- x
Skoda Octavia mı? VW Passat mı? VW Mahkemelik olmus...
94 Cevap50642 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1147 Mesaj
11 Eylül 2006; 0:15:08 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Skoda Octavia mı? VW Passat mı?

Konuya marka değeri üzerinden, ilginç bir örnek vermek istiyorum. Geçtiğimiz yıllarda, Almanya'da bir tüketici, otomobil üreticisi Volkswagen'i (VW) mahkemeye verdi. Gerekçesi, yine VW'nin sahibi olduğu Skoda'nın Octavia modeliyle, VW'nin Passat modelleri tamamen aynı olmasına rağmen, VW Passatt'ın 2 kat fiyata satılmasıydı. Dava tüketici mahkemesinde görüldü. Sonuçta, tüketici mahkemesi VW'yi haklı buldu. Çünkü, tamamen aynı olmasına rağmen VW'nin Passat modeli için reklam ve pazarlamada büyük yatırım yaptığını belirtti. Ardından, burada Passat ya da Octavia'yı seçmenin de tüketicinin tercihi olduğuna karar verdi.

Kaynak: Aksam Gazetesi, http://www.aksam.com.tr/yazar.asp?a=52566,10,118

Sonuc: Octavia, Passat ayarında bir arabadır denilebilir.

302 Mesaj
11 Eylül 2006; 0:21:46 

İyi de Octavia Golf platformunda üretiliyo, tamamen aynı değiller ki. Ayrıca aynı sınıfta da değiller.

Peugeot 306 1.6 Griffe (98 model, Benzinli)
Peugeot 406 2.0 SV (2000 model, Benzin&LPG)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Eylül 2006; 0:30:00 

Ya bi Passata bak manyak bir araç, bi skoda ya bak tip bence kötü....Ama güzel bir araç:..

Ya ben kompakt sınıfta Skodayı seçnen k Passata tercih edeyim...

3665 Mesaj
11 Eylül 2006; 0:31:02 

O passata benziyen hatta aynısı başka bişidi Superb olabilir eski model

1589 Mesaj
11 Eylül 2006; 2:00:53 

passat ile octavia aynı sınıf araç ha sanmıyorum ya .. eğer üretildiği malzemeler aynı ise passatla eşit değerde bir araç ise hayret bi durum olur yani..

tüketicinin açtığı dava mantıksız sonuçta arabayı aldırmaya zorlayan yok istediği fiyatı koyar..

The Ultimate Driving Machine

5302 Mesaj
11 Eylül 2006; 2:20:14 

tipi passattan güzel dahi olsa ki değil

heralde woswos fazla satılcak skoda kimm woswos kim yanından geçemez bile

14844 Mesaj
11 Eylül 2006; 2:22:51 

Bence yalan yanlış bir haber. Bir kere Passat ve Octavia farklı kategorilerde araçlar. Octavia, Golf platformunda yani VW'nin kompakt sınıf platformu üzerine geliştirilen bir araç. Passat'ın o sınıftaki rakibi Supeb'dir. Onun fiyatı da Passat'a yakındır. Ama VW'in marka imajı yüzünden Golf'ün, Jetta'nın ve Passat'ın fiyatı Octavia'ya ve Superb'e göre biraz daha yüksektir.

Sonuçta gereksiz bir haber ve ben doğruluğundan şüpheliyim.

1691 Mesaj
11 Eylül 2006; 3:11:41 

yaw herkez konuşuyoda araştırmıyo octavia nın içine binin bakalım golf rahatlıgımı var yoksa passatmı octavia golf platformunda deyip beın deli etmeyın allah aşkına arkadaşlar.ben 2 sınınde içine bindim araba komple aynı bı el fren ı dugmesız o kadar geri kalan herşey aynı yerınde.sizce neden bu kadar araç varken adam bunun için dava açıyor çunkı aynılar. tabı dava bencede gereksız tercıhe kalmış ama bana golf le aynı demeyın hey heylenıyorum

...

567 Mesaj
11 Eylül 2006; 3:47:26 

superb mi? passat mı? desek daha doğru olmaz mı??

L E O N

5302 Mesaj
11 Eylül 2006; 4:03:36 

quote:

Orjinalden alıntı: dincher

superb mi? passat mı? desek daha doğru olmaz mı??

evet daha doğru olur

3323 Mesaj
11 Eylül 2006; 8:11:18 

bu habere sadece gülüyorum

passat=octavia öylemi

İnsanlar bir gün sonra unutulacak şeylerin hafifliği ile meşguller...

