Şimdi Ara

Salcano City Fun Kullananlar kulübü ( city fun 60 iyi ve kötü yanları) ) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
9
Favori
17.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Miyamoto Musashi

quote:

Orijinalden alıntı: SusquN-MasTeR

İnternetden baktım vites şekli öylemiş 1x1.2.3 2x.4.5.6 3x7.x.8.9 devrinde kullanınca çok hızlı gidiyor melet :D
    30 gün sonra baktırırım servise o sorunu benim simdiki sıkıntım koltuk abi dün bindim akşam arkam çok arıdı
    buna başka selemi almak lazım yoksa jelli koltuk kılıfı varmış hangisi iyi olur

biraz bin alışıyor toto çok ağrıdıysa 1 gün ara ver sora yine bin zaten 3 güne geçiyor, ağrı falan hissetmezsiniz.

Aynen abi ara vermek gerek 1 gün hamladı toto :D

• Merhaba bende 1 ay önce falan aldım iki defa pedal kırdım ilk sol taraf kırıldı sonra sağ vites sorunu bendede oldu orta göbek sürtüyordu servise gittim teli gerdirerek ayarladılar şimdilik bir sıkıntı yok ışık olarakta ebaydan 56 ledli ön ışık ve 5 ledli arka ışık aldım güzel tavsiye ederim km ve kadro üstü çanta siparişim daha gelmedi gelince burdan yazarım ben yetkili servisden almıştım bütün bakımlar ücretsiz .

http://i.ebayimg.com/00/s/NTg1WDU4NQ==/$(KGrHqJHJEEFDOFVQGfiBQ27Z5YdHg~~60_12.JPG

• İyimiş hocam bu hafta bende bakima götürcem bisikleti
  • Arkadaşlar bunun amasorsuzunu yani 70 modelini almayi düşünüyorum 60 in masasi kotuymus boşuna agirlik yapiyomus sizce hangisini alym ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YSN_94 Y kullanıcısına yanıt
    bence hocam hiç amasorsuz olmamasindan iyidir 60 kendi görüşüm yinede tam bilgiye sahip değilim bilen arkadaşlar vardir.
    Karar sizin aslında amortisörsüz maşada tüm yolu kemiklerinize kadar hissedersiniz ama amortisör varsa eğer baya bir titreşim emiyor. Yalnız nedir ki yokuş çıkarken amortisör bir miktar enerjinizi soğuruyor dolayısıyla tam gücünüzü yere iletemiyorsunuz. Ekstra ağırlık meselesinin yol bisikletinde evet ama şehir bisikletinde pek sorun olmadığını düşünüyorum elbette bu kendi fikrim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ptahba

Karar sizin aslında amortisörsüz maşada tüm yolu kemiklerinize kadar hissedersiniz ama amortisör varsa eğer baya bir titreşim emiyor. Yalnız nedir ki yokuş çıkarken amortisör bir miktar enerjinizi soğuruyor dolayısıyla tam gücünüzü yere iletemiyorsunuz. Ekstra ağırlık meselesinin yol bisikletinde evet ama şehir bisikletinde pek sorun olmadığını düşünüyorum elbette bu kendi fikrim.

Ole aman aman rahatsız ederse 60 aliyim o zaman peki amortisörlude o kadar rahatsiz olmam mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: erhandazkirli

Merhaba bende 1 ay önce falan aldım iki defa pedal kırdım ilk sol taraf kırıldı sonra sağ vites sorunu bendede oldu orta göbek sürtüyordu servise gittim teli gerdirerek ayarladılar şimdilik bir sıkıntı yok ışık olarakta ebaydan 56 ledli ön ışık ve 5 ledli arka ışık aldım güzel tavsiye ederim km ve kadro üstü çanta siparişim daha gelmedi gelince burdan yazarım ben yetkili servisden almıştım bütün bakımlar ücretsiz .

