Şimdi Ara

Alfa Romeo almak istiyorum ama Fiyatlara Neoldu Böyle?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle hepinize selamlar olsun:) Alfa Romeo Giulietta almayı düşünüyorum ama sanırım vazgeçeceğim, neden fiyatlar bu kadar uçtu? Gerçi almak istediğim araç şuanda fiyat listesinde bile yok ama fiyatlar yüzünden diğer modelleri almaya da elim uzanamıyor. İlgili birimlerin dikkatine Lütfen Haziran ayı için şu fiyatları aşağı çekin yahu yoksa Giu hayalimden vazgeçeceğim:) Arkadaşlar neden olur bu kadar fiyat farkı? ve ayrıca 2014 model Giulietta kullanan arkadaşlar deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Tavsiye edermisiniz yoksa başka marka ve modellere mi yönelmeli?

-----------------------------------------------------------------------------------------------
    Aşağıdaki fiyatlar Ocak 2014 kampanyası ile Mayıs 2014 yani güncel fiyatların kıyaslanmasıdır.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------

1.4 TB Progression Plus (120 HP) Ocak Kampanyalı Satış: 54.560 TL > Mayıs Kampanyalı Satış: 69.700 TL = Fiyat Farkı: 15.140 TL

1.4 TB MultiAir Distinctive (170 HP) Ocak Kampanyalı Satış: 61.630 TL > bu araç şuanki güncel listede yok << (tam almak istediğimde buydu aslında)

1.4 TB MultiAir TCT (Otomatik) Distinctive (170 HP) Ocak Kampanyalı Satış: 66.200 TL > Mayıs Kampanyalı Satış: 81.300 TL Fiyat Farkı: 15.100 TL

1.6 JTD Progression Plus (105 HP) Ocak Kampanyalı Satış: 67.716 TL > Mayıs Kampanyalı Satış: 74.850 TL Fiyat Farkı: 7.135 TL

1.6 JTD Distinctive (105 HP) Ocak Kampanyalı Satış: 63.920 TL > Mayıs Kampanyalı Satış: 78.720 TL Fiyat Farkı: 14.800 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratcan -- 30 Mayıs 2014; 5:20:39 >

• Noldu hocam 3-5 ay komada kalıp uyandığında fiyatları görüp şok olunca konu açmış gibisin buraya :) sadece giulietta yükselmediki tüm araçların piyasası uçtu..
  • kur yükselince doğal olarak her şeyin fiyatı uçtu
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxkoksalxx

Noldu hocam 3-5 ay komada kalıp uyandığında fiyatları görüp şok olunca konu açmış gibisin buraya :) sadece giulietta yükselmediki tüm araçların piyasası uçtu..

hocam aslında tam olarak öyle oldu da denebilir:) yılbaşında bir ara niyetlenmiştim, iş durumları yüzünden yurtdışına kaydı bizim işler o yüzden askıya aldık yaza doğru alırız diyerekten:) geleli 3 gün oldu, bu kadar da artış olacağını beklemiyordum doğrusu. peki en çok ne etkiledi bunu. ÖTV bu kadarda koymaz herhalde..

Edit: Tek sorumlusu kur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratcan -- 30 Mayıs 2014; 4:50:36 >
  • hem kur yükseldi hem de makyajlı jülyet geldi....
  • giulietta yıl içinde makyaj yiyince fiyatı çok arttı. arabanın iç kabini falan müthiş olmuş ama daha forumda bi incelemesini falan göremedim alan da yok sanırım. Sene sonu kampanyayı beklemelisiniz 5 bin ikram yaparlar
  • Sanıyorumki o Ocak kampayalı dediğiniz fiyatlar 2013 model araçların, 2014 model araçların fiyatı yüksek doğal olarak, piyasa böyle.
  • Memleketinizi unutmussunuz. Yurtdisinda yeni modeller 100 200 dolar zamlamir, hatta fiyatlarinin dustugu okur ama ulkemizde hep binlerce artar. Kur ve otv bahane, seviliyoruz yani.

5 ayda 15 bin lira ne demek yahu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence alma Alfa Romeo Guiletta, parasının arabası olmadığını düşünüyorum.

• ikinci el bak dediğin modelin fazla km yapmamışını bul al. yok o fiyatlara çıkarım dersen v40 al. Bütçemi arttıramam ama ikinci elde almam dersen şu an için o paraya alabileceklerin mazda -3, suzuki sx4 s-cross yakıt tüketimi uygun olan araçlardır. Diğer c sınıfı arabalarıda alabilirsin. Tabii donanım ve yakıt sıkıntısı olabilir. 6-7 ay beklersen temmuzda bir daha ötv zammı gelirse şaşırmam. aralık sonu ocak başı gibi indirim olacaktır ama beklediğin seviyeye gelmez, makyajlı giuliettalar yüksek kurdan ve ötvden girdi ülkeye çok zararına satmazlar. 2013 sıfırı varsa onada bakabilirsin daha uygun fiyat olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: majessteleri

Bence alma Alfa Romeo Guiletta, parasının arabası olmadığını düşünüyorum.

Kesinlikle katılıyorum. Ayni paraya bomboş a3 yada o paraya bile alamayacaginiz bmw1 varken neden julyetin full donanimli+ 170'liğini alacaksınız ki?