1342 Mesaj
11 Eylül 2006; 8:46:30 

quote:

Orjinalden alıntı: blacksea533

yaw herkez konuşuyoda araştırmıyo octavia nın içine binin bakalım golf rahatlıgımı var yoksa passatmı octavia golf platformunda deyip beın deli etmeyın allah aşkına arkadaşlar.ben 2 sınınde içine bindim araba komple aynı bı el fren ı dugmesız o kadar geri kalan herşey aynı yerınde.sizce neden bu kadar araç varken adam bunun için dava açıyor çunkı aynılar. tabı dava bencede gereksız tercıhe kalmış ama bana golf le aynı demeyın hey heylenıyorum

heyhey kardeş, "platform" lafı el freni veya iç aksamdan biraz farklı bir şey...

1433 Mesaj
11 Eylül 2006; 8:53:28 

akşam yalan haber yapmış derim ... böyle komik dava mı olurmuş? hadi oldu diyelim dünyada serbest ekonomi var istediği istediğini satar .... ayrıca alan mal herif hiçmi incelememiş 2 arabayı ... biz bile burada kısıtlı showroomlarda 3-5 arabaya bakabilirken onlar avrupada yüzlercesini görme fırsatını buluyor ... mahkeme diyememişmi "senin mallığın hemşerim diye" :)

Uzaklaştırılmış
11 Eylül 2006; 10:53:47 

skoda octavia ,vw golf platformundan çıktı.passat la uzaktan yakından ilgisi yok.

passat platformu ve nerdeyse tamamen aynı parçaları kullanan araç skoda superb dir.

daha bunu bilmeyen adam dava açsa ne olur açmasa ne olur.

3665 Mesaj
11 Eylül 2006; 11:11:11 

Bu kasaların şasisi aynı ,ışıklarda fln küçük değişiklikler var bunu kastediyor arkadaş

SuperB
0

Passat
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökberg_ß -- 11 Eylül 2006; 11:13:56 >

Uzaklaştırılmış
11 Eylül 2006; 11:22:30 

SuperB boyutlarıyla passatın biraz üstündeydi sanırım yanlış mı hatırlıyorum?
Guest
11 Eylül 2006; 11:23:29 

saçma sapan bi haber yaw

3665 Mesaj
11 Eylül 2006; 11:25:41 

Şasileri bence tıpatıp aynı, ben ilk Samsun'da gördüğümde ağzım açık kaldı, Reno toros,dacia toros olayı gibi bişi bu
quote:

Orjinalden alıntı: Loop

SuperB boyutlarıyla passatın biraz üstündeydi sanırım yanlış mı hatırlıyorum?

270 Mesaj
11 Eylül 2006; 11:35:45 

ustadım bu araclara bende bindim.. dogru soyluyorsun çok fazla ortak parça var buda wolkswagen in çalişma sekli adamlar olabildigince araclarında ortak parca kullanıyorlar maliyeti dusurmek için.Ama senin dedigin kadarda degil yani birebir aynı degil!!! en basitinden skodanın tavan dosemesinin uclarından salım yapmıs, iplikler sarkıyo sunger ucu gozukuyo ,koltuk dikişleri çok dikkatsizce dikilmiş ve çok dikkat çekici bir şekilde kotu duruyo on panel eklem yerlerinde bir çok uyumsuzluk var ki bunlar passatta kesinlikle boyle degil ki benim galeride aracı incelemek için içine bindigimde ilk dikkatimi ceken seyler oldu.Arac tabiki cok benzer.en temelde wolkswagen in motorunu kullanıyo motordaki tek far fotorun ustundeki plastik kapagın uzerindeki marka simgesi, aktarma organları aynı...amortisorler yine wolkswagenin kullandıkları...Ama kesinlikle oyle senin dedigin gibi birebir aynı degil yada sen aracları incelerken cok yuzeysel inceliyosun kapıların kapanısı yerine oturusu bile farklı....O yuzden bu kadar asabi yazılara gerek yok.burda insanlar bi şekilde ogrendikleri seykleri dogru veya yanlıs birbiriyle paylşasıyo yanlıs olanlarda bilgilerini duzeltiyo...

he bide bi aracın alt yapısının baska bi aractan alınması illaki o araca benzemesini gerektirmez,yeni arabanın,alt yapı alınan arabadan daha geniş dingil açıklığı daha geniş iz acıklıgı olabilir o nedenle araç golf alt yapısını kullansa bile passata benzetilmiş olabilir!!! bu tamamen bir tasarım meselesi baska hiçbirşey değil=)

hade kalın saglıcakla...

quote:

Hayat Guzel,Değerini bilelim ve trafikte düzgün ilerliyelim.Hız zevk demektir ama doğru yerde!!!

