Şimdi Ara

Computex 2014 : HP, Android işletim sistemli dizüstü modelini resmen lanse etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Computex 2014 : HP, Android işletim sistemli dizüstü modelini resmen lanse etti

Yarın başlayacak Computex 2014 bilgisayar fuarı öncesinde firmaların ellerindeki kozları yavaş yavaş masaya koymaya başladığına şahit oluyoruz. Windows 8.1 işletim sistemli dizüstü modellerinin yanında HP'nin bir de Android dünyasına hediyesi var.

Android işletim sistemini genelde mobil cihazlar ve entegre sistemlerde görüyoruz. Dizüstü pazarında ise Android işletim sistemli cihazlar pek tercih edilmiyor. HP buna rağmen pazarda şansını denemek istiyor. 

Daha önce görselleri internete sızan HP'nin yeni dizüstü modeli SlateBook adını taşıyor ve Android 4.4.2 KitKat işletim sistemi üzerinde çalışıyor. HP bir dizüstü donanımından ziyade tablet donanımını kullanmayı tercih etmi. Bu bakımdan cihaza Tegra 4 yongaseti gücünü veriyor.

14 inçlik dokunmatik ekranında Full HD çözünürlük sunan cihazın kullanım süresi 9 saate kadar çıkıyor ve 1.6kg ağırlığa sahip. SlateBook daha ziyade Samsung Chromebook 2 ve HP Chromebook 11 gibi modellerin karşısına çıkacak. HP, yeni Android'li dizüstü modelini 6 Ağustos itibariyle satışa sunmayı planlıyor. Fiyatı ise 399$ seviyesinde olacak. 

• Vaybe gördüğünüz gibi android her yerde google tekel olma yolunda emin adımlarla yürüyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih4444 -- 2 Haziran 2014; 13:06:26 >
  • Fiyatı uygun, tasarımı güzel, donanımı iyi. Başarılı bir cihaz. Türkiye'ye gelirse alınabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android'i her şeye kurun ama pc'ler windows kalmalı bence

• 800-900TL arasından tr de satılır, tasarım falan çok iyi de o kadar para verdikten sonra Windows starterli bi pc al daha çok işine yarar. Herşey oyun-pro değil ki.
  • Klavyeli tablet olayına HP'de girmiş. Lenovo'nun da vardı benzer bir modeli A10 fiyatı da 500TL idi. Gerçi 10" ti ama konsept aynı
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih4444

Vaybe gördüğünüz gibi android her yerde google tekel olma yolunda emin adımlarla yürüyor :)

E nasıl takip etsin Gugıl seni?

Bütün evrakların Gugıl dırayv'da

Bütün e-postaların G-mail'de.

İnternet aramaların, GPS yer bilgilerin, IP'ye bağlı konumun...

Şimdi bir de para verip aldığın bilgisayarını güzel güzel gözetleyecekler. Günde kaç saat açtın, nelere baktın falan...
  • çöp arkadaş çöp, chromebooklar varken 250 dolar fiyatlarında 400 dolara neden bunu alalım. kaldı ki 400 dolarahttp://www.amazon.com/Transformer-T100TA-C1-GR-Detachable-Touchscreen-Laptop/dp/B00FFJ0HUE/ref=zg_bs_565108_1 gibi bir ürün varken bu fiyata çöp deriz.
  • İlginç bi denemek lazım.

• bence androidin bir laptop pc içine girmesine daha var öncelikle işletim sisteminin standark sınırlamalarını kaldırmalılar şuan eğer değişmediyse kitkatta uygulamalar hatta resimler 3. parti uygulamalar olmadan hafıza kartına taşınamıyor sonuçta buda birbakıma pc kafasıyla kullanılacak bir alet olduğundan depolama alanını microsd kartlarla yapacağız dosyalarımı içine atamadıktan sonrada bir işe yaramaz açıkçası

• Gereksiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: emre1393
    çöp arkadaş çöp, chromebooklar varken 250 dolar fiyatlarında 400 dolara neden bunu alalım. kaldı ki 400 dolarahttp://www.amazon.com/Transformer-T100TA-C1-GR-Detachable-Touchscreen-Laptop/dp/B00FFJ0HUE/ref=zg_bs_565108_1 gibi bir ürün varken bu fiyata çöp deriz.

Arkadaş. 14 inç ekranlı bir cihaz ile 10.1 inç ekranlı bir cihazı kıyaslayıp nasıl çöp dersin ki?

Bahsettiği cihaz 14 inç ve 13.3 inç Samsung Chromebook2 ye, yani şuna
    http://www.samsung.com/us/computer/chrome-os-devices/XE503C32-K01US rakip olarak geliyor.

Üstelik birisi en hızlı donanımlardan birisi olan Tegra4 ile geliyor..

Bence özellikleri iyi cihazın.

• Çift çekirdekli Tegra K1 ve Microsoft'un surface pro 3'te kullandığı gibi sessiz, verimli bir fan ile 399$ı hak edebilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.