Şimdi Ara

%90 ÖTV İNDİRİMDEN FAYDALANABİLMEK İÇİN SUV TAVSİYE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
4
Favori
7.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • %90 ÖTV indirimden faydalanabilmek için 1601cc - 1799 cc arası liste fiyatı 100.000 TL veya altında olan sıfır km Jeep veya SUV araç tavsiye edebilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

%90 ÖTV indirimden faydalanabilmek için 1601cc - 1799 cc arası liste fiyatı 100.000 TL veya altında olan sıfır km Jeep veya SUV araç tavsiye edebilir misiniz?

Hocam 1600 cc yi geçemezsin
  • 1799cc ye kadar biliyorum
  • Değil,1600 cc ama eğer yurt dışından getirtirseniz ki baya meşakkatli bir iş,o zaman 2500 cc ye kadar çıkılabiliyor(2800 de olabilir yanılma ihtimalim söz konusu)
    Ancak bu seferde yurt dışından gelen aracı 10 yıl satamazsınız...
  • 4760 Sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununda 5228 sayılı Kanun ile yapılan değişiklikle, engellilere motorlu taşıt araçlarının yurt içinden satın alınması veya ithal edilmesi sırasında sağlanan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) istisnasının kapsamı 31.07.2004 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere genişletilmiştir. Anılan kanunun “Diğer İstisnalar” başlıklı 7 inci maddesinin 2.inci bendi uyarınca;

“ Madde 7 - Bu Kanuna ekli;

2. (Değişik: 16/7/2004 - 5228/21 md.) (II) sayılı listede yer alan kayıt ve tescile tâbi mallardan;

a) 87.03 (motor silindir hacmi 1.600 cm³`ü aşanlar hariç), 87.04 (motor silindir hacmi 2.800 cm³`ü aşanlar hariç) ve 87.11 G.T.İ.P. numaralarında yer alanların, sakatlık derecesi % 90 veya daha fazla olan malûl ve engelliler tarafından,

b) 87.03 (motor silindir hacmi 1.600 cm³`ü aşanlar hariç), 87.04 (motor silindir hacmi 2.800 cm³`ü aşanlar hariç) ve 87.11 G.T.İ.P. numaralarında yer alanların, bizzat kullanma amacıyla sakatlığına uygun hareket ettirici özel tertibat yaptıran malûl ve engelliler tarafından,

Beş yılda bir defaya mahsus olmak üzere ilk iktisabı,..............................”

Özel Tüketim Vergisinden istisnadır.

http://www.alomaliye.com/ekim_05/levent_gencyurek_sakat_tasit.htm

• E hocam 1600 ü aşanlar hariç diyor işte
  • 2.800cc' ye kadar anladım ben.
    Yorum farkı mı?

Özellikle a maddesinde yazan koşullarla ilgileniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuVNeRa -- 23 Mayıs 2014; 9:11:39 >
  • Galeriler bu konuda cahiller.
    ÖTV düştükten sonra KDV hesaplamaları gerektiğinden bi haberler
  • Hocam yurt içi 1600 yurt dışı 2800 cc,yurt içi alırsan 5 yıl yurt dışı alırsan 10 yıl satamazsın.Eğer ki ben 10 yıl binerim diyorsan yurtdışından 2. el bir SUV al kendine Mercedes yada Bmw yada farklı bir marka (premium)paşa paşa bin...
  • ..NeyzeN.. kullanıcısına yanıt
    Galeriler yurtdışından almamı sağlayabilir mi?
  • quote:

Galeriler yurtdışından almamı sağlayabilir mi?

Galerilerden ziyade bu işle uğraşan firmalar var.Belli bir ücret karşılığında siz elinizi suya sabuna sürmeden işiniz hallediyorlar.Aracınızı adrese teslim yapıyorlar desek yeridir.

Hocam interneti biraz araştırırsan bulursun.Bende araştırayım link atarım
  • http://www.taxfreecar.net/icerik/1017/0/0/rampali-lift-sistemli-araclar

Buyur hocam fiyatlar da yazıyor...Yani nakliye masraflar vsvs
  • Teşekkür ederim
  • quote:

Teşekkür ederim

Rica ederim...

Yine bir arkadaş tavsiyesi ne olursa olsun içinize sinen aracı alın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..NeyzeN..

quote:

Teşekkür ederim

Rica ederim...

Gönlüm Nissan Qasqai' den yana ama arkadaş "88 lira ona vereceğine Tiguan benzinli al daha iyi" dedi.
    Bu arada sohbete tanık olan Bilirkişi de "Tüketici mahkemelerinde bilirkişilik yapıyorum, hep DSG davaları geliyor ama Nissan ile ilgili henüz bir dava göremedim" dedi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ..NeyzeN..

quote:

Teşekkür ederim

Rica ederim...

Gönlüm Nissan Qasqai' den yana ama arkadaş "88 lira ona vereceğine Tiguan benzinli al daha iyi" dedi.
    Bu arada sohbete tanık olan Bilirkişi de "Tüketici mahkemelerinde bilirkişilik yapıyorum, hep DSG davaları geliyor ama Nissan ile ilgili henüz bir dava göremedim" dedi.

Araç ÖTV indirimli 88 e mi geliyor hocam,donanım ve motor şanzıman kombinasyonu nedir?

• Liste fiyatı 88 lira:
    1.6 DCI VISIA X-Tronic (Otomatik) Stop / Start
    Dizel X-Tronic
    http://www.nissan.com.tr/araba-modelleri/yeni-qashqai/fiyat-listesi

Bu arada %90 ÖTV indirimi olur diye hesap ederek bununla da ilgileniyorum:
    OPEL MOKKA 1.7 lt. CDTI ECOTEC 130 HP FWD, 6 İleri Otomatik
  • TuVNeRa kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık 60 binli rakamlara geliyor QQ
  • Tiguan ya da hemcinslerini kafadan ele derim, o araçlara o kadar para vereceğine D sınıfına uzanmanı tavsiye derim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.