Şimdi Ara

Computex 2014 : Gigabyte'dan inceliği ile dikkat çeken oyuncu bilgisayarı Aorus X3plus

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Computex 2014 : Gigabyte'dan inceliği ile dikkat çeken oyuncu bilgisayarı Aorus X3plus

Tayvan'da devam eden Computex 2014 fuarında oyuncu bilgisayarlarının giderek inceldiğine yakından şahit oluyoruz. Asus'un 19mm'lik GX500 modelinden sonra Gigabyte'nın da 22mm'lik oyuncu bilgisayarı görücüye çıktı. Gigabyte Aorus X3plus adındaki model firmanın üst seviye oyuncular için sunacağı yeni serinin de ilk üyesi olacak. 

13.9 inçlik ekranında QHD+ olarak nitelenen 3200x1800 piksel çözünürlük yer alan cihaz Haswell tabanlı Intel Core i7 işlemcilerden gücünü alıyor. Başlangıç modelde ise 3.5GHz saat hızında çalışan Core i7-4710HQ işlemcisi yer alıyor. 

Depolama olarak RAID 0 konfigürasyonunda çift M.2 SSD barındıran cihaz 512GB+512GB ile 1TB'a kadar kapasite sunabiliyor. 8GB RAM standart olarak gelen cihazın 6GB DDR5 bellekli Nvidia GTX 870M grafik kartı bulunuyor. Standart bağlantı seçeneklerinin yanında Mini DisplayPort girişi de mevcut.

22mm kalınlığa sahip olan kasa böylece 1.8kg ağırlığa ulaşıyor. Mevcut bataryanın ise 4-6 saat arasında kullanım süresi sunduğu belirtiliyor. Aorus X3plus modelinin 2229$ başlangıç fiyatı ile sonbahar döneminde satışa sunulacağı belirtiliyor. 

Kaynak:http://www.tomshardware.com/news/gigabyte-aorus-gaming-laptop-x3plus,26972.html

• Bu çozunurlugun şirketlerin yeni nesli sattırmak için oyun olduğunu düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

Bu çozunurlugun şirketlerin yeni nesli sattırmak için oyun olduğunu düşünüyorum.

Razer o konuda Sharp'ın IGZO Panellerini tercih etti, çok manyak duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ince ama oyun oynatmaz (3200x1800 piksel manyagı)
    ama oyuncu bilgisayarı adı oyle

• Fiyat yüksek

• quote:

Orijinalden alıntı: MedalOfMode

quote:

Bu çozunurlugun şirketlerin yeni nesli sattırmak için oyun olduğunu düşünüyorum.

IGZO varsa orada bir durup düşünmek lazım, enfes bir panel
  • Ana sayfa haberleri inceyle doldu

• Eveeet, bir sürü farklı çözünürlük sınıfı çıktı. Acaba kaç tane var bunlardan?

• Ya şu çözünürlük takıntısından kurtulun artık oyunları istediğiniz çözünürlükte oynayın yine.Laptop da yüksek çözünürlüğü görmemiş insanlar sadece buna karşı sadece.

• Tasarım çok güzel bence,donanım olarak da yelpazeyi genişletirlerse iyi olur.

• 360 koya koya gidiği iste
    360p:farkirK
    480: sd
    720p:hd
    1080: full hd
    1440:2k
    1800: 3k
    2160: 4k ultra hd

• quote:

Orijinalden alıntı: swat882

quote:

Orijinalden alıntı: MedalOfMode

quote:

IGZO varsa orada bir durup düşünmek lazım, enfes bir panel

http://www.razerzone.com/gaming-systems/razer-blade

• razer bu işin kralı yalnız asusun gx500 den sonra bu modelde çok güzel duruyor.Oyun keyfini yanında taşımak isteyen kullanıcalar için güzel.

• o ekranda o çözünürlük olsa ne olu ki sadece göz boyama yazıla normalde o çözünürlükte helede piksellerin sıkıştırılmış halinde okunmuyor ve ölceklenmiş olarak bize satılıyor

• vay be inceliğe bak, gerçek teknoloji bu işte, çözünürlüğe takılmaya gerek yok full hd ye ayarlarsınız olur biter.

• o çözünürlüğe daha var bence oyun pclerinde

• böyle oyuncu laptopu olmaz. klavyeye baksanıza. soldaki g tuşları, küçük yön tuşları ve küçük enterla olmaz bu iş.

• cpu 47 w çekiyor. grafik kartı 65w bu incelikte bu ısıyı dışarı atabilirmi nerak ettim doğrusu

• Cpu-gpu için iki ayrı fan ve hava çıkışı konumlandırılmış.Yeni inceleme videosu geldi ana sayfada.
  • 1080p neye yetmez anlamıyorum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.