Şimdi Ara

go-kart yapalım (532. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
14.130
Cevap
134
Favori
3.331.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 530531532533534
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ahmet-ayvalik

scooter motorlarıyla ilgili pek bişey söyleyemem mecnun abi daha iyi bilir 2.elleri sadece motor satıyorlardı 180 tl idi önceki sayfalara bak
    dizel motor kullanabilirsin aslında güçlü olması bakımından pancar motoru gibi çünkü toplam ağırlığın fazla
    @emrecol16

dizel motorlarda çok pahalı ya neyse şase çizimin güzel olmuş bende çok beğendim o şase yi bende ondan yapıcam pehi 2 kişiyi 6,5 hp motor düz yolda götürürmü 40-50 km hızla?
  • peki bunun gibi bir şey buna olur mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrecol16

quote:

scooter motorlarıyla ilgili pek bişey söyleyemem mecnun abi daha iyi bilir 2.elleri sadece motor satıyorlardı 180 tl idi önceki sayfalara bak
    dizel motor kullanabilirsin aslında güçlü olması bakımından pancar motoru gibi çünkü toplam ağırlığın fazla
    @emrecol16

dizel motorlarda çok pahalı ya neyse şase çizimin güzel olmuş bende çok beğendim o şase yi bende ondan yapıcam pehi 2 kişiyi 6,5 hp motor düz yolda götürürmü 40-50 km hızla?

scooter motorlar yaklaşık 11 hp bence scooter motoru kullan daha ucuza gelir kavramayla vs. uğraşmazsın ben 100 lük vitesli motor kullanmayı düşünüyorum.6,5 hplik motorla yapacaksan aktarma oranlarını değiştirerek bulabilirsin ama en iyisi scooter motoru

• quote:

Orijinalden alıntı: high_volume

peki bunun gibi bir şey buna olur mu

scooter motoru veya vitesli motosiklet motoru kullan derim bunlarla uğraşma

• quote:

quote:

quote:

@emrecol16

scooter motorlar yaklaşık 11 hp bence scooter motoru kullan daha ucuza gelir kavramayla vs. uğraşmazsın ben 100 lük vitesli motor kullanmayı düşünüyorum.6,5 hplik motorla yapacaksan aktarma oranlarını değiştirerek bulabilirsin ama en iyisi scooter motoru

bulabilirsem bi tane alıcam iyi oldu bu hem daha ucuz,
    peki scooter motoru yokuşlarda 2 kişiyle sorlanırmı ve ortalama 2 kişiyle ne kadar hız yapar?

• abiler bu araçta kullanılan defransiyelden lazım nereden bulabilirim yardım ederseniz  go-kart yapalım
     go-kart yapalım

• high_volume H kullanıcısına yanıt
    neyi nerden aldım
  • quote:

mecnun abi sana bi sorum var bu motorun fiyatı uygun bunu alıp mobilet kavramasını taksak kavrama uyarmı veya sıyırıp boşa dönermi veya parçalanabilirmi?

bu motorun mili 2,5 cm çapındadır. mobilet kavramasının milin girdiği kısmının iç çapı kaç cm? onu bilmek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mecnunbalci

quote:

mecnun abi sana bi sorum var bu motorun fiyatı uygun bunu alıp mobilet kavramasını taksak kavrama uyarmı veya sıyırıp boşa dönermi veya parçalanabilirmi?

bu motorun mili 2,5 cm çapındadır. mobilet kavramasının milin girdiği kısmının iç çapı kaç cm? onu bilmek lazım.

onu bilmiyorum ama mobilet kavraması gokartı çekecek kadar sağlammıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet-ayvalik -- 19 Temmuz 2013; 14:22:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrgkd

abiler bu araçta kullanılan defransiyelden lazım nereden bulabilirim yardım ederseniz  go-kart yapalım
     go-kart yapalım

bu araçtaki aktarma ve diferansiyel normal otomobildeki arka dingil sistemi yani aktarma organlarını söküp buna takmışlar 126 bisinki boy bakımından buna uygun olabilir
    çizimini yaptım:
     go-kart yapalım

• quote:

quote:

quote:

quote:

@emrecol16

peki scooter motoru yokuşlarda 2 kişiyle sorlanırmı ve ortalama 2 kişiyle ne kadar hız yapar?

