Şimdi Ara

go-kart yapalım (679. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.131
Cevap
134
Favori
3.331.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 677678679680681
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşa katılıyorum arka tekerlekler öndekilere göre kısa olsa daha ıyı oluyor hem devrilme acısından hemde dönüş açısından çok avantajlı tofaş larda 4x4 araçlarda hep böyledir :DD
  • Motor arayanlar benim elimde jeneratör motoru var sanzimansiz isteyenler 05445512425 bu numaradan ulaşabilirler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaşlı Coni kullanıcısına yanıt
    Ben kendi adıma diyebilirim ki ; oldukça iyi imkanlara sahip bir torna atölyesinde yapmama rağmen aracı ,iş öiçü biçiye gelince gerekli olan sağlam bir tezgah ve geometrik ölçüleri alabileceğim hassas aletlerden yoksunum .Burada ki bir çok arkadaş benim imkanlarıma dahi sahip değil .Bu yüzden en kolay yolu gösterdim soru sahibi arkadaşa . Tabii ki siz önerinizde haklısınız . Ancak diğer yandan seri üretim fabrikasyon bir çok araçta ön aks mesafesinin arkadan daha fazla olduğu da bir gerçek . bir diğer arkadaşın dediği gibi . Kanımca her ikisini de dikkate alarak defransiyelsiz maksimum verimi alabilecektir .
  • yasinakkaya53 kullanıcısına yanıt
    İyi günler Arkadaşım...resmini paylaştığınız açılı kesme standı , sadece stand olarak satılıyor ve herhangi bir marka avuç taşlamayı takabiliyoruz !? doğru mudur ??
  • yasin uzun zamandır forumda yok resımdekı tezgah da amatör ler için sana bana pek yaramaz ne yazıkkı :(
  • Benim yaptıgım ılk ve ıkıncı araç tek mil uzerıne bağlı ıdı arka tekerlekler ve defransıyel kılıdı var oluyor normal alorak asfaltta kullanılmayacaksa kı ben kullanmıyordum cook avantajlı oluyor arazı engebelerı kasisler yokus lar çamurlar da hıc darlanmadan ıstedıgını yapıyorsun tmm viraj larda sısıntı olabılır ama arazide 10 numara 4x4 araçlarda kilit sistemi icin nekadar para harcıyorlar bılemezsınız :D bende dahıl olmaz uzere
  • mavi_korku_08 kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkürler , ben aracı yaparken kullanmayı düşündüğüm 27mm veya 32 mm / 3mm et kalınlık boruları kesmede kullanacağım bu aleti , amaç zaten açılı kesimleri düzgün yapabilmek ,bu aleti almasam da zaten avuç taşlama ile elde kesmek zorundayım boruları . Bunun dışında da evde ufak tefek imalatlar yaparsam kullanacağım .Bu yüzden yeterli olur diye düşünüyorum .Bilmiyorum yanılıyormuyum , bu kadar mı kötü bu alet ??
  • Arkadaslar amortisor kullanmazsak bi sıkntı olur mu

• beyler elimde 125 cc saftli motor var nasıil bir sase onerırsınız suspansiyon olmucak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://hizliresim.com/5MXEdL
    Arkadaslar resimdeki parcayi nasil veya nerden yaptirabilirim bilginz var mi
    Lutfen yanitlarmsnz
  • kutty K kullanıcısına yanıt
    ilgiiiinç... şu motorun resmini atıversen de ,hep beraber kafa yorsak ;)
  • Frkn.01 F kullanıcısına yanıt
    Parça derken neyi kastetiğinizi pek anlayamadım ama : Bu bir sabit arka aks ; sol tarafta fren diski ; sağ tarafta zincir dişlisi var . Bu arka aksın ortasında bir amortisör görüyorum , bu da şu anlama geliyor ki ; Bu aracın sabit arka aksı ana şaseye yukarı - aşağı oynar şekilde bağlanmış ( tahminen demir kapılarda kullanılan menteşeler benzeri bir sistem ile ) ve bu amortisör vasıtasıyla arka aksın yol şartlarına göre esnemesi sağlanmış . Bu hazır olarak temin edebileceğiniz bir parça olmayıp " el emeği - göz nuru " üreteceğiniz " sabit aks " tır kanımca ......
    sıkıntı olur ....yoldaki kasis ve çukurlardan gelen darbeler aracın tümüne etki eder ve kırılmalara sebebiyet verebilir,ayrıca sizde bu darbelere maruz kalacağınızdan sizi de rahatsız edecektir ...
  • kendin yap K kullanıcısına yanıt
    Bu parcayi ben yapamam o zaman saolun yanitinz icn

• http://hizliresim.com/E5M8mz
    Böyle bi sase kullansam cok vaktim olmuyor bnm daha kolay yapablrm araci deil mi
    Motor olarak 150 cc schooter motoru yeter die dusunyrm bana araci asvaltta kullanacagm zaten
    Tek sorunum direksiyon kutusu onu bulamadm nerelerden temin edeblrm bildgnz var mi

Neyi ne kadar kolay yapabileceğiniz ,elinizdeki imkanlar,bilginiz ve el becerinizle doğru orantılı .150 cc haydi haydi yeter hatta fazla bile o araca ...başlamadan evvel forumu baştan sona okumanız çok faydalı olacaktır . Direksiyon kutusu olarak hudacılardan tofaş kuş serisi - renault 12 araçların direksiyon kutularını aramalısınız .Ama ! Önce gidin yenisini parçacıdan sorun fiyatını öğrenin ;) sonra hurdadan alın ki kazık yemeyin .
  • Aracımın imalatında Beni ençok sıkıntıya sokan lastik yokluğu idi...
    sonunda oradan , buradan çıkma 2 şer adet ön ve arka lastik buldum da aracı yere koyabilecek duruma geldim , şasenin ana iskeletini yaptım, hafta sonuna kadar hepsi birleşip ,araç yere basacak kendi ayakları üzerinde duracak kısmetse ...Arka lastikler çok büyük oldu gibi ya :( ... bakalım zaten deneme için bu çıkma lastikler....
     go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım

• Beyler yer bulamamam nedeniyle projeden vazgeçtim parçaları satıyorum çok makul fiyatlara vericem haberiniz olsun
    mesela cg125 +özel ileri geri şanzuman +şaft +diferansiyel +özel fren diski tor edilip bağlanmış+egzoz+tesisat+sıfır karbüratör motor tesisat ve egzoz hariç diğerleri sıfır +sıfır cbr aküsü 7 amper hepsi 600 tl yüzde öğrenci fiyatı çünkü kendimde öğrenciyim motor şu sistemle birebir aynı
     go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım

• araba yapmak isteyenler için herşey var beyler parça parçada satarım fiyatlar gerçekten makul koycam bir çok 0 ve 0 a yakın 5076095831 kutay
     go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kutty -- 27 Ocak 2016; 11:51:41 >

• kutty K kullanıcısına yanıt
    Yazık ,satmak zorunda olmanıza üzüldüm .Çok güzel bir sistem ,önden motorlu arkadan itişli harika bir araç çıkar bundan ve fiyatta son derece hesaplı .
    Bir sorum olacak : Bu motorun üzerindeki çift kollu ayak basma yerleri olan şanzıman ve çıkışı motorun orijinali mi ? yoksa sizin yaptığınız bir çalışma mıdır ?
  • 
Sayfa: önceki 677678679680681
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.