http://i.ebayimg.com/00/s/NTg1WDU4NQ==/$(KGrHqJHJEEFDOFVQGfiBQ27Z5YdHg~~60_12.JPG

Bu malzemeler biraz kalitesiz sanırım , bende sipariş etmiştim ama simdi içime bir kurt düştü

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Kullanacağınız yolun kalitesine bakar tabi hani güzel kaymak bir asfalt ise sabit maşa daha mantıklı ama değilse o zaman amortisör baya bir rahatlık sağlayacaktır özellikle kol ve omuzlarınıza. Ben hemen her gün acarlar-rumeli feneri arası gidip geliyorum yol baya güzel asfaltta neredeyse bozukluk yok, geçen yol arkadaşımın yarış bisikleti ile denedim aynı yolu tek yön ve fenere vardığımda biraz daha hırpalanmış hissettim açıkçası yine de alışılmayacak bir durum değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhandazkirli

Merhaba bende 1 ay önce falan aldım iki defa pedal kırdım ilk sol taraf kırıldı sonra sağ vites sorunu bendede oldu orta göbek sürtüyordu servise gittim teli gerdirerek ayarladılar şimdilik bir sıkıntı yok ışık olarakta ebaydan 56 ledli ön ışık ve 5 ledli arka ışık aldım güzel tavsiye ederim km ve kadro üstü çanta siparişim daha gelmedi gelince burdan yazarım ben yetkili servisden almıştım bütün bakımlar ücretsiz .

Birebir aynı sorunları yaşadım ben de orta göbek değişti en son

• City Fun 70 inceleme sayfasına yazmıstım ama kimse cevaplamadı umarım burda cevap alabilirim.

Fun 60- -70 kullanan arkadaşalra birkaç sorum var benimde.
    Ben bisiklet kullanmaya bu yaz başı başladım, kendimi denemek icin (belki hiç kullanmayıp kenara koyarım diye) ucuz bir dağ bisikleti aldım Btwin Rockrider 5.0 hafta içi hergün 20-30km hafta sonlarıda 60-80km sürüş yapıyorum bisiklet cok akıcı olmasına rağmen fazlasıyla yoruyor bende bir şehir bisikleti düşünüüyorum, tabiki ilk tercih city fun 70.

Sorularıma gelince:
    26 ve 28 jant arasındaki farkla ilgili, jant buyudugu icin kıvraklık dusuyor, kullanım değişiyor haliyle, sizler 28jantta sorun yaşadınızmı, dönüşler ve kullanımda denge olayı nasıldır? Açıkcası alışamazsam diye gozum korkuyor.
    2ncisi lastiklerin ince olması problem yarattımı düz gelen vazgallara falan sıkısma tehlikesi varmı (En buyuk korkum biryere on teker sıkısması ve takla atmak açıkca)
    3ncusu aslında kişisel ama kullananların deneyimi onemli yinede, suan kullandıgım bisiklettede on amartisor yok 40km sonra acayip bilek agrıları baslıyor, sizdede bu problem oluyormu? CF60 modelini alsam bu sorunun onene gecermiyim, acıkcası kalitesiz bir amartisorlu masa istemedigimden hep 70 baktım hem daha hafif diye ama son donemde agrıdan duramıyorum o yuzden 60'a mı kaysam diyorum.

Son olarak Cityfun ve sport kadroları aynımıdır, yani 70 alsam ilerde city sport 30-40'ın falan parçalarını takabilirmiyim. Yani aslındaCityFun70'i kadrosu sebebiyle istiyorum, bu yazı bu hali ile tamamlayıp seneye yavas yavas vides sistemini değişirmek maşa değiştirmek v.s. istediğim gibi toplamak istiyorum bu mumkunmudur.

