Şimdi Ara

Kombi için son bir yardım rica ediyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ev doğu, kuzey, batı cephe. 5 katlı bir binada 3.kattayım. Hem içten hemde dıştan mantolamalı durumda. Evdeki petekler 1,1m+1m+1,30m+1m ve salonda kısın hiç açmadığımız (artık kışları açsam mı bilemedim) 3m daha petek vardır. Eski kombim buderus u12-24k bacalı idi. Şimdi bacalıyı iptal ettirip hermetik tip kombi alacağım.

1. E.C.A Confeo Premix
    2. DD. Nitromix
    3. E.C.A Confeo Plus

Parasal açıdan 2000 TL ye kadar çıkabilirim.

Kalorifer tesisatımda resimdeki gibi.

Sorum:
    1. Yoğuşmalı alsammı?
    2. Yoğuşmalı alırsam kışın evin salonuda açsammı?
    3. Confeo plus alıp, yada kalite daha iyi olan bir yoğuşmasızmı alayım?
    4. Buderus kombimde günde 7-8 m3 yakıyordum. Yoğuşmalı alırsam sizce ne olur?

Yardımlarınızı bekliyorum. Bu gün yarın almam lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eko44 -- 4 Haziran 2014; 10:23:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eko44

Merhaba,

Ev doğu, kuzey, batı cephe. 5 katlı bir binada 3.kattayım. Hem içten hemde dıştan mantolamalı durumda. Evdeki petekler 1,1m+1m+1,30m+1m ve salonda kısın hiç açmadığımız (artık kışları açsam mı bilemedim) 3m daha petek vardır. Eski kombim buderus u12-24k bacalı idi. Şimdi bacalıyı iptal ettirip hermetik tip kombi alacağım.

1. E.C.A Confeo Premix
    2. DD. Nitromix
    3. E.C.A Confeo Plus

Parasal açıdan 2000 TL ye kadar çıkabilirim.

Kalorifer tesisatımda resimdeki gibi.

Sorum:
    1. Yoğuşmalı alsammı?
    2. Yoğuşmalı alırsam kışın evin salonuda açsammı?
    3. Confeo plus alıp, yada kalite daha iyi olan bir yoğuşmasızmı alayım?
    4. Buderus kombimde günde 7-8 m3 yakıyordum. Yoğuşmalı alırsam sizce ne olur?

Yardımlarınızı bekliyorum. Bu gün yarın almam lazım?

Kisin buderus gb072 aldim.bana karsi daireden hep 50 tl fazla gelirdi kombi degistikden sonra 20-30 tl daha az fatura gelmeye basladi.tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• eko44 kullanıcısına yanıt
    yazdığınız 3 cihaz arasında eca confeo plus hariç nitromix ve eca confeo premix tercih ediniz
    eski kombinize göre kombi kazan sıcaklığı en fazla 50-55c olması koşuluyla %15-20 arasında faturalarınız daha az gelir,tabii bu ortalama bir değerdir
    kışın salon kapalı olduğu zaman diğer odalara soğuk hava transferi olmuyorsa açmak zorunda değilsiniz ama en iyi yöntem salona termostatik vanalar taktırıp ayarını 2 veya 2,5 gibi bir rakamda bırakmak bu sayede salonun radyatörleri ılık kalır ve salonda sıcaklık sabit bir ısıda kalmış olur ne sıcak ne soğuk
  • Cevaplar için teşekkürler. Vanalar çok mantıklı geldi bana. İyi bir çözüm olacaktır. ECA için 1750 TL ye anlaştım birisi ile bu gün. Yarın alıyorum inşallah. Proje içinde 200TL fena bir fiyat değil bakalım.

Allah sizlerden razı olsun.
  • eko44 kullanıcısına yanıt
    eca confeo premix için fiyat uygun,cihaz kaliteli sorunsuz verimlidir
    termostatik vanaları bulabilirseniz gaz sensörlü danfoss ra 2000 öneririm.piyasanın en iyisidir

eca confeo premix hayırlı olsun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.