Şimdi Ara

go-kart yapalım (640. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.131
Cevap
134
Favori
3.330.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 638639640641642
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • test sürüşü yapamadım ama elektirik tesisatı tamam sanzımanda bi sorun çıktı bakalımmmm
     go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım

• Evet el fireni eksikti oda tmm sıra elekrik te
     go-kart yapalım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • LİSE 3 KALIP BÖLÜMÜNDEN 3 KAFADAR BUGGY TARZI Bİ ARABA YAPMAYA KARAR VERDİK İLK ŞAŞEYİ YAPTIK SONRA ÖN DÜZENEОžİ,
    SONRADA ÖN PORYA OLARAK FİAT BİS"İN ÖN PORYALARINI ALDIK ONLARI TAKTIK SONRADA ARKA TARAFA SUZİKİ DİFERANSİYELİ ALDIK, MONTAJINI YAPTIK ŞAŞEYİ ARALARA PROFİL ATARAK SAОžLAMLAŞTIRDIK DİREKSİYON KUTUSUNU BAОžLADIK , MOTORUMUZ VARDI 125 LİK RAMZEY SCOOTORUMUZ VARDI ALMAYA GİTTİK OKULA GELİRKENDE ÇEVİRME TUTTU MALUM MOTOR HURDA GİBİ GÖVDESİ FİLAN PARÇALANMIŞ DURUMDA MOTORUDA ELİMİZDE İTTİRİYORUM ADAM HEMEN GELDİ YANIMIZA DURUMU İZAH ETTİK ANLAYIŞLI ÇIKTI SONRA MOTOR ÇALINTI OLMASIN ÇOÇUKLAR DEDİ EОžER ÖYLESEYSE BAŞINIZ ARIR DEDİ SAŞE NUMARASINDAN SORDURDU MOTORU MOTOR HACİZLİ CIKTI MOTORU BAОžLADI ,
    KULLANACAОžIMIZ MOTORU ALDI,
    BAŞKA MOTOR ARAMAYA BAŞLADIK HURDALIKTA 1 HAFTA ÖNCE 126 BİS DAОžITMIŞLARDI MOTORU SANZUMANI HERŞEYİ DURUYORDU SADECE BİRAZ DAHANIKTI ADAM MOTOR+VİTES KUTUSU+RADYATÖR DİER VB AKSAAMLARA 500 TL DEDİ FİYATI UYGUN GELDİ
    AMA O MOTORU ŞAŞEYE OTURTURUZ AMA ARKA DİFRANSİYELİN MAFSALINA NASIL BAОžLARIZ DİYE KAFAMIZ KARŞTI NEDE OLSA FİAT 126 BİSİN VİTES KUTUSU AKSLARI YANDAN CIKIYOR, OKULDA Bİ TANE OPEL KADETİN VİTES KUTUSU VAR BOYUTU FİLAN GAYET UFAK KAFAMIIZN TAKILDIОžI NOKTA BİZ BU MOTORU NASIL KADET"İN VİTES KUTUSUNA BAОžLARIZ YADA KENDİ VİTES KUTUSUNA BASIL Bİ DEĞžÂžİŞİKLİKLE DİFERANSİYELE BAОžLARIZ [

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

• Elinizdeki malzemelerin resmimi koyarsan yardım edebilirdim bu şekilde biraz zor

• Motoru adam bize bu şekilde vericek çalışır şekilde
     go-kart yapalım

Sanzumanda bundan,
    Bunları birbirine baglariz ama debriyaj olayı olmaz diye düşünüyorum nasil yapılır.
     go-kart yapalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İkinci resimde ki şanzuman 4 ileri bir beri var öyle biliyor bevraj üzerinde yok ilk resimde de baskı balata arabada kalmiş adam o bolümü neden vermiyorki bu iki sistrm dediğin gibi olmaz baskı lazım araya fiatın motoru aldınız şanzumana kadar ki onuda alabilseniz tadına doyum olmaz ama suda varki o arabanın parçaları pahalı diye biliyorum ilerde sıkıntı olabilir ama guzelde motor

• O motor temsili ama adam motoru aynen öyle indirmiş
    Debriyaj olayına bi cozum bulsak yada kuru kavrama filan olmazmi motor arkasına direk sonrada onu kutuya baglasak filan öneriye açığım :)

• öncelikle resimdeki sanzıman opel

üst resimlerdeki şaft fiat ve motor fiat diyorsun anladığım kadarı ile

öncelikle opel sanzımanu kullanacaksam modifikasyon yapıcaksın dişlilerin olmayacaktır. baskı balata volan olmaya bilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xwgemiciwx

