Şimdi Ara

<< AFAD 112. Kanal Aktivasyon Bilgi Mesajı >>

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
2
Favori
101.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün pttcell hattıma şöyle bir mesaj geldi. Sizlerle paylaşmak istedim:

GÖNDEREN: SERVİSAYAR

Afet ve acil durumlarda gönderilen uyarı mesajlarını almak için cihazınızın 112. kanalını kullanım kılavuzunda belirtildiği gibi aktif etmeniz gerekmektedir.AFAD

Mesajdan anlaşılan AFAD hücresel bilgi mesaj kanallarını kullanmaya başlayacak. Bu özelliği daha önceden hiç kullanmamış olanlar telefonlarından bilgi servisi, bilgi mesajı, veya hücresel mesajlar gibi bir menü altından bu ayarları yapabilirler. Genelde mesaj ayarları menüsü altından bulunur...

• Peki 3G şebekesinde hücresel kanallar çalışıyor mu PTT Cell'de ya da bu hizmet için çalışacak mı?
    Turkcell'de 3G şebekesinde mesela ne maç bilgisi geliyor ne de başka bir şey.
  • Depremden sonra akıllanmaya başladılar sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Motorola moto g mesajlar menusunde ayarlar acil durum ayarlari hepsi acik yapildi.

• Eskiden Nokia 5110, 3310 zamanında Telsim ile çok kullanırdık bunu. Maç, haber, hava durumuna kadar hepsi gelirdi. Ramazanda iftar sahur vakitleri ve hadisler gelirdi. Şimdi cepten internet yaygınlaştı hepsi tozlu sayfalara karıştı.
  • Zaten yeni telefonnların hiçbirinde o özellik yok niye böyle bir şey yapıyorlarsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pudinkk

Motorola moto g mesajlar menusunde ayarlar acil durum ayarlari hepsi acik yapildi.

O farklı bir şey diye biliyorum ben.
  • Gmd de ayar var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • LG g2 de var mı

• Nokia Symbian serisi telefonlar için. (Symbian klasik, Anna ve Belle için)

Mesajlar > Seçenekler > Hücre yayını > Seçenekler > Konu > El ile ekle > Konu ismi (Afad yazın) > Konu numarası (112 yazın) ve listede Afad çıkana kadar bekleyin. Afad çıkınca üzerine gelip abone ol seçeneğini işaretleyin. Daha sonra aynı menü altında Ayarlar var ona girip ve "Alım" seçeneğini açık konuma getirin. Sadece mesaj olarak değilde ana ekranda da çıksın istiyorsanız Alım seçeneğinin hemen altında "Konu algılaması" yazıyor onu da açık konuma getirin.

Nokia Windows Phone serisi telefonlar için.

Menü > Mesajlar > Bilgi mesajları (bazı modellerde Menü > Mesajlar > Diğer > Bilgi mesajları seçenekleri) menüsüne girin. Konu ekle > El ile ekle > Konu ismi (Afad yazın) > Konu numarası (112 yazın) ve listede Afad çıkana kadar bekleyin. Afad çıkınca üzerine gelip abone ol seçeneğini işaretleyin. Daha sonra aynı menü altında Seçenekler var ona girip ve "Alım Durumu" seçeneğini açık konuma getirin. Sadece mesaj olarak değilde ana ekranda da çıksın istiyorsanız Alım Durumu seçeneğinin hemen altında "Konu gösterimi" yazıyor onu da açık konuma getirin.

• Bende htc desire x var sensede ayar yapacaklar için söylüyorum ayarlar- arama ayarları-hücre yayınını açın ve bir altındaki seçeneğe tıklayın kanal ekleden ekleyin kanal adı farketmez ama yolu 112 yapın kanal etkinlestirip kaydedin ben maç sonuçlarını falan hala alıyorum

• Bir de elimde samsung ace i var onda da mesajlar da seçenekler tuşuna basıp ayarlara giriyoruz cb etkinleştir diyoruz kanal yapilandirmasinda tüm kanalları açın belki çok önemli şeyler de gelir.

• iOS 7.1 de nasıl yapıyoruz bu ayarı? Çok önemli gibi geldi bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: skynyrd22

iOS 7.1 de nasıl yapıyoruz bu ayarı? Çok önemli gibi geldi bana

İPhone'da hücresel bilgi mesajı alma yokmuş.

• xperia larda yok zannedersem. yada ben bulamadım, bulan bize de yazsın lütfen.
  • HTC One M8 için:
    -Telefon tuş takımını aç.
    - Sağ üst köşedeki 3 nokta yı tıklayarak menüyü açın.
    - Ayarlar Seç
    - Hücre Yayını seçneğine çentik koyun.
    - Hemen altındaki Hücre yayını ayarlarını seç.
    - Kanal ekle tıkla
    - Kanal Adı Afad yaz
    - Kanal Numarasına 112 yaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ustad-kun

Zaten yeni telefonnların hiçbirinde o özellik yok niye böyle bir şey yapıyorlarsa.

Mesajlar'da Ayarlar kısmında hücresel ayarı var.

Ne kadar kıLLı olursa olsun hücresel ayarı bütün telefonlarda dediğim yerde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: korayalttantire

quote:

Orijinalden alıntı: skynyrd22

iOS 7.1 de nasıl yapıyoruz bu ayarı? Çok önemli gibi geldi bana

İPhone'da hücresel bilgi mesajı alma yokmuş.

Bende baktım, maalesef bende iPhone'da bulamadım.
  • arkadaşlar iphone için bu seçenek yok galiba değil mi ?
  • yeni telefonlarda acil durum mesajlarını etkinleştirin yeterli... iOS'ta da benzer bir seçenek vardı...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.