZ] Hoparlörü 12W + 12W 'dir.

+640S te MCI 200 MHZ 'dir. [Gerçek panel Hızı 50HZ deniyor] Hoparlörü 10W + 10W 'dir.

+740S te MCI 800 MHZ 'dir. [Gerçek panel Hızı 100HZ] Hoparlörü 12W + 12W 'dir.

Geri kalan herşey için bu sayfada gördükleriniz geçerlidir.

~~ Kullanıcı Görüşleri, Tavsiyeler, Dikkat Edilecek Noktalar ~~

Ürün genel olarak parasını sonuna kadar hakediyor diyebilirim. 1899 TL 'ye vatandan aldık ürünü aslında 1700 1800 civarlarındada olabilirdi ama malum işte ülkemizde maalesef teknoloji ürünlerinde kazığı yiyoruz. Arkadaşlar bu tv konusunda çok fazla araştırmak insana kafayı yedirtiyor internette yazan çoğu şeyi okuyun ama hepsini kafaya takmayın çünkü adam bir ürün önermiş bakıyorsunuz hiçbiryerde stok yok bulamıyorsunuz o zaman onu boşuna kafaya takmayın ve internetten sırf adam öyle dedi diye ürün almayın. Tv konusunda çok önemli olan birşey var oda görmek menülerine bakın HD ve SD kanallardaki performansına bakın ona göre karar verin.

Araştırdım ürünleri gittim baktım bana en mantığıma yatan olarak bu ürün geldi ve aldım zaten tüplü tv den felan geçiyorsanız harika gelecek çoğu ürün eğer gerçekten kötüyü almadığınız sürece.

Samsung tvlere baktım ve samsungun tv konusunda artık belli bir doygunluğa ulaşmasından mıdır nedir fiyat politikasında kazıklamaya doğru gittiğini gördüm 40" tvleri bile 2000+ iyi bir tv si 2200+ ben veremediğim için o kadar çok araştırmadım ama gittiğimde baktım öyle ahım şahım bir farkta yok sadece yapay bir canlılık var onuda parlaklığın çok olmasından sağlıyor bu sizi kandırmasın evin içinde siz bunu asla açamayacaksınız zaten. Mağazadaki adamlada konuştum biz burda canlı moduna alıyoruz ki dikkat çeksin diye dedi.

Velhasılkelam oradada baktım felan karar vermemiz gerekiyordu F/P olarak hoşuma gitti ve aldık. Aldıktan sonra LG ' nin servisini arıyorsunuz ve size bir gün sonraya gün veriyorlar yarınsı servis gelip kuruyor. Yalnız dikkat edin bize gelen servisteki adam biraz tripkolik tavırlar içerisindeydi çok fazla kaale almayın siz yaptırmanız gerekenleri bilin yeterli , adamlar hemen kaçmaya çalışıyorlar.

Yaptırmanız gerekenler :

1) Wifi alıcısını kontrol ettirin bağlanıyormu diye
    2) Ölü Piksel varmı diye kontrol ettirin
    3) Işık Sızması varmı diye kontrol ettirin

bu 3 ' ü yoksa zaten büyük oranda sorunsuz bir tv aldınız demektir. Bu arada size hemen orada ürünü sorunsuz teslim aldığınıza dair belge imzalatmaya çalışıyorlar ben imzalamadım testlerin hepsine bakalım ondan sonra imzalarım dedim ve bu hoşuna gitmedi arkadaşın o yüzden biraz uyuzluk yaptı. Sizde böyle yapın sonra uğraşmayın.

~~ 3D Performansı ~~

Arkadaşlar kesinlikle böyle harika 3D deneyimi felan beklemeyin hiçbir tv'den şuan o kadar yaygınlaşan bir teknoloji değil zaten 3D fimlerdeki aha işte 3D budur diyebileceğimiz sahnelerde az ama genel olarak filmde bir derinlik hissedebiliyorsunuz. Netten Gravity 3D indirdim baktım birkaç tane sahnede evet 3D bariz belli genel olarak bir derinlik var ama %100 çok farklı diyemezsiniz daha bunun için çok erken o yüzden ben hep 3D izleyeceğim çok iyi olsun gibi bir hisse dayanarak almayın tv' yi. Genede güzel 10 üzerinden 7 alır.

