Şimdi Ara

S4 Active mi S5 mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Hepsiburada.com sitesinden samsung s4 active aldım. ürün 2.ci el çıktı. Sanırım şu anda hep 100 tl world puan hemde 150 tl lik hediye çeki kampanyası var diye alınan ürünleri 2.ci el yolluyorlar. Müşteri hizmetleri ile konuşuyorsun kale alan yok cevap veren yok geri dönen yok. her ne ise hal böyle olunca bende mecburen para iadesi alıp kenara çekileceğim. Paramı alacağımı tahmin ediyorum inşallah hepsiburada.com sitesi ürünün 2.ci el olduğu için değişimi mesajıma cevap vermediği gibi böyle giderse iade mesajına da cevap vermez ve o paranın da üzerine uzun bi süre yatmaz. neyse orası ile başınızı ağrıtmayayım.

şimdi s4 active ve s5 ikisi de Core değil Quad işlemcili ve 1.9 ghz s4 active 2,5 ghz s5
    kameraları 8 mp ve 16 mp
    Tft ekranlı s4 active ile süper amoled s5

başka da fark yok diye biliyorum ama aralarında 1 000 tl lik fark var. bu kadar eder mi şu özellikler. benim için pek etmiyor da başka farklı bir özelliği varmı ?

Bu arada samsung türkiye teknik destek ekibi ile online iletişime geçtim ve bu telefonların su dayanımı hakkında soru sordum. Samsungun buna garanti vermediğini ve su ile teması anında cihazın anında silinmesi gerektiğini belirttiler. yani suya dayanım olayı yalanmış arkadaşlar...

• 1 - Tüketici hakem heyetine başvur.

2 - Şikayetvar.com adresinden siteyi şikayet et: http://www.sikayetvar.com/firma/detay/hepsiburadacom

Not: Siteyi şikayet ettiğinde mutlaka geri dönüş yapıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfestein -- 31 Mayıs 2014; 17:47:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolfestein

1 - Tüketici hakem heyetine başvur.

2 - Şikayetvar.com adresinden siteyi şikayet et: http://www.sikayetvar.com/firma/detay/hepsiburadacom

Dediğin gibi oldu. normalde cevap vermeyen hepsiburada sitesi o siteye şikayet edince cevap verdi şikayetimin linki

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2478054

orada resimleri de var telefonun kutusu ve bataryanın açıklığı. sadece 3 resim eklenebildiği için komik durumda yapıştırılmış olan telefonun bantlarının fotolarını ekleyemedim. arka kapağın üzerine resmen süs gibi koymuşlar o poşetleri. anlatamam görmen lazım.

Siteden iade diyerek para iadesi al diyorlar. daha önce para iadesi alabilmek için 2 aya yakın beklediğim oldu. şimdi gene peşin para ödeyip 2 ay onların geri ödemesini beklemek istemiyorum. zaten ürünü kampanyadan dolayı aldım verecekleri puandan ötürü. para iadesi yaparlar ise puan vermiyorlar sen yenisini bile alsan aldığın puanlar iptal oluyor. para iadesini de çok sonra yapıyorlar. bakalım. allah sonumuzu hayır etsin.

Hep güvenli alışverişin adresi olarak gösterdiğim hepsiburada.com un bana yapmış olduğu bu haraket onlara olan güvenimi bitirdi. işi kargo firmasına çevirdiler belki kargoda bi şey olmuştur onu bilemem ama ben ürünü siteden aldım. o ikisinin arasında beni mağdur etmemeleri lazımken günlerdir ben telefonuma kavuşamadım.

• 0 bir telefonla değişimini talep ettim. ellerinde 0 bir telefon yokmuş o yüzden de paranı a al git dediler ve para iadesi yapacaklarmış. Demekki hep piyasadan iade gelen telefonları toplamışlar ve 0 adı altında satış yapıyorlar. bizde onu istemeyince karıştı az. neyse gelelim konuya,

S4 Active mi S5 mi hangisi daha iyi, o kadar para ona verilir mi? aralarındaki farklar?
  • abuzerefendi A kullanıcısına yanıt
    Eğer maddi açıdan sıkıntınız yoksa S5'i alın derim. Çünkü:

-Amoled ekran tft ekrandan daha iyidir.
    -Kamera sensörü daha iyi ve megapikseli daha yüksek. Her ne kadar megapiksel görüntü kalitesi açısından pek bir şey ifade etmese de tamamen önemsiz de değil.
    -Daha güçlü bir işlemcisi var S5'in.
    -Daha yeni telefon, yani muhtemelen önümüzdeki 18 ay boyunca her güncellemeyi alacak.
    -En önemlisi de pil ömrü. S5'in pil kapasitesi daha yüksek ve internetten kullanıcı yorumlarını okuduğum kadarıyla pil tüketimi S4'ün herhangi versiyonuna göre oldukça düşük.
  • quote:

Orijinalden alıntı: treqdscv

-Kamera sensörü daha iyi ve megapikseli daha yüksek. Her ne kadar megapiksel görüntü kalitesi açısından pek bir şey ifade etmese de tamamen önemsiz de değil.
    -Daha yeni telefon, yani muhtemelen önümüzdeki 18 ay boyunca her güncellemeyi alacak.
    -En önemlisi de pil ömrü. S5'in pil kapasitesi daha yüksek ve internetten kullanıcı yorumlarını okuduğum kadarıyla pil tüketimi S4'ün herhangi versiyonuna göre oldukça düşük.

