Şimdi Ara

RHA MA750 almayı düşünüyorum?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
5.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Ben de kulaklık alacağım bu fiyat aralığında. Sizin mesaj olmasa bu kulaklığın Türkiye' de yurt dışındaki fiyatıyla aynı fiyatta satıldığını bilemeyecektim.
    Bu kualkığı forumlarda inceledim, bunun dışında da türk ve yabancı forumları araştırdım. Aslında 2 gün önce hangi kulaklığı alacağıma karar vermiştim ama applestore kafamı çelmekte. Kendi zevkime göre sırasıyla tercih ettiklerim:

1- VSONIC GR07 BE
    2-FISCHER AUDIO DBA-02 MKII
    3-VSONIC VC1000
    4-HIFIMAN RE-400
    5-RHA MA750
    6-JVC HA-FXT90
    7-ROCK IT SOUNDS R50

RHA, burada yer alan kulaklıklara göre daha bas karakterli. Hip hop tarzı değil ama "bose" kıvamında şarkının genelinde bass tonlarının ön planda olduğu yumuşak bir ses veren kulaklık istersen bu kulaklık otomatik olarak bu grubun tepesine çıkar. Dengeli kulaklık konusunda araştırmam 1 numarada VSONIC GR07 BE diyor ki ben de bunu tercih ediyorum.VC1000 eski ama ebay de bulunuypr. HIFIMAN Türkiye' de satılıyordu ama artık satılmıyor. JVC eski bir ürün. DBA-02 MKII içlerinde en pahalısı. Ancak Türkiye' de 0 olarak bulunabilecek tek model RHA MA750. Ben VSONIC GR07 BE' ye karar vermiştim ama Türkiye' de satılmasından dolayı RHA' yı düşünebilirim. Yurt dışı forumlarında "Joker" arkadaşın listesine göre bu kulaklık, bu grubun içinde genel puanlamada 1. sırada, bunda da ses kalitesinden öte ürün kalitesinden almış. Gözlük kullandığım için kalın kablonun kulak arkasında rahatsızlık verebilir diye düşünüyorum. Genelde işyerinde kullanacağım, kolay takılıp çıkarılabilen bir ürün istedim. GR-07' de de bu zor ama bu kulaklık için değebilir. RHA gövdesi çelik olmasından dolayı ağır olabilir. Bu belirttiğim gruptan hangisini alsam pişman olacağını sanmıyorum, sadece birbirlerine göre ufak farklılıkları mevcut. RHA da alacaksan direkt bu siteden al derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: anild

Ben de kulaklık alacağım bu fiyat aralığında. Sizin mesaj olmasa bu kulaklığın Türkiye' de yurt dışındaki fiyatıyla aynı fiyatta satıldığını bilemeyecektim.
    Bu kualkığı forumlarda inceledim, bunun dışında da türk ve yabancı forumları araştırdım. Aslında 2 gün önce hangi kulaklığı alacağıma karar vermiştim ama applestore kafamı çelmekte. Kendi zevkime göre sırasıyla tercih ettiklerim:

1- VSONIC GR07 BE
    2-FISCHER AUDIO DBA-02 MKII
    3-VSONIC VC1000
    4-HIFIMAN RE-400
    5-RHA MA750
    6-JVC HA-FXT90
    7-ROCK IT SOUNDS R50

RHA, burada yer alan kulaklıklara göre daha bas karakterli. Hip hop tarzı değil ama "bose" kıvamında şarkının genelinde bass tonlarının ön planda olduğu yumuşak bir ses veren kulaklık istersen bu kulaklık otomatik olarak bu grubun tepesine çıkar. Dengeli kulaklık konusunda araştırmam 1 numarada VSONIC GR07 BE diyor ki ben de bunu tercih ediyorum.VC1000 eski ama ebay de bulunuypr. HIFIMAN Türkiye' de satılıyordu ama artık satılmıyor. JVC eski bir ürün. DBA-02 MKII içlerinde en pahalısı. Ancak Türkiye' de 0 olarak bulunabilecek tek model RHA MA750. Ben VSONIC GR07 BE' ye karar vermiştim ama Türkiye' de satılmasından dolayı RHA' yı düşünebilirim. Yurt dışı forumlarında "Joker" arkadaşın listesine göre bu kulaklık, bu grubun içinde genel puanlamada 1. sırada, bunda da ses kalitesinden öte ürün kalitesinden almış. Gözlük kullandığım için kalın kablonun kulak arkasında rahatsızlık verebilir diye düşünüyorum. Genelde işyerinde kullanacağım, kolay takılıp çıkarılabilen bir ürün istedim. GR-07' de de bu zor ama bu kulaklık için değebilir. RHA gövdesi çelik olmasından dolayı ağır olabilir. Bu belirttiğim gruptan hangisini alsam pişman olacağını sanmıyorum, sadece birbirlerine göre ufak farklılıkları mevcut. RHA da alacaksan direkt bu siteden al derim.
    vsonic gr07 kullandım bende bi yıl kadar :) ama kaybetim şu an sennheiser kullanıyorum ama tatmin etmiyor rha'nın vsonic'in yerini dolduracağını düşünüyorum :)