2002 Mercedes W203 C200K SportCoupe
2004 Mitsubishi Outlander 2.0
2011 Kia ProCEED

1513 Mesaj
11 Eylül 2006; 11:45:04 

sen çok araştırmışsın belli...

bak şu linke bir oku bakalım:
http://en.wikipedia.org...cars_.2F_compact_cars_2

orda yazdığı gibi octavia küçük aile arabası, passat ta büyük aile arabası-orta boy oluyor. bazı arkadaşlar skoda superb passat la aynı boyda demiş o da yalnış: superb de tam boy aile arabası. passat ın bir üstü superb. octavia gold şasesi üzerine yapılan şişirme bir araba. bir skoda o kadar etmez.ama bizim vatandaşın alman hayranlığının gazıyla türkiye'de epeyce bir pahalı satılıyor. dışarda ucuz bir araba.

quote:

6006 Mesaj
11 Eylül 2006; 12:13:20 

bu haber kesinlikle uydurmasyon
ben arabamı satmak istesem 80 milyar istesem ve satsam kime ne
ben isterim almak almamak sana bağlı
otomobil üreticileri dikkat ederseniz fiyat veremez zaten sadee tavsiye eder fiyatı bayii verir
bu haberim 1 yüzü
öteki yüzü octavia ile passat arasında hem marka farkı var hem sınıf :)
böyle bir dava açıldıysa bile açan adam salakmış.

Uzaklaştırılmış
11 Eylül 2006; 13:04:12 

octavia ,passat ve a4 aynı platformu paylaşıyor bu bir gerçek

3665 Mesaj
11 Eylül 2006; 13:16:03 

Yok artık oktavia passat sınıfındaymış Oktavia c sınıfı araçtır,Yani focus,civic,jetta,astra vsvs nin sınıfındadır.Yukarıdaki resme de mi bakmadınız Superb ve passat dikkatli bakılmassa birbirinden ayrılamaz
quote:

Orjinalden alıntı: meganehb

octavia ,passat ve a4 aynı platformu paylaşıyor bu bir gerçek

887 Mesaj
11 Eylül 2006; 18:11:31 

quote:

Orjinalden alıntı: Gökberg_ß

Bu kasaların şasisi aynı ,ışıklarda fln küçük değişiklikler var bunu kastediyor arkadaş

SuperB
0

Passat
0

vala 2 resimden birini seççek olsam super b yi alirdim. bence bu 2 kasada super b modeli daha güzel

1334 Mesaj
11 Eylül 2006; 20:07:44 

passat=octavia
phaton=superb

yani sınıf aynı passat yerine superb tercih eden arkadasa bildiriyorum

Today Tomorow Toyota Tofaş
Cumhuriyet'e sahip çık!

11050 Mesaj
11 Eylül 2006; 20:40:54 

bence bu octavia değil büyük ihtimal süperb'dir
çünkü passat'la süperb aynı kasa,aynı şase,aynı motor,aynı parçalar
sadece ön ve arka taraflarında ufak değişiklikler var..

@ricardozonta
bu arada superb phaeton'la aynı sınıf,octavia passat'la aynı sınıf ise o zaman fabia da golf ile aynı sınıf öyle mi?
peki vw'deki polo skoda'da hangi araba ile aynı sınıf?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bucakli -- 11 Eylül 2006; 20:42:55 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3323 Mesaj
11 Eylül 2006; 20:56:54 

quote:

Orjinalden alıntı: ricardozonta

passat=octavia
phaton=superb

hiç güleceğim yoktu haaa.
superb büyümüşte pheaton un rakibi s serisinin 7 serisinin rakibi olmuş haberimiz yok

skoda iki sınıf arasında otomobil üreten bi firma bence.
mesela octovia compact sınıf ile orta sınıf arasında kalmış bir otomobil bence.
sıralama yaparsak kısacası şöyle:
passat>octovia>golf gibi...

