Şimdi Ara

go-kart yapalım (685. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.130
Cevap
134
Favori
3.331.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 683684685686687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha once paylasmistim bilmeyenler ve gormeyenler tekrar paylasiyorum umarim kalabalik etmem herkesin hosuna gider
    Go Kart Plani(Pirana Buggy)=https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=84032712&p=1&anchorToGo=84032712#84032712

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elektrik işi başladı ilerleme var
    Bu mesaja eklenen görseller:

go-kart yapalım go-kart yapalım
     go-kart yapalım
     go-kart yapalım go-kart yapalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavi_korku_08 -- 19 Nisan 2016; 10:11:34 >

• CyberShooter kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bende uzun zamandır drift trike yapmak istiyorum ve yavaş yavaş malzemeleri toplamaya başladım maddiyattan uzun sürecek gibi biraz :) bende 125 lik scooter motoru kullanacağım bu ayın sonuna elime ulaşır diye umud ediyorum :) siz jant ve poryaları ne kadara temin ettiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: trike.06

Merhaba, bende uzun zamandır drift trike yapmak istiyorum ve yavaş yavaş malzemeleri toplamaya başladım maddiyattan uzun sürecek gibi biraz :) bende 125 lik scooter motoru kullanacağım bu ayın sonuna elime ulaşır diye umud ediyorum :) siz jant ve poryaları ne kadara temin ettiniz?

Merhaba hocam hoşgeldiniz belliki bu araç için foruma üye olmuşunuz başarılar öncelikle ve bol fotoğraf bekleriz bşz huyumuzdur (: yapacak olfuğunuz trike de scooter motorunu nasıl yerleştireceksiniz örnek aldığınız bi görsel vs varmı çünkü hacminden dolayı sizi zorlayabilir projenizden bşraz bahsederseniz alternatifler önerebiliriz kant takımı hakkında ö.m attım

Teşekkür ederim bu formu baya uzun zamandır takip ediyorum ama yeni üye oldum buadaki buggyleri atv leri çok takip ettim :) Facede Drift trike İstanbul adında grup var ordan çok ilham alıyorum Bora abi var her türlü destektede bulunuyor çok iyi bir abi.. projeden bahsedeyim ben normal go kart motoru kullanacaktım kavrama motor vs. cok para tutuyor bende düşük bütçeyle yapmak istiyorum bu yüzden motorsiklet tamircisi arkadaşımla konuştum (başka bir ilde) bana elinde bulunan hurdo motorsikletlerden bi tanesinin kullanabileceğim parçalarını söküp bana gönderecek maddiyat aramızda pek olmaz elinde olduğu zaman hallederiz dedi benim için çok büyük başlanğıç oldu :) bu ayın sonuna felan elime ulaşır motor diye tahmin ediyorum scooter motorun ön teker ve direksiyon yerini kısaltıp kullanmayı düşünüyorum olmazsada elimde küçük bir bisiklet var onu kullanacağım :) fren vs. malzemeleride arkadaşım gönderecek. Motoru ne şekil koyacağıma elime ulaşınca karar vereceğim çünki pek haşır neşir değilim scooter motorlarla elimde bi kaç resim var google ye yazdığımızda çıkanlardanhttps://store.donanimhaber.com/6a/8a/b9/6a8ab97277955d6053a91aa7a6c726db.jpghttps://store.donanimhaber.com/3c/14/97/3c1497277d94e3ac088a22c09da25610.jpghttps://store.donanimhaber.com/ca/d6/6d/cad66db5ef0ea35514fcd5b7c2f27a2c.jpg https://store.donanimhaber.com/fe/3e/83/fe3e83be03ac61399931563055edfff2.JPG en son attığım sarıda bu işe girmemi sağlayan ilk drift trike resmi :)

go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım

• Arkadaşlar selamlar ve herkese kolay gelsin.
    Aklıma takılan bir kaç sorum olucak siz üstatlardan yardım bekliyororum.
    150cc scooter motoruyla 2 kişilik bugyy yapmayı planlıyorum.hız olarak 40-50 km yeterli. Arazide kullanmayı hedefliyorum. Diş oranlarıyla 2 kişi ile arazide verim alabilirmiyim?
    Eğer olursa 10" atv tekeri kullanacağım sanayiden hangi tip aracın poryasını tavsiye edersiniz?

