Şimdi Ara

100 TL Altı HDMI Uydu Tavsiyesi... Modeller İçeride.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35
Cevap
0
Favori
6.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Daha önceden 2 kere okumadan uydu aldım, 2 sinde de dilim yandı. Birini kipadan aldım 4 ay sonra garantiye gitti sıkıntı yarattı sonra, En son trident hd700 aldım, kanal bile ekleyemiyorum, vasat bir arayüz var ve problemli aygıt.

Şimdi 2 adet mini yada normal uydu alacağım, max 100 tl verebilirim adedine. Aşağıda modelleri paylaştım, ana konu olsun, tek konudan gidersek bilgisi olanlar ve kullanıcılar tavsiye verebilirse çok sevinirim.

Not: 32" hd ve 40" full hd 50 hz tv de kullanılacak iki uyduda, genelde türksat sd yayınlı tv ler izlenecek yani.

Rowell RVL-22000 UsbMediaPlayer + PVR FULL HD Mini Uydu Alıcısı - 60 TL
    http://www.hepsiburada.com/liste/rowell-rvl-22000-usbmediaplayer-pvr-full-hd-mini-uydu-alicisi/productDetails.aspx?productId=evrowellrvl22000&categoryId=155057

Cvs DN-8430 UsbMedia Player PVR + FULL HD Uydu Alıcısı - 70 TL
    http://www.hepsiburada.com/liste/cvs-dn-8430-usbmedia-player-pvr-full-hd-uydu-alicisi/productDetails.aspx?productId=evcvsdn8430&categoryId=155057

CVS DN 8535 FULL HD TÜRKSAT KGS UYDU ALICI ( GOLD HDMI KABLO HEDİYELİ ) - 80 TL
    http://www.hepsiburada.com/liste/cvs-dn-8535-full-hd-turksat-kgs-uydu-alici-gold-hdmi-kablo-hediyeli-/productDetails.aspx?productId=evcvsdn8535&categoryId=155057

Kawai KW-6500 FULL HD BissKey Çözme Scart Uydu Alıcısı - 80 TL
    http://www.hepsiburada.com/liste/kawai-kw-6500-full-hd-bisskey-cozme-scart-uydu-alicisi/productDetails.aspx?productId=evkawaikw6500&categoryId=155057

Trident 7000 UsbMedia Player PVR + FULL HD Mini Uydu Alıcı (Hdmı Kablo Hediyeli) - 90 TL(700 modelini aldım, tavsiye etmem)
    http://www.hepsiburada.com/liste/trident-7000-usbmedia-player-pvr-full-hd-mini-uydu-alici-hdmi-kablo-hediyeli/productDetails.aspx?productId=evtrident7000&categoryId=155057

Sunny AT-14600 UsbMedia Player PVR + FULL HD Mini Uydu Alıcı - 90 TL(F/P Kralı deniyor)
    http://www.hepsiburada.com/liste/sunny-at-14600-usbmedia-player-pvr-full-hd-mini-uydu-alici/productDetails.aspx?productId=evsunnyat14600&categoryId=155057

Sunny-Axen 12320 UsbMedia Player PVR + FULL HD Mini Uydu Alıcı - 90 TL
    http://www.hepsiburada.com/liste/sunny-axen-12320-usbmedia-player-pvr-full-hd-mini-uydu-alici/productDetails.aspx?productId=evaxen12320&categoryId=155057

Cvs DN8530 UsbMedia Player PVR + F ULL HD Mini Uydu Alıcı (Yeni Türksat KGS) - 90 TL
    http://www.hepsiburada.com/liste/cvs-dn8530-usbmedia-player-pvr-full-hd-mini-uydu-alici-yeni-turksat-kgs/productDetails.aspx?productId=evcvsdn8530&categoryId=155057

Dreambox DreaMini USB MEDİA PLAYER + FULL HD MINI Uydu Alıcısı (HDMİ Kablo Hediye) - 100 TL (Asıl marka dreamstar ve çöp diyorlar)
    http://www.hepsiburada.com/liste/dreambox-dreamini-usb-media-player-full-hd-mini-uydu-alicisi-hdmi-kablo-hediye/productDetails.aspx?productId=evdreamini&categoryId=155057

İlginize teşekkürler!