285 Mesaj
11 Eylül 2006; 23:12:07 

quote:

Orjinalden alıntı: _codelinker_
superb büyümüşte pheaton un rakibi s serisinin 7 serisinin rakibi olmuş haberimiz yok
skoda iki sınıf arasında otomobil üreten bi firma bence.
mesela octovia compact sınıf ile orta sınıf arasında kalmış bir otomobil bence.
sıralama yaparsak kısacası şöyle:
passat>octovia>golf gibi...

en doğru yorum bu olmuş. Octavia golf şasesi üzerine kurulmuşta olsa boyutları passat.a yakın ancak passat kadar büyük değil. Fabia.da polo (daha doğrusu tersi, polo.nun güncel şasesi ilk olarak fabia.da kullanıldı, daha sonra polo.da kullanılmaya başlandı) şasesi üzerine kurulmuşta olsa polodan büyük, golften küçük bir büyüklüğü var.

sıralama şöyle olabilir:

phaeton>superb>passat>octavia>golf>fabia>polo

285 Mesaj
11 Eylül 2006; 23:26:07 

quote:

Orjinalden alıntı: bitdaemon
ustadım bu araclara bende bindim.. dogru soyluyorsun çok fazla ortak parça var buda wolkswagen in çalişma sekli adamlar olabildigince araclarında ortak parca kullanıyorlar maliyeti dusurmek için.Ama senin dedigin kadarda degil yani birebir aynı degil!!! en basitinden skodanın tavan dosemesinin uclarından salım yapmıs, iplikler sarkıyo sunger ucu gozukuyo ,koltuk dikişleri çok dikkatsizce dikilmiş ve çok dikkat çekici bir şekilde kotu duruyo on panel eklem yerlerinde bir çok uyumsuzluk var ki bunlar passatta kesinlikle boyle degil ki galeride aracı incelemek için içine bindigimde ilk dikkatimi ceken seyler oldu

üstadım ben her Allah.ın günü biniyorum bu skoda.ya, ama bir defa bile tavandan sarkan bir ip ucu, kenardan çıkan sünger falan görmedim, dikişlerinde bir kalitesizlik de görmedim. Eklem yerlerinde de uyumsuzluk sözkonusu değil..
şunu söyleyeyim skoda kullandığım için yazmıyorum bunları, çünkü bu dediklerinle karşılaşsam ya da arkadaşlardan da benzer şeyleri duysam, haklısınız diyeceğim. Ancak galeride bindiğiniz arabada karşılaştıklarınız diğer arabaları ne kadar bağlar, tartışılır. Araba taklamı atmış, kullanan vatandaş nasıl kullanmış, nasıl bir kaza yapmış kimbilir?

Skoda da VW kadar iyi bir işçiliğin olmadığını kabul ederim ama, bahsedilenler kadar da kötü bir araba değil. Hatta ülkemizde satılan pek çok araçtan çok daha iyi olduğunu düşünüyorum.. Arabamı ilk aldığımda herkesin fikirleri aynıydı, ama binen, kullanan her kesin fikri değişti...

Yalnız başlıkta genel olarak yazılan yazılardan anladığım Skoda hakkında halâ ön yargıların olduğu.....

742 Mesaj
12 Eylül 2006; 3:08:16 

adam davayı zaten yanlış şekilde açmış.

diğer arkadaşların dediği gibi octavia passat ile değil golf ile aynı platformlu bir araç.
superb ise çinde satılan ve daha kasası daha uzun olan passattır.

her ne kadar motor aktarım organları aynı olsa dahi işçilik kalitelerinde farklılıklar var.
nasıl ki audi ile vw arasında olduğu gibi

teknoloji olmada asla...

1691 Mesaj
12 Eylül 2006; 4:22:04 

quote:

Orjinalden alıntı: idiz

en doğru yorum bu olmuş. Octavia golf şasesi üzerine kurulmuşta olsa boyutları passat.a yakın ancak passat kadar büyük değil. Fabia.da polo (daha doğrusu tersi, polo.nun güncel şasesi ilk olarak fabia.da kullanıldı, daha sonra polo.da kullanılmaya başlandı) şasesi üzerine kurulmuşta olsa polodan büyük, golften küçük bir büyüklüğü var.

sıralama şöyle olabilir:

phaeton>superb>passat>octavia>golf>fabia>polo

phaeton>superb>passat>octavia>jetta>golf>fabia>polo

octavia golf ve jetta dan büyük passatan ise çok az bir miktarda küçüktür.
ancak içindeki herşeyıyle passatla aynıdır

...

