Şimdi Ara

Salcano City Fun 60 mı ? 70 mi ? yoksa carraro sportive 221 mi ? (Yarın alacağım - acil)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
5.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Salcano City Fun 60 500 tl peşin fiyatı
    Salcano City Fun 70 514 tl peşin fiyatı
    Carraro sportive 221 700 tl peşin fiyatı

biliyorum aralarında en iyi carraro ancak ankara da yaşıyorum bu sporu kışın yapmam çok zor ve burada kış uzun sürüyor:(
    ancak yılda 4 - 5 aylık bir süre süreceğim bu yüzden 200 tl fark vermeye değer mi ? o 200 tl farkı çok hisseder miyim ? görüşleriniz nelerdir yarın almaya gideceğim yardımlarınızı bekliyorum dostlar?

• Ben 70 ile 60 arasında kaldım.
    Maşa amartisörü var 60 da fakat kilitlenmiyor ve iyi değil diye yorumlar okudum zoom maşayı
    diğeri 70 olan 30 tl daha ucuz ve sabit ancak neden ucuz onu anlamadım kullanılan malzeme hemen hemen aynı bi amortisor yok.

ne yapmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miyamoto Musashi

Ben 70 ile 60 arasında kaldım.
    Maşa amartisörü var 60 da fakat kilitlenmiyor ve iyi değil diye yorumlar okudum zoom maşayı
    diğeri 70 olan 30 tl daha ucuz ve sabit ancak neden ucuz onu anlamadım kullanılan malzeme hemen hemen aynı bi amortisor yok.

ne yapmalıyım?

benim fiyat aldığım bayileri birinde 60 var çok iyi indirim yaptılar 500 tl dediler 60 a.
    70 doğa bisiklette var hiç indirim yapmadılar direk liste fiyatını verdiler 514 tl ben böyle giderse 60 ı alacağım gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheApproachingCurve

quote:

ne yapmalıyım?

benim fiyat aldığım bayileri birinde 60 var çok iyi indirim yaptılar 500 tl dediler 60 a.
    70 doğa bisiklette var hiç indirim yapmadılar direk liste fiyatını verdiler 514 tl ben böyle giderse 60 ı alacağım gibi

Hocam o işte hata var
    Bakın rakam arttıkça kalite düşer

yani
    city fun 60 city fun 70 den daha üst. (bence fark yok ama )
    city fun 40 daha iyi yani rakam düştükçe fiyat artar.
    Benim aldığım fiyat hemde 2-3 bisikletçiye sorduk 490 küsür tl city fun 60 a dediler
    470 küsür de city fun 70 e dediler ancak tanıdık vardı o bana dediğim gibi liste fiyatından %20 indirim yaparım dedi.
    Bakın aşağıdaki site offical sitesi
    daha ötesi yok tavsiye edilen satış fiyatına bakın CF70 CF60 dan 30 tl daha ucuz.
    http://www.salcano.com/bisiklet.php?cesit=4

• quote:

quote:

quote:

ne yapmalıyım?

Hocam o işte hata var

yani
    Benim aldığım fiyat hemde 2-3 bisikletçiye sorduk 490 küsür tl city fun 60 a dediler
    470 küsür de city fun 70 e dediler ancak tanıdık vardı o bana dediğim gibi liste fiyatından %20 indirim yaparım dedi.
    daha ötesi yok tavsiye edilen satış fiyatına bakın CF70 CF60 dan 30 tl daha ucuz.

ankara'damısınız hocam, valla sizce hangisi o zaman ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

ne yapmalıyım?

Hocam o işte hata var

yani

ankara'damısınız hocam, valla sizce hangisi o zaman ?

Ben sanirim amartisorlu alacagim yada bilmiyorum yav sonucta bisiklet sertce degiyor ama salcanolarin jantlari kalin yani egmek cok zor ama bilemedim...
    70 ile 60 arasinda kadro yu saymazsak tek fark o degersiz adi denilen amortisor...
    Benim bir onceki bisiklette cift vardi. Ise yariyordu fakat yokus cikarkende anam agliyordu. Kilitlenebilir olsaydi iyidi. Yarin karar verecegim sanirim.

Ankarada degilim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yetkili kardeşim bari sen bir akıl ver forumdan yardım gelmiyor
  • Orijinalden
    Orijinalden
    Orijinalden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 23 Ocak 2021; 23:19:52 >
  • fatihto kullanıcısına yanıt
    hocam cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Forum malesef canlı değil oysa ki otomobil genelden çok burayı canlı görmeyi isteriz...
    Sonrasında bu her kulvarda vardır bir telefon bakarsınız 100 tl ye daha iyisi vardır kamerası 5 mp daha iyidir onunda 100 tl üstü vardır onun da + bir özelliği vardır ve öyle gider...
    Ben açıkcası ömürlük ve fiyatının hakkını verebilecek, forumda f/p olarak geçen ürünü arıyorum :) sanırım yarın bisikletçiye gidip kalbimin sesini dinleyeceğim ama acaba o aradaki 200 tl ye harbi değer mi ? bu soru hep aklımda kalacak :((
  • Orijinalden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 23 Ocak 2021; 23:21:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihto

bence aradaki 200 liraya değer, yalnız 200 lira fazlasını vermeyi göze alıyorsanız, o fiyat aralığında başka markalar da var alternatif, dediğiniz gibi, araba alırken de benzeri şeyleri yaşamıştım, üstüne 4000 lira daha koyarsam şu oluyor, ama o zaman devreye şu alternatifler giriyor gibi.. aradaki 200 lira farkı vermeye siz de değer bulursanız, salcano'nun modellerine de bakın derim, ayrıca yine 700-750 lira bütçeli çok öneride bulunuldu, çok konuşuldu forumda, ben donanımlarına bakıp konuşuyorum ama direk bu modelleri kullanmış kişilerin kendi ağızlarından yorumlar da bulabilirsiniz bence arama yaparsanız..

