Şimdi Ara

Telefon İnternette Yazı Yazarken Neden Yoruluyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Soru karmaşık gelmiş olabilir, uzun süredir android kullanıyorum ve 4.0+ tüm cihazlarımda bu sorunla karşılaştım.

Tabletim yazı yazarken garip şekilde kasıyordu. Ama oyunlarda akıyor.
    G2 normalde buz gibi ama uzun bi yazı yazmaya kalkarsam alev alıyor.

Örneklerden anlamışsınızdır umarım, nedenini çok merak ediyorum. Acaba neden yazı yazarken bu kadar yoruluyor cihazlar?

• thestell kullanıcısına yanıt
    saniyede ortalama 5 harf yazdığımızı düşünürsek bu, saniyede 5 kez ekrana dokunmak ve telefonun da her saniyede bu 5 dokunmayı algılayıp milisaniyeler içinde tepki vermesi demek. aslında yazı yazmanın neresi güç tüketiyor diye düşünüyor insan ama düşük seviye android cihazlar bu yükü kaldıramıyor ve bazen harfe bastıktan 1-2 saniye sonra ancak ekranda görebiliyorsunuz harfi. yazı yazmak, özellikle uzun yazı yazmak bizim parmaklarımız için bile yorucu bırakın cihaz da yorulsun değil mi birazcık

ayrıca tabletinizde kasmasının sebebi de androidin tabletler için hala kullanışlı bir işletim sistemi olamaması. şu anda nexus tabletler dışında ilk 3-5 aydan sonra kasılmaya başlamayan android tablet yok.
  • aquarius man A kullanıcısına yanıt
    Cok mantıklı eline saglık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    rica ederim ne demek
    arkadaşın size verdiği cevaba katılmıyorum. siz webde yazmayı sormuşsunuz.

nedenine gelirsek, kullanılan web scriptlerin sisteme yüklenmesidir. yani optimize edilmiş olmamalarından kaynaklanır. bu nedenle siz yazı yazarken aynı anda telefon başka işlerle uğraşır. bu nedenle telefon da ısınır hatta çok yoğunsa kasabilir, lag olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chengineer

arkadaşın size verdiği cevaba katılmıyorum. siz webde yazmayı sormuşsunuz.

nedenine gelirsek, kullanılan web scriptlerin sisteme yüklenmesidir. yani optimize edilmiş olmamalarından kaynaklanır. bu nedenle siz yazı yazarken aynı anda telefon başka işlerle uğraşır. bu nedenle telefon da ısınır hatta çok yoğunsa kasabilir, lag olur.

Bu da mantıklı, sağol.
    Normalde yazı yazarken tabi ki tık yok ama internette yazınca crysis oynarmış gibi ısınıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.