edit: rha dışında garantili ürün bulmak mümkün değil sanırım. Ben edm dinliyorum, rha herhalde gayet tatmin edici olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Talbot Lago -- 2 Haziran 2014; 21:42:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Talbot Lago

vsonic gr07 kullandım bende bi yıl kadar :) ama kaybetim şu an sennheiser kullanıyorum ama tatmin etmiyor rha'nın vsonic'in yerini dolduracağını düşünüyorum :)

edit: rha dışında garantili ürün bulmak mümkün değil sanırım. Ben edm dinliyorum, rha herhalde gayet tatmin edici olur?

Alıntıları Göster
    vsonic gr07 sence nasıldı? Almaya değer mi? Bir de kulağa oturuşu rahat mıydı?

• quote:

vsonic gr07 sence nasıldı? Almaya değer mi? Bir de kulağa oturuşu rahat mıydı?

Alıntıları Göster
    çok iyiydi tavsiye ederim, 270liraya almıştım ben zamanında pişman olmamıştım.
  • quote:

çok iyiydi tavsiye ederim, 270liraya almıştım ben zamanında pişman olmamıştım.

Alıntıları Göster
    Bu kulaklığı ben de almayı düşünüyorum ama metal rock ve klasik müzik için tatmin edici olur mu tereddütlerim var
  • anild A kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz gibi rha ma750 için birçok forumda biraz bas ağırlıklı denmiş ben metal rock ve klasik müzik için bu kulaklığı almayı düşünüyorum fakat bas ağırlıklı olması düşündürüyor onun dışında malzeme kalitesi tasarım ve şık bir taşıma çantasının olması da beni çeken tarafları. Gerçekten bahsettiğim müzik türlerinde aşırı kötü performans mı alırım?
  • cagdassun kullanıcısına yanıt
    RHA bence klasik müziklerde çok güzel olur. Metal-Rock müziklerde bilemiyorum. Çantası bana pek kaliteli gelmedi, yuvarlak sert çantalar daha güzel, bana işporta malını çağrıştırdı. Çantası bir de büyük, bunun da nedeni kablosu kalın olduğu için dağınık bıraktığında çok yer kaplaması bence, bir de kulak uçlarının hepsinin çantaya sığdırılmak istenmesi. Ben hala Vsonic almayı düşünüyorum ama genelde iki kulaklık için de alanı pişman etmez diyorlar. Bende bose sounddock II var. Bose hoparlörleri de sesin tonunu bas yoğunluklu veriyorlar. Bu da sesi sanki muadillerine göre sanki daha kaliteli veriyormuş hissi uyandırıyor insanda, özellikle sesi sona getirsen bile şarkıda herhangi bir sızlama, cızırdama olmuyor. Ama bas tiz oranı dengeli kulaklıkların sahnesi ne kadar genişse o da ayrı bir hava veriyor, daha doğal dinlediğini hissediyorsun.
  • anild A kullanıcısına yanıt
    Çoğunlukla katılıyorum söylediklerinize fakat diğer önemli husus da benim için türkiyeden temin edebilmek kulaklığı yurt dışından almayı düşünmüyorum açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagdassun

Çoğunlukla katılıyorum söylediklerinize fakat diğer önemli husus da benim için türkiyeden temin edebilmek kulaklığı yurt dışından almayı düşünmüyorum açıkçası.
    Siparişi verdim apple store dan salı elimde olur büyük ihtimal deneyip izlenimlerimi paylaşırım.
  • quote:

Siparişi verdim apple store dan salı elimde olur büyük ihtimal deneyip izlenimlerimi paylaşırım.

ma750i mi aldınız? benim endişem sadece apple ürünlerini mi destekliyor acaba? "i" modelinde ki mikrofon sadece apple'da çalışıyor olabilir..
  • quote:

quote:

ma750i mi aldınız? benim endişem sadece apple ürünlerini mi destekliyor acaba? "i" modelinde ki mikrofon sadece apple'da çalışıyor olabilir..

