Şimdi Ara

GALAXY S3 İMEİ NUMARASI HAKKINDA YARDIM ! LÜTFEN :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar , bugün çarşıdayken nasıl olduysa oldu ve telefonum kapandı bir telefoncuya götürdüm telefonumu , 1 saat sonra gene gel abi dediler.Sonra işim erken bitti ve yarım saat 45 dakika sonra gittim telefoncuya ve benim geldiğimi fark etmedi , telefonumu açmış imei numarasına bakıyordu.Napıyosunuz dedim , telefonunuzda root vardı imei klonlanmışmı diye baktım dedi.( Sanki anlıcak arkadaş) Bişey diyemedim tabi oracıkta zaten olay esnasında hiç bişey söylemedim , böyle durumlarda çok uysallaşan bir yapım var niyeyse sertleşemiyorum.

Baya bi şüphelendim , %90 imei numaramı aldı yapabiliceğimiz bişeyler varmı arkadaşlar klon imei yapmadan.2 Saat önce oldu bu olay.

• Night_Noise kullanıcısına yanıt
    imeinizi almak için yaptığını sanmıyorum, zira o imei iki cihazda aynı anda çalışmaz. Telefoncularda imei mi yok, ellerinde onlarca kullanılmaz durumda telefon vardır.

Zaten imeinizi alsa bile bir şey yapamazsınız, başka cihaza klonlanırsa sizin telefona sim kart taktığınız anda her iki telefonda kapatılır. En fazla hattınız üzerine imei kaydettirerek sadece bir hat üzerinden kullanabilirsiniz. O da telefonun faturası sizin üzerinize ise.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalboran -- 3 Haziran 2014; 20:16:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalboran

imeinizi almak için yaptığını sanmıyorum, zira o imei iki cihazda aynı anda çalışmaz. Telefoncularda imei mi yok, ellerinde onlarca kullanılmaz durumda telefon vardır.

iyide hocam durduk yere niye imei numaramı açsın ki baya bi rahatsız oldum.Peki böyle olası bi durumda yapılcak bişey varmı , imei numarasını tek hatta atamak dışında ?
    Malesef yok, imei numaranız klonlanırsa eğer telefonun faturası sizin üstünüze ise tek hatta tanımlatarak kullanabilirsiniz ancak.

Zira şu andaki mevzuat imei numarasının gizliliğinin korunmasının sorumluluğunu kullanıcıya yüklüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalboran -- 3 Haziran 2014; 20:18:52 >
  • quote:

Malesef yok, imei numaranız klonlanırsa eğer telefonun faturası sizin üstünüze ise tek hatta tanımlatarak kullanabilirsiniz ancak.

Zira şu andaki mevzuat imei numarasının gizliliğinin korunmasının sorumluluğunu kullanıcıya yüklüyor.

çok saçma neyse teşekkürler , 2 haftaya kalmaz zaten şu samsung'tan kurtulup htc ya da iphone almayı düşünüyorum.2 Hafta ya sıkıntı çıkmaz değilmi herhangibi durumda.Telefonu satıcak olursam bu şerefsizliği yapan telefoncuya götürüp satıcam nekadar para verirse versin.
    Zaten imei numarası klonlanırsa size telefonun kapatılacağına dair sms gönderilir. O smste de kapatılacağı tarih yazar. SMS falan gelmezse bilinki imei numarası klonlanmamış.
  • quote:

Zaten imei numarası klonlanırsa size telefonun kapatılacağına dair sms gönderilir. O smste de kapatılacağı tarih yazar. SMS falan gelmezse bilinki imei numarası klonlanmamış.

Anladım çok teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.