~~ Ses Kalitesi ~~

Ürünün ses kalitesi gayet yeterlidir arkadaşlar. Hatta baya iyi diyebiliriz , Harddiskimi takıp filmlerime bakayım dediğimde sesi dolgun ve güzel veriyor tekrar izleyesim geldi.

LG birde bize iyilik yapmış ses ayarlarında VirtualSound ve Live olarak iki seçenek sunmuş ben Live' i açtım 2 seviyesine getirdim ses daha canlı oldu.

~~ Ekran Kalitesi ~~

Bu konuda ürün gerçekten güzel 2 gündür izliyorum aldığıma asla pişman değilim. HD yayınlarda çok harika oluyor ürün ondan sonra SD yayınları izlemek biraz kötü oluyor. Ürünü ben hiremco chipbox uydu alıcısı ile kullanıyorum SD kanallarda kendi uydu alıcısından daha iyi olduğunu söyleyebilirim HD ' de pek fark yok.

Görüntü ayarlarında CANLI seçeneği var baya canlı oluyor tv ama SD kalitesi dandik olan kanallarda renkler iyicene çok yapay oluyor.

Benim önerim Standart ayarlara getirerek Ayarlara +5 eklemeniz.

~~ Smart Kalitesi ~~

Smart özellikleri gayet başarılı seçenekleri fazla ve kullanıbilirliği çok güzel kumandayada alıştıktan sonra çok eğlenceli oluyor kullanması. 3D , Oyun , Ayarlar Sekmeleri var.

Orada direk telefona , bilgisayara , usb' ye bağlan seçenekleri var. Harddisk takıp direk oradan bağlanabilirsiniz veya zaten algılayıp size açılsınmı diye soruyor. Harddiskin içinde dolaşmakta çok rahat ve kolay, zorluğu yok hatta çok keyifli diyebilirim.

Ürünün en güzel özelliği ise bütün film formatlarını altyazısıyla birlikte (.srt) açıyor ve görüyor. Resimlerinide koyacağım zaten göreceksiniz.

3D + DTS açmadada en ufak bir problemi yok bu konuda çok çok iyi bir tv.

MKV , MP4 , AVİ sorunsuz açmaktadır. Farklı istediğiniz varsa yazın denerim

~~ İnternete Girme Kalitesi ~~

İnternete giriyor ama hızı elbette biraz yavaş pcye göre özellikle. Dolu sitelerde beklersiniz ama basit sitelere genede tv'ye göre hızlı diyebileceğimiz birşekilde girersiniz.

~~ SmartShare ile TV'nizi Bilgisayarınızdan Yönetin !! ~~

Evet arkadaşlar LG gerçekten uğraşmış didinmiş güzel extralar sunmuş.

Smatshare programını indirip aynı modeme bağlı olan tv ' nize direk pcnizdeki resimleri , videoları , filmleri , müzikleri tek tuşla açabilirsiniz.

SmartShare İNDİRMEK İÇİN TIKLA !!

~~ Yazılım Güncelleme ~~

Ürünü wireless'a bağlayarak direk güncelleyebilirsiniz veya usb ' dende güncelleyebilirsiniz.

Kumadadan smart tuşuna basıp ayarlara geliniz.

En altta DESTEK simgesine geldiğinizde yazılım güncellemeyi göreceksiniz zaten yeni sürümü kontrol et deyin varsa uyarı verecek direk indirip kuracaktır. İndirdikten sonra birşey olmazsa tvyi kapatıp açın kurar.

Usb'dende gene aynı şekilde orada usbyi seçersiniz.

En son sürüm V 4.24

Resimler 2. Mesajdadır.

Eleştirilerinizi , görüşlerinizi saygı çerçevesinde eksik etmeyin.