Yardımcı olacak arkadaşlara simdiden teşekkürler

• 1. Bisiklet çok atik ve kıvrak. Ani hamlelerde hiç sıkıntı çıkarmıyor.
    2. Sıkışma tehlikesi var tabiki de ona göre giderken dikkatli gitmeniz gerekiyor. Sonuçta Türkiye burası yoldaki çukurlara falan çok dikkat etmeniz gerekiyor.
    3. Bu sorunu eldiven ve elcik ile çözebilirsiniz.

Son soru hakkında bilgim yok. Cf 70 kullanan birisi olarak çok memnunum diyemiyorum yaşadığım orta göbek sorunundan dolayı. Fakat uzun yolda çok rahat gidiyor o konuda emin olabilirsiniz bir tek alışana kadar sele sıkıntı.

• Maalesef şuan kullandığım sele CF serisinden daha kotu alıştı valla toto :D

Bilek ağrısı için eldiven kullanıyorum zaten, yeni bisikletede barent alıcam ağrıyı azaltmak için, merak ettiğim 26'' amartisorsuz maşa ile 28'' amartisorsuz masa (lastik kalınlıklarının değişikliği de var tabi) kullanımda değiştirirmi acaba.

Fark yoksa amartisozrsuz kullanmaya devam edebilirim açıkça, beraber surus yaptığım arkadasda amartisorlu maşa var bilek ağrısından hiç şikayet etmedi.

Aslında parasından değil 750gr ağırlık için düşünüyorum bu kadar :D

Tabi bide verdiğimiz gucu amartisorun emmesinden korkuyorum, çoğu zaman 21nci vites bile yetmiyor.

CF60 kullanıcıları bu amartisor hakkındaki yorumları nelerdir. Memnunmu pişmanlık duydumu v.s.
  • HuysuzMan kullanıcısına yanıt
    herşey yolda bitiyor yani nasıl yolda kullanacaksınız önemli olan bu eğer temiz asfaltta kullanacaksanız o zaman sabit maşa alın yok bozuk yollar derseniz amortisörlü maşa yani sorunun cevabı sizde bitiyor aslında.

Ellerin kolların ağrıması ise kesinlikle oturma / sele pozisyonunuzdan çok net. Ben her bindikten sonra çektiğim kas ve diz ağrılarını daha düzgün oturma pozisyonu ile epey azalttım kondisyonla birlikte zamanla kurtulacağıma eminim. Sabit maşalarda önemli olan kollarınızı amortisör gibi kullanabilmek bu da düzgün oturma pozisyonu ile olabilen birşey.

Kabaca anlatiyim Bisiklete oturdunuz pedal (mesela sol pedal) en altta sol ayağınızın topuğu diziniz dik olacak şekilde pedala basmalı (yere değil) böylece bisiklet kullanırken pedala ayağınızın önü ile bastığınızda diziniz doğal hafif kırık pozisyonda oluyor.

Bunu yaptıktan sonra bir yere tutunarak bisiklete binin pedal (örneğin sağ) yere paralel iken sağ ayağınızı pedala koyduğunuzda diz kapağınız ile pedal mili aynı hizada olmalı. Bu bazda deneyerek en rahat pozisyonu bulabilirsiniz.

Gelelim maşa-yokuş ilişkisine tamam bir miktar gücü emiyor ama o kadar da değil nihayetinde herşey sizin performansınıza kondisyonunuza bağlı kaslar güçlendikçe 21 vites mis gibi yeter olmaya başlıyor

Nihayetinde en fazla %7-8 eğimli yokuş çıkacaksınız genelde (ekstrem durumlar hariç) ben 3 hafta öncesinde mola vere vere çıktığım aynı yokuşları şimdi mola vermeden 8-10 km. ortalama hızla alabiliyorum bisiklet hafiflemediğine göre

Şunu anladım bisiklete bindikçe hem güveniniz hem keyfiniz yerine geliyor, yola dikkat etmeyi öğreniyorsunuz bisikletinize ve onun kıvraklık derecesine frenlerine alışıyorsunuz hatta çıkarttığı seslere bile alışıyorsunuz :)

28' lastik daha atik daha çabuk hızlanıyor ama 26' göre daha korkutucu diyenler var bence dediğim gibi alışma meselesi.