öyle ama çocuk telefonu ağzına alır götürür eder diye ben s4 active yi düşünmüştüm. mağlum s5 te de su geçirmezlik özelliği yok. sadece yağmurda telefonla konuşmaya garantisi var. s4 active nin de su geçirmezlik ve sağlamlık dayanıklılık garantisi var ki bu da tft ekrandan kaynaklanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: abuzerefendi

quote:

öyle ama çocuk telefonu ağzına alır götürür eder diye ben s4 active yi düşünmüştüm. mağlum s5 te de su geçirmezlik özelliği yok. sadece yağmurda telefonla konuşmaya garantisi var. s4 active nin de su geçirmezlik ve sağlamlık dayanıklılık garantisi var ki bu da tft ekrandan kaynaklanıyor.

su geçirmezlik arıyorsanız sony alın hocam s5 yerine z2 s4 active yerine z1 veya küçük ekransa z1c alın hem daha sağlam kasa kalitesi ve işlemciler cabası

• quote:

quote:

S5'teki IP67 sertifikası var, yani sadece yağmura karşı dayanıklı değil. IP67'deki 6 toza karşı tam koruma, 7 ise 1 metre derinliğindeki suda 30 dakika hasar almadan kalabilmesi demek. Darbeye karşı dayanıklılıkları hakkında herhangi bir bilgim yok o yüzden S4 Active ile S5'i kıyaslayamayacağım. Ama dayanıklılığın sadece ekrandan kaynaklanmadığına eminim.

• s5 hakkında fikrim yok bende s4 active var severek aldım severek kullanıyordum 2 ay önce almıştım aldığım günden beri kapta kullanıyorum ama telefonun kenarları soyulmaya başladı üzerindeki tuşların rengi atmaya başladı gerçekten malzeme bakımında kaliteli bir telefon olduğunu düşünmüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bckayali -- 18 Haziran 2014; 21:16:47 >
  • quote:

quote:

quote:

S5'teki IP67 sertifikası var, yani sadece yağmura karşı dayanıklı değil. IP67'deki 6 toza karşı tam koruma, 7 ise 1 metre derinliğindeki suda 30 dakika hasar almadan kalabilmesi demek. Darbeye karşı dayanıklılıkları hakkında herhangi bir bilgim yok o yüzden S4 Active ile S5'i kıyaslayamayacağım. Ama dayanıklılığın sadece ekrandan kaynaklanmadığına eminim.

http://www.sqckalite.com/index.php?option=com_content&view=article&id=59&Itemid=79

bakın burada ip sertifikasının numaralarının anlamlarını veriyor. bu telefonda 6 ve 7 var. yani

ilk rakam yani 6 için

6 : Toza karşı korumalı

ikinci rakam yani 7 için

7 : 15 cm ile 1 m arasındaki suya daldırıp çıkarmaya karşı koruma

Kısacası su altında 1 metreye kadar yarım saat koruma diye bi şey s5 te yok. Bunu zaten samsung türkiye yetkilileri ile online iletişimde görüşerek te öğrenebilirsiniz. bu sadece telefon pahalı bir telefon diye halkın uydurduğu halk efsanesi.

Gelelim dediğiniz yarım saat boyunca dayanma olayına. o hiçbir sertifikanın ürünü değildir sadece ve sadece samsung un kendisinin s4 Active telefon için yaptığı reklam ve tanıtım videosudur. aqua modu vardır s4 active lerde bunlar s5 te olmayan özellikler. Lütfen milleti bilmediğimiz şeyler ile yanıltmayalım.

http://www.samsung.com/tr/consumer/mobile-phone/mobile-phone/business-professional/GT-I9295ZAATUR

Gelelim sonuç kısmına. Sanırım burada soru sormakla yanlış yaptım bilgisi olan 1 2 kişi varsa da onlar konuşmuyor, halk arasındaki tabirleri burada kullanarak özelliklerin neler olduğu bilinmeden burada pahalı olan ürünler şişirilip gerçekler yansıtılmıyormuş.