• İçi çok güzel olmuş ben beğendim ama bu kadar da kazık olmamalıydı

• 2. El alin.
    3 gun önce 45 binde , cam tavandan spor pakete deri koltuktan naviye full araci 57 ye aldik arkadasa.
    1.4 170 multiair , hatasiz araç .
    Bu tarz araçları 2. el almak lazım , 1 2 yaşında sıfır ayarinda ve çok ucuza aliyorsunuz..
    Arkadaş Cruze satmisti , araci daha once hic kullanmadan aldi.
    Ilk dediği bugune kadar arabaya mi binmisim
    Performansina hasta oldu ...

• Haziran ayını bekliyorum, bakalım Alfa'da ciddi bir indirim kampanya vs. olacak mı.. olmazsa az önce mazda 3 e baktım 2014 olan yeni tasarımı gayet şık olmuş yakıt konusunda da iyi gibi görünüyor ayrıca birazda dış görünüş olarak bmw ye benzetmişler aracı.. suzukilere de baktım ama beni cezbetmedi, nedense (şahsi fikrim) suzuki bana hep itici geliyor.. v40 - a3 ikiside güzel araçlar fakat bütçe olarak beni aşacak, kesinlikle sıfır araç almayı düşünüyorum ayırdığım bütçe de max. 65.000 TL bu arada forum içerisinde seat leon'dan çok bahsedilmiyor. diğer tavsiye konularında da denk gelemedim, leon fr ile mazda 3'ün fiyatları hemen hemen aynı, ama bu fiyat aralıklarında diğer konularda da baktığımda leonu ile ilgili tavsiye yok gibi.. belki leon fr de düşünebilirim ne diyorsunuz bu konuda?
  • leon fiyatına göre iyi bir araç. Ama gidip içine binmeden buraya ne yazsak boş. 1.2 TSI style alınabilir. Ama 1.4 FR ben olsam almam. Mazda-3 daha iyi tercih bence kasası yeni. Ancak performans aranıyorsa leon fr alabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Disconnectus_Erectus

2. El alin.
    3 gun önce 45 binde , cam tavandan spor pakete deri koltuktan naviye full araci 57 ye aldik arkadasa.
    Bu tarz araçları 2. el almak lazım , 1 2 yaşında sıfır ayarinda ve çok ucuza aliyorsunuz..

Doğru söylemiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

İçi çok güzel olmuş ben beğendim ama bu kadar da kazık olmamalıydı

kesinlikle katılıyorum, bu fiyat bu araç için çok fazla.. bir arabanın içine makyaj yapıldı diyede bu kadar fiyatlar yukarı çekilmez ki arkadaş.. Alfa Romeo, arabayı satmamak için elinden geleni yapıyor.. geçen gün plazasına gittim içeride bir Allahın kulu yok, diğer markaların çoğunda gözle görülür bir insan hareketliliği varken Alfa sinek avlıyordu:) haziran ayı fiyatlarını merak ediyorum eğer fiyatları aşağı çekerlerse bende düşünebilirim yoksa bende giulietta'dan vazgeçeceğim.. bu arada mazda 3 hakkaten iimiş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1e1 -- 30 Mayıs 2014; 19:09:10 >
  • Ben mk2 kullanıcısım fr var ben tavsiye ederim ama mk3 fr çok farklı, kasası motoru herşeyi farklı.Bence gayet güzel bir araç, motoru oldukça çevik, aracın duruşu led farlar ve 17-18 inç jantlarla harika, kullanıcılar yakıt tüketiminin de iyi olduğunu söylüyorlar.Tam donanım ful led ile fr leon tabiki olabilir....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Disconnectus_Erectus

2. El alin.

hocam 2012 model mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratcan

Arkadaşlar öncelikle hepinize selamlar olsun:) Alfa Romeo Giulietta almayı düşünüyorum ama sanırım vazgeçeceğim, neden fiyatlar bu kadar uçtu? Gerçi almak istediğim araç şuanda fiyat listesinde bile yok ama fiyatlar yüzünden diğer modelleri almaya da elim uzanamıyor. İlgili birimlerin dikkatine Lütfen Haziran ayı için şu fiyatları aşağı çekin yahu yoksa Giu hayalimden vazgeçeceğim:) Arkadaşlar neden olur bu kadar fiyat farkı? ve ayrıca 2014 model Giulietta kullanan arkadaşlar deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Tavsiye edermisiniz yoksa başka marka ve modellere mi yönelmeli?

Aşağıdaki fiyatlar Ocak 2014 kampanyası ile Mayıs 2014 yani güncel fiyatların kıyaslanmasıdır.

1.4 TB Progression Plus (120 HP) Ocak Kampanyalı Satış: 54.560 TL > Mayıs Kampanyalı Satış: 69.700 TL = Fiyat Farkı: 15.140 TL

1.4 TB MultiAir Distinctive (170 HP) Ocak Kampanyalı Satış: 61.630 TL > bu araç şuanki güncel listede yok << (tam almak istediğimde buydu aslında)

1.4 TB MultiAir TCT (Otomatik) Distinctive (170 HP) Ocak Kampanyalı Satış: 66.200 TL > Mayıs Kampanyalı Satış: 81.300 TL Fiyat Farkı: 15.100 TL

1.6 JTD Progression Plus (105 HP) Ocak Kampanyalı Satış: 67.716 TL > Mayıs Kampanyalı Satış: 74.850 TL Fiyat Farkı: 7.135 TL

1.6 JTD Distinctive (105 HP) Ocak Kampanyalı Satış: 63.920 TL > Mayıs Kampanyalı Satış: 78.720 TL Fiyat Farkı: 14.800 TL

1.4 TB MultiAir Distinctive (170 HP) Ocak Kampanyalı Satış: 61.630 TL > bu aracı arkadaşım 4 ay önce 66' aldı. Gerçekten full ve binilesi bir araç.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.