Alıntıları Göster
    Apple store dan aldım evet mha 750i iphone ve ipod için üretilen versiyonu fakat diğer cihazlarda çalışmayacağını sanmam belki mikrofon ve durdurma başlatma gibi kontroller apple cihazları dışında çalışmıyor olabilir ama kulaklık her cihazda çalışır diye düşünüyorum.

• cagdassun kullanıcısına yanıt
    Ses olarak bekleneni veriyor mu? Ses ile ilgili izleniminizi merak ediyorum. Bir de kulaklık çelik gövdeye sahip. Ağırlığını kulakta olumsuz hissediyor musun? Kablo kulak arkasında rahatsızlık veriyor mu?
  • Daha gelmedi kulaklık yarın gelir yarın akşam da işim var anca perşembe deneyebilirimm tam anlamıyla
  • quote:

Daha gelmedi kulaklık yarın gelir yarın akşam da işim var anca perşembe deneyebilirimm tam anlamıyla
    Kulaklık geldi

Öncelikler malzeme kalitesi ve tasarım çok iyi. Taşıma çantası resimlerde görüldüğü kadar büyük değil ama kulaklık ve uçların tamamını içine rahat alıyor. Biraz abartı olacak ama şimdiye kadar denediğim en rahat kulaklık biraz ağır olmasına rağmen kablo kulak üstünden dolaşacak şekilde tasarlanmış olması kulaklığın resmen hissedilmemesini sağlamış. Kulaklığı takıp unutabilirisiniz

Kısa süreli bir deneme aşamamdan sonra kulaklığın çok güçlü olduğunu gördüm. Ben ipod touch 5th ile denedim zaten onun için almıştım. ipodda ses kısıtlaması olmasına rağmen bu kulaklık ile en yüksek seste uzun süre durmak çok zor o kadar güçlü ipodun kendi kulaklığı ile en yüksek seste bu kadar ses çıkmıyor. Sadece metal şarkılarda yüksek seslerde arka planda hafif bir tıslama sesi hissettim sanki ama daha müsayit bir zamanda tekrar deneyeceğim. Klasik müziklerde ses mükemmel yani eğer klasik müzik için kullanacaksanız hiç düşünmeyin.

Kısacası kulaklık fiyatına göre çok iyi özellikle malzeme kalitesi ve tasarım. Hafta sonu kardeşimin beats kulak içi kulaklığı ile karşılaştıracağım. Malzeme kalitesi ve tasarım olarak RHA çok daha iyi ama ses kalitesi olarak nasıl bir fark var merak ediyorum özellikle bas ağırlıklı şarkılarda.

Kulaklık beni memnun etti tereddütsüz 300 liranın altında bu kulaklığı tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagdassun -- 13 Haziran 2014; 0:14:21 >

• quote:

Kulaklık geldi

Öncelikler malzeme kalitesi ve tasarım çok iyi. Taşıma çantası resimlerde görüldüğü kadar büyük değil ama kulaklık ve uçların tamamını içine rahat alıyor. Biraz abartı olacak ama şimdiye kadar denediğim en rahat kulaklık biraz ağır olmasına rağmen kablo kulak üstünden dolaşacak şekilde tasarlanmış olması kulaklığın resmen hissedilmemesini sağlamış. Kulaklığı takıp unutabilirisiniz

Kısa süreli bir deneme aşamamdan sonra kulaklığın çok güçlü olduğunu gördüm. Ben ipod touch 5th ile denedim zaten onun için almıştım. ipodda ses kısıtlaması olmasına rağmen bu kulaklık ile en yüksek seste uzun süre durmak çok zor o kadar güçlü ipodun kendi kulaklığı ile en yüksek seste bu kadar ses çıkmıyor. Sadece metal şarkılarda yüksek seslerde arka planda hafif bir tıslama sesi hissettim sanki ama daha müsayit bir zamanda tekrar deneyeceğim. Klasik müziklerde ses mükemmel yani eğer klasik müzik için kullanacaksanız hiç düşünmeyin.

Kısacası kulaklık fiyatına göre çok iyi özellikle malzeme kalitesi ve tasarım. Hafta sonu kardeşimin beats kulak içi kulaklığı ile karşılaştıracağım. Malzeme kalitesi ve tasarım olarak RHA çok daha iyi ama ses kalitesi olarak nasıl bir fark var merak ediyorum özellikle bas ağırlıklı şarkılarda.