1563 Mesaj
12 Eylül 2006; 11:02:46 

arkadaşlar tamamdır artık başlığımız octavia mı passat mı ben şahsen ikisi de bütçeye kalmış araçlar derim octavianın fiyat/performansı çok iyi ama ikinci el derdi var o yüzden para varsa passat alınmalı derim

we are just a moment in time
agiegas

3665 Mesaj
12 Eylül 2006; 11:14:22 

Ya niye oktavia>jetta Aynı sınıfın araçları, boyutlarıda aynı sayılır ,üstelik Skoda da çok sayıda kalite sorunu olduğu söyleniyor,döşemeler fln aşınıyomuş mesela.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökberg_ß -- 12 Eylül 2006; 11:15:44 >

1433 Mesaj
12 Eylül 2006; 11:31:10 

quote:

passat=octavia
phaton=superb

yaw nasıl böyle birşey diyebiliyorlar anlamıyorum ... google ı filandamı kullanmayı bilmiyorsunuz ? :) ... phaton nerde suberB nerde :)

3323 Mesaj
12 Eylül 2006; 13:39:23 

yav neresi aynı passatla içinin.
haa eski kasa passat derseniz az çok benzerlikleri var.
fakat yeni kasa octovia ile yeni kasa passat arasında iç dizayn olarak çok fark var.
tamam benzerlikler var ama aynısı demeyin.
alın size resimler.

bu benim arabanın içi.(passat)
0

bu da octavia nın içi.
0

quote:

phaeton>superb>passat>octavia>jetta>golf>fabia>polo

octavia golf ve jetta dan büyük passatan ise çok az bir miktarda küçüktür.
ancak içindeki herşeyıyle passatla aynıdır

8710 Mesaj
12 Eylül 2006; 13:46:16 

yarin obur gun bu adam c1 107 ve aygo da ayni die dava açar....

2013 Fiesta 1.5 titanium x

28 Mesaj
14 Eylül 2006; 16:13:13 

0
Yeni Passatla kıyaslamak doğru değil ama Jetta ile kıyaslayınca sanki octavia daha çekici gibi geliyo.

3074 Mesaj
14 Eylül 2006; 16:45:31 

Yok daha neler.Adamın aklından zoru varmış heralde.Ama ben olsam yinede octavia alırdım ama rs
0

| AMD Athlon II X4 640 | Asus M4A87TD/USB3 | Gigabyte GeForce GTS 450 | Samsung 256GB SSD 830 Series | Corsair Value Select 2GB 1333MHZ ×2 |
| Canon EOS 650D | EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM | EF 50mm f/1.8 II |
| Motorola Moto G |
| 2011 Kia Cerato |

10734 Mesaj
14 Eylül 2006; 18:14:01 

Para meselesi sonuçta,paran varsa passat alırsın,kalite alırsın...

11050 Mesaj
14 Eylül 2006; 19:24:19 

octavia ile passat aynı sınıf değil zaten
octavia'nın sınıfında golf-jetta var
passat'ın sınıfında ise superb var

bu arada octavia rs'de gerçekten çok güzelmiş

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

7850 Mesaj
16 Eylül 2006; 12:36:42 

farklı marka Araçların aslında aynı araç olup olmadıklarını anlamanın en kolay yolu aks mesafelerine bakmaktır. Ne passat ne oktavia ne de superb aynı araçtır. Octavia jettanın aynısı, superb ise eski kasa passatın şasisi uzatılmış versiyonudur.

• 3 Kasım 2002: 0-1600cc ÖTV'si %27
  • 1 Ocak 2014: 0-1600cc ÖTV'si %45

1330 Mesaj
16 Eylül 2006; 19:15:46 

Arkadaşlar iki markada vw nin ortak parça çok tabi ama skoda vw daha düşük kalitedeki ürünü.İşcilik olarak farklar var.Sonuçta bu fiyata da yansıyor.Hesabını yapmak alıcıya kalmış.Octavia bence jettayla passat arasında kalıyor.Jetta sınıfında dersek octaviaya; passat sınıfında dersek passata haksızlık ederiz:)

1676 Mesaj
16 Eylül 2006; 19:20:49 

vw grubu araçlar arasında çok az farklar var zaten. audi en kaliteli vw bilindik seat ve skoda ise kaliteli ama prestiji az araçlar. fiyat farklarıda burdan kaynaklanıyor.

vallaha lan!

Uzaklaştırılmış
19 Eylül 2006; 23:05:11 

bu renault vel satis hangi sınıfta

1625 Mesaj
21 Eylül 2006; 10:51:58 

Octavia ile aynıymış vw kabul etmiş... Vw çakıyo aynı arabayı iki kat fiyata gazetede okudum ben internette değil

"Amacımız, Türk olmayan takımları yenmek." Ali Sami Yen

1563 Mesaj
21 Eylül 2006; 11:00:59 

quote:

Orjinalden alıntı: freestyle_

Octavia ile aynıymış vw kabul etmiş... Vw çakıyo aynı arabayı iki kat fiyata gazetede okudum ben internette değil

agiegas

275 Mesaj
21 Eylül 2006; 11:16:21 

Aşağıdaki sitede ekranın sol yanında yol testi yapılan araçların yıldızlarını görebilirsiniz
http://fifthgear.five.t...ription=Skoda%20Octavia

aşağıdaki sitede en iyi büyük aile arabası kategrisinin ilk üçü sıralanmış
http://fifthgear.five.t...ain.jsp?lnk=521&class=3

