Şimdi Ara

Asus'dan oyunculara özel 60mm sürücülü yeni kafa üstü kulaklık: Strix Pro

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Asus'dan oyunculara özel 60mm sürücülü yeni kafa üstü kulaklık: Strix Pro

Çevre bileşenleri açısından öne çıkan firmalardan Asus, oyunculara özel olarak 60mm sürücüler ile hazırladığı yeni kafa üstü kulaklık modeli Strix Pro'yu resmi olarak duyurdu.

Köşeli hatalara sahip tasarımı ve siyah ile turuncu karışımı rengiyle oldukça dikkat çekici görünen Asus Strix Pro, birçok rakibinden 60mm neodymium-magnet sürücüleriyle ayrılıyor ve böylece üst düzey bir oyun/ses deneyimi yaşatabiliyor. Windows ve OSX işletim sistemli bilgisayarlar yanında Sony Playstation 4, akıllı telefonlar ve tabletlerle de aktif olarak kullanılabilen kulaklık, firma tarafından belirtildiği kadarıyla istenmeyen çevre seslerini %90 oranında engelleyebiliyor ve ENC adı verilen bu teknoloji yanında gövdesine dahil edilen mikrofon ile büyük oyun turnuvaları için ideal bir yapı ortaya koyuyor. Kablolu olarak kullanılan ve beraberinde ufak bir USB kontrol kutusu gelen Strix Pro, teknik olarak 32 Ohm empedans, 20Hz-20kHz frekans tepki aralığı, 98dB hassaslık ve kablo hariç 320 gram ağırlık gibi detaylar barındırıyor.

Katlanabilir gövdesiyle de her zaman taşınabilecek bir çözüm oluşturan Asus Strix Pro'nun resmi satış fiyatı ve çıkış tarihi henüz bilinmiyor. 

Asus'dan oyunculara özel 60mm sürücülü yeni kafa üstü kulaklık: Strix Pro

Kaynak:http://www.guru3d.com/news_story/asus_announces_strix_pro_gaming_headset.html

• İlginç bir tasarım. Resmi satış fiyatını ben söyleyeyim: 299$

• Muhtemelen pahalı olacak bir ürün olduğu için frekans aralığının daha geniş olmasını beklerdim.

• mrkemal17 kardeş müzikle uğraşan biri olarak. insan kulağı bu frekansların dışındakileri işitemez. odyofillerin kulağı biraz daha hassastır belki bir kaç tını fazla duyarlar. bu kulaklıkta bir ultrasone'un high end modeli değil.

20 hz - 20 khz frekansı dünyadaki insanların %95 ine hitap ediyor

• Odyofil insanların farklılıkları genellikle fizyolojik değil zihiseldir. Odyofil insanların algıları görsel ve diğer uyarıcılardan çok duyusal uyarıcılara daha meyillidir veya hassasttır. Odyofillik ile kulağın algılayabileceği ses frekansı ranjı arasında pozitif bir korelasyon yoktur.

Bu yüzden IceRulez arkadaşımızın dediği gibi bence de belirtilen frekans aralıkları yeterli. Fakat bazı arkadaşlar dinamik yapılı sürücülerin frekans aralıklarının geniş olmasının çoğu kişinin aksine avantaj olduğunu söylüyorlar. Uçdeğerlere yakın frekanslarda verilen sinyallerin daha olması gerektiği gibi olduğunu söylüyorlar, ben bundan emin değilim işte. Frekans ranjı herhangi bir frekanstaki sinyalin bazı özelliklerini kalite olarak etkiler mi? zor bir soru?

• Asus son zamanlarda çok ürün çıkarıyor nedense görsellik olarak ss ya da razer kalitesine ulaşamadı halen.Kenardaki kaplamalar çok kaba duruyor.İtici geldi bana.

Asus'un piyasada bir çok oyuncu kulaklığı var son dönemde fakat hiçbirinin doğru düzgün testi yok. Son kullanıcılar bu ürünleri almaya çekiniyor bu yüzden kullanıcıdan inceleme beklemek mantıksız. İnceleme siteleri Asus,Cooler Master,Corsair,Thermaltake ürünlerini alıp Razer Steelseries ve Zowie ürünleri ile karşılaştırması gerek.

Oyuncu kulaklığı gerçekten farklı bir iş ve üretim kalitesi istiyor.Müzik için üretilen kulaklıkları ya da normal kullanım için üretilen kulaklıkları oyuncu kulaklığı diye alanlar var. Bu bahsettiğim kulaklıklar ile oyun oynamak imkansız.

Cooler Master forumda aktif olarak bulunuyor.Bu yorumumu dikkate alırlar umarım. Yoksa bu performans belirsizliği durumunda satış yapmaları çok zor.

ASUS :
    Asus Cerberus Mikrofonlu Kulaklık
    Asus Orion Stereo Oyuncu Kulaklığı
    Asus Orion Echelon Stereo Oyuncu Kulaklığı
    ASUS Vulcan ANC Oyuncu Kulaklığı
    Asus Orion Pro 7.1 Usb Oyuncu Kulaklığı
    Asus Vulcan Pro Usb 7.1 Oyuncu Kulaklığı

Cooler Master
    Cm Storm Ceres 500 USB Gamer Kulaklık (ses Kartlı) Xbox/PS3 uyumlu
    CM Storm PULSE-R Stereo Gamer Kulaklık
    Cm Storm Sirus 5.1 USB Gamer Kulaklık (Ses Kartlı)

Corsair
    Corsair Raptor HS30 Gamer Kulaklık (Ses Kartsız)
    Corsair Vengeance Dolby 7.1 Ses Kartlı Gamer Kulaklık

Thermaltake
    Thermaltake Tt eSPORTS SHOCK Profesyonel Oyun Kulaklığı Beyaz
    Thermaltake CRONOS Siyah Profesyonel Oyun Kulaklığı
    Thermaltake Tt eSPORTS SHOCK ONE Profesyonel 5.1 usb ses kartlı Oyun Kulaklığı Siyah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acbold -- 22 Mayıs 2014; 16:16:17 >

• Çok tekil bir tasarımı var :)

• Tasarım olarak değişik bir tasarım olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acbold

Asus son zamanlarda çok ürün çıkarıyor nedense görsellik olarak ss ya da razer kalitesine ulaşamadı halen.Kenardaki kaplamalar çok kaba duruyor.İtici geldi bana.

