Şimdi Ara

go-kart yapalım (643. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.131
Cevap
134
Favori
3.331.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 641642643644645
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    görüntüler pek kaliteli sayılmaz. bu arazi testleri de gösteriyor ki arazide kullanılacak araçlarda diferansiyel pek uygun değil.doğan diferansiyeli kullanmış olduğum utv diferansiyelin azizliğine uğruyor. belki daha dişli lastikle iyileştirme mümkün olabilir.tecrübeli arkadaşların yorumları da önemli tabi.

• Bende denedim benimkini arazide hiçbir takıntı olmadı ama benimkinde sabit mil oldugunda tek tekerde bile gidiyor ;) gücü de denemek istiyorum bende çift kabin araç var çekebilecekmi diye deneme yapacam video yu akşam koyacam bakalım beğenecek misiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimde projem var ama uzun soluklu olacağı kesin takribi 1-1,5 sene gibi sürecek boş vaktim olmadığından yol alırken sizlerle paylaşırım.umarım kafamda canlandırdığım gibi birşeler çıkartabilirim tabi sizlerin sıkıştığım yerde engin tecrübelerinizden faydalanmak isterim herkese iyi günler iyi çalışmalar dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemero

Benimde projem var ama uzun soluklu olacağı kesin takribi 1-1,5 sene gibi sürecek boş vaktim olmadığından yol alırken sizlerle paylaşırım.umarım kafamda canlandırdığım gibi birşeler çıkartabilirim tabi sizlerin sıkıştığım yerde engin tecrübelerinizden faydalanmak isterim herkese iyi günler iyi çalışmalar dilerim.

İnşallah bakalım hayırlısı ile başla bitir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavi_korku_08

quote:

Benimde projem var ama uzun soluklu olacağı kesin takribi 1-1,5 sene gibi sürecek boş vaktim olmadığından yol alırken sizlerle paylaşırım.umarım kafamda canlandırdığım gibi birşeler çıkartabilirim tabi sizlerin sıkıştığım yerde engin tecrübelerinizden faydalanmak isterim herkese iyi günler iyi çalışmalar dilerim.

İLKER Bey temenni için teşekkür ederim allahın izniyle şimdi motor ve şanzuman araştırması yapıyorum
    su soğutmalı olması tercihim bakalım araştırmadayım size bir sorum olcak şimdi motor vitesiyle
    ayrıca opel vitesi taktığımızda iki ayrı debriajmı olcak nası onu ayıracaz bilgi verebilirmisiniz. ilk aşama komple ihiyaçlartı toplamaya çalışacağım dediğiniz üzere sora şasiye geçecem

• S aleyküm abilerim kardeşlerim şimdi ben 150cc lik motor kullancam ve 12 lik scooter tekerlekleri kulllancam araç 2 ikişilik olcak ve 2 kişiyle 250 kg olur hesaplara göre şimdi ben biraz hız istiyorum 70 gibi felan buna göre motorda kaç dişli olsun milde kaç dişli olsun eski sayfalarda var ama matematik kötü olduğu için bi türlü anlayamadım cevap verirseniz çok sevinirim bide nerdese malmeler hazır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mavi_korku_08

quote:

İLKER Bey temenni için teşekkür ederim allahın izniyle şimdi motor ve şanzuman araştırması yapıyorum
    su soğutmalı olması tercihim bakalım araştırmadayım size bir sorum olcak şimdi motor vitesiyle
    ayrıca opel vitesi taktığımızda iki ayrı debriajmı olcak nası onu ayıracaz bilgi verebilirmisiniz. ilk aşama komple ihiyaçlartı toplamaya çalışacağım dediğiniz üzere sora şasiye geçecem

motordaki devraj yeterli olacaktır opelde sadece ileri dort gerı vardır eski java motorları var ben ondan düşünüyorum 4 ileri ve 350cc gucunde 20hp lik güç var bana uygun geldı motorda 4 vides şanzumanda 4 vides 4x4=16 videsli olacak her şekilde istediğin tere gidersin ben sahsen çöyle yapacam

• ramazan1919 R kullanıcısına yanıt
    150 lik socoter motoru kullanacaksan senın ısyeklerı nı karsılamaz neyazıkkı vıdeslı olursa bır sorun yasamazsın once kullanacagın motorla ılgılı daha acıklayıcı bılgı verırsen sevınırım ve dahı ıyı yardımcı olurum
  • evet arkadaşlar aracı denedım 1250 kg lık aracı içinde yuk var ıken çekti bayağı kuvettı araç cıktı :))

YORUMMARINIZI BEKLİYORUM........!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavi_korku_08 -- 29 Nisan 2015; 21:08:59 >

• mavi_korku_08 kullanıcısına yanıt
    Abi sen ne yaptın ya :D Maşallah senin makine canavar :D
  • Arkadaşlar bana sağlam bir şanzuman lazım tofaş şanzumanu 4+1 olması gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: o.ozaydin

Arkadaşlar bana sağlam bir şanzuman lazım tofaş şanzumanu 4+1 olması gerek

senın ıstediğin cok eskı sanzman o araçlarda kalamdı bırak şanzumanı :D
  • 4+1 şağlam şanzuan lazım tofaş gurubu özellikle
  • kendime römork yapmıstım opel şanzumanun vardı sıkıntılı oldu biraz onu yaptırıncıya kadar tofaş şanzumnu kllanıcam. opel şanzumanuda kendime ikinci araba kullanıcam
     go-kart yapalım go-kart yapalım

• Arkadaşlar bana Elfreni yarı nasıl yapılır anlatırmısıız bilen varmı

hidrolik fren tesisatımcalısıyor havasını aldım ama el freni tutmuyor ne yapmalıyım bilen varmı?
     go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım

• arkadaşlar ben bu araca başlayacam allah nasip ederse bana önerileri olan varmı. Aracın sadece ön kaportasını ders ediyorum burun kaportasını. fiber işi yapan varmı arkadaşlar?
     go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım

• 1962 model bu aracın aynısına başlayacam bakalımm camurkuk ve burun farklı olacak biraz,elektirikli olacak 10 hp ve 10 hp benzinli yedek motoru olacak
     go-kart yapalım
  • o.ozaydin O kullanıcısına yanıt
    kampananın çiçinde delik var ordan tornavirda ile ayarlanıyor ama senın aracın nedır nasıldır bılmem koldan da yarlanan var aracın alrından da tel var ordanda oluyr bu sekılde yardım etmek zor
  • o.ozaydin O kullanıcısına yanıt
    çalışmalarını merakla bekliyorum nasıl bir çalışma ile karsılacağiz bakalım senın yapmak istediğin bayagı bayagı profesyonel işi ve maaliyetli bir nevi hibrit yapacaksın yani
  • aracım patpat olacak adlandırılan tarım alatine römork yaptım opel kadett kampanası takılı
     go-kart yapalım go-kart yapalım

• 
Sayfa: önceki 641642643644645
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.