çok aradım inanın alan insanlar devamında hiç yorum yazmamışlar ne yazık ki :( peki hocam klavyenize sağlık ;)
  • şuan 22 yaşındayım ve ortaokuldan beri bisiklete yılda 1 kere filan binerdim, o da kiralama ile. 1 ay önce bisiklet almaya karar verdim ve bütçemi +-500 civarı ayarlayabildim. City fun 60 ve 70 arasında kalmıştım. Diğer modeller ise 200-300 tl fark ediyordu o yüzden öncelikle onları eledim. Çünkü benim düşüncem şu idi; ben bisiklet ile iller arası tarzında uzun yola çıkmayı düşünmüyorum(daha), ayrıca eğer baktım ki bisiklet olayını çok sevdim, o zaman elimdekini satar daha profesyonel birşey alırım düşüncesinde idim.

City fun 60-70 gittim gördüm ve sonrasında 70 almaya karar verdim ve aldım. tamamen içime sinmesi ile alakalıydı. Amatör olarak konuşacak olursam bu iki model arasında dağlar kadar fark olduğunu düşünmüyorum. ah keşke öbürkünü alsaydım, kafamı taşlara vurayım demezsiniz yani.

Yaklaşık 1 aydan beri bisikletime biniyorum ve aldığım bisiklet ortaokuldaki bindiğim veya o kiraladığımız bisikletlerden o kadar farklı ki size anlatamam. zaten birkaç bindikten sonra da aklınızda soru işareti kalmayacak ve içinize sine sine ve severek bineceksiniz.

Sonuç olarak, bende amörtisor yok, yerdeki engebeyi çok mu hissediyorum, Hayır. çünkü zaten şehirde sürüyorum :)) ee peki performans kazanıyor muyum ? kendimi buna inandırdığım için çok ufak da olsa kazandığımı düşünüyorum :D

Ayrıca bütçenizi ayarlarken unutmayın ki daha kilit, pompa, suluk, anahtar, aydınlatma, kask tarzı şeyleri de alacaksınız ve onlar da bir miktar tutuyor. Ayrıca unutmayın ki 200 daha arttırayım orası olsun, ah 50 daha koyarsam vites takımı değişir, onun üstüne 100 daha koyarsam orası değişir tarzında giderseniz bu işten çıkamazsınız. öncelikle bütçenizi ayarlamanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oarsiyuen -- 4 Haziran 2014; 4:20:50 >

• Hocam ben de Ankara'da yaşıyorum salcano city fun ya da carraro sportive 221 arasında kaldım Ankara'da hangi bayiler bu iki markayı satar uygun fiyat verir siz nereden almıştınız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: catil

Hocam ben de Ankara'da yaşıyorum salcano city fun ya da carraro sportive 221 arasında kaldım Ankara'da hangi bayiler bu iki markayı satar uygun fiyat verir siz nereden almıştınız...

ben dışkapıdaki bisikletçilerden aldım , salcano kesinlikle alma ben çok pişmanım dökülüyor resmen, vites göstergesi aldığım 2. günü cortladı.. dışkapıdakiler tam bir tezgahtar daha kurumsal bir yer bulursan oradan almanı tavsiye ederim. Salcano kesinlikle ama kesinlikle alma bütçeni yükselt kaliteli bir marka al. Tavsiyelerim bu yönde hocam.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: catil

Hocam ben de Ankara'da yaşıyorum salcano city fun ya da carraro sportive 221 arasında kaldım Ankara'da hangi bayiler bu iki markayı satar uygun fiyat verir siz nereden almıştınız...

ben dışkapıdaki bisikletçilerden aldım , salcano kesinlikle alma ben çok pişmanım dökülüyor resmen, vites göstergesi aldığım 2. günü cortladı.. dışkapıdakiler tam bir tezgahtar daha kurumsal bir yer bulursan oradan almanı tavsiye ederim. Salcano kesinlikle ama kesinlikle alma bütçeni yükselt kaliteli bir marka al. Tavsiyelerim bu yönde hocam.

Ya ciddi ciddi 70 i alacaktım ama bu yorumdan sonra içime bir kurt düştü

• A.Berkehan kullanıcısına yanıt
    Sakın diyorum 1 yılını doldurdu vitesten zincirine hepsini değiştirdim, 100 200 daha az verdim güya. Gidip adam gibi birşey alın arkadaşlar salcano'dan uzak durun. Bütçeniz yoksa da almayın, bu para bugün çıkmıyor gördüğünüz üzere, sonra illa çıkıyor cebinizden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheApproachingCurve -- 11 Haziran 2015; 23:24:36 >
  • City fun70 kliksada indirimde 500 TL şuan ben city fun 60 istiyordum almakta kararsız kaldım.Amartisörü olmadığı için çok titreşim yapar gibime geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam bende CF60 var. bisikletten gayet memnunum. alalı 1 seneyi geçti. şimdiye kadar ne gösterge ne zincir ne vites ne de lastik bir sıkıntı çıkartmadı.

evet donanım orta alt seviye ancak yeterli. bisiklet yağ gibi akıyor. şehir içinde 60 da 70 de sizi hayli hayli idare eder. içinize hangisi sinerse onu alın.

amortisor çok verimli değil ama varlığını hissettiriyor. tamamen işlevsiz bir ağırlık değil yani. çok yumuşak da değil gücünüzü emmmiyor. aralarında 30 tl fark vardı ben amortisörlüsünü aldım. aldığım bayii istersen ilerde düz maşa ile değiştiririm dedi zamanında. ama şu anda memnunum gerek görmüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.