yapacağın araç zaten scooter motosikletler ağırlığına yakın olacak demekki scooter motorlara 2 kişi bindiğinde çekiyormu diye düşüneceğiz evet çekiyor muhtemelen sizide çeker ama eğer scooter motoru kullanacaksan aktarma oranını 1/2 yap çünkü o motosikletlerin tekerlekleri senin kullanacağın tekerlere yakın çaptadır yani aktarma oranını çok yüksek yaparsan hızın çok çok düşük olur bkz:yürüyüş hızı bu arada yaş kaç

• fatihhero F kullanıcısına yanıt
    kavramayı
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

@emrecol16

yapacağın araç zaten scooter motosikletler ağırlığına yakın olacak demekki scooter motorlara 2 kişi bindiğinde çekiyormu diye düşüneceğiz evet çekiyor muhtemelen sizide çeker ama eğer scooter motoru kullanacaksan aktarma oranını 1/2 yap çünkü o motosikletlerin tekerlekleri senin kullanacağın tekerlere yakın çaptadır yani aktarma oranını çok yüksek yaparsan hızın çok çok düşük olur bkz:yürüyüş hızı bu arada yaş kaç

yaşım 18 :D
    o zaman dişli oranını 1/2 veya 1/3 yaparım tork açısından dediğin gibi şase hafif olucak oldu diyelim bu iş ramazan bitince başlıyacam yapıma şimdi zor geliyo zaten 1 haftada biter gibime geliyo.

• quote:

onu bilmiyorum ama mobilet kavraması gokartı çekecek kadar sağlammıdır ?

çekmeyebilir.
  • quote:

bu araçtaki aktarma ve diferansiyel normal otomobildeki arka dingil sistemi yani aktarma organlarını söküp buna takmışlar 126 bisinki boy bakımından buna uygun olabilir
    çizimini yaptım:
     go-kart yapalım

bis arkadan çekişli ve şanzımandan çıkan 2 aks koluna sahip. diferansiyeli ayrı değil. bis te diferansiyel yok. küçük bir hatırlatma.

• S.A bayramdan sonra başlıyorum inşallah aracıma ama hız yönünden bağzı sorunlarım olucak aracım çift kişilik ve belki kasalı yapmayı düşünüyorum vede 150 cc scooter motoru kullanıcam çoğu parçam hazır teker olarak atv tekeri alıcamhttp://www.tekzen.com.tr/urun/atv-lastigi-18x9,5-8-2ply-(jantli)-2091796 arkalara bundan önlerede bunun boyut olarak 1 büyüğünü takıcam + muravey defransiyeli takıcam

scooter motorunun dişlisi 15 diş teker aks dişliside 45 diş olarak takıcam önceden arkaları da scooter tekeri takmayı düşünüyodum şimdi işe girip çalıştığım için birazda para yaptım atv tekeri takmayı düşünüyorum vede muravey defransiyeli alıcam scooter tekeri + dişli sayılarıyla hasaplara göre 30 km max.hız ı olucaktı ama şimdi işin içine muravey şanzuman + defransiyel girince hızı 3/1 oranında düşüyo yani bunları takarsam 30 km olan hız 10 km ye eşit oluyo + atv tekerini boyutuda scooter tekerinden büyükse daha da hızında düşüklük olucak ama çok güçlü yokuşlarda çekememe gibi bi derdi olmaz ama yürüsem daha hızlı giderim gibi bişe çıkıyo ortaya ama benim için hız çok önemli değil benim istediğim 20 30 km bile benim için ideal ama ilerde belki i kaç ay sonra 150cc lik yada daha yüksek cc li vitesli motor alabilirim ama önce

arabanın yapımına başlamam gerekiyor şu anda bu dediklerim hep sözde ama 2 yıldır bu proje üzerindeyim makine lerimi aldım inşallah gerçek leş tiri cem

• kafamda olan araç bu gibi ama biraz daha küçüğünü vede daha hafif 2 kişilik buna yakın bir araç yapmayı düşünüyorum ana şase de 30x30x2.5 yada 3 mm lik profil kullanmayı düşünüyorum sağlamlık vede kaynağın profili delmemesi için alt kısım bu prolikden üst otrma yeri felan 30x30x2 koyucam
     go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım

• GüçlüTürk G kullanıcısına yanıt
    bende bi go kart yapmaya çalışıyorum.ama bi turlu sanayıde motor buluamıyorum bana ucuz vitesli bir motor gerek scooter olmaz yardımcı olursanız çok sewinirim

• emircezaxxd E kullanıcısına yanıt

go-kart yapalım go-kart yapalım

• emircezaxxd E kullanıcısına yanıt
    çalışmaya devam

go-kart yapalım go-kart yapalım

• 
Sayfa: önceki 530531532533534
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.