Keyifli pedallamalar.

• Arkadaşlar 2gün önce bisikleti bakıma götürdüm servise gittiğim adam ilgilendi sıkılacak yerler sıktı frenlere baktı vites gecişlerine falan vb ayarlari yaptı memnun kaldım.
    Yinede orta dişlide ufak bi ses var sürtünme gibi ama sunu anladim dün yol biraz ıslaktı sırtım komple su oldu enseme kadar camurlukta şartmiş alan arkadaşlar varsa link atabilirmi
  • beyler bisikleti tavsiye ediyormusunuz . 1500 tl bütçe var ama hepsini vermek istemiyorum.

kaskım var. eldiven var. gözlük var. suluk . pompa. sele altı çanta gidon çantası.far. 2 arka far.

aksesuarlarım bunlar.

bisiklet en ucuz nerde bulabilirim. ?

eyüpte oturuyorum. sirkeciyemi gideyim yoksa internettenmi alayım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ptahba

herşey yolda bitiyor yani nasıl yolda kullanacaksınız önemli olan bu eğer temiz asfaltta kullanacaksanız o zaman sabit maşa alın yok bozuk yollar derseniz amortisörlü maşa yani sorunun cevabı sizde bitiyor aslında.

Ellerin kolların ağrıması ise kesinlikle oturma / sele pozisyonunuzdan çok net. Ben her bindikten sonra çektiğim kas ve diz ağrılarını daha düzgün oturma pozisyonu ile epey azalttım kondisyonla birlikte zamanla kurtulacağıma eminim. Sabit maşalarda önemli olan kollarınızı amortisör gibi kullanabilmek bu da düzgün oturma pozisyonu ile olabilen birşey.

Kabaca anlatiyim Bisiklete oturdunuz pedal (mesela sol pedal) en altta sol ayağınızın topuğu diziniz dik olacak şekilde pedala basmalı (yere değil) böylece bisiklet kullanırken pedala ayağınızın önü ile bastığınızda diziniz doğal hafif kırık pozisyonda oluyor.

Bunu yaptıktan sonra bir yere tutunarak bisiklete binin pedal (örneğin sağ) yere paralel iken sağ ayağınızı pedala koyduğunuzda diz kapağınız ile pedal mili aynı hizada olmalı. Bu bazda deneyerek en rahat pozisyonu bulabilirsiniz.

Gelelim maşa-yokuş ilişkisine tamam bir miktar gücü emiyor ama o kadar da değil nihayetinde herşey sizin performansınıza kondisyonunuza bağlı kaslar güçlendikçe 21 vites mis gibi yeter olmaya başlıyor

Nihayetinde en fazla %7-8 eğimli yokuş çıkacaksınız genelde (ekstrem durumlar hariç) ben 3 hafta öncesinde mola vere vere çıktığım aynı yokuşları şimdi mola vermeden 8-10 km. ortalama hızla alabiliyorum bisiklet hafiflemediğine göre

Şunu anladım bisiklete bindikçe hem güveniniz hem keyfiniz yerine geliyor, yola dikkat etmeyi öğreniyorsunuz bisikletinize ve onun kıvraklık derecesine frenlerine alışıyorsunuz hatta çıkarttığı seslere bile alışıyorsunuz :)

28' lastik daha atik daha çabuk hızlanıyor ama 26' göre daha korkutucu diyenler var bence dediğim gibi alışma meselesi.

Keyifli pedallamalar.

Selamlar Ptahba yorumun icin teşekkürler,

yaklaşık 2 aydır surekli kullanıyorum zaten dediginiz gibi herşeye alıştım hafta ici 40 hafta sonu 80km cıvarı yapıyorum, yokuslardan zaten korkum yok sadece gucun bosa gitmesi anlamında sormustum. Bu arada hem cok dik hemde cok uzun yokuşlarda cıktım, nefes kontrolunu ogrendikten sonra cok basit geliyor.

