Şimdi Ara

Tropico 5 Rehber

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
305
Cevap
8
Favori
59.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tropico 5 e kendi çapımda rehber yapıyorum arkadaşlar..bu oyunu oynayanlarla beraber burada buluşalım.....Bilgi alışverişi yapalım..!

!------------------GÖREVLER---------------------------!

BÖLÜM 1 -Bağımsızlık İlanı- İndependence Day

https://www.izlesene.com/video/tropico-5-rehber-bolum-1/7500698

BÖLÜM 2 -Bağımsızlık İlanı- İndependence Day

https://www.izlesene.com/video/tropico-5-rehber-bolum-2/7500697

Bölüm 3-Özel İlişkiler-Special Relations

Bölüm 4 -Direniş- We Will Endure

Bölüm 5 -World War- Dünya Savaşı

Bölüm 6-Paranoya-Paranoia

Bölüm 7 -MAD-Dünya Savaşına Ramak Kala

HALK İSYANI.......!!!!!

Diren Tropico

BÖLÜM 8-DAY ZERO- Sıfır Noktası

--------------------------SANDBOX MODU-------------

Çok sevilen ve eleştirmenlerden olumlu yorumlar alan "diktatörlük simülasyonu" serisinin en sonuncusunda Tropico ulusunun adasına geri dönün! Hanedanlığınızı koloniler döneminin başından 21. Yüzyılın ötesine kadar büyütün, gelişmiş ticaret mekanikleri, teknolojiler, bilimsel araştırmalar, keşif gibi yepyeni mücadelelere girin. Tropico tarihinde oyunu ilk kez co-op ya da rekabete dayalı şekilde multiplayer oynayın.

Öne çıkan özellikler

Devirler: Hükümdarlığınıza koloniler döneminde başlayın, Dünya Savaşları ve Büyük Buhran'dan alnınızın akıyla çıkın, Soğuk Savaş döneminde aktif bir diktatör olun ve ülkenizi modern zamanlara ve ötesine taşıyın. 19. Yüzyıldan 21. Yüzyıla, her devir kendine has zorluk ve fırsatlar barındırıyor.

Hanedanlık: El Presidente'nin geniş ailesinin her bir üyesi adada ve bir lider, yönetici, elçi ya da general olarak atanmayı bekliyor. Hanedanlığınızın her bir üyesini değerlendirmeye alın, onlara yeni özellikler kazandırın ve onları en değerli araçlarınıza dönüştürün.

Araştırma ve yenileşme: Yeni binalar, teknolojiler ve kaynaklar keşfederek ulusunuzu ilerletin. Eski binalarınızı daha efektif modern binalara dönüştürün.

Gelişmiş ticaret sistemi ve ticaret filosu: Küresel bir ticaret filosu kurun ve gemilerinizi komşu adalardaki ticaret yollarına ya da dünyanın süper güçlerine yollayın, hem ihracat hem ithalat yapın.

Adanızı keşfedin: Sisin arkasında sizi nelerin beklediğini keşfedin. Değerli kaynaklar bulun ve eski uygarlıkların kalıntılarını araştırın.

Yepyeni bir görsellik: Tropico 5'e benzersiz bir görsel kimlik kazandırmak adına bütün görseller en baştan tasarlandı. Her bir devire ait 100 farklı binanın arasından seçim yapın.

Co-op ve mücadeleye dayalı multiplayer: 4 oyuncu herhangi bir ada haritasında kendi şehirlerini ve ekonomilerini kurabilir. Oyuncular kaynaklarını, erzaklarını ve nüfuslarını paylaşabilir ya da birbirlerine savaş açabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OyunaGelenAdam -- 30 Haziran 2014; 11:16:11 >

• Orjinalmi oyun ben mamundadan çektim sıkıntı çıkardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 'Sefa

Orjinalmi oyun ben mamundadan çektim sıkıntı çıkardı.

