Şimdi Ara

Markalara Göre HDD Arıza Oranları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
2.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sınırsız kapasitede online depolama hizmeti sunan Backblaze kullandıkları disklerin istatistiklerini paylaşmış.
    Seagate, Hitachi ve Western Digital toplam 25,000'den fazla disk kullanılmış. Sonuçlar gerçekten ilginç.

Yıllık bozulma oranları;

3 yıl sonra disklerin sağlam kalabilme oranları;

Yazının sonunda Seagate'lerin eskiden sağlam olduğu ancak sonradan bozulma oranlarının çok arttığı söylenmiş.

Kaynak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dovahkiin -- 29 Mayıs 2014; 9:13:32 >

• Seagate rakip tanımamış...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seagate kaliteyi düşürmüş.
  • hitachi fena marka ama bulunmuyor :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu demek oluyor ki wd alacaz.

• 4 seneyi dolduran laptobumda Hitachi var, hayla sapasaglam, ama laptopun geri kalani bayragi indirdi hayatinin geri kalanina masaustunde devam edecek

• Walla 7-8 senelik seagate ide harddiskim vardı.Hiç bi zaman altına ne fan ne bişey koydum hep 55 derecelerde çalıştı son 2-3 senesi 5-6 badsectorle takıldı en son badsectorleri kapatıp arka vermiştim hala kullanıyor demekki eski seagateler sağlammış
  • hitachilerin saglamligindan şüphe yok ama türkiyede bulunmuyor sıkıntı orda seagate almadm hiç genelde wd ürünleri tercih etmişimdir ve de memnun kaldım genelde

• Maalesef Hitachi artık yok. Onu Toshiba aldı. Bende 500 GB Toshiba (Hitachi) var ve kafa sesi vermeye başladı.Şanssız ürün de olabilir. Dana eski 1 TB Seagate ise problemsiz.

Orjinal Hitachi disklerin yanında diğerlerini esamesi okunmaz zaten. Hitachi Ultrastar ve Hitachi Deskstar serisi efsanedir. (IBM de satıyordu bunları IMB Ultrastar-Deskstar adıyla) her bakımdan rakipsizdiler.

Ancak yeni Hitachi olan Toshiba ürünleri bana o kadar güven vermiyor. Site de 3 yıllık değerleri verdiğine göre diskler efsane olan orjinal Hitachi Ultrastar modelleri muhtemelen.

Olsa da yesek ama yok.
  • Vayy yanlışlıkla iyi hdd almışım demek ki. Hıtachı var bende
  • seagate ve wd var bende yıllardır kullanıyorum ikisinde de sıkıntı yok.
  • Bu konu pahalı diye seagate önerenlerr kapak olmuş.
  • Sonuçlar acayip geldi.Elimde 7 tane hard disk var.1 Hitachi(Macbook Prodan çıkardım),3 Seagate 3 Western Digital.Western digital disklerimden ikisi fail verdi ve değiştirildiler.Hepsi gerek saat gerek dosya olarak aynı süre açık kalıyorlar.
  • Sırf benim ettiğim beddualardan iki yakası bir araya gelmez Seagate'nin. Durum dururken yuttuğu tb ların haddi hesabı yok. Daha sonra arşivi green serisine aldım ve en büyük sorun raw olması oldu.Onda da veri eğer üstüne veri yazılmazsa kolayca kurtarılıyor.

Tabi bu arıza oranını kullanıcı sayısına göre de orantılamak lazım.Eğer Hitachi den 100 kişi olur Seagate'den 300 kişi olursa pek bir anlamı olmaz testin.
  • @OneTreeHill oransal olarak verdiği için o değişmez.

Bu kaynağa ne kadar güvenebiliriz ki peki?

• windows 95 kullandığım yıllardan beridir bilirim seagate'in berbat olduğunu.. o zamanlar quantum popülerdi
  • Komediden başka bişey değil.Bozulma oranıymış kimin ne kadar satıp ne kadar teknik desteğe urun geldiğini nerden biliyolarmış.Ben 7 senedir seagate kullanıyorum hala canavar gibi.Geçen hafta gittim yeni sisteme takacağım hddyi de seagate aldım.

Mağazadan 166tlye aldım seagateyi 1 gun sonra wd blueları 115 tlye sattılar mağazada da ısrarla wd al dediler almadım.

Bu arada 1 tb seagate yok kıyaslama da dolayısıyla çöp konudan başka bişey değil.Seagatelerin bluelardan daha hızlı oldugunu da unutmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih211

Komediden başka bişey değil.Bozulma oranıymış kimin ne kadar satıp ne kadar teknik desteğe urun geldiğini nerden biliyolarmış.Ben 7 senedir seagate kullanıyorum hala canavar gibi.Geçen hafta gittim yeni sisteme takacağım hddyi de seagate aldım.

Mağazadan 166tlye aldım seagateyi 1 gun sonra wd blueları 115 tlye sattılar mağazada da ısrarla wd al dediler almadım.

Bu arada 1 tb seagate yok kıyaslama da dolayısıyla çöp konudan başka bişey değil.Seagatelerin bluelardan daha hızlı oldugunu da unutmayın.

Ordan tüm Seagate diskler çöptür hepsi bozulur sonucunu mu çıkardın? Nerenle okudun merak ettim cidden.
  • Hıtachı bulabılrısenız banada alın
  • Dovahkiin kullanıcısına yanıt
    Öyle bir sonuç mu çıkarmışım ?Ben de şimdi senin nerenle okuduğunu merak etmeye başladım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.