Unuttuğum yerler olabilir hatırlatırsanız sevinirim sorularınızıda sorabilirsiniz tabiki.

Bu arada bilgisayar ve teknoloji hakkında aklınıza gelebilecek herşeyi bana danışabilirsiniz buradan değil tabikide pm atın yardımcı olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 23 Temmuz 2014; 1:27:16 >

•  ★LG 42LA691S DETAYLI İNCELEMESİ (BÜTÜN 640S, 660S, 740S MODELLERİ İLE AYNI)

★LG 42LA691S DETAYLI İNCELEMESİ (BÜTÜN 640S, 660S, 740S MODELLERİ İLE AYNI)  ★LG 42LA691S DETAYLI İNCELEMESİ (BÜTÜN 640S, 660S, 740S MODELLERİ İLE AYNI)  ★LG 42LA691S DETAYLI İNCELEMESİ (BÜTÜN 640S, 660S, 740S MODELLERİ İLE AYNI)

★LG 42LA691S DETAYLI İNCELEMESİ (BÜTÜN 640S, 660S, 740S MODELLERİ İLE AYNI)  ★LG 42LA691S DETAYLI İNCELEMESİ (BÜTÜN 640S, 660S, 740S MODELLERİ İLE AYNI)  ★LG 42LA691S DETAYLI İNCELEMESİ (BÜTÜN 640S, 660S, 740S MODELLERİ İLE AYNI)

★LG 42LA691S DETAYLI İNCELEMESİ (BÜTÜN 640S, 660S, 740S MODELLERİ İLE AYNI)  ★LG 42LA691S DETAYLI İNCELEMESİ (BÜTÜN 640S, 660S, 740S MODELLERİ İLE AYNI)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 5 Haziran 2014; 16:45:48 >

• Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

Birkaç tanede SD yayın yapan kanal görüntüsü eklermisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

Birkaç tanede SD yayın yapan kanal görüntüsü eklermisiniz?

teşekkürler hocam.

ekleriz tabiiki hocam ama şurdan belirtmeliyim ki benim gözümle gördüğümle buraya koyduğum resmin arasında dağlar kadar fark var görmeniz lazım yani
  • Hocam bende geçen gün 47la660s modelini aldım bunun görüntü ayarlarını nasıl yapacağım ? Birde bir sorunum var internetten film izlerken bazen
    Ramle ilgili doldu vs. Hata verip sayfayı kapatıyor bu sorunun çözümü varmıdır ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok net değil sonra gene çekerim hava kararınca

SD Yayın Kalitesi :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 5 Haziran 2014; 18:36:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ulud49

Hocam bende geçen gün 47la660s modelini aldım bunun görüntü ayarlarını nasıl yapacağım ? Birde bir sorunum var internetten film izlerken bazen
    Ramle ilgili doldu vs. Hata verip sayfayı kapatıyor bu sorunun çözümü varmıdır ?

görüntü ayarları smarta bas AYARLAR a bas orda resim sekmesinde

2.sorunu bilmiyorum ben yaşamadım daha öyle birşey.
  • TV güzelmiş hocam bize de teknosa yolu gözüktü
  • Güle güle kullanın! İlk fotolar( atv hd) olanlar tam net çıkmış, diğerlerini özensiz çektiniz herhalde ama
    sonuçta LG görüntü kalitesinde fena bir tv değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chopski

TV güzelmiş hocam bize de teknosa yolu gözüktü

vatandan aldım hocam ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: nodar

Güle güle kullanın! İlk fotolar( atv hd) olanlar tam net çıkmış, diğerlerini özensiz çektiniz herhalde ama
    sonuçta LG görüntü kalitesinde fena bir tv değildir.

valla ne yalan söyleyeyim biraz öyle oldu çünkü net görüntüyü yakalamak uğraştırıyor ayakta bekliyorsun felan bulanık çıkıyor vs.

teşekkürler

inceleme nasıl sizce ?
  • öncelikle inceleme çok iyi eline sağlık.