O motor temsili ama adam motoru aynen öyle indirmiş
    Debriyaj olayına bi cozum bulsak yada kuru kavrama filan olmazmi motor arkasına direk sonrada onu kutuya baglasak filan öneriye açığım :)

opel şanzımanı için volan-baskı-balata-bilya-muhafazayı set olarak Adem Seyhan'dan temin edebilirsin. aldığın malzeme şanzımanla birebir uyumlu zaten. volanı tornada baskı bağlantısı için üzerinde hazır bulunan sabitleme vida girişlerini bozmadan, arka yüzünden traşlat ve incelmesini hafiflemesini sağla. volanın orta kısmında motor milinin gireceği delik vardır. motorla beraber tornacıda olursan, torna ustası frezede motor miline uygun volana delik işler. delik daha büyük mil daha küçük çaptaysa araya uygun parça yapar ve o parçayla volanı 126 bis motoruna sabitlersin. şamzıman mili baskı, balata ve bilya uyumlu olduğu için sıkıntı olmaz. muhafaza kısmında opel motoruna sabitlemek için cıvata delikleri mevcut. o deliklere uygun 8 mm silmeye delikler aç ve şasene kaynakla. şanzıman arka tarafında çıkış milinin iki yanında tabana sabitleme civata yerleri var ve oraya uygun silmeden, köşebentten vs. bir ayakla şasene sabitle ve sarsıntıyı kes. motorun ufak 650 cc 26 hp motor. onu öndeki salıncakların üzerine bile monte edebilirsin. debriyaj kısmı muhafazası ve şanzıman arka arkaya yerleşir şoför koltuğu ön sağ ucuna vites kolu denk gelecek şekilde konumlandırabilirsin. şaftla arkaya aktar ve armut tipi diferansiyelle sonlandır. diferansiyel çıkışlarına da çift mafsallı aks bağladığında değme keyfine.

• Okadar ugrasacagına motoru olmış şanzumanıda alda tmm olsun hiç uğraşmazsın

• ben o bis in kendi sanzımanıda alırım ama adam 700 tl diyor ben elimde bulunan parçaları kullanayım dedim.
    ben bunu okulda yapıyorum zaten öğretmenlere diş açtırım her şey mevcut okulda
    motoru cuma yada cumartesi okula sokucam pazarteside motorla kutuyu bi şekilde birleştiricez
    eğer yapamazsak başka bişey denicez
  • şaşi nasıl olmuş bana önler pek sağlam değilmiş gibi geliyor
    çukurlarda filan dağılacakmış gibi,
    önerileriniz neler
  • quote:

ben o bis in kendi sanzımanıda alırım ama adam 700 tl diyor ben elimde bulunan parçaları kullanayım dedim.
    ben bunu okulda yapıyorum zaten öğretmenlere diş açtırım her şey mevcut okulda
    motoru cuma yada cumartesi okula sokucam pazarteside motorla kutuyu bi şekilde birleştiricez
    eğer yapamazsak başka bişey denicez

Bence 700 ver al orjinali bazma rahat edersin buralarda olsa ben alacam oyle birşey ama yok küçük yer olduğu için sıkıntılı

• El fireni bitti güzelde oldu ;)
     go-kart yapalım

•  go-kart yapalım

Boyle şanzumanı nasıl safta bağlicam.

Arka zincirleri filan güzel baglamisin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertcan kırçal -- 15 Nisan 2015; 8:47:13 >
  • quote:

go-kart yapalım

Boyle şanzumanı nasıl safta bağlicam.

Arka zincirleri filan güzel baglamisin

Bunu sendeki şanzumana bunu bağlayamazsın resimdeki defransiyel şanzuman bir

• Tmmda dedinizya 700 TL te vites kutusunu da al bisin vites kutusunu safta nasil bağlicam diyorum resimdeki bis şanzumanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertcan kırçal -- 15 Nisan 2015; 15:24:40 >
  • quote:

Tmmda dedinizya 700 TL te vites kutusunu da al bisin vites kutusunu safta nasil bağlicam diyorum resimdeki boş şanzumanı

Olmazki oyle sen şimdi arkayı bitirdin önünü bitirdin şase bitti iyi güzel motoru okula götürürken polisler aldı kaldın ortada.bisin motoru nu yaptıgın saseye takmak istiyorsun güzel düşünce su sogutmalı motor harsrrt olayı olmaz.yaptıgın şasede defransiyel var birde elinde opel şanzuman var öylemi?

• Evet öyle elimde opel şanzumanı bisin motoru var motoru 400 TL te aldim
    Adam bisin sanzumaninada 400 TL istiyor
    Bisin kendi sanzumaninida alayimmi alssam nasıl baglariz.

• quote:

Evet öyle elimde opel şanzumanı bisin motoru var motoru 400 TL te aldim
    Adam bisin sanzumaninada 400 TL istiyor
    Bisin kendi sanzumaninida alayimmi alssam nasıl baglariz.

elinde opel şanzımanı varsa 2. şanzıman için fazladan para vermene gerek yok. motor önde olacak şekilde yerleştir gitsin. zaten makine ekipmana ulaşımın da kolaymış. bis in şanzımanını alacaksan motoru mecburen arkaya yerleştireceksin. o şanzımanda diferansiyel de var. bis i aynen kullandığın zaman sadece kaportasız bis e binmiş olursun. arka tekerler için bis poryası kullanman gerekecek. arka salıncakları tamamen bis e uyarlaman gerekecek, çift kat salıncak kullanamazsın. tek salıncak ve tekerin açısı, yerle teması sürekli olarak ağırlık ve çukurlara göre değişen bir tasarım olacak. bis aks kolları tek mafsallıdır, o yüzden tekli salıncak kullanacaksın. parçası zor bulunan bir araca imza atmış olursun.

bu arada su soğutmalı bis motorları bis ler arasında tercih edilmez. hava soğutmalı olanlar hararet yapmaz ama su soğutmalılar conta yakar. almadan önce o motorla ilgili başına ne gelebilir diye fikir sahibi olmak istersen bis le ilgili forum sayfalarını okumalısın.

• 
Sayfa: önceki 638639640641642
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.