Şimdi Ara

iOS 9 [ANA KONU] (553. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32.667
Cevap
120
Favori
882.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 551552553554555
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Otomatik parlaklık çok rezalet . Ekranı açıp kapatınca odanın ışık durumuna göre parlaklığı ayarlıyor sonra sabit kalıyor
    Örnek vermem gerekirse . Ekran parlaklığı düşük bir şekilde otomatik parlaklığı açıyorum . Sonra aydınlık bir yere gidiyorum ekran parlaklığı artıyor . Sonrasında karanlık bir yere gidince düşmüyor . Ne zaman ki ekranı açıp kapatıyorum o zaman parlaklık düşüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flowerhorn -- 30 Mart 2015; 10:07:33 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar uygulama cakismasi olabilir mi?: sarjim cok kotu gidiyodurdu. App storu aradim bana olabilir dediler. Telefonum isinmiyo ama sarjim 2 saat gidiyo. Full sarjdan sonra. Uygulamalarin eski surumlerini kursam ise yarar mi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • infom@n kullanıcısına yanıt
    Hocam dediklerinin hepsi zaten uyguluyorum artik inanilmaz bi hal aldi yatarken gece 12 de %24 te bıraktım sarji ve ucak moduna aldim sabah 10 da %7 di sarj ben hiç bir zaman böyle bi olay yaşamamiştim
  • muhammeterd M kullanıcısına yanıt
    Batarya ile alakalı sorun bu hocam.
    Mesela ben pil değiştirmeden önce sizin dediğiniz gibi oluyordu gece bırakıyordum %15 20 de sabah kalktığımda ya kapanıyordu ya da az kalıyordu ( % 10 1 arasında )
    Bataryayı değiştirdim yaklaşık 4 5 ay oldu sanırım , dün akşam 11 gibi %13 de bıraktım sabah 10 da kalktım şarj 11 di. Anlayacağınız batarya ile alakalı. Batarya kalibrasyonu yaparsanız onunda faydası olur

• Ya insanlar 8.2 de kasma takılma ve şarj sorunu olduğundan şikayet ediyorlar , şaşırıyorum gerçekten.

Sizin cihazlarınızdamı sorun var yoksa bizdemi bişey var anlamadım gitti. Kısaca özetlemek gerekirse ;

Şuan 5S ve 8.2 kullanıyorum. En ufak bir kasma takılma yok. Kusursuz bir stabilite var. Üstelik cihaz tıka basa oyun ve uygulama dolu. Ayrıca şarj durumu da harika. Şarjım %10 civarına geldiğinde ortalama 6 saat ekran süresi alıyorum ve lazım olan şeyleri de kapatmadan. Wifi yada 3G ikisinden biri daima açık , parlaklık en az %50 de. Yani kısaca telefonu gerçekten kullanıyorum ve yaklaşık 6 saat ekran süresi bence harika. Şikayet eden kişileri gerçekten anlamıyorum. Ya cihazlarında sorun var yada beklentileri çok daha yüksek ama daha nolsun yahu. Bundan önce de nexus 5 kullanıyordum ve herşeyi denememe rağmen 3,5 - 4 saat civarı kullanım alıyordum. 5S şarj konusunda çok daha iyi. Sorun yaşayanlar temiz bir kurulum yapıp , alakası olurmu bilmiyorum ama ağ ayarlarını sıfırlayıp , bataryayıda %100 olduktan 15-20 dakika sonra fişten çekerler ise faydası olabilir. Ve telefonu arada bir kapatıp açın , mesela haftada 1 kere falan.