üstad, bunun içinde kendi uydu alıcısı var mı? yani duvara asmayı düşünüyorum alırsam. bi de alıcıyla uğraşmiyim direk kabloyu getirip buna taksam olur mu?
  • Hayırlı olsun hocam bizde 2013 yazında teknosadan 42LA660S almıştık 2 tb full hd film arşivi var onları izliycem bu yaz görüntü kalitesi çok iyi gerçekten. 2014 serisi gelince fiyatlarıda inmiş bunların.
  • Fotoğraf makinesi ile çekmek çok zor zaten, biraz profesyonel olmak lazım. Ben de denedim ama çekilen resim TV de gösterilenden mutlaka farklı oluyor. Hareket eden nesneler bulanık çıkıyor ve haliyle kötü bir görüntü var izlenimi veriyor.

Dahili alıcısının kanal geçiş hızları nasıldı? Kendi TV'mdeki dahili alıcıdan çok memnunum. Nette bir sürü yorum var tamamının dahili alıcıları çok yavaş, kanal geçiş hızı 2-3 sn v.s. diye ama ben çok memnunum. Bazen HD kanallara geldiğimde bekletiyor biraz ama diğer kanallarda 1-1,5 sn de geçiyordur, krono ile ölçmek lazım tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IAmSpartacus

öncelikle inceleme çok iyi eline sağlık.

üstad, bunun içinde kendi uydu alıcısı var mı? yani duvara asmayı düşünüyorum alırsam. bi de alıcıyla uğraşmiyim direk kabloyu getirip buna taksam olur mu?

evet var , fenada değil.

direk kabloyu tak görüntü sende
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheMARVEL

Hayırlı olsun hocam bizde 2013 yazında teknosadan 42LA660S almıştık 2 tb full hd film arşivi var onları izliycem bu yaz görüntü kalitesi çok iyi gerçekten. 2014 serisi gelince fiyatlarıda inmiş bunların.

teşekkürler hocam

aynen yahu o kadar film izledim ama bunda açmak çok farklı oldu baştan izleyesim geldi valla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Fotoğraf makinesi ile çekmek çok zor zaten, biraz profesyonel olmak lazım. Ben de denedim ama çekilen resim TV de gösterilenden mutlaka farklı oluyor. Hareket eden nesneler bulanık çıkıyor ve haliyle kötü bir görüntü var izlenimi veriyor.

Dahili alıcısının kanal geçiş hızları nasıldı? Kendi TV'mdeki dahili alıcıdan çok memnunum. Nette bir sürü yorum var tamamının dahili alıcıları çok yavaş, kanal geçiş hızı 2-3 sn v.s. diye ama ben çok memnunum. Bazen HD kanallara geldiğimde bekletiyor biraz ama diğer kanallarda 1-1,5 sn de geçiyordur, krono ile ölçmek lazım tabi.

eh biraz yavaş diyebiliriz ama abartıldığı kadarda değil.

evet 2-3 sn diyebiliriz
  • emek verilmiş güzel bir inceleme olmuş. emeğine sağlık.

birde lg nin resmi sitesinden ürünün linkini atsaydın ilk mesaja iyi olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuseyr

emek verilmiş güzel bir inceleme olmuş. emeğine sağlık.

birde lg nin resmi sitesinden ürünün linkini atsaydın ilk mesaja iyi olurdu.

teşekkürler.

illa biryerleri unutuyorsunuz birde aynı anda forumda sürekli sevildiğimiz için bilgisayar alanından çok soru geliyor onlara cevap ver birde burada konuyu hazırla felan biraz zor oluyor, hatırlatma için sağolun ekliyorum hemen.

hem birde smartshare uygulamasından söz edecektim onuda eklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 6 Haziran 2014; 15:19:46 >
  • + LG resmii sitesi eklenmiştir.

+ Smartshare programı eklenmiştir.

+ İnternet kalitesi eklenmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 6 Haziran 2014; 15:50:05 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.