Şimdi Ara

go-kart yapalım (691. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.130
Cevap
134
Favori
3.331.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 689690691692693
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mavi_korku_08

fiyat farkı var evet ama ona gore avantajlarıva bırı hava sogutmalı bırı yağ sogutmalı bırı ıkı sılındır bırı tek 5 hp guc ınankı azdegıl tork da onemlı bır unsur ben senın yerınde olsam 20 hp ıkısılındırlı yağ sogutmalı

Loncin 20 hp peki kavrama? Defransiyel olarak paylaştıklarım uygunmudur? Önerebileceğiniz bişey varmı? Arka bağımsız süspansiyon olacak zincir ve dişli kullanmak istemiyorum düşüncrniz nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar ben bu işi yapmayı 1-2 senedir düşünüyorum ancak şuan fırsatım oldu elimde 125cc mondial motorsiklet motoru var ben bu motor ile güzel bir araç yapabilirmiyim acaba model: mondial zn125 anlayan arkadaşlar bi cevaplayabilir mi

Teknik Özellikler

Motor Tipi Tek Silindir, Dört zamanlı, Hava Soğutma
    Motor Hacmi 124,6 cc
    Silindir Çapı x Stork 52.40 x 57.80 mm
    Sıkıştırma Oranı 9.2± 0.1 : 1
    Yakıt Sistemi Karbüratör
    Maksimum Güç 6.5 kw at 7500 min-1
    Maksimum Tork 9.5 Nm at 5000 min-1
    Ateşleme Tipi CDI
    Şanzıman CVT
    Boyutlar (UxGxY) 1891 x 872 x 1090
    Tekerlekler Arası Mesafe 1255 mm
    Yakıt Tankı Kapasitesi 5.0 ± 0.2 lt
    Ağırlık 97 kg
    Maksimum Taşıma Kapasitesi 151 kg
  • kavrama olayı kişiye değişir benim yaptıgım araçlarda hepsı vıdeslı yaptım ve cok memnun kaldım herturlu sartlardada gezdım ve hıcbır sorun la karşılasmadım kavrama olayı bıraz farlı aracının ne sartlarda kullanacıgını bılmıyorum duz yolda hız ıcınsa sıkıntı degıl ama her turlu arazı sartlarında kulanacam dersen problem olabılır belkı 20hp de oda olmaz 125 lık scooter motorlarında uygun sanzuman kulanarak taş taşıyayan arkadaslar gordum rampalarda ama serı olmaz tabı yavaş oluyor
  • omeraysal O kullanıcısına yanıt
    aracın agırlıgı ve kulanacagın sekle gore degısır ama o motorla yapanlar oldu sıkıntı olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavi_korku_08

kavrama olayı kişiye değişir benim yaptıgım araçlarda hepsı vıdeslı yaptım ve cok memnun kaldım herturlu sartlardada gezdım ve hıcbır sorun la karşılasmadım kavrama olayı bıraz farlı aracının ne sartlarda kullanacıgını bılmıyorum duz yolda hız ıcınsa sıkıntı degıl ama her turlu arazı sartlarında kulanacam dersen problem olabılır belkı 20hp de oda olmaz 125 lık scooter motorlarında uygun sanzuman kulanarak taş taşıyayan arkadaslar gordum rampalarda ama serı olmaz tabı yavaş oluyor

Genellikle dağ bayır gezecek bir araç yapıcam ama debriyaj falan uğraşmak istemiyorum açıkçası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxSalavatGetirxxx -- 30 Haziran 2016; 13:41:48 >
  • iş gorur sıkıntı yaşamazsın bence yap derım olmazsa rediktör koyarsın araya oldu bitti :D
  • Peki abi benim 125 lik motor iş görür mü düz yolda kullanılacak İstanbul da yani öyle çok rampa yok semt içinde

• mavi_korku_08 kullanıcısına yanıt
    şimdi standart 2 kişilik bitane yapsak 30-40 km hız yapsa da yeter ilk öncelik aracın yürümesi birde direksiyon kısmında nasıl bir şey yapacağımı bilmiyorum gerisi kolay hallederiz de direksiyonun milimetrik olarak dönmesi gerekiyor
    motor iş görür fakat dıreksıyon ıcın forumu ıncelemen gerek konu hakkınca paylasımlarım oldu on takım konusunda resımler malzemeler hersey var bı gerıye donuk sayfaları tembellık yapmayıp okusan hersey hallolur.
  • mavi_korku_08 kullanıcısına yanıt
    Ab' 231 sayfa be az da degil ki
    geçmiş sayfalarda var evet direksiyo önemi Kamber açısı Önemli Sayfaları bol bol oku derim
  • Arkadaşlar yapacağım araç için motor varyatör amortisör frenler vb aksamları da karşılaması için Piaggio x9 250 cc motor aldım ana amacım motorun sağlsmlığı ve üstünde aktarması vs hazır olması motor güçlü ve su soğutmalı diye seçtim çokta uygun fiyata aldım sizce iyi etmişmiyim fikirlerinizi merak ediyorum 2 gün sonra parçalamaya başlıcam geri verme imkanımda var tanıdıktan alındı ve parası verilmedi henüz 2 gündür bende yaklaşık 200 km yol yaptım denrmrk için sorun yok gibi

Bu mesaja eklenen görseller:

go-kart yapalım go-kart yapalım

• aracın herseyi hazır aydınlatma sistemi sinyaller fren sistemi yap sasi tak geç :D
    hayırlı ugurlu olsun
  • selam arkdaşlar elinde
    shelby cobra şasi projesi olan varmı
  • o.ozaydin O kullanıcısına yanıt
     go-kart yapalım
     go-kart yapalım

lazım olan araba bu şasi projelerini arıyorum

• Bunun kaportasını nasıl yapmayı düşünüyorsunuz?

• normal bı go karta 15 hp motor uydun mudur?
  • mhmmdatay M kullanıcısına yanıt
    fazlasıyla yeterdir
  • benım elımde 7 hp loncın marka motor var yeterlımıdır ? yetersızse kac hp ve hangı markayı onerırsınız ?
  • ben saç kaporta konusunda kendime güveniyorum ama ağır olacağından fiber class yapacağı.
  • 
Sayfa: önceki 689690691692693
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.