• avtheree kullanıcısına yanıt
    Hocam 6 aylık batarya 2 ay oldu 8 i yükleyeli bu kadar fark olmaz hocam ya ios 8.1.3 de böyle olmuyordu ios 8.2 de olmaya başladı kardeşim 8.3 siri olan betayida yükledim böyle problmemim olmuyordu 8.2 ye geçtim geçeli olmaya başladı hocam restorede ettim düzelmedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: antofagasta

quote:

Orijinalden alıntı: aymina_55

quote:

Orijinalden alıntı: antofagasta

quote:

Orijinalden alıntı: aymina_55

Arkadaşlar kredi Kartı bilgilerini silmek istiyorum ama iTunes Store'de hiçbiri seçeneği yok nasıl yapabilirim?

Ayarlar-itunes ve app storeden apple kimliğine girin. Ödeme bilgilerinden hiçbirini seçtiğinizde kart bilgileri siliniyor.

Hocam hiçbiri seçeneği yok işte kaybolmuş çünkü 10 tl lik alışveriş Yaptım onu karttan çekmemiş o gün daha sonrada Borçlu ilan etmiş beni

Benim sürüm 8.2 şu anda. Ödeme bilgilerinde visa, masterkart, amex ve hiçbiri olmak üzere 4 tane şık var. Eski sürüm kullanıyorsanız bilemeyeceğim.

Bende şu an 8.3 Beta 4 Sürümü var kredi kartından parayı çekmemiş -10. TL borç gösterdiği için böyle oluyor kredi Kartı bilgisi girersem parayı çekecek borç sıfırlayacaktır sanırım

• Soccer Stars oynayan var mı?Oyuna her girişte bi facebook açılıyormuş gibi oluyor 2saniye sonra tekrar oyuna dönüyor.Bu sorunla karşılaşan var mı?
  • Belki başınıza gelmiştir benim son günlerde başıma çok geliyor; Safariyi açtığında ya da yeni sekme açma menüsünde arkaplanda kocaman bir safari logosu beliriyor. Bu bug mudur ?

• Arkadaşlar tekrar soruyorum, ios 7.0.4 yüklü i5e 8.2 yüklenilir mi ? Pil performansi nasil

Bi de serviste pilini degistirdigim telefonum 2 gun once geldi fakat degerleri su sekilde:http://i.hizliresim.com/M6jvA1.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

Otomatik parlaklık çok rezalet . Ekranı açıp kapatınca odanın ışık durumuna göre parlaklığı ayarlıyor sonra sabit kalıyor
    Örnek vermem gerekirse . Ekran parlaklığı düşük bir şekilde otomatik parlaklığı açıyorum . Sonra aydınlık bir yere gidiyorum ekran parlaklığı artıyor . Sonrasında karanlık bir yere gidince düşmüyor . Ne zaman ki ekranı açıp kapatıyorum o zaman parlaklık düşüyor

Evet bahsettiğiniz gibi bir hata var. 8.2'den önce gayet iyiydi bende ama 8.2 ile otomatik ekran parlaklığı dediğiniz şekilde çalışmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhammeterd

Hocam dediklerinin hepsi zaten uyguluyorum artik inanilmaz bi hal aldi yatarken gece 12 de %24 te bıraktım sarji ve ucak moduna aldim sabah 10 da %7 di sarj ben hiç bir zaman böyle bi olay yaşamamiştim

Sorununuz ya yazılımsal yada donanımsal. 8.2 sürümüyle alakası olduğunu düşünmüyorum şahsen.
    Ayarlar > Gizlilik >Tanılar içinde hata raporlarının listesi kabarık ise işletim sisteminde bişeyler ters gidiyordur.
    Yinede önce batarya istatistiğini bir sıfırlamak lazım.
    Telefonu şarja takın. Home + Güç düşmesine telefon yeniden başlayıp Apple logosu gözüktüğünde tuşları bırakın. Pilinizi dolana kadar şarj edin.
    İşe yaramazsa ve hata raporları çok fazlaysa ben olsam DFU mod ile yeniden yazılım yüklerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

quote:

Orijinalden alıntı: ykader

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ykader

iOS 8.2 iPhone 6. Şarj su gibi. Gereksiz düşüşler var. Eski Nokia telefonlar daki gibi oldu şarj. Ve bide örneğin Facebook'ta 3 tane bildirim olduğunu gösteriyor. Giriyorum ya bildirim yok yada bi tane var. Çok sık yapıyor. Daha stabil ama.

