Şimdi Ara

go-kart yapalım (667. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.131
Cevap
134
Favori
3.331.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 665666667668669
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar herkese merhaba go kartım için geçen gün çıkma bi motor aldım honda innova nın motorsan hali
    4 ileri 1 boş yarı otomatik bir motor
    alırken adam sadece silindir ve silindir kapağı yok dedi bugün motor geldi toplamda 6 parçası değişti
    bu yüzden biraz zarar ettim sıradaki aşama şase ancak şaseyi nasıl bişey yapıyım tam bilmiyorum yarın şase yapıcam 3e3 profilden yapmayı düşünüyorum elinde şase resimleri olan varsa atarsanız çok sevinirim
    bir sorum daha olucak aksları nasıl yapabilirim
    araç buggy gibi yerden biraz yüksek olmasını planlıyorum
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mucit67

Arkadaslar aracımın lastiklerini ve jantlarını değiştirdim bir numara küçülttüm eskisi 13'tü yenisi 12 ve capa makinalarının lastikleri nasıl olmuş önerileriniz ve gözlemleriniz benim için önemli ...
     go-kart yapalım go-kart yapalım

yakışmış. eline sağlık

• Kopan akisi yenileyip bir de video çektik..

https://www.youtube.com/watch?v=yOq6cukWXvc
  • quote:

Orijinalden alıntı: mucit67

Arkadaslar aracımın lastiklerini ve jantlarını değiştirdim bir numara küçülttüm eskisi 13'tü yenisi 12 ve capa makinalarının lastikleri nasıl olmuş önerileriniz ve gözlemleriniz benim için önemli ...
     go-kart yapalım go-kart yapalım

On numara lastıkler yolda kalmazsın iyi seçim yapmışsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: OmrTR

Arkadaşlar herkese merhaba go kartım için geçen gün çıkma bi motor aldım honda innova nın motorsan hali
    4 ileri 1 boş yarı otomatik bir motor
    alırken adam sadece silindir ve silindir kapağı yok dedi bugün motor geldi toplamda 6 parçası değişti
    bu yüzden biraz zarar ettim sıradaki aşama şase ancak şaseyi nasıl bişey yapıyım tam bilmiyorum yarın şase yapıcam 3e3 profilden yapmayı düşünüyorum elinde şase resimleri olan varsa atarsanız çok sevinirim
    bir sorum daha olucak aksları nasıl yapabilirim
    araç buggy gibi yerden biraz yüksek olmasını planlıyorum
    teşekkürler

Aracın şeklini düşünğyırsan googlede ara derim el yapımı utv diye güzel modeller var ben de beğendim bir kaç tane yeniden 4 çü aracıma başladım

• m.ismet kullanıcısına yanıt
    Teşekürederim .
  • mavi_korku_08 kullanıcısına yanıt
    Aynen Öyle Teşekürler.
  • Evet 4 cu arabamın malzemesi tmm dır çok güzel bir araç olacak inşallah 4 ileri dört geri dizel 7.5 lonbardini motor var 3600 dv dakka
     go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavi_korku_08 -- 23 Ağustos 2015; 18:59:19 >

• punkersen P kullanıcısına yanıt
    s.a ustam aracını satıyormusun yada benzeri satan varmı
  • mustafa1535 M kullanıcısına yanıt
    Kaç para eder satalım

• Forum biraz renklensin diye 1 yıl önceki çalışmalarımdan biraz ayrıntılı resimler ekliyorum.
    Direksiyon konumuna dikkat. go-kart yapalım go-kart yapalım
     go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım

• Sistem.Prof. S kullanıcısına yanıt
    Araç güzel çaliştirdiniz yürüdümü peki

• quote:

Orijinalden alıntı: mavi_korku_08

Araç güzel çaliştirdiniz yürüdümü peki

Çalıştırıp yürütmek nasip olmadı henüz. Ama rüyalarıma dahi giriyor. Bi takım imkansızlıklar yakamı bırakmıyor bu aralar.
    abicim çok da karmaşık birşey düşünmüyorum ve benim motorun tipide biraz farklı fotoları ekte var düşündüğüm şasenin de fotoğraflarını atıcam ama motor biraz uzun diğerlerine göre bunu motorun üzerindeki dişliye göre mi dikey yatay koyucaz yoksa yatay koysam sıkıntı olurmu
    (resimdeki şase benim değil şase yi böyle bişey düşünüyorum)

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OmrTR -- 25 Ağustos 2015; 20:09:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

abicim çok da karmaşık birşey düşünmüyorum ve benim motorun tipide biraz farklı fotoları ekte var düşündüğüm şasenin de fotoğraflarını atıcam ama motor biraz uzun diğerlerine göre bunu motorun üzerindeki dişliye göre mi dikey yatay koyucaz yoksa yatay koysam sıkıntı olurmu
    (resimdeki şase benim değil şase yi böyle bişey düşünüyorum)

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

Erlindeki motor 5 ileri cop motor kullanacağin şasede uygun olup sıkıntı yaşamazsın motor iyidir güzeldir şase uygun gördüm ama süspan siyon düşünmuyorsun sanırım

düşünüyorum düşünüyorumda ilk defa yaptığım için birşey bilmiyorum neyi nerden alıcağımı falan motor 4 ileri 1 boş 125 cc skıntı yaşamak derken neyi kastettin bu arada abi
  • quote:

düşünüyorum düşünüyorumda ilk defa yaptığım için birşey bilmiyorum neyi nerden alıcağımı falan motor 4 ileri 1 boş 125 cc skıntı yaşamak derken neyi kastettin bu arada abi

Sağlam motor güçlü motor demek istedim

• Arkadaşlar merhabalar ve herkese kolay gelsin.
    bu konu açıldığından beri takip ediyorum ama benim düşündüğüm fikirden hiç kimse bahsetmedi
    ben motoru ve şanzımanı (honda 125 cc deki motor ve şanzımanı birlikte alacağım)
    şimdi şanzımandaki dişliyi tekeri döndüren taraf büyük dişli olarak kullansak ve tekerlikteki dişliyi aynı boyda yada biraz daha küçük kullanırsak aracın hızı artar diye düşünüyorum
    bu konuda yorumlarınızı bekliyorum
    şimdiden teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: karakura00

1/7 redüksiyon var ama araç yavaş kalkıyo patinajla kalkması için ne yapmam gerekiyo difransiyeldeki dişliyi daha fazla büyütemiyorm aktarma yapsam motor gücü kaç hp olu7r şuan 3.5 hp

kardeş benden sana bir tavsiyem... sen büyük dişliyi motora tak küçüğü de akise tak ve hızı gör

• quote:

Orijinalden alıntı: Denis__2015

Arkadaşlar merhabalar ve herkese kolay gelsin.
    bu konu açıldığından beri takip ediyorum ama benim düşündüğüm fikirden hiç kimse bahsetmedi
    ben motoru ve şanzımanı (honda 125 cc deki motor ve şanzımanı birlikte alacağım)
    şimdi şanzımandaki dişliyi tekeri döndüren taraf büyük dişli olarak kullansak ve tekerlikteki dişliyi aynı boyda yada biraz daha küçük kullanırsak aracın hızı artar diye düşünüyorum
    bu konuda yorumlarınızı bekliyorum
    şimdiden teşekkür ederim

Senin yaptığın olur neden olmasın ama ilk hareketi nasıl sağlayacaksın bisiklet te en yüksek videste ilk kalkıs nasıl oluyor bilmen lazım hade motor kalk tı öyle yada böyle o sırada zincir cok gerilecek ve bir iki derken kopar buda var metal yorgunluğu senin düşündüğünü herkes düşündü okadar mühendisin aklına gelmedimi sandın bu işler bizin yaptıgımız gübi değil derme çatma olmaz hesap kitap işi asıl

• 
Sayfa: önceki 665666667668669
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.