Asus'un piyasada bir çok oyuncu kulaklığı var son dönemde fakat hiçbirinin doğru düzgün testi yok. Son kullanıcılar bu ürünleri almaya çekiniyor bu yüzden kullanıcıdan inceleme beklemek mantıksız. İnceleme siteleri Asus,Cooler Master,Corsair,Thermaltake ürünlerini alıp Razer Steelseries ve Zowie ürünleri ile karşılaştırması gerek.

Oyuncu kulaklığı gerçekten farklı bir iş ve üretim kalitesi istiyor.Müzik için üretilen kulaklıkları ya da normal kullanım için üretilen kulaklıkları oyuncu kulaklığı diye alanlar var. Bu bahsettiğim kulaklıklar ile oyun oynamak imkansız.

Cooler Master forumda aktif olarak bulunuyor.Bu yorumumu dikkate alırlar umarım. Yoksa bu performans belirsizliği durumunda satış yapmaları çok zor.

ASUS :
    Asus Cerberus Mikrofonlu Kulaklık
    Asus Orion Stereo Oyuncu Kulaklığı
    Asus Orion Echelon Stereo Oyuncu Kulaklığı
    ASUS Vulcan ANC Oyuncu Kulaklığı
    Asus Orion Pro 7.1 Usb Oyuncu Kulaklığı
    Asus Vulcan Pro Usb 7.1 Oyuncu Kulaklığı

Cooler Master
    Cm Storm Ceres 500 USB Gamer Kulaklık (ses Kartlı) Xbox/PS3 uyumlu
    CM Storm PULSE-R Stereo Gamer Kulaklık
    Cm Storm Sirus 5.1 USB Gamer Kulaklık (Ses Kartlı)

Corsair
    Corsair Raptor HS30 Gamer Kulaklık (Ses Kartsız)
    Corsair Vengeance Dolby 7.1 Ses Kartlı Gamer Kulaklık

Thermaltake
    Thermaltake Tt eSPORTS SHOCK Profesyonel Oyun Kulaklığı Beyaz
    Thermaltake CRONOS Siyah Profesyonel Oyun Kulaklığı
    Thermaltake Tt eSPORTS SHOCK ONE Profesyonel 5.1 usb ses kartlı Oyun Kulaklığı Siyah

Merhaba,

Bu yukarıda yazdığınız 3 tane kulaklıktan Ceres 500 ve Sirus'un çeşitli donanım sitelerinde incelemeleri çıktı, yakında yeni incelemeleri de çıkacak. Mümkün olduğunca fazla incelemelerinin olmasına çalışıyoruz. Buarada forumda bu tarz ürünlerin incelemelerinde uzmanlaşmış arkadaşlarımız varsa onlar da isterlerse kullanıcı incelemesi yapmalarına yardımcı olabiliriz.

• Tasarımı çok güzel şahsen ben beğendim
  • 60 Mm sürücüler enteresan merak ettim, 98db biraz düşük, tasarım cesur ama ağır bir kulaklık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlginiz için teşekkür ederim.
  • Şekil yapacağına 100 lira yap alalım ASUS.
    250 liraya aldığım 4 yıldır sorunsuz kullandığım Sharkoon x-tatic 5.1 her türlü yer bu güzelini senin. Niye 299$ verim? 100-150 lira segmentine adam gibi kulaklık çıkarmazlar. İLLA MİLLETİ SOYACAKLAR YOKSA OLMAZ.

• Steelseries ve Razer 'in üst seviye modelleri var. Fakat Asus'un yoktu. Vulcan 200~ $ fiyatıyla yanılmıyorsam en pahalı ürünüydü. Bu ürünle üst seviye agresif çizgilere sahip bir ürün çıkardılar.

Türkiye pazarında giden kulaklıklar zaten belli ürünler. Uygun fiyata alacak oyuncular gidip Steelseries 3h,4h alıyor ya da Creative yöneliyor. Genel olarak Siberia v2 ve Kraken modelleri gidiyor. Logitech'inde belli bir kitlesi var fakat belli kesim oyuncu tarafından tercih ediliyor.

Üstte belirttiğim ürünlerde yeni yeni TR pazarına giren ürünler. Zamanla bu ürünlerde tercihleri değiştirecektir..Bekleyip göreceğiz.

*Sharkoon kaliteli ürünleri vardı son zamanlarda TR pazarında yoklar. Çok nadir eski ürünleri satıyorlar benim gözlemlediğim kadarıyla. 100 TL altında da başarılı ürünlere sahiplerdi.

• 60 mm sürücü özellikle gamer kulaklıklarda pek rastlanmadık birşey. Geneli 40 mm. Sanal 5.1 sağlayan bir ses kartı + orta - üst seviye bir kulaklık bu gamer kulaklıklarının en kralını bile yiyor yorumlarını 1000 lerce defa okuduktan sonra ben de ses kartı + kulaklık seçimine yöneldim ama bu gamer kulaklıklarının performansını da merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi camoka5 -- 28 Mayıs 2014; 11:07:46 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.