Maalesef değil güzel kardeşim...şuan için cok pahalı....!

ne gibi sıkıntı cıkardı sana yardımcı olabılırım....!
  • quote:

Orijinalden alıntı: OyunaGelenAdam

quote:

Menülerde falan hiç kasma yok oyunu açıyorum sağa solada sorunsuz gidiyor kamera ama ekran görüntüsünde sorun var.Tropico 4ü sıkıntısız oynuyorum 5ede yeter tahminim donanım en düşük ayarlarda.Ekran kartım gtx 320
  • quote:

quote:

quote:

Menülerde falan hiç kasma yok oyunu açıyorum sağa solada sorunsuz gidiyor kamera ama ekran görüntüsünde sorun var.Tropico 4ü sıkıntısız oynuyorum 5ede yeter tahminim donanım en düşük ayarlarda.Ekran kartım gtx 320

bunun indirdiğin sürümle de illa ki alakası vardır ancak benım sistem 8 gb ram ve i7 bu na rağmen gene de full ayarda kasıyor...!

sana tavsiyem render sync ayarlarını kapatıp cozunurlugu dusurmen ..!

bunun yanında video ayarlarında harıta render ayarı var scene render onu medum yap ve cozunurlugu de 1024x768 yapıp full ekran yapıp oynayabılırsın..!

• Bende yeni basladim hocam oyunu cozme asamasindayim yardimci olalim birbirimize.bu arada video keske sesli olsaymis.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cellati

Bende yeni basladim hocam oyunu cozme asamasindayim yardimci olalim birbirimize.bu arada video keske sesli olsaymis.

tamam kradeşim ben videosunu cekıyorum zaten anlatacak cok sey yok...:D

burdan sorabılırsınız ıngılızcem bu oyunu oynayacak kadar var...!

• Tamamdir :D hocam mesela ben kominizme yakin olmak istiyorum bunun icin nasil bi anayasa duzenliyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gençler soğuk savaşa nasıl geçicez ya? Ticaret yapa yapa 500.000 dolar yaptım hala soğuk savaşa geçemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cellati

Tamamdir :D hocam mesela ben kominizme yakin olmak istiyorum bunun icin nasil bi anayasa duzenliyim?

kabaca sandbox modunda eger komınızme yaklasmak ıstıyorsan....;

-benım videolarda mıssıon gorevlerınde var yapıyorum... komınıst lerın ısteklerını yapacaksın.....

bunun yanında trade yanı tıcaretı komınıst ulkelere yapacaksın,
    embassy yaptıktan sonra itilaf ittifak cıkar oradan da komınıst ulkelerı sececeksın ya da kabaca soyleyecek olursam chına sececeksın...

- polıtıkaya bgectıkten sonra ise kesınlıkle wealtk cıvılatıon dan da yapacakların olacak

mesela lıberty ı gelıstıreceksın....

ya da askerı olarak tum askerı edıct lerı ısaretleyıp sonra da bu na uygun ınsaalar yapacaksın....

kısaca mantıgını anlatacak olursak...diğer tropicolarda OLDUGU GIBI

-KOMINISM İÇİN...!

ASKERI,İÇ GUVENLIK,EŞİT İŞ EŞİT PARA ,(ÇİFTÇİ VE DOKTOR MAAŞI AYNI..:D)

TRADE KOMINIST ULKERE....
    TRADE DE CIKAN GÖREVLERI TAMAMLAMAK

KOMINISM PUANI ARTIRAN İNŞAATLAR.....

BUNUN YANINDA EDICTSLERDEN DE ...

MARTİAL LAWS,PERMİT,SOSYAL GUVENLIK VE ASKERI YONETIM PROFESYONEL ORDU.....

BUNLARI YAPACAN AMA SUNU UNUTMA ULUSALCILAR COK SIKINTI CIKARTIYOR......

KAPITALISTLER DE BAYA SIKINTI CIKARIYOR.....

KISACA EОER ADANDA Bİ YÖNETIM DE ONE CIKMAK ISTIYORSAN;

ASKERI BAGIMSIZLIK VE GUCUN NUN COK IYI OLMASI LAZIM....ASKERI KONUDA BULUNDUGUN CAGIN EN IYI NOKTASINDA OLMAN GEREKIYOR....

ASKERI OLARAK IYI OLURSAN HER TURLU YONETIMI HALKINA UYGULARSIN...AMA SUNU DA UNUTMAMAK GEREKIYOR..HALKIN HANGI YONETIMLE YONETMEYE BASLADIYSAN BAYA BI ZOR SURUYOR ...

EN BAŞTA VERDIGIN TAVIZLER SIKINTI YARATIYOR ILERDE...

başka pc den yazıyorum suan baska bı ıldeyım daha sonra daha da detaylı cevap yazarım...

