Şimdi Ara

go-kart yapalım (607. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.131
Cevap
134
Favori
3.331.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 605606607608609
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler isteyen olursa bir adet hem mekanik hemde hidrolik araba arka teker kaliperim mevcut resimlerini koyucam kısacca yazayım pejo arabasından çıkma sağlam v egüzel ayrıyeten araabanın üzerindeki sarı renk pompalarda satılık almak isteyen olursa hepsi sağlam
  • o parçaları bulursun hazır olarak tornacıda yaptırmana gerek yok pos rulman o osblerde var o
  • buda benim yaşlı delikanlım
     go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım

• maşallah tertemiz bizdede c180 vardı 2010 model sattık sığmıyodum içine nefret ettiydim ozaman varya
  • Piranha Buggy Projesine ait.
    Rulman Yatağı ve Aks Tutucu(Salıncakların bağlandığı parça)
    Ürün hakkında fiyat almak için özelden ulaşabilirsiniz.
    Resimler ekte'dir.
    Ürünleri tek tek alabilirsiniz.
    1- Rulman yatağı
    2- Salıncak bağlantı plakaları(İster kaynaklı ister parçalar halinde.

• Ben go-kart parçalarını hazırladım sayılır arka mil kaç mm olmalı bide paslanmazdan yapsam nasıl olur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: R.burak.stlm

Ben go-kart parçalarını hazırladım sayılır arka mil kaç mm olmalı bide paslanmazdan yapsam nasıl olur ?

Arka aks mili 30 mm olabilir standart yani genellikle kullanilan boyut. Biraz daha dusurebilirsin 26 yapabilirsin mesela ama milin tasiyacağı yükü de hesaba katmalısım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler gokart parçalarınızı imal edebilirim istek olursa herhangi bir parça lütfen özelden ulaşsın zaten yavaş yavaş ürettiğimi siteye koyucam öncelikle çift salıncak sistemi istenilen boy ve ebatta basit sağlam standart malzemeden olucak haberiniz ola
  • şükür Allaha sağ ve sol ön porya rot başı bağlantıları direksiyon kutusu bağlantıları ve fren disk montaj yerleriyle tamamen bitmiş durumda tam gaz projeye devam
     go-kart yapalım go-kart yapalım

• quote:

Orijinalden alıntı: yasinakkaya53

Arkadaşlar resimde yuvarlak içine alınmış parçanın adını biliyomusunuz yadan nerden temin edebilirim yardımcı olurmusunuz. Dana gözünü buldum ama yuvasını nerdne bulabilirim.

Keşke bu işe başlamadan önce foruma baştan sona gözatabilseniz. bunu yapsanız emin olun kimseye birşey sormanıza gerek kalmayacak.

resimde bahsettiğin parçanın ismi POS olarak geçer , piyasada "dana gözü" olarak bilinir.
    ucundaki diş ölçüsüne göre POS5 6 7 8 9 10 12 14 ...... böyle gider.
    yapacağınız araçta en uygunu POS12 olacaktır. POS un vidalanacağı diğer parça , eğer imkan varsa tornada yaptırılabilir, imkan yoksa salıncağın ucuna M12 somun kaynatılır, aynı işi görür.

Pos12 nin diş üstü çapı 12mm dir, Salıncağın ucuna kaynatacağınız M12 somun anahtar ağzı 19mm dir. Salıncak için uygun boru 20mm dir.

POS lar her rulmancıda bulunur.

tekrar ediyorum ve sadece sana değil herkese önerim forumu başta aşağı gözden geçirmenizdir.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: criptex_08

şükür Allaha sağ ve sol ön porya rot başı bağlantıları direksiyon kutusu bağlantıları ve fren disk montaj yerleriyle tamamen bitmiş durumda tam gaz projeye devam

Çok iyi gidiyorsun, başarılarının devamını dilerim.

Kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: m.ismet

quote:

Arkadaşlar resimde yuvarlak içine alınmış parçanın adını biliyomusunuz yadan nerden temin edebilirim yardımcı olurmusunuz. Dana gözünü buldum ama yuvasını nerdne bulabilirim.

Keşke bu işe başlamadan önce foruma baştan sona gözatabilseniz. bunu yapsanız emin olun kimseye birşey sormanıza gerek kalmayacak.

resimde bahsettiğin parçanın ismi POS olarak geçer , piyasada "dana gözü" olarak bilinir.
    ucundaki diş ölçüsüne göre POS5 6 7 8 9 10 12 14 ...... böyle gider.
    yapacağınız araçta en uygunu POS12 olacaktır. POS un vidalanacağı diğer parça , eğer imkan varsa tornada yaptırılabilir, imkan yoksa salıncağın ucuna M12 somun kaynatılır, aynı işi görür.

Pos12 nin diş üstü çapı 12mm dir, Salıncağın ucuna kaynatacağınız M12 somun anahtar ağzı 19mm dir. Salıncak için uygun boru 20mm dir.

POS lar her rulmancıda bulunur.

tekrar ediyorum ve sadece sana değil herkese önerim forumu başta aşağı gözden geçirmenizdir.

Kolay gelsin.

Forumu baştan sona inceledim ama bazı sayfaları hızlı geçtim çok mesaj var okumayla bitmez. Rulmanı buldum hocam pos, dana gözü, mafsal kafa gibi bor çok ismi var :) ama yinede teşekkür ederim bilgileriniz için. Dikkat ettiyseniz üretime bile geçtim. Rulman yatagi ve plakalarini yapiyorum ve satiyorum kendime yapmaya firsat olmadi daha, dün bi arkadaş adana dan ulaştı bana ürünü yapıyorum yarın göndereceğim

• Bu arada ben kendi projemde pos 16 A (sağ) rulman kullanacağım. Salıncakta kullanacağım borunun çapı 27 mm et kalınlığı 4.6 mm.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: criptex_08

şükür Allaha sağ ve sol ön porya rot başı bağlantıları direksiyon kutusu bağlantıları ve fren disk montaj yerleriyle tamamen bitmiş durumda tam gaz projeye devam

Çok iyi gidiyorsun, başarılarının devamını dilerim.

Kolay gelsin

Teşekkür ederim usta bu başarım sizin gibi tecrübe sahibi abilerim ve kardeşlerimin sayesinde .

• quote:

Bu arada ben kendi projemde pos 16 A (sağ) rulman kullanacağım. Salıncakta kullanacağım borunun çapı 27 mm et kalınlığı 4.6 mm.

usta sensin , sen bilirsin ama 27 mm hadi olabilir diyelim ama 4.6 et kalınlığı ciddi bir kalınlık. boşa malzeme israfı ve boşa ağırlık olacaktır.

hayırlısı olsun diyelim.

Criptex kardeş ; aracımın eni 95 cm boyu 225cm. en tekerlek farklarıyla biraz daha genişçe. 140 olmalı. Amortisörler 3 tekerlekli yük triportörlerine aitmiş, bir dostumun elinde kalanları almıştım.
  • quote:

quote:

Bu arada ben kendi projemde pos 16 A (sağ) rulman kullanacağım. Salıncakta kullanacağım borunun çapı 27 mm et kalınlığı 4.6 mm.

usta sensin , sen bilirsin ama 27 mm hadi olabilir diyelim ama 4.6 et kalınlığı ciddi bir kalınlık. boşa malzeme israfı ve boşa ağırlık olacaktır.

hayırlısı olsun diyelim.

Criptex kardeş ; aracımın eni 95 cm boyu 225cm. en tekerlek farklarıyla biraz daha genişçe. 140 olmalı. Amortisörler 3 tekerlekli yük triportörlerine aitmiş, bir dostumun elinde kalanları almıştım.