Kulaklık beni memnun etti tereddütsüz 300 liranın altında bu kulaklığı tavsiye ederim

Alıntıları Göster
    Teşekkürler paylaşımın için. İlgimi çekmeye başladı benim de. Gözlük takanlar için sence bir sıkıntı olur mu? Beats' in bu kulaklıkla yarışabileceğini sanmıyorum. Ses de bas baskın mı?

• quote:

Teşekkürler paylaşımın için. İlgimi çekmeye başladı benim de. Gözlük takanlar için sence bir sıkıntı olur mu? Beats' in bu kulaklıkla yarışabileceğini sanmıyorum. Ses de bas baskın mı?

Alıntıları Göster
    samsung'da denemeniz mümkün mü? remote'u ve mikrofonu çalışıyor mu merak ediyorum.
  • Kulaklık gözlük ile de rahat kullanılıyor sıkıntı olmuyor. Kontrolleri htc one ile de çalışıyor fakat mikrofonu bilmiyorum. Beats ile karşılaştırdık beats biraz daha tok ve baslar kuvvetli fakat rha da sesler daha tiz ve net rock ve metal için daha uygun açıkçası. Ayrıca beats den daha güçlü ses olarak. Fakat dışarıya çok ses veriyor ve gürültü önleyici deniyordu açıklamasında pek öyle olduğunu da görmedim. Kısaca ben memnun kaldım fiyarına göre fakat daha da iyi olabilirdi belki çok da kulaklık denemedim açıkçası.
  • quote:

Kulaklık gözlük ile de rahat kullanılıyor sıkıntı olmuyor. Kontrolleri htc one ile de çalışıyor fakat mikrofonu bilmiyorum. Beats ile karşılaştırdık beats biraz daha tok ve baslar kuvvetli fakat rha da sesler daha tiz ve net rock ve metal için daha uygun açıkçası. Ayrıca beats den daha güçlü ses olarak. Fakat dışarıya çok ses veriyor ve gürültü önleyici deniyordu açıklamasında pek öyle olduğunu da görmedim. Kısaca ben memnun kaldım fiyarına göre fakat daha da iyi olabilirdi belki çok da kulaklık denemedim açıkçası.
    Yorumların çok güzel bu kulaklık için. Açıkçası geçtiğimiz ay VSonic GR07' yi aklıma koymuştum ama ben de Türkiye' den almaya karar verdim. Türkiye' de satılan Beyerdynamic Mmx101ie kulaklık için de olumlu görüşler var ama ben GR07' den vazgeçtim gibi, RHA' ya karar verdim. Senin kulaklık kullanımın 1 ayı geçti gibi. Nasıl, hala memnun musun, konfor olarak, ağırlık hissi, alışkanlık, kulaklık uçlarının rahatlığından memnun musun? Ses kalitesi seni gerçekten tatmin ediyor mu? İkimizin de aynı tarz müzik dinlediğimizi düşünüyorum. Bu yüzden yorumların benim için değerli. Kulaklıkta basın az da olsa öne çıkması sesi, sesin derinliğini sanki daha kaliteli sunuyor gibi geliyor bana. Hem bundan dolayı, hem Türkiye' den temin edebilmesinden dolayı aklıma çok yattı bu kulaklık.

• quote:

Yorumların çok güzel bu kulaklık için. Açıkçası geçtiğimiz ay VSonic GR07' yi aklıma koymuştum ama ben de Türkiye' den almaya karar verdim. Türkiye' de satılan Beyerdynamic Mmx101ie kulaklık için de olumlu görüşler var ama ben GR07' den vazgeçtim gibi, RHA' ya karar verdim. Senin kulaklık kullanımın 1 ayı geçti gibi. Nasıl, hala memnun musun, konfor olarak, ağırlık hissi, alışkanlık, kulaklık uçlarının rahatlığından memnun musun? Ses kalitesi seni gerçekten tatmin ediyor mu? İkimizin de aynı tarz müzik dinlediğimizi düşünüyorum. Bu yüzden yorumların benim için değerli. Kulaklıkta basın az da olsa öne çıkması sesi, sesin derinliğini sanki daha kaliteli sunuyor gibi geliyor bana. Hem bundan dolayı, hem Türkiye' den temin edebilmesinden dolayı aklıma çok yattı bu kulaklık.

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar konuyu hortlatıyorum biraz ama RHA750'den memnun musunuz ? Özellikle sesini merak ediyorum bu ve rock it sounds r50 de kaldım. 1'ini alacağım Referans olarak :http://theheadphonelist.com/headphone-list/ burayı kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nebtawi -- 8 Mart 2015; 14:15:22 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.