Aşağıdaki küçük aile arabası kategrisindeki araçların en iyi üçü sırlanmış
http://fifthgear.five.t...ain.jsp?lnk=521&class=2

Avrupada dava ve şikayetler hep bu verilere bakılarak yapılıyor. yine jd powers araştırmasında avrupada octavia beklentileri fazlasıyla karşılaması yönünden en iyi ikinci marka seçilmiş ilgili link aşağıda:

http://www.whatcar.com/...px?NA=214562&EL=3121185

ve bu sitede iyi surf yapılırsa passat fiyat & beklentilerin altında kalite sunduğu gerekçesiyle 16 sırada.
Dediğim gibi Avrupalı bu verileri esas alarak verdiği her kuruşun hesabını sormaya kalkıyor. Biz ise sadece sevdiğimiz araca leke sürdürmeyiz o kadar.

226 Mesaj
21 Eylül 2006; 13:29:56 

Superb ile Passat. Karar bence doğru. Sağlam bir imaj+otomobil almak isteyen passat, imaj önemli değil araç süper olsun diyen superb alır... Para farkı öyle uçurum da değil.

391 Mesaj
21 Eylül 2006; 13:53:14 

adam böyle bir dava açtın diye mahkeme heyeti tarafından zopalanmadığına şükretsin octavia ile passat asla aynı araç olarak adlandırılamaz

TOYOTA TAKIMI
2006 COROLLA TERRA 1.6 HB

6658 Mesaj
21 Eylül 2006; 14:01:49 

eee sonuç ne ?
vw ona bir passat hediye etti ve dava kapandımı?

965 Mesaj
22 Eylül 2006; 20:25:37 

quote:

passat=octavia
phaton=superb

Arkadaşım,octavia'nın passat kasasıyla uzaktan veya yakından alakası yoktur..Superb passat'ın kasasını taşır..Octavia şu an jetta'nın karşılığıdır..Bunu da herhangi bir skoda bayisine sorabilirsin..Ayrıca pheaton'ın skoda da karşılığı yok..

İnadına 95 Oktan...

1563 Mesaj
23 Eylül 2006; 8:52:25 

quote:

Orjinalden alıntı: CX2

Arkadaşım,octavia'nın passat kasasıyla uzaktan veya yakından alakası yoktur..Superb passat'ın kasasını taşır..Octavia şu an jetta'nın karşılığıdır..Bunu da herhangi bir skoda bayisine sorabilirsin..Ayrıca pheaton'ın skoda da karşılığı yok..

eyw dostum

agiegas

9 Mesaj
25 Şubat 2007; 19:54:53 

Arkadaşlar Güldürüyorsunuz beni.

Skoda'yı VW grubu satın aldı yani VW Passat ve Skoda Superb üreticisi aynı firma
Nasıl kalite farkı tartışabilirsiniz aynı malzeme kullanılmış ikisindede; bilmeden konuşuyor herkes
Passat ismi çok duyulmuş diye passat daha kaliteli diyebiliyorsunuz
ben küçük kardeşime sorsam passatı çok duyduğu için o daha kaliteli der
yani çocuklar gibi yorum yapılıyor
Superb nin 1 vidası bile VW grubuna ait. Tasarım ve iç özellikler aynı tek fark
skoda ön ve arka; marka standart dizaynı fazla değiştirmeden passat'ın aynısı.

kalite ve aracın yaklaşık %99inin aynı olması (tüm özellikler)
sadece marka standartını aşmamak için farklılaştırılmış ön ve arka dizaynlar dikkate alınır.
buna göre;

bence SuperB passat'a göre daha hoş bir araç
ee aynı kalite, aynı tip, fiyatı ucuz, görünümü daha iyi
100 kerede seçim yapacak olsam superB alırım.

Dikkatli bakamayan için arkadaşların paylaştığı resimleri tekrar ekliyorum.
şu resimlere bir bakın ve konuyu az bilin de yorum yapın lütfen?
istediğinizi seçin...

Scoda SuperB
0

Volkswagen Passat
0

4658 Mesaj
26 Şubat 2007; 1:17:33 

quote:

Arkadaşlar Güldürüyorsunuz beni.