Ben şarjdan çok memnunum

Ben şarj konusunda genel memnun değildim ama bu Sürüm berbat. Sadece watsap kullandığım halde 5 saat ANCA gidiyor.

1- En az ayda bir defa pili telefon kapanana kadar tüketin ve %100 olduktan yaklaşık yarım saat sonra (mümkünse) fişten çekin.
    2- Bildirimlerden gereksiz olanların izinlerini kaldırın
    3- Konum servislerine gereksiz olanların erişimini kapatın. Bende genellikle "Kullanırken" olanlar açık.
    4- "Arkaplanda Uygulama Yenile" kısmında gereksiz gördüğünüz bütün programları kapatın. Bende Sohbet programları ve hava durumu programı açık. Her ihtimale karşın yüklenmiş programların ayarlarına tek tek girip arka planda çalış seçeneğinin kapalı olduğundan emin olun.
    5- Ekran parlaklığını otomotikte kullanın. Kalibrasyon için loş bir ortamda "Ekran ve Parlaklık" menüsünde otomatik parlaklık ayarını bir kaç defa kapatıp açın.
    6- Ben kapatmıyorum ama Konumlama, Wi-Fi, Bluetooth, 3G gibi özellikleri kullanmadığınızda kapatın.
    7- Whatsapp'ta sürekli ve uzun uzun görüştüğünüz kişilerin Uygulama içi uyarılar" da titreşimi kapatın. Whatsapp > Ayarlar> Uygulama içi Uyarılar >Titreşim (OFF)

Böyle kullanınca ne anladım apple kullanmaktan. (3 ten beri iphone kullanıyorum)

Başkaları gibi abartmadım ki.
    Sadece "gereksiz" gördüğümüz uygulamaların bildirimini ve arka planda çalışmasını durdurmayı önerdim.
    Mesela ben Borsa ile alakam yok ve kapatıyorum. Oyunların bildirim yapmasına da izin vermiyorum. Bildirim yapmasını istediğiniz uygulama yada oyun varsa tabi ki gerekli yetkiye sahip olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: NightHT

Arkadaşlar tekrar soruyorum, ios 7.0.4 yüklü i5e 8.2 yüklenilir mi ? Pil performansi nasil

Bi de serviste pilini degistirdigim telefonum 2 gun once geldi fakat degerleri su sekilde:http://i.hizliresim.com/M6jvA1.jpg

Ooooo kız gibi batarya. Hayırlı olsun.
    Arada kaynamasın
    iPhone 5'te iOS 8.2 kullananların yorumlarını alalım
    @NightHT arkadaşımızı etiketleyerek
  • quote:

quote:

Arkadaşlar tekrar soruyorum, ios 7.0.4 yüklü i5e 8.2 yüklenilir mi ? Pil performansi nasil

Ooooo kız gibi batarya. Hayırlı olsun.
    Arada kaynamasın
    iPhone 5'te iOS 8.2 kullananların yorumlarını alalım
    @NightHT arkadaşımızı etiketleyerek

İlgininiz için teşekkür ederim

Karşılaştırmaları izliyorum 8.1.3e göre gelişme var sanırım. Ama pil süresi önemli. 7.0.4 de safaride falan biraz sorunlu. Pil ömrü de sanırım 7.1.2den daha kötü yani çok bi esprisi yok gibi. (Birini arayınca cevaplanana kadar ekran kapanıyor, 7.1 ve ustu isteyen uygulamalari yukleyemiyorum :( )

• quote:

Aman hocam kal orada gelme buralara. Ben ios 7.1.2 den geçtim, geçtiğime pişmanım öyle böyle değil. Keşke sürümünüz 7.1.2 olsaydı süper olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaansa

quote:

Aman hocam kal orada gelme buralara. Ben ios 7.1.2 den geçtim, geçtiğime pişmanım öyle böyle değil. Keşke sürümünüz 7.1.2 olsaydı süper olurdu.

hocam yaşadığınız sorunlar nasıl ?
    7.0.4 olduğu için bazı uygulamaları yükleyememek, safarinin hantal olması biraz koyuyor fakat önceki i5imdeki 8.1.3 / 8.3 b2den çok daha akıcı oldugu (genel olarak) gerceği var. Keşke 7.1.2 yukleme sansim olsa

• NightHT , batarya hayırlı olsun , cıncık gibi
    Hocam şimdi ben sadece geçtiğinde yaşayacaklarını söylemeye çalışıcam artık geçip geçmeme kararını sen verirsin.
    İlk öncelikle 7.0.4 den sonra 8.2 de telefon sana daha seri daha hızlı gelecek, animasyon geçişlerden dolayı. ( Hatta boş boş tüm uygulamalara giresin gelir , hızından dolayı :D Ben 7.1 e geçince öyle olmuştu :D )
    Kullanım süresi yanlış değilsem 7.0.4 de daha iyidi ( ios 7 7.1 aralarında iphone 4 den 5 e geçtim , tam hatırlamıyorum. O zamanlar zırt pırt bakmazdım bile kullanım süresine, normal kullanırdım 6 7 saate yakın kullanım süresi alırdım ve 1 gün dayanırdı bana. )
    İos 8 ile gelen ekstra şeyleri biliyorsunuzdur, mesajlara cevap vermek daha pratik hızlı, bildirimlerin olduğu yere widget ekleyebilmek ve bi kaç şey daha ( uzun süredir ios 8 kullandığımdan çok aklıma gelmedi )
    Safari ios 7 de daha iyidi. İos 8 den 8.2 e kadar hâlâ süregelen sorunlar var malesef.
    İos 7 de telefona arama geldiğinde kilit ekranıydayken cevaplama şeridini kaydırır kaydırmaz zil sesi kesiliyor fakat ios 8 de aynı şekilde 8.2 e kadar devam eden, kaydırdığınızda bi kaç saniye daha zil sesi çalıyor eğer bunu takıntı haline getirirseniz telefonu alıp yere vurmanız muhtemel. ( ios 8 ve 8.1 8.2 e ilk geçişte düzelmiş gibi olmuştu ama yok, hiç düzelmiyor sadece ilk zamanlar belki sorun yok gibi oluyor )
    Hücresel veride 3g e 2g e geçiş ios7 e göre daha gıcık ( en azında ben gıcık oluyorum, ios 7 de daha güzeldi )
    İos 8 de , film rulosuna son silinenler klasörü geldi. Yani bi fotoyu veya videoyu sildiğinizde oraya gidiyor. ( çocuğu olan için tamam güzelde , böyle normal tamamen silmek istediğimizde 2 yerdende silme zahmeti kötü.
    Sonuç olarak benim tavsiyem ios 7.0.4 de biraz takılıp kullanım süresini bizimle paylaş ve senin kullanıma göre memnunsan kal 7 de, haricinde geç gitsin bence. Tabi şu yazdığımız ios 8 ile ilgili sorunları okuyupta geç , sonra papaz olmayalım
    İnşallah yardımcı olabilmişimdir. Sormak istediğin varsa sorabilirsin daha iyi yardımcı oluruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: avtheree