DipNot: Fiyatlar en çok ürünü bir arada bulundurduğu ve aktif 100 TL'ye 25 TL indirim kampanyası olduğu için Hepsiburada'dan alınmıştır, alternatif fiyatlar akakce.com'dan veya ucuzu.com'dan alınabilir. Eklenmesi istenen modeli link ve fiyatla gönderirseniz listeye ekleyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berquay -- 29 Mayıs 2014; 23:40:44 >

• Aslında link verdiğiniz cihazların Sunny hariç hepsi de birbirinin aynısı. Hemen hepsi de fason üretim. Üzerine marka ismini basıp gönderiyorlar. Hoş orijinali ne ki zaten. İlla ki bu listeden alacaksanız Sunny 14600 işinizi görür. Ben bu cihazların hepsine de karşıyım. Bir kere işlemci zayıf. Tuner daha da zayıf. Ama kendim tavsiye etmeye kalksam sizin fiyat bareminizi aşar. O yüzden Sunny deyip geçiyorum.
  • Sunny için biss ve altyazı konusunda olumsuz eleştiriler var ancak an itibarı ile en cazip o gibime geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berquay

Sunny için biss ve altyazı konusunda olumsuz eleştiriler var ancak an itibarı ile en cazip o gibime geldi.

Vasat cihazlardan agziniz yanmış ama hala ayni hataya ugrasiyorsunuz

neta 6400 tavsiye ederim yaklasan dunya kupasında sorunsuz biss acicak

Dukkamizdan 159 tlden alabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihmc -- 31 Mayıs 2014; 23:45:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • berquay kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım
    Trident mini hd 700 cihazım var,7000 yazan cihazda aynı cihaz.
    Kullanıyorum ve çok da memnunum neye göre memnunum dersen verdiğim paraya oranla tabiki
    Kanal ekleme olayı aslında çok basit nasıl böyle kolay bir şeyi yapamayıp bundan dolayı cihazla ilgili kötü yorum yapıyorsunuz şaşırdım.
    Wifi anten eklerseniz internet bağlantısı kurup bir kaç basit net işlemi yapabileceğiniz,NTFS sistemi desteklediği için taşınabilir hard disk
    okuyabilen,Film müzik resim dosyalarınızı görebileceğiniz,Biss şifrelerini sorunsuz çözebilen,2 USB girişli, FİYATINA göre tercih edilebilecek bir ürün.
    Ancak cihaz ile ilgili yorumlarınızada saygı duyuyorum,şahsi görüşlerinizdir,tecrübelerinizdir ,Umarım yeni alacağınız cihazda memnun kalırsınız
  • Hocam bende saygı duyuyorum görüşlerinize ancak ben yaşadığım sorunları anlatayım,

1- 2-3 gün açık kaldığında cihaz arada ses kesiyor, kanal değiştirince düzeliyor.
    2- Mute tuşu bazen işlevini yerine getirmiyor, ekranda mute ikonu çıkıyor ama sesi kesmiyor.
    3- Arada yeşil-pembe ölü piksel gibi piksel atmaları oluyor, cihazı kapayıp açınca düzeliyor.
    4- Elle kanal eklemeyi ben beceremedi isem(Yazılım mühendisiyim) bu kötü bir arayüz olduğu anlamına gelir, yardımlarınızı rica ederim ayrıca :)
    5- 2 adet aldım cihazdan, birini aldığım gibi iade ettim, arızalı çıktı.
    6- Kumanda çekimi ortalama altında, 3.5 metreden sonra kumandayı algılamıyor cihaz. Alıcıyı değiştirdim ama nafile.

Olumlu yanları yok mu, tabikide var. Kanal geçiş hızı ortalama üstü(hd kanallar hariç-3 sn yi bulabiliyor), görüntü netliği, USB, USB'ye kayıt vs.

Ama fiyatını hak ediyor mu, aynı fiyata sunny aldım karşılaştırıp söylemem daha iyi olur :)

Not: Belki benim cihazım arızalıdır bilemem, ama bu sorunların hepsini yaşadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berquay -- 2 Haziran 2014; 23:43:06 >
  •  100 TL Altı HDMI Uydu Tavsiyesi... Modeller İçeride.

rowell 59 tl iyi midir acaba yorumlara göre kanal geçici yavaş sanırım bir de sd yayın kalitei iyi değil
  • poet3333 kullanıcısına yanıt
    sunny ve cvs in mini gibi küçük olmasada diğer uydu alıcılardan küçük olanını aldım, ikiside fiyatına göre iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: berquay

sunny ve cvs in mini gibi küçük olmasada diğer uydu alıcılardan küçük olanını aldım, ikiside fiyatına göre iyi

hocam ne aldınız tam olarak anlayamadım
  • http://www.hepsiburada.com/liste/cvs-dn-8430-usbmedia-player-pvr-full-hd-uydu-alicisi/productDetails.aspx?productId=evcvsdn8430&categoryId=155057&SKU=EVCVSDN8430

