Şimdi Ara

Samsung GT-I9003 Telefon Açılmıyor Reset Atıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benim sorunum telefon samsung yazısına kadar geliyor ve reset atıyor. Ne yapmam gerekli. Acil yardım edermisniz başka telefonum yok.

• trksvr_06 T kullanıcısına yanıt
    Ayrıca arkadaşın biri demiş ki :
    şunu diyor ; Galaxy SL'in Android 2.3.6'ya güncellemek için sırasıyla iki farklı ROM yüklemeniz gerekiyor. Aksi takdirde telefon EXT4 bölümünü tanıyamadığı için reset döngüsüne girecektir. Yani sürekli yeniden başlayacaktır.
    İşte benim telefonda sürekli yeniden başlıyor, aslında sorunum tam olarak bu.

Şimdi ilk olarak telefonu XXKPE sürümüne güncellemek gerekiyor.
    Diyor Bu sürüm ne mesela ? içinden 4 dosya çıkıyormuş, sonra onu odin'de gerekli yerlere seçiyormuşuz.Bana bu sürüm yada bunun gibi rom lazım altta daha açıklayıcı olduğunu görceksiniz arkadaşlar;

Sonrada Adım Adım şunları yapacakmışız ;
    1. Odin'i çalıştırın.
    2. Re-Partition, Otomatik Reboot ve F. Reset seçeneklerini işaretleyin.
    3. PIT düğmesine tıklayın ve bu dosyayı seçin: latona_20110114.pit (Pit tamam onu indirdim)
    4. Telefonunuzu download moduna koyun: Ses kısma + Home + Güç.
    5. USB kablosunu bağlayın, Program telefonun Com numarasını tespit edecektir.
    6. PDA düğmesini tıklayın ve bu dosyayı seçin: CODE_I9003XXKPE_CL409735_REV08_user_low_ship.tar (İşte elimde bu yok)
    7. PHONE düğmesini tıklayın ve bu dosyayı seçin: MODEM_I9003XXKPE_REV_00_CL1041909.tar (Bu da yok)
    8. BOOT LOADER düğmesine tıklayın ve bunu seçin: APBOOT_I9003XXKPE_CL409735_REV08_user_low_ship.tar (Bu da)
    9. CSC düğmesini tıklayın ve bu dosyayı seçin: GT-I9003-CSC-MULTI-OXAKPE.tar (ve bu da)
    10. Start diyerek tüm bu dosyaları cihaza yazın.
    11. USB kablosunu çıkartın, pili çıkarıp takın ve cihazı tekrar Download moduna soktuktan sonra USB kablosunu geri takın.
    12. START diyerek tüm bu dosyaları telefona yazmaya başlayın.
    13. Program penceresinin üzerinde PASS görünceye kadar hiçbir şey dokunmayın.

Telefonunuzu açın. Kurulum ekranı geliyorsa ROM'u sorunsuz bir biçimde yüklediniz demektir. Şimdi telefonu kapatın. Sıradaki ROM'u da yükleyip cihazı 2.3.6 sürümüne güncelleyeceğiz.

Umarım sorunumu açıklayabilmişimdir. Ben bu dosyaları yada buna benzer olanları arıyorum. Şimdiden hepinize teşekkürlerimi sunarım.

• Sorun Çözülmüştür Yardımı geçmeyenlerin alayını... s..saygı ve sevgiyle selamlıyorum.
  • Hocam konuyu hortlatmış olacağım ama nasıl çözdünüz sorunu?
    Odin üzerinden pek çok şey denedim. Tamam diyor reset diyor. Yine reset döngüsüne giriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AtillaŞah

Hocam konuyu hortlatmış olacağım ama nasıl çözdünüz sorunu?
    Odin üzerinden pek çok şey denedim. Tamam diyor reset diyor. Yine reset döngüsüne giriyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_83924265/tm.htm
  • Teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.