Skoda'yı VW grubu satın aldı yani VW Passat ve Skoda Superb üreticisi aynı firma
Nasıl kalite farkı tartışabilirsiniz aynı malzeme kullanılmış ikisindede; bilmeden konuşuyor herkes
Passat ismi çok duyulmuş diye passat daha kaliteli diyebiliyorsunuz
ben küçük kardeşime sorsam passatı çok duyduğu için o daha kaliteli der
yani çocuklar gibi yorum yapılıyor
Superb nin 1 vidası bile VW grubuna ait. Tasarım ve iç özellikler aynı tek fark
skoda ön ve arka; marka standart dizaynı fazla değiştirmeden passat'ın aynısı.

kalite ve aracın yaklaşık %99inin aynı olması (tüm özellikler)
sadece marka standartını aşmamak için farklılaştırılmış ön ve arka dizaynlar dikkate alınır.
buna göre;

bence SuperB passat'a göre daha hoş bir araç
ee aynı kalite, aynı tip, fiyatı ucuz, görünümü daha iyi
100 kerede seçim yapacak olsam superB alırım.

Dikkatli bakamayan için arkadaşların paylaştığı resimleri tekrar ekliyorum.
şu resimlere bir bakın ve konuyu az bilin de yorum yapın lütfen?
istediğinizi seçin...

Pardon ama çok bildiğini iddaa eden arkadaşım bi yazdığın mesaja bakalım bakalım;
-Diyosun kİ; "VW - Skoda aynı firmanın o yüzden aynı malzeme aynı kalite hiç fark yoktur. Sen hiç üretim bandında yapılan kontrol sayısının, çalışan eleman sayısınının kaliteye etkisini vs. duydun mu? Renault ve Dacia, Fiat - Ferrari hepsi aynı şirketlerin senin üzerinde çok düşündüğün mantığa göre hepsi aynı kalitede dimi...
-Diyorsun ki; "Skoda' yı VW satın aldı, bilmeden yorum yazmayın.." Ne sanıyosun, VW' nin Skodayı satın aldığını bilen bi sen mi varsın??? Buradaki kimse bilmiyorda yorum yazıyor öyle mi? Akşam akşam güldürdün beni...
-Ve herşeyi düşünen arkadaşım; o kadar bilgilisin ki, Passat' ın eski kasasını koyup, bu iki araca bakın hangisini seçersiniz diyorsun... Onu da geçtim, fotoğrafların çekiliş açısını aklına bile getirmiyorsun.
-Şimdi söyle, çocukça mesajı senin mi, yoksa bizlerin mi yazdığını düşünüyorsun?
.
Sen de bu iki fotğrafa bak bakalım şimdi;
Bu Passat' ın güncel kasası,
0

Bu da SuperB'nin güncel kasası
0

Fotoğraftan fotoğrafa fark vardır bunu da kafana sok bence. Ve tabi güncel kasaları karşılaştır.
Not: SuperB' nin çok daha güzel fotoğrafları olduğunun farkındayım ama vurgulamak için bunu koydum.

Do you remember the time when the air was clean and the sex dirty ?

9 Mesaj
26 Şubat 2007; 2:14:13 

kendini zeki sanan arkadaşımm
ben sana diyorum ki malzemenin hepsi volkswagen'in
vidası bile birçok parçalarını görmesem konuşmam
octavia var bizde ve scoda bayisine çok gittim superb nin incelemediğim yeri kalmadı
ordakilerle de konuştuk bu konuyu
passat'ın eski kasasında ve superB nin malzemeleri genelde aynı
Renault ve Dacia, Fiat - Ferrari aynı malzemeleri mi kullanıyor saçmalamadan tartışalım.

eski kasa; yeni kasa olayına gelelim.
allah aşkına okuda yaz.
ilk başa bak bakalım konu ne? bir adam vw'i superb passatın
aynısı olarak üretildi diye fiyat farkı yüzünden mahkemeye veriyor
vw haklı çıkıyor buna karşılık siz hangisini seçersiniz soruluyor.
yani eski kasa ve superb den bahsediliyor
anladın mı anlamadıysan heceleyerek oku.