Kullandığım yolların %80'i asfalt %20 bozuk yol hala masada kararsızım ama. Dediğim gibi bisikleti kadrosu icin istiyorum (Görüntüsünü begendiğim nadir sehir bisikletlerinden) ilerde componentleri değiştircem, yine amartisorlu maşa alıcam ama hem kalilteli hem kilitli v.s.

Sele boyu olayını yapmıstım zaten (Topugun pedala deymesi v.s.) bana o pozisyon rahatsız geldi aslında 1-2cm indiricem sanırım seleyi bu hafta sonu uzun turda anlarım durumu.

Fakat 2nci soylediğinizi bilmiyorum ve anlamadım, yere paralel derken 2 pedal aynı seviyede anlamındamı dediniz ? sanırım bu selenin onde ve geride olması ile ilgili bir ayar dogrumudur?

• HuysuzMan kullanıcısına yanıt
    Haftada 120 km. yol oldukça iyi bir rakam kutlarım ben daha haftada 100 km. gibi yapabiliyorum ama gönlümden günde 60-70 km katedebileceğim turlara katılmak geçmiyor değil (henüz kondisyonumun yeterli olduğunu sanmıyorum) üstelik yokuşlara daha yeni alışmaya başladım yine de pek hazzetmiyorum

Kilitli maşa belki de sizin için en iyisi olacak dediğiniz oranda yol kullanımında temiz yolda maşayı kilitler bozuk yolda açarsanız rahat edersiniz.

Oturma ve sele ayarına gelince dediğiniz çok doğru önemli olan bu çerçevede rahat edeceğiniz (veya diz ve kas ağrısı yapmayacak) pozisyonu bulmak. İkinci bahsettiğim selenin gidona yakınlığı ayarı ve evet iki pedal aynı seviyedeyken demek istedim yazınca çok anlaşılır olmuyor gerçekten

http://www.bisikletkeyfi.com/2012/02/dogru-sele-yuksekligi-ve-acisi-nasil-ayarlanir/

buradaki ayarı kastetmiştim aslında. Bu pozisyon benim diz ağrılarıma çok iyi geldi (yaşlandık bir de tabi o da var)

Bir gün yolunuz Sarıyere düşerse haber verin ayarlayabilirsek size fenerde bir çay ısmarliyim hem de cennet bir yol gösterme fırsatım olsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ptahba -- 4 Temmuz 2014; 11:00:44 >

• Size katılıyorum yazarken anlaşmak gerçekten zor oluyor :D
    Hafta içi 40 hafta sonu 80km (Ortalama) yazdım ama aslında bu KM günlük değerlerim :D Yanlış anlatmışım
    Yani aslında haftalık ortlama 220-250Km falan yapıyorum. Genelde hafta içi 3gün hafta sonu 1gün cıkıyorum. (Dinlenmek gerekior malesef)
    Ben güngören tarafındayım bir arkadaşla yol alıyoruz genelde (Yaşlarımız 35 :D ) Eminönü- Florya v.s. canımız nereye isterse oraya gidiyoruz, geçen hafta esti kafamıza Bostancıya gittik (Vapurla karaköy-kadıköy geçişi ile)

Sele ayarı ile ilgili verdiğiniz linki yarın uygulayacağım, yarın yine uzun yol günü :D

Şuan için sarıyer tarafını bilmediğimiz için o tarafa gecmiyoruz ama yakında gittiğimiz güzargahlar mutlaka sıkacak otaraflara da akmaya başlarız, mutlaka size haber ederim çok da memnun olurum..

Yolunuz açık olsun, Bilgiler için tekrar teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HuysuzMan -- 4 Temmuz 2014; 13:46:43 >

• Bu bisikletin alternatifi olarak benzer fiyat aralığında ne düşünülebilir?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.