Şimdi Ara

Digitürk DT9102HD E52-32 hatası

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
11.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar başlıkta belirttiğim modeli kullanıyorum hiçbir sıkıntısı yoktu bugün yeni priz almıştım cihazı kapattım ve fişten çıkardım sonra yeni aldığım prize taktım fakat bir türlü kanallara erişemiyorum her türlü çözüm önerilerini denedim fakat düzelmiyor bir türlü servise 25Tl vermek istemiyorum. Kolay kurulumdan kanal bile bulamıyor sinyaller 0. Sinyal bağlantınızı kontrol edip uydu alıcınızı fişten çıkarıp tekrar fişe takınız vs. uyarıyla karşılaşıyorum. Müşteri hizmetlerinin dediği her şeyi yaptım forumlarda pek bilgi bulamadım kolay kurulum vs. haricinde. Bu uyarı ile ilgili nasıl bir çözüm üretebilirim bilgisi olan var mı ?

• Beyaz kabloyu kontrol edin ek filan varsa biryerde gevşemiş olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BonezCrusher

Beyaz kabloyu kontrol edin ek filan varsa biryerde gevşemiş olabilir.

Ettim hocam beyaz kabloda sıkıntı yok
  • uku_03 U kullanıcısına yanıt
    Ekranda tam nediyor sinyal yok filanmı ?
  • BonezCrusher kullanıcısına yanıt
    Sinyal seviyesinde azalma var. Sinyal bağlantılarını kontrol edip, uydu alıcınızı fişten çıkarıp tekrar fişe takınız ve DIGITURK kolay kurulum ekranından kanal kurulumu yapınız. Bu çıkıyor karşıma sonra dediklerini yapıyorum kanal bulunamadı uyarısı çıkıyor bu sefer de
  • Cihazı alıp Digitürk bayisine gidin ve durumu hizah edin ücret talep etmiyorlar. Decoder'den olabilir mi acaba
  • uku_03 U kullanıcısına yanıt
    Lnb kablosunu iyice kontrol edin en kötû servis çağırcaksınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BonezCrusher

Lnb kablosunu iyice kontrol edin en kötû servis çağırcaksınız.

Servisi aradım malesef yapacak başka bir şey kalmadı :/
  • servis gelip ne yaptı acaba sorun neymiş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturkce

servis gelip ne yaptı acaba sorun neymiş?

LNB yi değiştirdiler
  • aynı sorun bende de var. kablolarda hicbir sorun yok. aynı kabloyu türksat çanağına baglıyorum. görüntü alıyorum.

yani sorun ya receiver ya lnb kaynaklı. büyük ihtimalle lnb'den.

müsteri hizmetleri servis yonlendirelim dedi. daha sonra servisi aradım ve 25 lira servis ucreti olduğunu söylediler.siz de bu 25 lira ücreti ödediniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hceb

aynı sorun bende de var. kablolarda hicbir sorun yok. aynı kabloyu türksat çanağına baglıyorum. görüntü alıyorum.

yani sorun ya receiver ya lnb kaynaklı. büyük ihtimalle lnb'den.

müsteri hizmetleri servis yonlendirelim dedi. daha sonra servisi aradım ve 25 lira servis ucreti olduğunu söylediler.siz de bu 25 lira ücreti ödediniz mi?

25 Tl lnb 25 Tl hizmet ücreti olmak üzere 50 Tl ödeme yaptım malesef
  • Arkadaşlar samsung marka led tv aldım. Bunun yanında 1 sene boyunca digitürk kullanımı verdiler. Servis gelip kurulumu yapmıştı. Şuan ben evimden taşındım. Şuan ki çanak Turksat 4A ya bakıyor. Kurulumu yaptım fakat yukardaki çanağın ayarı nasıl olur bilen var mı ? Servise tekrardan 25 lira bayılmak istemiyorum. Yani şuan ki Turksat 4A'yı saat 12.00 yönünde olduğunu kabul edersek digitürk için bu ayarlamanın nasıl olması gerek ? Şimdiden teşekkürler.
  • Bu servis ücretini faturayami yansıtıyorlar yoksa eldenmi alıyorlar,ben servisi iptal edin dememe rağmen bugun servis aradı beni durduk yere para almasınlar simdi.

• Elden oduyosunuz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.