• Arkadaşlar merhaba. Çalışmalarınızdan ötürü tebrik ediyorum sizleri.

Elimde Lombardini marka 3600 devirlik, sanırım 15 bg lik dizel bir motor var. Sizce acaba ufak bi heves ve çalışma için yeterli olur mu acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: trike.06

Teşekkür ederim bu formu baya uzun zamandır takip ediyorum ama yeni üye oldum buadaki buggyleri atv leri çok takip ettim :) Facede Drift trike İstanbul adında grup var ordan çok ilham alıyorum Bora abi var her türlü destektede bulunuyor çok iyi bir abi.. projeden bahsedeyim ben normal go kart motoru kullanacaktım kavrama motor vs. cok para tutuyor bende düşük bütçeyle yapmak istiyorum bu yüzden motorsiklet tamircisi arkadaşımla konuştum (başka bir ilde) bana elinde bulunan hurdo motorsikletlerden bi tanesinin kullanabileceğim parçalarını söküp bana gönderecek maddiyat aramızda pek olmaz elinde olduğu zaman hallederiz dedi benim için çok büyük başlanğıç oldu :) bu ayın sonuna felan elime ulaşır motor diye tahmin ediyorum scooter motorun ön teker ve direksiyon yerini kısaltıp kullanmayı düşünüyorum olmazsada elimde küçük bir bisiklet var onu kullanacağım :) fren vs. malzemeleride arkadaşım gönderecek. Motoru ne şekil koyacağıma elime ulaşınca karar vereceğim çünki pek haşır neşir değilim scooter motorlarla elimde bi kaç resim var google ye yazdığımızda çıkanlardanhttps://store.donanimhaber.com/6a/8a/b9/6a8ab97277955d6053a91aa7a6c726db.jpghttps://store.donanimhaber.com/3c/14/97/3c1497277d94e3ac088a22c09da25610.jpghttps://store.donanimhaber.com/ca/d6/6d/cad66db5ef0ea35514fcd5b7c2f27a2c.jpg https://store.donanimhaber.com/fe/3e/83/fe3e83be03ac61399931563055edfff2.JPG en son attığım sarıda bu işe girmemi sağlayan ilk drift trike resmi :)

go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım

Hayaller in çok gğzel.kardeşim bn bu konuda fazlasıyla araştırma yaptım hangi parça uygunnolur nerden temin edilir bn şuan sipariş aşamasındayım artık yarın üç farklı yerden parça kargom yola çıkıyo sana elimden gekdiğince yardımcı olmaya çalılırım herkesede forumdda drift trike yapmak isteyen herkese sana şöyle söyliyim attığın fotodaki sari olan hariç diğer trike lerin hepsi cup motoruyla yapılmışlar sen diosinki scooter motorum gelcek sana örnek olması için scooter motorunu en verimli ve en estrtik kullanabilcrğin bikaç foto eklicem kafana yatarsa tasarımını bu şekilde yap aklına takılan sorularıda sormaya çekinme arada biraz da kendinden bahset (:

