Şimdi Ara

go-kart yapalım (688. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.131
Cevap
134
Favori
3.331.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 686687688689690
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    senin resimdeki motor cim biçme motoru onun kavrama balatası cok dandik birde tekerlekler tıraktör ki imkanı yok aracı yürüteyim derken zaten balatası bıter sana gereken motor dizel lonbardın motorudur 13hp olcak birde ona tofaş sanzımanı koy deli makina olur hem güçlu olur hemde az yakar
  • ama kardeşim youtubede vaar bak bu ama bu go kart böyle traktör olcak işte hatta bu tırpan motoru
    https://youtu.be/v76E-xKD75c

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fcbatuhan -- 18 Mayıs 2016; 14:52:13 >
  • fcbatuhan F kullanıcısına yanıt
    evet var ama yaptığı sase hafif kulanan hafif özellikle kulanılan yol otopark gibi temiz düz yerler tr de öyle bi yer varsa yap derim :) ki böyle düz yerlere sahip olduğumuz yerde oturmama rağmen yaptığımız drift trikede 2mm profili 2 kere kırdık yırttık.senin süreceğin yere güce yeticeğine kaanat getirdiysen olur ama uzun soluklu olmaz bilesin :)
  • Kardesim senide rahatsız ediyorum ama bizim köyun yolu ayn oyle bayırda değil b i tane tarlamiz var hemen evin yakınında oraya gitmeye ve gelmeye yani öyle bide direksiyonu falan rot onlar onlara kafam calismiyo bi anlativersen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fcbatuhan -- 18 Mayıs 2016; 20:42:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    bunları anlatmakla değil çizmekle olur ama oda bende yok genelde go kart planı diye araştırırsan hepsini bulursun.
  • Tamam ama benim mini traktör gidermi tirpan motoruyla aynı videodaki gibi yapsam

ağır yapmamaya çalış.yoksa hertürlü çöp olur
  • stuff2 kullanıcısına yanıt
    tamam abi ama çok hafif yapacam direksiyonu falan nerden bulacam
    kaçlık profilden yapayım yuvarlak profil mi yoksa diktörtgen mi
    bide abi bizim köyde orta büyüklükte bi bayır var cıkabilirmi
    işte tamamen senin motoruna hesaplamalarına falan bağlı.profilini en en kötü 3mm den yap boru yapmak daha iyi olur ama bükme meselesi var çünkü tek parça olunca daha sağlam olur.
  • Doğru diyorsun kardesim senide rahatsız ettim allah razı olsun

• Başka bisey oldumu sorabilirmiyim

sor tabi konu bu yüzden var elimizden geldikçe cevaplayacağız :)
    bak bu fotoğraftaki en küçük profilden yapsam olurmu ben sadece alt kısmını o borudan yapsam üstüne de metal tabaka yerleştirsem hem daha çok hafif olurrrr  go-kart yapalım
    bide o paintte çizdigim fotograftaki gibi sistem olurmu
     go-kart yapalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fcbatuhan -- 20 Mayıs 2016; 14:11:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fcbatuhan

bak bu fotoğraftaki en küçük profilden yapsam olurmu ben sadece alt kısmını o borudan yapsam üstüne de metal tabaka yerleştirsem hem daha çok hafif olurrrr  go-kart yapalım
    bide o paintte çizdigim fotograftaki gibi sistem olurmu
     go-kart yapalım

inşallah olur hade bakalım bi yap resımde cizdiğin sistem calışır sıstem dır ama vıdeoda gosterdıgın motor la sende kı bır degıl haberın olsun benden demesı sendekı motor daha kucuk aynı motor bende de var en ufak seyde cım bıcerken darlanıyorkı o yukle nasıl calısacak merak edıyorum ?

• Evet benim aracın en son hali beyler bitmek üzere artık az kaldı  go-kart yapalım
     go-kart yapalım
     go-kart yapalım
     go-kart yapalım
     go-kart yapalım

• mavi_korku_08 kullanıcısına yanıt
    abi senin isim neydi
    abi bide benım traktör o kadar agır olmuyacak bi tek benı taşıyacak
    bide abi ben traktörde giderken hızımı öğrenmek istiyorum bisiklet hibreleri varya onla yapmayı düşünüyorum nereye bağlıyacagımı bilmiyorum hatta fotoğraf atıyorum
    abi benim imkanlarım kısıtlı ancak öyle bi motorla yapmam lazım çok hevesim var abi bunlara
    abi bide videodaki motorla benım gösterdigim motor niye aynı değil
    bu arada go kart ın şahane
     go-kart yapalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fcbatuhan -- 20 Mayıs 2016; 21:15:26 >

• mavi_korku_08 kullanıcısına yanıt
    seni offroad yarışlarına alalım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fcbatuhan

abi senin isim neydi
    abi bide benım traktör o kadar agır olmuyacak bi tek benı taşıyacak
    bide abi ben traktörde giderken hızımı öğrenmek istiyorum bisiklet hibreleri varya onla yapmayı düşünüyorum nereye bağlıyacagımı bilmiyorum hatta fotoğraf atıyorum
    abi benim imkanlarım kısıtlı ancak öyle bi motorla yapmam lazım çok hevesim var abi bunlara
    abi bide videodaki motorla benım gösterdigim motor niye aynı değil
    bu arada go kart ın şahane
     go-kart yapalım

yapacagın arac cok hafıf olmalı aktarmalı dıslı kulanma gerekli ozaman bırseyler olur yavaş olurma bır sansın olur resımdekı klm sayacı bısıklet ıcın dır tellı oldugu ıcın montajda sıkıntı yasarsın onun yerıne elktronık olanı tafsıye ederım hem montajı rahat hemde kullanımı kolay ayarkonusunta sıkıntı yasarsın oda halledılebılır okadar olacak tabı benım araç ıcın tsk ama benımkı gokart degul utv dır 7.5 hp dızel lonbardın motoruvar 4 ileri 4 geri sanzuman var uzerınde senın ıstedıgın turaktor mısalı

• quote:

Orijinalden alıntı: stuff2

seni offroad yarışlarına alalım :)

zaten yarıslara gidiyorum :D tabı bu araçla değil :)
  • 
Sayfa: önceki 686687688689690
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.