NightHT , batarya hayırlı olsun , cıncık gibi
    Hocam şimdi ben sadece geçtiğinde yaşayacaklarını söylemeye çalışıcam artık geçip geçmeme kararını sen verirsin.
    İlk öncelikle 7.0.4 den sonra 8.2 de telefon sana daha seri daha hızlı gelecek, animasyon geçişlerden dolayı. ( Hatta boş boş tüm uygulamalara giresin gelir , hızından dolayı :D Ben 7.1 e geçince öyle olmuştu :D )
    Kullanım süresi yanlış değilsem 7.0.4 de daha iyidi ( ios 7 7.1 aralarında iphone 4 den 5 e geçtim , tam hatırlamıyorum. O zamanlar zırt pırt bakmazdım bile kullanım süresine, normal kullanırdım 6 7 saate yakın kullanım süresi alırdım ve 1 gün dayanırdı bana. )
    İos 8 ile gelen ekstra şeyleri biliyorsunuzdur, mesajlara cevap vermek daha pratik hızlı, bildirimlerin olduğu yere widget ekleyebilmek ve bi kaç şey daha ( uzun süredir ios 8 kullandığımdan çok aklıma gelmedi )
    Safari ios 7 de daha iyidi. İos 8 den 8.2 e kadar hâlâ süregelen sorunlar var malesef.
    İos 7 de telefona arama geldiğinde kilit ekranıydayken cevaplama şeridini kaydırır kaydırmaz zil sesi kesiliyor fakat ios 8 de aynı şekilde 8.2 e kadar devam eden, kaydırdığınızda bi kaç saniye daha zil sesi çalıyor eğer bunu takıntı haline getirirseniz telefonu alıp yere vurmanız muhtemel. ( ios 8 ve 8.1 8.2 e ilk geçişte düzelmiş gibi olmuştu ama yok, hiç düzelmiyor sadece ilk zamanlar belki sorun yok gibi oluyor )
    Hücresel veride 3g e 2g e geçiş ios7 e göre daha gıcık ( en azında ben gıcık oluyorum, ios 7 de daha güzeldi )
    İos 8 de , film rulosuna son silinenler klasörü geldi. Yani bi fotoyu veya videoyu sildiğinizde oraya gidiyor. ( çocuğu olan için tamam güzelde , böyle normal tamamen silmek istediğimizde 2 yerdende silme zahmeti kötü.
    Sonuç olarak benim tavsiyem ios 7.0.4 de biraz takılıp kullanım süresini bizimle paylaş ve senin kullanıma göre memnunsan kal 7 de, haricinde geç gitsin bence. Tabi şu yazdığımız ios 8 ile ilgili sorunları okuyupta geç , sonra papaz olmayalım
    İnşallah yardımcı olabilmişimdir. Sormak istediğin varsa sorabilirsin daha iyi yardımcı oluruz.

İos 8.1.2 8.1.3 ve 8.3 b2 yi iphone 5te kullanmıştım. Fakat telefonun pili sorunluydu, ios 8de daha kotu oldu. ek ozellikleri biliyorum, bildirim ve safarideki pc modu hariç pek lazım olan bi özelliği yok. 7.0.4 stabil değil gibi tam bilemiyorum bazen cok seri bazen kasıyor. Pil de sanirim yeni olduğu icin hizli bitiyor, 1 haftaya falan oturur sanırım. Safari 7.0.4te durduk yere 30 40 saniye donma yapiyor nedense.
    Bilemiyorum işte 7.1.2 olsa düşünmem bile ama 7.0.4 olunca.. Neyse pilin kendine gelmesini bekliyim o zaman. cok tesekkurler

Diğer i5 kullananların da yorumunu almak isterim

• NightHT N kullanıcısına yanıt
    O kullandığın sürümlerden çok farkı yok zaten ya
    Ya şimdi yanlış bişey demek istemem ama elinde sonunda ios 8 e geçersin, ios 9 filanda gelecek ya ondan dolayı. Dediğin gibi 7.1.2 olsa neysede 7.0.4 bilemiyorum, ben olsam geçerdim dediğim gibi.
    Orjinal pil, çok dehşet olur bea
    Bekliyorum kullanım değerlerini
    Ne demek rica ederim

• 
Sayfa: önceki 551552553554555
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.