Hocam ben yeni başladım. Sizin gibi bilgili insanlardan bilgi almak çok güzel. Ben proje üzerinden uygulama yapıyorum. Dünden beri araştırıyorum 26.90 × 4.6 boru buldum ama bana 1200 km uzaklikta istanbulda, ben rizedeyim. O yüzden et kalınlığı 4.6 olmayacak. Bulundugum bölge sanayi açısından pek fazla gelişmiş olmadığı için parçaları bulmakta zorlanıyorum. Çok değerli fatih tayşi(criptex) abimizde cok yardimci oldu bana kendisine burdan da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sizin gibi tecrübeli insanlar dan bilgi almak gercekten çok güzel birsey tekrar Teşekkürler.@m.ismet@criptex_08

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasinakkaya53 -- 30 Ocak 2015; 21:39:43 >

• Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.
    Resimde numaralandırma yaptım.
    2 ve 3 numara rulman.
    1-4-5 numaralı parçalar nedir.
    5 numara porya oluyor galiba.
    Forumda gördüklerim çok farklıydı
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

go-kart yapalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasinakkaya53 -- 30 Ocak 2015; 21:50:10 >

• yasin bu sistem profesyonel bir sistem ilk once onu belirteyim 1 ve 4 parçalar kayıcı freze yani çok eksenli oynar mafsal tarafından tahrik edilen parçalar yani şaftın frezesinin içine girdiği parçalar bu parçalar aynı zamanda sistemin rijit kalmasını sağlayan parçalar bunlar karşılıklı olarak civata sıkarsın ve sabitlenir m8 90 lık olanlar 4 numaralı parça ise tahriğin artık tekere aktarıldığı basit tabirle flanşı ya da bir diğer adıyla poryayı üstünde barındıran parça bu parçanın 1 den farkı sadece üzerinde m10 taşıyıcı civata bulundurması zaten civatalarıda flanşla beraber bu parçaya sıkıyorsun ancak dediğim gibi bu sistem profesyonel bi sistem yaparsan veya alırsan hll olsun
  • quote:

Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.
    Resimde numaralandırma yaptım.
    2 ve 3 numara rulman.
    1-4-5 numaralı parçalar nedir.
    5 numara porya oluyor galiba.
    Forumda gördüklerim çok farklıydı
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

go-kart yapalım

1 4 ve 5 poryanın parçaları. 3 parçadan oluşturmuşlar. resmin en başındaki 6 adet uzun vidalar ve 1 numaralı parçanın arkasındaki somunlarla birleştirilerek tek parça olacak . (rulmanlar vs toplandığında)

m8 uzun vidalar 4 ve 1 i birleştirecek , diğer m10 6 adet kısa havşa başlı vidalar ise 4 ile 5 i birleştirecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.ismet -- 30 Ocak 2015; 23:27:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kutty

yasin bu sistem profesyonel bir sistem ilk once onu belirteyim 1 ve 4 parçalar kayıcı freze yani çok eksenli oynar mafsal tarafından tahrik edilen parçalar yani şaftın frezesinin içine girdiği parçalar bu parçalar aynı zamanda sistemin rijit kalmasını sağlayan parçalar bunlar karşılıklı olarak civata sıkarsın ve sabitlenir m8 90 lık olanlar 4 numaralı parça ise tahriğin artık tekere aktarıldığı basit tabirle flanşı ya da bir diğer adıyla poryayı üstünde barındıran parça bu parçanın 1 den farkı sadece üzerinde m10 taşıyıcı civata bulundurması zaten civatalarıda flanşla beraber bu parçaya sıkıyorsun ancak dediğim gibi bu sistem profesyonel bi sistem yaparsan veya alırsan hll olsun

Eywallah kutay. bu sistemi alamam çünkü 300$ yapmaya kalkışam yapamam torna gerekiyor. değmez ama belki türkiyede temin edebilirim

• 
Sayfa: önceki 605606607608609
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.