Şu anda sony Z1 ve z2 öneren arkadaşıma teşekkür ederim. sony için bu konuda mükemmel ama garanti merkezleri yani teknik servisleri sıkıntılı diyorlar. hala bir telefon alamadım ama araştırmalarıma devam ediyorum. s5 Active yakında çıkacak o da hem suya hemde darbelere karşı dayanıklı olacak ve işlemcisi ile ramı artacak diyorlar. ne yapsam bilemiyorum.

• s5 al bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolfestein

1 - Tüketici hakem heyetine başvur.

Evet cevap veriyorlar ama cevap metinleri şu şekilde;

Talebiniz hakkında Hepsiburada.com Müşteri Hizmetleri sisteminde JQK-640-52634 no'lu kayıt bulunmaktadır. Yukarıda vermiş olduğunuz bilgiler mevcut kaydınızın içerisine eklenmiştir.

belirttikleri koddaki cevap metni ise, gönderilen telefonda değişim yapılamamaktadır. ürünü tarafımıza yollarsanız para iadesi tarafınıza yapılabilir.

Kısacası paranı da al git diyorlar. gerçi biz alışkınız ananı da al gitlere.

Bu site de aynı zihniyette. Paranı da al git diyor. Peki yanında aldığım ürünler ne olacak? almam gereken puan diyorum cevap veren de yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

s5 al bence

Neden? bir arkadaş madde madde sıralamış ona teşekkür ettim. o şekilde maddeler halinde bir seçim.

Bu telefonlar hakkında çok bir bilgim yok ama bir ürün almadan önce ürünle ilgili bilgi almak isterim. Bu suya dayanıklılık olayından dolayı s4 active yi almıştım ama geri verdim. 2.ci el gönderdi hepsiburada.com diye. Şimdi araştırıp gerçekten de özelliklerini anladığım içime sindirdiğim bir telefon alayım diyorum.

Sony experia z2 nasıl? onunla s5 i mi kıyaslasak?
    güzel telefon, bi kere samsung yoluna çıkmışsın devam et, su toz dayanıklılığı yeteri kadar var bu değişim imkanı da bi daha ayağına gelmez zaten, bi kere al 1 sene kafan rahat etsin, xperia serisi de iyidir hangisini seçersen pişman olmazsın
  • S4 kullanıyorum ve z2 al diyorum 2013 ağustos ayında aldım 1700 liraya media markt'dan yaklaşık 1 yıl kullandım ve bir telefona asla 1k üstü vermem bundan sonra tamam güzel telefon falan ama etmez anlatabildim mi ? Alacaksan iphone 4s al 1200'e yeter. Bu arada en düşük düşmede çiziliyor yanlarda boya atması arkada cizikler var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • s5 tabikide

• quote:

quote:

tft ekrandan mı kaynaklanıyor

Yapma hocam git S5'e al sağlam bir kılıfta alırsın hiç bir şey olmaz

• Geçmiş olsun Yunus.

Bilmediğim şeyleri söylemiyorum, bu dediklerinizi de konu hakkındaki cahilliğinize veriyorum.

Suya daldırma değil, suya batırma. Ve batırma süresi 30 dk:http://en.wikipedia.org/wiki/IP_Code . Youtube'dan video testlerini de izleyebilirsiniz. Halk efsanesi diye uydurmayın yani, efsane değil.

S5'i sevmiyorum ve şişirip anlatmıyorum. Ben size olanı söylüyorum fakat sanırsam S5 veya Samsung ile aranızda bir olay yaşanmış. Alın veya almayın hiç umrumda değil, ben doğru bildiğimi söylerim ve bilmediğim konu hakkında da bilmiyorum derim.
  • quote:

Bilmediğim şeyleri söylemiyorum, bu dediklerinizi de konu hakkındaki cahilliğinize veriyorum.

Suya daldırma değil, suya batırma. Ve batırma süresi 30 dk:http://en.wikipedia.org/wiki/IP_Code . Youtube'dan video testlerini de izleyebilirsiniz. Halk efsanesi diye uydurmayın yani, efsane değil.

S5'i sevmiyorum ve şişirip anlatmıyorum. Ben size olanı söylüyorum fakat sanırsam S5 veya Samsung ile aranızda bir olay yaşanmış. Alın veya almayın hiç umrumda değil, ben doğru bildiğimi söylerim ve bilmediğim konu hakkında da bilmiyorum derim.

Ben ip sertifikasını veren kuruluşun yazdığını yazdım. kuruluşun da sitesi orada. wikipediaya pek güvenmem çünkü oraya herkes yazabiliyor. özellikle de ürün satıcıları.

Belki de dediğiniz gibi suya karşı dayanıklığı olabilir ama samsung türkiye yazın ve oradan online yetkili ile görüşme bölümüne girin. oradaki yetkililer de suya ve darbeye karşı dayanıklılıkta s4 active yi öneriyorlar. eğer aceleniz yok ise s5 active de alabilirsiniz dediler. aceba s5 active mi beklesem?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.