Şimdi Ara

Analiz : Sahte yorumlar iOS'da en fazla, Android'de en kötü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Analiz : Sahte yorumlar iOS'da en fazla, Android'de en kötü

Uygulama mağazaları da dahil yorum yapılan bütün platformlarda ürünleri parlatmak için yapılan sahte yorum ve puanlamaların önüne bir türlü geçilemiyor. Uygulama mağazalarında ise bu durum daha sık görülüyor.

Apptentive tarafından yapılan bir analize göre iOS uygulamalarına yapılan sahte yorumlar daha fazla. iOS'un Android'e oranı yüzde 55-45 şeklinde gerçekleşiyor.

Ancak Android uygulamalarına yapılan yorumlar ise daha kötü. Analizdeki en kötü 100 uygulama yorumundan 80'i Android uygulamaları için yapılmış. 

Sahte yorumlar en çok oyun kategorisinde görünüyor. Oyunların yüzde 41'inde sahte yorumlara rastlanırken bu oran Diğer kategorisinde yüzde 25, fotoğraf kategorisinde yüzde 8, Araçlar kategorisinde yüzde 7, Eğlence kategorisinde yüzde 6 ve Verimlilik kategorisinde yüzde 4 şeklinde sıralanıyor. 

Sahte yorum oranlarını hesaplamak için özel bir algoritma kullanılmıyor. Normalde uygulama mağazalarında puanlama yapanların yüzde 20'sinde yorum yer alıyor. Analizler de bu oran göz önüne alınarak hesaplanıyor. 

Sahte yorum konusu önemli bir gelir kapısı haline gelmiş durumda. Pek çok firma 5$ karşılığında belirli sayıda sahte yorumu uygulama sayfalarına ekleyebiliyor. Böylece uygulama sahibi de sıralamada yükselerek ilgi çekmeye başlıyor.  

Kaynak:http://www.androidauthority.com/google-play-wins-title-worst-fake-app-reviews-386206/

• Windows Phone farkı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

Windows Phone farkı

Evet wp'de uygulama ve yorum olmadığı için kaale almamışlar

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

quote:

Windows Phone farkı

Koruma kalkanı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Windows Phone farkı

Koruma kalkanı

Koruma kalkanı V2

Yılın kapağı ödülü

• quote:

quote:

quote:

Windows Phone farkı

Koruma kalkanı

Mübarek niye koruma kalkanına aldın ki

• sahte yorumları belirleyebiliyorlarsa bu yorumları yapan kullanıcıları sistemden şutlarlar, bak bakalım bir daha yapabiliyor mu? diye aklıma bir şey geldi ama....

• mehmedaltair kullanıcısına yanıt
    bomba
  • Sahte yorumlar belli ediyor kendini; woow süper, ben çok beğendim, tavsiye ederim arkadaşlar vs yazıyor hep. Asıl önemli olan onların arasından orjinal yorumları bulabilmek. Onlar da; ben sizin yapacağınız uygulamayı, uygulama açılmıyor #+*%^, yükledikten 2 dk sonra sildim vb olmaktadır
  • oyun çok güzel yorum gözüksün diye 1 verdim yazan vatandaşlarımız sanırım bu araştırmada yüzdeleri etkilemiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okisht

oyun çok güzel yorum gözüksün diye 1 verdim yazan vatandaşlarımız sanırım bu araştırmada yüzdeleri etkilemiştir.

oyun guzel diyerek ve yorumum gozuksun diyerek 1 yildiz vermek neyin kafasi? bende bunu çözemedim...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

quote:

oyun çok güzel yorum gözüksün diye 1 verdim yazan vatandaşlarımız sanırım bu araştırmada yüzdeleri etkilemiştir.

oyun guzel diyerek ve yorumum gozuksun diyerek 1 yildiz vermek neyin kafasi? bende bunu çözemedim...

Bunu yapan cok adam var.

• quote:

quote:

Windows Phone farkı

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmtayd

quote:

quote:

Bunu yapan cok adam var.

var var.. bende her populer uygulamada goruyorum bu tiplerden.. ama amaç nedir onu çözemedim işte..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir de küfür oranı var

• quote:

quote:

Windows Phone farkı

Yorumun gözüksün diye 1artı verdim

• quote:

quote:

Genel olarak arkadaşlar puan kıtlığı önemli yan etkiler arasında çok sevilen bir uygulamaya 1 yıldız vermek caiz değildir

• hiç şaşırmadım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.