bunu aldım birde sunny nin buna benzer yukarıda f/p ürünü yazan ürününü aldım ama stok bitmiş.
  • bende 100lira altı hd uydu alıcısı almak istiyorum ama karar veremedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alpha Centauri

bende 100lira altı hd uydu alıcısı almak istiyorum ama karar veremedim

Arkadaslar daha once defalarca yurtdisindan cihaz getirip kullanmis ve 30 un uzerinde uydu alici deneyimi yasamis birisi olarak dun Teknosadan 100 liraya aldigim Next YE-5000 HD CX modelinin fiyatina gore gayet iyi oldugunu dusunuyorum.
    Isinma sorunu falan yok. Biss key cozuyor. Kumandasi da kompakt ve cekim sorunu yok. Merkezi sistemli apartmanda santrale oldukca uzak bir dairede oturmama ragmen butun kanallar sorunsuz cekiyor. Yani tuneri de iyi. Kanal gecisleri de gayet iyi. 1 sn falan. Yeni cikan bir cihaz. Usb den film de izlenebiliyor. Menuleri de guzel. Toplu kanal tasima mevcut. Goruntu kalitesi de fiyatina oranla hic fena degil. Sun plus 1506 islemci var uzerinde. Oldukca seri calisiyor. Bu fiyat araliginda tavsiyemdir.

• Mini uydu alicilari kesinlikle tavsiye etmiyorum. Hepsinde de ciddi isinma sorunu mevcut ve bu isinma bir sure sonra cihazin performansini dusuruyor hem seri calisma hem de görüntü kalitesi anlaminda. Ayrica ömürleri de nispeten kısa oluyor.
    Yukarida bahsettigim cihaz mini degil ancak kibar ve güzel bir kasasi var. Fazla yer kaplamiyor. Farda tv kanalini da sorunsuz açiyor. Buradan bazen denkgelen Avrupa maçlarini da takip edebilirsiniz.

• Nihayet iyi bir yorum..
    Tkgs olayını nasıl çozdun

• quote:

Orijinalden alıntı: fetih51

Mini uydu alicilari kesinlikle tavsiye etmiyorum. Hepsinde de ciddi isinma sorunu mevcut ve bu isinma bir sure sonra cihazin performansini dusuruyor hem seri calisma hem de görüntü kalitesi anlaminda. Ayrica ömürleri de nispeten kısa oluyor.
    Yukarida bahsettigim cihaz mini degil ancak kibar ve güzel bir kasasi var. Fazla yer kaplamiyor. Farda tv kanalini da sorunsuz açiyor. Buradan bazen denkgelen Avrupa maçlarini da takip edebilirsiniz.

hocam yorumunuza güvendim iptal olan siparişimi tekrardan geçtim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @go_can hayırlı olsun.
    Unutmadan görüntü kalitesi konusunu kısaca açayım. Cihazın SD ve HD görüntü kalitesi için çok iyi tabirini kesinlikle kullanmıyorum dikkat ederseniz. Fiyatına göre iyi deyip geçiyorum. Görüntü kalitesi iyi panele sahip bir televizyon ile daha iyi anlaşılır. Mesela Samsung 7000-8000 serisi ve Sony HX serisi televizyonlarda farklı uydu alıcılar arasındaki resim performansı çok rahat ayırt edilebiliyor. Aynı işlemciyi kullanan Redline TS 50 PLUS cihazını bir arkadaşım kendi arkadaşı için almıştı. Sonrasında onu hem kendinde olan Samsung 46F8000 hem de arkadaşındaki 2014 model 42 inç LG led tv(yanılmıyorsam 652 ile biten model) televizyonlarda test etti. LG televizyondaki performans onu pek tatmin etmedi ama Samsung televizyondaki resim performansını bazı Avrupa cihazlarından daha çok beğendi. Sözün özü resim kalitesinde televizyon panel kalitesi çok önemli rol oynuyor.

Next YE-5000 HD CX cihazının görüntü kalitesi daha önce kullandığım Technisat, Vantage, Crea ve Humax markalı uydu alıcıların hepsinden de düşük. Hatta Jameson 3004 HD cihazımdan da düşük ancak kesinlikle ALİ işlemcili kıytırık cihazlardan daha iyi.

Ben Jameson 3004 HD cihazımın kanal geçiş hızı biraz daha iyi olsaydı, biss key girme konusunda ince ayar gerektirmeseydi ve Farda tv kanalını açsaydı Next YE-5000 HD cihazını muhtemelen almazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinyorahıskalı -- 24 Eylül 2014; 16:47:10 >
  • next ye 5000 hd cx daha önce duymamıştım şimdi google'dan baktım,benim için kanal geçişleri ağır olmasın yeter
    sun plus işlemciler ali işlemcilere göre daha mı hızlı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.