go-kart yapalım

go-kart yapalım
    [/url

[url=http://hizliresim.com/A7rya0]
     go-kart yapalım

Teşekkür ederim yardımların için :) işte dediğim gibi scooter cup motorları vs. hakkında hiç bir bilgim yok gelince nasıl bağlayacağim ortaya çıkacak :) 25 yaşındayım Muhammed Benim ismim Ankarada yaşıyorum Mak. Res. Kons. okudum şu anda bi firmada laboratuvar cihazları tasarımı yapıyorum kaynak vs. gibi şeylerde sorunum yok halledebileceğim şeyler tanıdık tornacı frezeci vs. de var gerekirse poryalarıda kendim yaptıracağım hazır fiyatlarını öğreniyim benim attığım 1. resimdeki lastikleri araştırıyorum daha ucuz olabilirler go gart jant lastiğine göre bulursam onlardan alacağım zaten üzerine pimaş geçirip kullanacağız çok bi önemi yok geniş taban olması yeterli 10cm civarında.. uzun zamandır ara ara araştırıyorum maddiyat önemli para olmadan hiç bişey dönmüyor aslında böylesi daha iyi neyi daha ucuza yaparım nerden neyi kullanabilirim çıkıyor ve farklı tasarımlar oluyor :)
  • makusla06 kullanıcısına yanıt
    ohoo hemde ne tork vardır onda 2 kişilik yapsan bile 50 60 görürsün onunla
    elindeki motor cok kuvvetli bir motor istediğin gibi araba yaparsın kamyonet bile olur ki ben yaptım seri değildir ama güçü geyet kuvvetlidir su anda benım yaptıgım araçta 7,5 hb lik lonbardin var yapamadığı şey yok diyebilirim
  • baris-24 B kullanıcısına yanıt
    motordaki dişli bulabildiğin enküçük teker milindeki enbüyüğünü iyi yap iki kişilikte biraz sorun yaşayabilirsin olmazda aktarmali dişli ancak kurtarabilir poryada tofaş tafsiye ederim hem kolay bulursun hemde ucuz olur kolay gelsin
  • mavi_korku_08 kullanıcısına yanıt
    Hocam ellerine sağlık güzel olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: mavi_korku_08

elindeki motor cok kuvvetli bir motor istediğin gibi araba yaparsın kamyonet bile olur ki ben yaptım seri değildir ama güçü geyet kuvvetlidir su anda benım yaptıgım araçta 7,5 hb lik lonbardin var yapamadığı şey yok diyebilirim

Hocam kavrama işini nasıl hallettiniz acaba?

basit scooter motorundaki gibi bir sistem sana önermem acıkcası olur ama prorformans alamazsın sana sana tafsiyem vides yapmandır oda bır kaç parça ve maddi durumuna bağlı bır olay eğer adam akıllı sorun suz birsey yapmak ıstersen tabi
  • Mavi_korku__08 Öncelikle cevabın için çok teşekkür ederim.
    Tecrübelerinden ve bilgilerinden bizleri eksik tutma.
    KAVRAMA işi için sana önerecegım sıstem ufak sanzuman takmandır hem gerı ılerı sistemı olur hemde hız olayını ayarlıya bırsın kavrama sıstemı senın motor ıcın benım gözumde uygun görmuyorum
  • Merhaba arkadaşlar gokart yapanlara özellikle bu sorum sava marka gokart lastikleri nasıldır parasına değermi yağmur lastiği alcamda drift trike için arada plastiği söküp gezicem ömri vs nasıldır

• Merhabalar;

elimde Aşağıda özellikleri bulunan ups güç kaynağım var.

Ağırlık : 84 KG
    Akü İçeriği : 12V - 7AH
    Akü Sayısı : 20
    Çalışma Sistemi : On-Line
    Destekleme Süresi : 7/20 DK
    Regülasyon : Var
    Renk : Siyah
    VA Değeri : 6 KVA
    VA Değeri : 6000 VA
    Voltaj Aralığı : 176-276 VAC

bu güç kaynağından yararlanarak AC motor ile elektrikli gokart yapmayı düşünüyorum. ( DC motor bulmak çok zor olduğundan )

Tavsiye edeceğiniz motor ve sürücü çeşitleri varmıdır.

Teşekkürler.
  • qatlet Q kullanıcısına yanıt
    Konuyu bastan sona kadar okuyun belliki cok yenisiniz bu konuda ac motorlarin surulmeye ihtiyaci yoktur surucusuz de calisirlar dc motorlari da bulmak hic zor degil tabi ne yapmak istediginize gore bircok cesidi var. Kolay gelsin.

• 
Sayfa: önceki 683684685686687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.