• quote:

Orijinalden alıntı: IgorStravinsky

Gençler soğuk savaşa nasıl geçicez ya? Ticaret yapa yapa 500.000 dolar yaptım hala soğuk savaşa geçemedim

soguk savası oyun baslarken sandbox modunda secebılıyuorsunuz

bunun dısında soguk savasa gecebılmenız ıcın ve cağda ilerleyebilmeniz için resarch tamamlamanız lazım....soguk savas donemı yıllarını bu sekıldede gecebılırsınız...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: IgorStravinsky

Gençler soğuk savaşa nasıl geçicez ya? Ticaret yapa yapa 500.000 dolar yaptım hala soğuk savaşa geçemedim

soguk savası oyun baslarken sandbox modunda secebılıyuorsunuz

bunun dısında soguk savasa gecebılmenız ıcın ve cağda ilerleyebilmeniz için resarch tamamlamanız lazım....soguk savas donemı yıllarını bu sekıldede gecebılırsınız...

Ben sandboxdan girmedim researchler bitti fakat cold war açılmadı hala
  • Videolarını destekliyorum,eline sağlık,,sayende tropico 5 i alıp öğrenebileceğiz...ses de sorunmu var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefer33 -- 1 Haziran 2014; 2:07:19 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • OyunaGelenAdam kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim hocam :)

• Dostlar bi yardım etseniz :( campaign modunda oynuyorum ve researchleri bitirdim ama cold war açılmadı hala ne yapmam gerekiyor artık coal bitti adada elektrikler gidiyor biraz oynadığım zaman

• Arkadaşlar ben ne yaptıysam işçi/çalışan/asker bulamıyorum binalara, maaşı maksimum yapıyorum(dışarıdan işçi çağırmaktan işçi başına 3000 öder oldum onlar da durmuyor, o kadar eğlence sağlık polis binası vs yapıyorum yok.. Hele asker binaları/kuleler bomboş ya da bi iki kişi var. Askeri biri saldırdığında birlik çıkaramıyor koca üsten ya da saraydan, çıksa da 2000/8000sağlıkta olduğu için hemen geberiyorlar... Fabrikalarda da işçi yok ya da kapasite altında. Nasıl artırırım binalardaki insan miktarını?

Tropico 5 Rehber

• Videolarda ses sorunu mu var ?
    Cık cık cık sesinden başka bir şey duyulmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silvio.Gioseppe

Videolarda ses sorunu mu var ?
    Cık cık cık sesinden başka bir şey duyulmuyor

maalesef ses sorunu var evet...:(

sesımı kaydedemıyorum .....!
  • Eline sağlık ses olsa daha iyi olurmuş ama olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

Arkadaşlar ben ne yaptıysam işçi/çalışan/asker bulamıyorum binalara, maaşı maksimum yapıyorum(dışarıdan işçi çağırmaktan işçi başına 3000 öder oldum onlar da durmuyor, o kadar eğlence sağlık polis binası vs yapıyorum yok.. Hele asker binaları/kuleler bomboş ya da bi iki kişi var. Askeri biri saldırdığında birlik çıkaramıyor koca üsten ya da saraydan, çıksa da 2000/8000sağlıkta olduğu için hemen geberiyorlar... Fabrikalarda da işçi yok ya da kapasite altında. Nasıl artırırım binalardaki insan miktarını?

Tropico 5 Rehber

şefim ilk önce yavaş yavaş gelişeceksiniz bunun yanında

kışla,askeri üs, fort(kale) ve gözetleme kalelerı yaparak oyunda askerı guc olusturabılırsınız....

son videomda dıkkat edın kesınlıkle yavas ılerlıyor ve adı uzerınde bölümün DİRENİYORUM....:D

askeri gücünüz olmadan bağımsızlık ve polirika bi işe yaramıyor maalesef...

öncelıkle sıze tavsıye ....

yaptıgınız ve kazandıınız her görevde para yerıne adam isteyın ....bazen sorar adammı paramı yoksa yenı tıcaret rotası mı dıye..:D

bunun yanında üsler de ve kıslalarda yetısen asker high school sevıyesınde oldugu ıcın okumus adamlarınızın sayısını artıtrmanız lazım.....!

SON VİDEO ASKERİ BİR DİRENİŞ ÜZERİNE ONU İZLERSENIS ANLARSINIZ....

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.