O şekil konuşunca beni ezmiş mi oluyorsun.
Benim daha iyi bildiğim bir konuya denk geldin sus bence.
bilmediğim bir konuda asla konuşmam
bildiğim bir konudada bilmeyen kişilerle tartışmam

dikkat ederseniz bu benim 2. mesajım yani bu siteye üye olmamın tek nedeni bu konu.
google da gezerken rasladım okuduklarıma inanamadım
mesajımı attım ve gelen cevap hem sinirlendirdi beni içten içten de güldürdü
insanlar konuyu takip etmeden ve o konu hakkında bilgisi olmadan ne kadar çok konuşuyor yaaa.
söylüyeceklerim bu kadar bana by

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sansarstk -- 26 Şubat 2007; 2:24:32 >

2409 Mesaj
26 Şubat 2007; 11:21:31 

sonunda iki tane arasında daglar kadar fark olan arabalar konusuldu ya baska bişey demiyorum ben

Ömür Dediğin Üç Gündür,
Dün Geldi Geçti Yarın Meçhuldür,
O Halde Ömür Dediğin Bir Gündür,O Da Bugündür

4658 Mesaj
26 Şubat 2007; 16:10:38 

quote:

kendini zeki sanan arkadaşımm
ben sana diyorum ki malzemenin hepsi volkswagen'in
vidası bile birçok parçalarını görmesem konuşmam
octavia var bizde ve scoda bayisine çok gittim superb nin incelemediğim yeri kalmadı
ordakilerle de konuştuk bu konuyu
passat'ın eski kasasında ve superB nin malzemeleri genelde aynı
Renault ve Dacia, Fiat - Ferrari aynı malzemeleri mi kullanıyor saçmalamadan tartışalım.

allah aşkına okuda yaz.

O şekil konuşunca beni ezmiş mi oluyorsun.
Benim daha iyi bildiğim bir konuya denk geldin sus bence.
bilmediğim bir konuda asla konuşmam
bildiğim bir konudada bilmeyen kişilerle tartışmam

dikkat ederseniz bu benim 2. mesajım yani bu siteye üye olmamın tek nedeni bu konu.
google da gezerken rasladım okuduklarıma inanamadım
mesajımı attım ve gelen cevap hem sinirlendirdi beni içten içten de güldürdü
insanlar konuyu takip etmeden ve o konu hakkında bilgisi olmadan ne kadar çok konuşuyor yaaa.
söylüyeceklerim bu kadar bana by

-Arkadaş, sana diyorumki bırak vidaları; tüm parçalar aynı olsa bile, tamamen aynı görünse bile üretim bandında araçlara yapılan muamele farklıdır. VW, bir aracı üretim bandından indirene kadar diğer rakiplerinini iki katı kadar kontrole sokuyor. Skoda' da ise, araç üretiliyor ve kontrolleri üstün körü yapılarak araç çıkıyor piyasaya. Bunu otomobillerden iyi anlayan birine sor ve öğren. Bu yüzden ki; rakiplerine göre VW, kalite olarak daha üstün oluyor, bu yüzden ki Skoda' nın 50 araucında iplikler sökülürken-tıkırtılar gelirken, vw' nin 5 aracından geliyor... Yani kalite sadece malzemeyle olmuyor! (Bunu bi anla önce)
quote:

allah aşkına okuda yaz.

Bu forumda 15 yaşında olup kendilerini büyük göstermeye çalışanlar olduğu gibi, yetişkin olup 15 yaşında konuşanlar da oldu. Sen bu ikisinden birine örneksin de, hangisi çözemedim. Forumun başlığında PASSAT ve SUPERB değil, OCTAVİA ve PASSAT hakkında ikisinin aynı olduğu söylenior. Sen millete hecele diyene kadar, kendin bi okumayı sök..
Cevap verdiğin ikinci konuya gelirsek, yani eski kasa yeni kasa olayına.
-Fiyat farkı olan ve senin iddiana göre birbinin aynısı olan iki araba, SUPERB ve Passat değilmi. Ben SUPERB' yi tercih ederim diyorsun, Eyvallah, herkesin fikri değişir. Ama o resimde koyduğun Passat, 4-5 yıl önce çıkmış. SUPERB ise şu anki güncel kasa. Eski kasa ve yeni kasayı karşılaştırıp fiyat farkı var diyorsun. (Nasıl mantıksa...) Aralarında fiyat farkı olan iki araba, passat' ın yeni kasasıyla, SUPERB' nin yeni kasasıdır. O koyduğun resimedeki passatı istesende alamazsın sıfır olarak yani, umarım anlarsın...
Ayrıca; SUPERB ve PASSAT arasında fiyat farkı olmasının sebebi, sakın SUPERB' nin iki kasa önceki PASSAT' ın makyajlanmış versiyonu olmasından olmasın.gbm

2805 Mesaj
26 Şubat 2007; 16:18:16 

arkadaşlar kaynak sormayın fakat çok güvenilir bir yerden alınan veri derki audi>skoda>vw>seat dır. bu böyle biline ... yani iddia edilen gibi bırakın skoda-vw kalitesi aynıdırı, skoda vw den bile daha kalitedir, audi den sonra gelir

1433 Mesaj
26 Şubat 2007; 17:17:19